Bejaarde vrouw lag vierenhalve maand dood in ziekenhuiskelder SCHIEDAMS SINGELKWARTIER EN HET STUDENTENPLAN Bejaarde vrouw vermist Kindermusical ,J)a's wiedus weer voor Jeugdinstuif Landvreugd SPALAND- RUITERS Cosmetica FILMS DIE WIJ BINNENKORT VERWACHTEN Kijk ons ook even aanop de Inhabe Stemmen bij volmacht Loop straks even naar de stembus dan loopt den Uyl vier jaar voor U M STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE 'ÉN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" kies een regering die beter loopt den Uyl, Partij van de Arbeid, lijst 2. w HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 21 APRIL 1971 rote veldslagen van de eug komen o is Her terstraat) e twee tijdelijk richtei^ook Het om ge ORDEN SETTES '/2% NU RVEREN straa Sinds 7 december jl. wordt mevrouw Maatje Willeboordse-Cevaal, geboren op 22 november 1885 in Ritthem vermist Zij reed op die dag per taxi voor een behandeling naar het Gemeente Ziekenhuis, waar ze, naar bleek, toen men haar kwam ophalen, weer was verdwenen. Ieder die inlichtingen hierover kan verstrekken, wordt verzocht zich te melden bij de politie te Schiedam, tel. 26933. Het a de St Verbra middel wordt' overi .99 Uit het Stadsblad van 29 de cember 1970... In een afgelegen kelder van het gemeenteziekenhuis in Schiedam heeft een onderhoudsmonteur het stoffelijk overschot gevonden van de 85-jarige Maatje Willebrordse-Cevaal, die sinds december van het vorig jaar spoorloos was. Het stoffelijk over schot had vierenhalve maand in de kelder gelegen, toen het gevonden werd door de monteur, die naar de oorzaak van een lekkage zocht. Destijds was de vrouw met een taxi van het bejaardencentrum De Harg naar het ziekenhuis gegaan voor een routine onderzoek. Dezelfde taxi zou haar ook weer thuisbrengen, doch zij kwam niet meer opdagen. Nadat zij bij de politie als vermist is opgegeven, werd een onderzoek ingesteld. Men zocht echter niet binnen de muren van het ziekenhuis, omdat aangenomen werd, dat de vrouw het gebouw reeds had verla ten. De speurtocht van de politie legde zich vooral toe op sloten en vijvers. De politie neemt nu aan, dat de vrouw na haar bezoek aan de zenuwarts naar het toilet heeft gezocht, de kelderdeur doorging en van de trap daarachter is gevallen, waarbij ze vermoedelijk haar nek heeft gebroken. Ook is het niet uitgesloten, dat de vrouw na het bezoek aan de arts wat doelloos is gaan rondzwerven. De politie acht moord uitgesloten. Op 24 april wordt het seizoen 1970-1971 van de Jeugdinstuif Landvreugd op feestelijke wijze afgesloten met een voorstelling van het kindertheater Wiedus. De kinderen komen om 9.30 uur bijeen bij de boerderij Landvreugd en gaan achter de Jeugdrijnmond- band door de wijk Groenoord naar „De Rank". De artiesten lopen ook mee in de optocht en de jonge Spalandruiters zijn eveneens van de partij. De knutsel-instuivers hebben borden en spandoeken beschilderd met „De Instuif stuift uit! en met „In stuif? Da's Wiedus! Het belooft a.s. zaterdag een fijne instuif te worden! De trouwe instuivers hebben al de kans gehad voor f, 0,50 een toe gangsbewijs te kopen voor de voorstelling. De kinderen, die de brief, die zij op de Instuif kregen, nog niet voor een kaartje hebben omgewisseld dienen snel naar mevrouw G. van der Spek, Obrechtstraat 86, te gaan. Er zijn nog genoeg kinderen in Groenoord die meewillen. Vanaf donderdag 22 april a.s. worden aan hen de niet-afgehaalde kaartjes ver kocht. Uitslagen van de wedstrijden van de Spaland-ruiters tijdens de Kermis in Kethel. Stoelendans 1. Berry Sigmond op „Charles"; 2. Beppy van Mil op „Filanza"; 3. Marcel Keyzer op „Bianca". Zaklopen 1. Beppy van Mil op „Filanza"; 2. Paul Bergers op „Lady"; 3. Berry Sigmond op „Charles". Ringsteken 1. Marcel Keyzer op „Bianca"; 2. Jaap van Broekhoven op „Linda"; 3. Patricia Rosman op „Marcello"; 4. Anja Vermaas op „Tamara". Stroo-pop race 1. Yvonne Speelman op „Yum Yum"; 2. Berry van Mil op „Hedy"; 3. Elsje Zeeuw op „Corry". Springen 1. H. Kloostra op „Rapollo"; 2. B. Voorburg op „Mieke"; 3. J. Mertens op „Rapollo". Men schrijft ons: „Met grote belangstelling hebben vele Singelkwartier-bewoners het rapport van de Delftse studenten inzake hun wijk gelezen, of anders via