VAN EEN BRUISENDE 5000STE BEZOEKER KON DINSDAGAVOND AL WORDEN GEHULDIGD iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuiumiiHHiiimiiiiiHuiuuiiuHmiHmuimuuinuimiuiiiHmuiu Gerben Ytzen Ferwerda, een wólk van een zoon, getuige zijn geboortegewicht van zeveneneenhalve pond, werd door de gehele Rijnmondband op de „Inhabé'71" een serenade gebracht. Hij weet hier zelf (nog) niets van, want op dat moment was hij tenslotte pas een paar uur oud. Op de openingsdag van de „Inhabé'71", waaraan zijn ouders een plezierige herinnering bewaren, want als eerste geschenk ontvingen zij van de firma Perquin, u weet wel de betere baby-speciaalzaak van Schiedam aan de Hoogstraat en het Rubenspiein een verstelbare babysit. Een feestelijke noot op een feestelijke dag na de officiële opening door burgemeester H. Roelfsema. HULDIGINGEN EN ARTIESTEN VAKMENSEN VAN DE BISTRO SNUFJES HANDIG APPARAATJE PERZISCHE SCHOONHEID GEMEENTE-STAND W.F.'s BEDRIJFSSCHOOL HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - WOENSDAG 21 APRIL 1971 zangerige stem wijst op zijn speciale beursaanbieding met de „Exakta VX 500". Laat u de Polaroid colorpack-camera eens de monstreren. Gedemonstreerd wordt er vanavond en vrijdagavond. De „geberemutste" Rijnmondband die hier de volle belangstelling van burgemeester H. Roelfsema krijgt. Edith en William Willemse hebben meer interesse voor hun collega's aan de overkant... KORTE FUTSEN INHABE 71 Wie er allemaal precies op de stands zijn? We hebben ze één voor één bezocht en een praatje gemaakt. Hun oordeel gevraagd. Unaniem: heel erg gezéllig, niet te groot en met veel variatie! Bloemschikkunstenaar H. Rietker ken van de zaak ,,Rosa" zegt heel enthousiast: „Volgend jaar kom ik weer terug, want dit is het hele maal... U moet bij hem beslist eens langs lopen, misschien heeft u zelfs geluk. Want de 20ste koperfster) van een droogbloemstukje krijgt gewoon een spinnewieltje cadeau. En als u dan kijkt naar wat hij in een paar minuten tot een alleraardigst stukje op uw salontafel laat verrij zen, dan bevindt u zich middenin een mini-warenhuis! U vindt hier alles voor de baby. Een juweel van een beklede wieg, marine-blauw met randmotief bekleed. Verschillende wagens om het liefste bezit in rond te toeren;luxe commodes en kasten. Heeft u de show gezien van vrije tijds- en badkleding van het Sport- huis Rittman, gepresenteerd door charmante ladyspeaker Henny? Nee, dan heeft u wat gemist, maar elke avond om 9 uur wordt de show herhaald, in een heel mooie entou rage met allerlei heerlijke geurige toestanden van drogisterij en parfu merie Slots in Groenoord. Weer een stapje verder ontdek je bruinverbrande Andries aan de Wiel, net terug van vakantie. Hier het allermooiste op serviesgebied, ook het allermodérnste, nl. het „kogel servies" voor vier personen, in cognac, wit en grijs. Natuurlijk, u zag het al op de t.v., maar in september is het bij „Oase" op de Dam te koop. Ook in geel, groen en oranje. Een creatie van Villeroy en Bosch: „Avant Garde". Specif1 Janse Herenmodes: o.a. pullpolo's van badstof, coltruien, ankiets en wat dies meer zij. Meijborg is vertegenwoordigd met een speciale „Inhabé-aanbieding" nml. een Vro- ling haard van f 685,— voor f 525,—, capaciteit 7500. De kans van uw leven. Centrifuges, wasautomaten. Kijk eens extra naar die wasdroger, onmisbaar in uw flat. De duizendste bezoekster was zater dagavond mevrouw Van Schijndel, wonende in de Jan Oudegeeststraat, vergezeld van haar man. Maandag avond werd de 5000ste bezoeker gehuldigd: Jos van Dijk van de Nieuwe Damlaan 647. Even tevoren was de 4500ste bezoeker met een geschenk verrast door de heer Van Suylekom: een fraaie wanddeco ratie. Toevallig net een klant van hem, die uit Hendrik Ido Ambacht even een complete schoorsteen met alles erop en eraan kwam kopen. Kant en klaar bij u thuis