BEIAARDENBOND MIKT OP DUIZENDSTE LID ONINK PROLONGEERDE ZIJN DAMTITEL LIBELLE: 3Kleine Kermis in aquarium 'n vliegende moordenaar Slaapwandelaar sprong uit het raam OPLETTEN BIJ OVERSTEKEN STENCIL HARTVERWARMEND HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - WOENSDAG 28 APRIL 1971 MIEKE In verband met de viering van Koninginnedag 30 april zal van woensdag 28 april tot en met zondag 2 mei de z.g: „kleine kermis" worden gehouden in Schie dam op het terrein tussen de Broersvest en de Kreupelstraat. Deze kermis zal geopend zijn tussen 14 en 24 uur. Ook op zondag, met dien verstande dat de kermis dan tussen 17 uur en 1 8.30 uur gesloten zal zijn en alle lawaai voorkomen, opdat geen overlast wordt gegeven aan kerk-diensten. De kermis zal bestaan uit veertien attracties, R.K. In snel tempo werd vrijdagmiddag de agenda van de R.K. Bond van Bejaarden en gepensioneerden afd. Schiedam in zaal „Arcade" afge werkt. Het afgelopen jaar is een bijzonder goed jaar voor de bond geweest, dankzij het uitstekend beleid van de afgetreden voorzitter, het oud-raadslid de heer H. M. Willemse. Door zijn toedoen werd een fonds voor cultureel en sociaal werk vastgelegd, met dien verstande, dat het alleen hiervoor gebruikt mag worden. De heer Willemse vestigde hier nog eens de aandacht op, opdat men niet zou denken: nu zijn we boven Jan en we gaan aan de lopende band feestjes"organiseren. Er komt immers een tijd, dat men de school moet verlaten. Dan moet de bond een „inbreng" hebben van tien procent, wil men voor een andere behuizing in de vernieuwde stad in aanmerking komen. Het liefst in het centrum. Met voor elke bejaarde doorlopende toegang en een kopje koffie voor een dubbeltje. Zodat geen mens zich buiten geslo ten behoeft te voelen. Uit dit alles büjkt wel dat de heer Willemse in de korte tijd dat hij de voorzittershamer hanteerde, heel wat bereikt heeft. Hij wist gesloten deuren open te krijgen. Het boven- pand aan de Lange Haven kon verlaten worden, zodat men nu een gerieflijker behuizing in het Blauwe Huis aan de Lange Nieuwstraat heeft, waar ook de Algemene Bond al een paar jaar gevestigd is. Terecht sprak de secretaris, de heer A. Monden in zijn jaarverslag over „We hebben een kapitein aan boord, het schip vaart Weer..." Maar die kapitein heeft nog zoveel ander werk om handen, dat hij verzocht de tweede voorzitter kandi daat te stellen. Als herinnering aan dit jaar kreeg de heer Willemse een vulpen aangeboden. Een lid vroeg of het volgend jaar niet mogelijk was dat ieder lid een stencil ontvangt van de jaarversla gen. Vooral waar het dit van de penningmeester betrof. Het duizelde hem allemaal, maar stencils laten maken voor 1000 leden kost nogal wat. Zou ieder lid daar belangstel ling voor hebben? Het bestuur dacht van niet. Na de pauze liet het dameskoor zich weer horen o.l.v. de heer C. P. Vredebregt. Nu met een uitstekende vertolking van vooral Jeruzalem en „Zingen is gezond". Wijzen we er nog even op, dat de kascommissie bestond uit de heren Mous en Bijtenhoorn en dat hun plaatsen nu worden ingenomen door de heren Heinsbroek en de Goede. De nieuwe voorzitter, de heer P. Oomen, zei het heel kort en krachtig: „Ik dank u voor uw vertrouwen". Aan het bestuur wer den verder toegevoegd mevrouw J. v.d. Sloot-Bastiaanse, zr. Chrystopha en de heren S. Ham en J. M. Crama. Een beroep werd op de leden gedaan om vooral de gymnastieklessen te volgen. Aanwezig waren op deze vergadering de hoofdbestuursleden de heren H. A. Paalvast uit Maassluis en C. de Ruyter uit Gouda. De eerste bracht in een hartverwar mend betoog als secretaris van de Unie van