krantenberichten hiervan kennis genomen. Voor het eerst is over het Singel kwartier als zodanig in concreto gesproken. Er is een analyse ge maakt van de mogelijkheden. Dit op zichzelf is al een eerste en grote verdienste van het studententeam. Het plan is er duidelijk op gericht de wijk leefbaar te houden. Tegelijkertijd komt wethouder Bol- mers met zijn principe-besluit, waar in gesteld wordt dat er een brede verbinding moet komen tussen sta- tion en Centrum. Het is een zwevende uitlating, die alle ruimte laat tot uitstel. Daardoor kan de verkankering en verkrotting voort gang vinden. Volgens het studentenplan is er geen enkele noodzaak een winderige Singelboulevard te scheppen. Er zijn vlakbij Horvathweg etc. vol doende goede verbindingen met het station. De nadruk wordt gelegd op de funktie als woon- en leefeenheid van het Singelkwartier; een relatief goedkope wijk met voor vele be woners wat tuinruimte en uitste kende verbindingen met tram, trein, bus en binnenstad. De Singel zelf is een loopstraat in de verbinding station-centrum. Het plan geeft ook aan waar op dit Een ruime keuze uit diverse merken van bekende Franse schoonheidshuizen. moment al nieuwbouw zou kunnen beginnenbebouwing van het terrein naast de Singelkerk; daar waar eerdere vroede vaderen de Kepler- straat al hadden gepland. Op deze manier wordt de wijk niet langer ontvolkt. De handhaving van, ge deeltelijk verplaatste, buurtwinkels tenslotte opent nieuwe perspektie- ven voor winkeliers en buurtbe woners. Dit plan gesteld tegenover de hui dige politiek van de gemeente van we-zulien-wel-zien, is in hoge mate positief van opzet. Het zal stimu lerend kunnen werken om het huidige woonbestand op peil te houden. De vraag is of de gemeente dat wil. Een recent voorbeeld is het dicht timmeren van een voormalige bak kerij en er schuin tegenover het in de steigers zetten van een ex-sigaren winkel. Deze toestand is stabiel en uitzichtloos. Het is een intimidatie- politiek die niet nalaat onrust en zoiets als haat te scheppen tegenover de almachtige gemeente. Men heeft kennelijk, als buurtbewoner, niets te maken met deze „plannen". Tege lijkertijd verrijst in al haar glorie een miljoenen kostend stadskantoor, in de schaduw waarvan een aantal betrokkenen zwijgend en nietig ten gronde mag gaan zonder dat de op demokratische wijze gekozen poli tici één vinger uitsteken. Men kan, in de buurt, zien welke panden in handen van de gemeente zijn: ze zijn dichtgetimmerd, ver waarloosd, met kapotte ramen. Ze staan er letterlijk en figuurlijk het rotste bij. Alsof er geen bouw- en woningtoezicht is, geen schoon heidscommissie met allerlei voor schriften die kennelijk uitsluitend tegenover de particulier worden gebruikt. Men zou verder moeten konkluderen, dat er geen feitelijke woningnood meer is. Het studentenplan daar tegenover geeft duidelijk een fasering aan, welke gepaard zal gaan met een bloksgewijze onteigening én hand having vah goede woningen in de buurt. De Delftse studenten (lang harig en werkschuw) hebben hun werkkracht gegeven uit een brok sociale bewogenheid, dat uitzicht geeft op een betere funktie van de Singel wijk dan een gestage verpau pering tot in het oneindige. Nee, hgus, ik spot niet met ons zielig gebrek aan publieke vermakelijkheden! Integendeel, ik ga u wijzen op de taaiheid waarmee, wij, onverwoestbare Schiedammers het hoofd boven water blijven houden. Bloot en Dood" (de vakterm voor sex en geweld) zult u ergens anders moeten zoeken, maar Schoonheid en Cultuur bieden wij hier zelf. Iedere donderdag om kwart voor één 's middags, elke vrijdag om half negen 's avonds en op zaterdagen en zondagen om 3 uur in het Gemeentelijk Museum. Hieronder volgt het programma: van 29 april tot en met 2 mei: ,,Clair Obscure van George Sluizer uit 1964. Deze film gaat over het Hollandse Landschap. Een onderwerp dat tijdens het P'aas-weekeinde ruim negen honderd duizend buitenlanders naar Nederland heeft gelokt. Verder kunt u ,,Serenal" zien door Norman Mc Laren: figuren op een geluidband geëtst bewegen op het ritme van een Zuid-Amerikaans orkest. Van 6 tot en met 9 mei: „De werkelijkheid van Karei Appel", het bekende filmpje van Jan Vrijman. De kreet „Ik rotzooi maar wat aan moet u