geplaatst. In deze stand vindt u verschillende mogelijkheden, eenvoudige, doch ook de meest luxueuze. Daarom juist is de „Inhabé" zo verschrikkelijk belangrijk! U weet vaak niet eens wat we hier in Schiedam hebben. Imca Marina zong zaterdagavond naast haar bekende „Harlekino", ook „Kiss me goodbye". Doen we pas zondagmiddag! Het Trio Wegman doet het uitste kend, ook conferencier Henk Buk man. Hij is zomaar zijn zenuwen kwijt en komt handen tekort om de geschenken van de winkeliers voor zijn spelletjes aan te nemen. Er gaan geruchten dat de 10.000ste mogelijk vanavond al gehuldigd kan worden. V Burgemeester H. Roelfsema tijdens zijn openingstoespraak. Zit er helemaal in met het Cocktail Trio vanavond op de planken. Vorig jaar nét de 20.000ste bezoeker niet gehaald. Doen we daar iets aan als Schiedammers? De entreeprijs is maar f 1,50 en u heeft er een heel plezierige avond voor! Ze hebben eigenlijk niets met de Inhabé'71" te maken. Ze staan geheel gei'soleerd „de Hosmanne- tjes". Maar wat zouden we zonder die exclusieve hapjes en hun voor treffelijke wijn moeten beginnen? Willibrord de gezellige „proeverd", Fons, die alles rustig bekijkt. Die beide Hosmannetjesmet drie koks en 15 man personeel plus de nodige hulp achter de schermen kunnen het in hun eigentijdse bistro wel aan. U denkt weieens als u zo lekker smult in hun bistro: wat jammer, dat het maar voor eenmaal per jaar is. Heel goed nieuws voor u. Ik heb Willibrord Hosman zover gekregen, dat hij exclusief voor ons blad geregeld wat recepten prijs geeft in een heel aparte rubriek: „Smullen met Willibrord". Die verrukkelijke kikkerbilletjes, omelet Espagnole en dat zalige ijsje met likeur kunt u dan thuis ook klaar maken! Een prachtig geschenk t.g.v. hun 75-jarig bestaan in onze stad. De comestibleszaak van hun ouders heeft, een heel aparte klank in het Rijnmondgebied gekregen. En ter écht. Maar ik dwaal af. Wat begint u zonder zonnebril straks? Niets, helemaal niets. De firma Dijkshoorn heeft ze voor u klaar liggen. Leuke hippe, maar ook eenvoudiger van model. Brilmonturen, de gelegen heid gratis uw ogen te laten testen. Eens te praten over de mogelijkheid van contactlenzen of een gehoor apparaat. Overweegt u een kleuren t.v.? In dit kleine warenhuis bij het Televisie paleis spelend te zien. Een speciale „Inhabé"-stunt: een 61 cm. beeld General Philips. U betaalt hiervoor geen f 725,-, doch alleen deze week op de beurs slechts f 498,—. Ja, dat leest u góed. Kristallen kronen bij de fima Ge ve ke. Doch ook een exclusieve schemerlamp met gebloemde kap op hoge koperen voet. Een fraaie ronde marmeren tafel, hippe lampen voor de jongeren. Een consumentenbeurs heeft voor een huisvrouw altijd een aparte bekoring. Zoals bijv. de smaakvol ingerichte stand van onze onvolpre zen Stichting Huishoudelijke Gezinsvoorlichting. Heel mooi appli- catiewerk, creatief handwerk. Figu ren van touwwerk, door kinderen aangekleed. Grappige bewerkte cein tuurs, een wit jumpertje met kemp haakwerk. Verschillende nuttige fol ders. U tobt met vuile kook- en bakpla ten. Niet als u een tube Wazo-special koopt. Helemaal achterin de „In habé'71". Waar u meteen bij de firma De Grijs uit Utrecht fraai kristalwerk signaleert. Prachtige kan delaars, kalkschalen op hoge voet, een ronde of ovale fruitschaal, glazen enz. enz. U kunt in deze omgeving ook uw eigen sierketting maken, leuke combinaties. Voorts demonstraties van een zeer handige borstel voor al dat gepluis op uw donkere kleding of op de vloerbe dekking. Viscolar, de stand voor schóne auto-ruiten! Een stukje kaas, rode kool, aard appelen, komkommer, een schijf appel, selderij, peterselie of bietjes snijden? Kan allemaal in een wip met een bijzonder handig apparaat, bestaande uit drie delen. Te beko men in de stand van Johan Woldhuis uit Rotterdam. Die ook een heel handig grill-apparaat