Diocesane Kath. Bonden van bejaarden en gepensioneerden in Nederland, onder-voorzitter van deze Unie, de overkoepeling van de vijf Diocesane Bonden zijn geluk wensen namens het hoofdbestuur aan de nieuwe voorzitter over. Hij onderstreepte dat dit een dienende taak is en geen ére baantje. Drie jaar geleden was hij ook op een vergadering geweest. Toen telde de bond ruim 800 leden, nu zijn het er 936. „Op naar de duizend", moet volgens spreker voorlopig het devies zijn. Elk lid moet propaganda maken. Er moet een speciale propa- ganda-commissie komen. De heer Paalvast bracht even de berichtgeving voor „Levensavond" naar voren. Een kaartconcours of een busuitstapje, zoals hem die dagelijks als bondssecretaris van het bisdom Haarlem en Rotterdam be reiken, is niet zo belangrijk. Schakel hiervoor de plaatselijke pers in; die moet dit uitdragen, zo stelde hij. Belangrijk voor „Levensavond" is alleen wanneer er een bestuurswisse ling heeft plaats gehad. Geestig merkte spreker op dat het vanzelfsprekend is dat men koffie drinkt tijdens een uitstapje, luncht en dineert. Dat men geniet van die dag. Maar hoe moeten die berichten van al die afdelingen in 12 pagina's „verpakt" worden? Als gewezen hoofdredakteur weet hij van wan ten, maar... voortaan de berichten dus kort en zakelijk houden. Hart verwarmend de wo'orden die hij tot bestuur en leden richtte. Het werk van de bond in alle facetten belichtend en vooral met klem herhalend: „Wees propagandist voor je bond". Een gelukwens van de heer De Ruyter, secretaris van het district Rotterdam aan het adres van het dagelijks bestuur van Schiedam. Een dankwoord van de heer Willemse, waarna bij de rondvraag verschil lende vragen door de hoofdbestuurs leden werden beantwoord. Tot slot van deze vergadering sprak rector P. de Groot als geestelijk adviseur een kort gebed. Geen plaatje van een schoonheid van een vis deze maand in het maand blad van „Natuurgenot in Huis", de Schiedamse aquariumvereniging, maar wel van een fraaie libelle. Die zich overigens niet fraai gedraagt wanneer hij zich in de omgeving van uw aquarium bevindt: al vliegend vangt en eet hij dan zijn prooi op. Nog maar net ben ik de Sporthal „Margriet" uitgedraafd vanwege de „Inhabé'71(avonden die ik nooit oversla) of de bazaar van ds. Schuring is weer aan de beurt. In de vertrouwde Sporthal. U mag erom lachen, maar hier komen gegarandeerd MINSTENS 30.000 bezoekers van groot tot klein. Want de toegang is hier gratis en er is een bende te beleven. Te proeven en te wagen. Ds. Schuring zit weieens in de put. Dan denkt hij dat hier in Schiedam niets kan. Eén knipoog en het is helemaal over! KONINGINNEDAG 1971 wordt het helemaal in de Sporthal. Allerlei kraampjes. De bistro van de „Hosmannetjes" is opgerold, maar hier vindt u vrijdag Bor de Wolf en Piet de Pad, twee echte vakjongens in de horecasector, die u even zullen laten smullen. Tegen betaling uiteraard, want die bazaar heeft een doel: de bouw van die nieuwe Gereformeerde kerk, waar aan al stevig gebouwd wordt. Ik heb horen zeggen, dat ds. Schuring driemaal per dag gaat kijken hoever ze al zijn. De bazaar duurt van 10 tot 10 uur. Op Koninginnedag, als iedereen op de been is. Als de kinderen ook eens spijkers willen slaan, duiken in de grabbel ton (1500 pakjes), sjoelen, blikjes omgooien, ballon blazen, ring- gooien, dubbeltjes werpen, auto ped-races houden, zaklopen enz. Bij de Amerikaanse verkoop zijn twee vouwfietsen, een antieke Menorah (een Joodse 9 armige kandelaar), een Perzisch kleed, twee Polaroid camera's, 6 draag bare radiootjes, 50 aangeklede poppen. ten bazaar om gewoon „u" tegen