daarbij gewoon vergeten, dat was één van Appel's originele reclame-leuzen. Daarnaast wordt een leuk oud liedje tot nieuw leven gewekt in „Le Merle" van Norman Mc Laren. Ik dacht dat deze mededelingen een beetje troost kunnen bieden aan die krampachtig zuchtende lieden die nog steeds denken dat er in onze stad nooit niks" te doen is. SEBASTIAAN Schiedam Telefoon 26 47 81 Bent u allemaal weer teruggekeerd in het gewone huiselijke gareel? U zult wel blij zijn, dat het nu zulk mooi weer is, dan kunt u aan de schoonmaak beginnen of de schoonmaak afmaken. Lekker de bedden naar buiten! Maakt u zich er echter niet te moe mee, want dan lijdt uw hele familie eronder. Neem op tijd een rust pauze van 10 minuten met een kopje koffie, dat hebt u beslist nodig. En zit u met problemen? Belt u ons dan even of komt u langs om folders te halen, die juist op uw problemen betrekking hebben. Maakt u toch gebruik van alle ervaringen die wij u hier te bieden hebben, het kan u veel ergernis en geld besparen en ook vaak veel tijd. Wij zijn ook op de „Inhabé" met onze eigen stand en ook daar kunt u folders en brochures op elk gebied kopen. U komt toch zeker bij ons kijken? We rekenen op uw bezoek daar! Deze maand is er geen kook demonstratie. Onze consumenten- informatrice moet naar een dag over diepvriezers om nóg meer kennis daarover op te doen. Het diepvriezen komt er hoe langer hoe meer in, laat ook u daar uw gedachten eens over gaan. Het is belangrijk om, vóór u tot aanschaf van zo 'n kostbaar stuk overgaat, eerst terdege ingelicht te zijn. Laat u zich ook niet verleiden om iets te tekenen, wanneer u dat gedaan hebt, zit u eraan vast! We hopen u dus heel spoedig bij ons te zien op Korte Dam 5 of te horen, tel. 264781. Er is thans een duidelijk alternatief. Een alternatief dat in de buurt stimulerend heeft gewerkt. Het rapport als zodanig is naar alle politici gezonden. Het ligt ter inzage op ondergenoemd adres. De Werk groep Singelbelangen, nieuwe stijl, heeft met dit rapport als achter grond, haar aktiviteiten uitgebreid en zal, via vergaderingen en indien noodzakelijk juridische bijstand, trachten en bloc naar buiten op te treden om te komen tot een betere verdediging van het wijkbelang. Dat de wijk leeft, is o.a. te merken aan de enthousiaste aktiviteiten van de vereniging Het Singelkwartier. Het nieuwe studentenplan is een duidelijke afspiegeling van een al gemeen gevoelen in de wijk, aan gezien enkele studenten hier woon achtig zijn. Zij vormen „het ge weten". „Singelbelangen" heeft een rond schrijven gericht aan een aantal buurtbewoners. Degenen die dit nog niet hebben ontvangen, worden uitgenodigd in het licht van de nieuwe feiten uiting te geven van hun instemming op ondergenoemd adres, teneinde de volledige beman ning te kunnen overzien. Laat niemand denken dat hij deze zaak alleen wel af kan; de feiten hebben dit gelogenstraft. Dit is een kollektief gebeuren, waarin iedereen nu nog kan bijdragen tot een bezonken en positief oordeel over de huidige en toekomstige ontwik kelingen in de wijk. Bij de stemming voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op 28 april 1971 is, zoals reeds eerder bekend gemaakt, de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen verruimd. Naast de gebruikelijke procedure om bij volmacht te stemmen, door een verzoekschrift bij B. en W. in te dienen, is dit jaar voor het eerst de mogelijkheid geopend dat de kiezer die bij volmacht wil stemmen, vergezeld van een kiezer die als gemachtigde wil optreden, zich persoonlijk vervoegt bij de gemeen tesecretarie (afdeling Bevolking in de voorm. Rijks-HBS, Overschiese- straat 2) om dan het verzoekschrift in te dienen. Deze mogelijkheid bestaat tot uiterlijk op vrijdag 23 april a.s. Zowel de kiezer als de gemachtigde dienen op de dag der kandidaatstelling opgenomen te zijn in het kiezersregister. In dit geval gelden voor de gemachtigde niet de gebruikelijke beperking van bloed of aanverwantschap in de eerste tot en met de vierde graad tot de volmachtgever. Bepaald is dat op een dergelijk verzoek tot stemmen bij volmacht terstond een beslissing wordt geno men. Proficiat, studenten! J. Noordegraaf Singel 168, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3