voor u klaar heeft staan. De firma Bot uit Vlaardingen heeft een vertrouwde klank op deze beurs. Heel apart de paarse eethoek met zes stoelen, grappig afstekend bij het oranje bankstel van frotté. Leuk bijpassend wandmeubel. Voorts een fraai slaapkamerameublement, een Oudhollandse hoek. Bij de Co-op wasautomaten, was- combinaties, All-in-keukens. Haar den, kachels, grill-ovens, maar ook tapijten, vitrage en overgordijnen. De firma J. van Suylekom hebben we al genoemd. Nog even de aandacht op die hoekschoorsteen, op de verschillende materialen, die voor die kant en klaar schoorstenen gebruikt zijn met open haardvuren. Heel gedistingeerd, heel apart de stand van de heer Tamiz, die met Heel veel belangstelling bestaat voor de Gemeente-stand, nieuw dit jaar. Hoe of het allemaal straks wordt met de stadssanering, de uitbreiding van Woudhoek-Spaland. Op al uw vragen krijgt u een deskundig antwoord. U ziet hier heel wat van de verschillende diensten, o.a. ook van de politie... De jongelui van de Wereldwinkel hebben hun poncho's getoond in een mini-show, gewezen op de verschillende artikelen, die zij in hun stand verkopen, o.a. rietsuiker. Tassen, diverse mooie sieraden, ceintuurs, hesjes van suède in alle mogelijke modetinten. U vindt ze bij Kunstnijverheid, „Passage 12". Doorlopende demonstraties bij Singer naaimachines, o.a. met de magische spoel. Keukens, de meest luxueuze met prachtige tegels in diverse dessins. Ongelooflijk mooi en zelf uit te breiden. Bij Keuken techniek van de heer Schaap. Jongens van de W.F. Bedrijfsschool druk in de weer. Leerboeken en prachtige foto's. Vergeet u vooral niet dat de openbare léssen dit jaar op 15 mei van 9-12 uur worden gehouden. Echt een stand voor de vaders en hun zonen! Eddy's autoshop. Daar vindt u alles voor uw éigen wagen tot in het Alle aandacht voor de armband, die mevrouw Roelfsema past in de stand van „Passage 12". unieke collectie kleedjes met prach tig dessin, allemaal éigen import uit Perzië. Een beeldig salonkastje, een originele telefoontafel met zitje, klein laadje. Een tafel bestaande uit zes punten, een bijzet-creatie tot in de perfectie afgewerkt. Een verzil verde bloem op tafel, waarvan de blaadjes aparte asbakjes zijn. Oud koperwerk. Een beetje trots zegt hij dat hij binnenkort een filiaal op het Liesveld in Vlaardingen opent. Kun nen de Vlaardingers van een specifie ke zaak uit Schiedam profiteren De firma Hoogendijk met zijn Riha-orgels. Onthoudt u dat nog maar 2 a 3 weken deze orgels voor f 1.995,— geprijsd zijn? Een enorm geluid, waardoor de artiesten bijna overstemd worden. Haarimport. U zag hier al enkele pruiken van op de show van het Sporthuis Ritman. Tijdens de „In habé'71" krijgt u bij aankoop van een nieuwe pruik f 20,— terug voor uw oude pruik of haarstukje. Arend Foto Optiek heeft ook een maar wéten. Datzelfde geldt voor Frans van Thienen met zijn prachtige keuken- buffets, waarvan u talloze soorten aantreft. Nee, niet op de beurs, daar is de stand te klein voor. Prachtige afwerking, leuk kruidenrekje aan de binnenkast. Ook hier een speciale beursaanbieding, 100 breed: prijs f188,—. U heeft ze ook met verlichting erin. Kunstharsspecies bij Lou Hollander. U ziet hem bezig in zijn stand. Bespreekt u hier de mogelijkheid van eens een andere schoorsteen dan u tot nu toe gewend bent. Bij v.d. Most fietsen voor jong en ouder. Een rond zwembad voor de kinderen, leuke omlijsting met speel goed, een beer die eindeloos bellen blaast. Vitrex, waar we u al over geschreven hebben met een aantrekkelijke stand in kunstnijverheid. Let u eens extra op die betegelde tafels, voorts leuke Vervolg op pag. 20 De voorzitter van de S.H.B., de heer J. H. B. Vredebregt zet burgemeester Roelfsema hier een der hoofddeksels van de Rijnmondband op...

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18