te zeggen. Doen we bij voorbaat! Een leuke bloemenstand met onge looflijk mooie vazen. Verder nog veel mooie dingen, die u kopen kunt. Zoals bijv. grammofoon platen en nog veel meer. U kunt op uw gemak eens rond kijken. Maar wel graag een tas, een goede stevige, meenemen. Want er zijn zoveel leuke dingen. Er is altijd wel iemand jarig. MOEDER DAG staat levensgroot voor de deur. U kunt gezellig een kopje koffie drinken of iets anders. U kunt van alles doen op Koningin nedag in de Sporthal „Margriet". Maar vooral denken aan die kerk die een eindje verder gebouwd wordt en waarvoor heel veel geld nodig is. Dat er kómt. Niet voor niets is die geverfde paal met zwierige slag de grond ingegaan. Slaat u op Koninginnedag ook uw slag! Deze foto werd genomen door de heer V.d. Nieuwenhuizen, een goede bekende op de contactavonden van bovengenoemde vereniging. Over 'contactavonden gesproken: het be stuur verwacht alle leden op maan dag 3 mei a.s. in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Aanvang: 8 uur. De heer W. Hoogendoorn zal u weer weten te boeien, nu met een lezing over „Vanuit het water tussen het gewas, achter het glas..." Natuurlijk weer een verloting en nu geen 80, maar minstens 100 leden, zo wekt de voorzitter op. De zaal is groot genoeg. Nieuwe leden van harte welkom. Tot slot dankt de secretaris, de heer C. van Sliedregt, gistermorgen na een verblijf in het Gemeente Zieken huis, iedereen die in die weken blijk van zijn belangstelling gaf. Na vele weken van spanning is het damkampioenschap van Schiedam dan ten einde. In de hoofdklasse prolongeerde Onink z'n titel op drie punten gevolgd door Lansbergen. Derde werd v.d. Spek die liet zien dat de oudjes nog zeker niet versleten zijn. Volledigheidshalve volgt hier de eindstand: 1. Onink 8 wedstrijden, 15 punten; 2. Lansbergen 8 wedstrijden, 12 punten 3. v.d. Spek 8 wedstrijden, 10 punten 4. De Wilde 8 wedstrijden, 8 punten; 5. Vrijland 8 wedstrijden, 8 punten; 6. Breman 8 wedstrijden, 5 punten; 7. v. Kuyk 8 wedstrijden, 5 punten; 8. Antes 8 wedstrijden, 5 punten; 9. Den Hou ting 8 wedstrijden, 4 punten. In deze klasse degraderen Van Kuyk, Antes en Den Houting naar de le klasse. In de le klasse werd Den Boer kampioen met drie punten voor sprong op Quist. Derde werd Den Heer. Eindstand: 1. Den Boer 9 wedstrijden, 16 punten; 2. Quist 9 wedstrijden, 13 punten; 3. Den Heer 9 wedstrijden, 12 punten; 4. Korpel 9 wedstrijden, 11 punten; 5. Scheuller 9 wedstrijden, 10 punten 6. De Rond 9 wedstrijden, 8 punten; 7. Breevoort 9 wedstrijden, 7 punten; 8. Sleeuwenhoek 9 wedstrijden, 7 punten 9. Breman 9 wedstrijden, 4 punten; 10. Pauw 9 wedstrijden, 2 punten. In deze klasse promoveren Den Boer, Quist en Den Heer naar de hoofdklasse en degraderen Sleeu wenhoek, Breman en Pauw naar de 2e klasse. Glasgerinkel in Schiedam-Zuid en een man die buiten in zijn pyama liep en gewond aan de linkerarm en beide benen en voet. Het bleek dat hij in zijn droom met een sprong door het raam besloot, hetgeen hij letterlijk deed. Hij kwam op het balkon terecht en ging daarna aan de wandel. De politie heeft hem verbonden en daarna weer naar huis gebracht. Op de B.K.laan stak het 12-jarig meisje M.W. plotseling het fietspad over en werd daarbij geraakt door de passerende bromfietser A. de H., een 21-jarige P.T.T.-ambtenaar. Een botsing bleek onvermijdelijk, waarbij het meisje een wond aan het linkerbeen opliep, die in het Ge meente Ziekenhuis werd behandeld. Daarna kon zij op eigen gelegenheid met mogelijk ook de schrik in haar benen naar huis gaan...

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 12