MINIMANNEQUINS OP DE INHABE 71 Zij verwierven op Inhabe 71 een beker.... UNICEF IN HET ZILVER Stadgenoten gedecoreerd Postduiven De Adelaar Met 15.000 bezoekers afgesloten SCOUTING SCHIEDAM GESLAAGD WE. JEUGD HARMONIE SLOOT SEIZOEN AF Drie gewonden bij autobotsing 25 JAAR HULP EN HOOP VOOR KINDEREN: Kritische vragen over de Algemene begraafplaats DODELIJKE VAL VAN TRAP HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 28 APfUL 1971 De bewoners van het bejaarden centrum „Thurlede" kregen van de Jeugd Harmonie van Wilton-Fijen- oord als afsluiting van dit seizoen een gevarieerd programma aangebo den. Het programma bestond uit de volgende werken: Doornroosje's Bruidsvaart van Max Rhode, arr. A. Driessen; Jamaican Folk Suite van Harold L. Walters; Sobre las Olas Wals, arr. A. de Arend; het bekende en populaire When the Saints go marching in van Harold L. Walters; Tyroler Landler, Gosling Mol; Mixed Pikler van Max Leemann; Longstreed Dixie van Lex Abel en voorts nog enkele andere marsen. Een en ander werd zeer op prijs gesteld. De 91-jarige heer J. Baten burg kon bij het spelen van een walsje niet stil blijven zitten. Hij danste vrolijk in het rond en ontving daarvoor uiteraard een hartelijk applaus. De dirigent van deze Harmonie, de heer Wim Vos, kondigde na de pauze een gastdirigent aan: de 79-jarige heer A. Th. Bart, een bewoner van „Thurlede". Onder zijn leiding werd een Tyroler Lainder gespeeld. Een taak, waarvan hij zich uitstekend kweet. Zeer ten pleziere van de medebewoners van dit tehuis. Na afloop bleven de W.F.'s Harmo nie-klanken achter in de vorm van een langspeelplaat, bestemd voor de huisinstallatie. Waarvoor de direc teur van het bejaardencentrum „Thurlede" de heer N. C. Kerkhoff dankte, doch ook voor het gebo- dene... De eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver is verleend aan de heer Vis, geboren te Schiedam op 13 september 1911 en wonende aan de Burgemeester van Haarenlaan 1422, ter gelegenheid van zijn veertig jarig jubileum bij de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton- Fijenoord N.V. Hij heeft vele jaren gewerkt op dokkantoor Oost van deze N.V., waar hij in het vroegere organisatie systeem de leiding heeft gehad over de ijzerwerk-reparatie op „Oost", dat wil zeggen dok 6, 7 en 8 en schepen in reparatie aan de oostzijde van de werfhaven. Momenteel heeft hij de leiding over 50 ijzerwerkers. Hij is een enthousiast en actief medewerker. Burgemeester Roelfsema reikte hem deze onderscheiding uit. De eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons is verleend aan de heer D. Christen, geboren te Rotterdam op 9 maart 1912, wonende te Schiedam aan de Puttershoeksestraat 53b, ter gelegen heid van zijn veertig jarig jubileum bij de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton Fijenoord N.V. Hij is begonnen als nagelheter, werd in 1933 helper bij de boorders, in 193 5 helper bij de branders, in 1940 branderboorder, in 1943 verzinker en ten slotte in 1956 plaatwerker. Burgemeester Roelfsema reikte hem deze onderscheiding uit. Met 440 duiven in concours vlogen de duiven van de P.V. „de Adelaar" mee in het concours vanuit St. Kath. Wavre, afstand 98 km. De duiven werden met een N. Oosten-wind om 12.30 uur gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14-04-40, de laatste prijsduif om 14-42-39 uur. De uitslag is als volgt C. Akkermans 1. Mevrouw Van Kuik 2-16-32-33-49-51-52-72. P. van Oeveren 3-41-57-68-86. Mevrouw Vink en Zoon 4-28-37-56-62-88. A. Koevermans 5-15-38-79. L. de Clerck 6-71-82. B. Blanker 7-21-43-76-80. D. Vink 8-31-84. J. A. Tuinder en Co. 9-18-24-59. J. Smits 10-85. W. Schoenmakers en Zoon 11-35-66-74. M. Geluk en Zoon 12-48. H. Janse en Zoon 13-39. A. M. Vink 14-64. J. Breur 17-22-26-81. G. v.d. Hurk 19-25-44-45-47-70-77. B. Meyrink 20. M. Schippers 23-54-83. A. Noordhoek 27. J. Eggens 29-40. C. Witberg 30-78. W. Boog 34-36. B. van Beveren 42-60-67-87. J. van Peer 46-58-63-68. A. van Toor 50. C. Voets 53. P. Verhart 55-69. H. Verweel 61. J. Kroos 73. W. van Veen 75. Zaterdag a.s. van 8-30 uur tot 9-45 uur inkorven voor St. Chislain. De 91-jarige heer J. Batenburg die zich op de dansvloer tijdens het optreden van de Jeugd Harmonie W.F. best wist te weren... Tijdens de sluitingsbijeenkomst van de standhouders der „Inhabé '71" in dansschool Sitton vrijdagavond ge houden, maakte de voorzitter van de Stichting Consumentenbeurs „Inhabé", de heer J. H. B. Vrede- bregt, de winnaars bekend van de beste presentatie enz. Hiervoor waren drie bekers beschik baar gesteld, waarvan de eerste ging naar Haarimport voor de artistieke en commerciële stand, de tweede naar de kunstnijverheidszaak van het echtpaar Verhulst: Rivex en de derde voor de heer H. Rietkerken wat entourage betreft. De mini-beker werd uitgeloofd aan de jubilerende Ned. Ver. tot be scherming van Dieren afd. Schie dam, die dit jaar 50 jaar bestaat... De 25.000 bezoekers zijn niet gehaald... Jammer, maar we doen het volgend jaar over. De stemming was in elk geval best, de standhou ders hebben goede contacten gelegd. Het Trio Wegman presenteerde zijn uitstekend visitekaartje, conferen cier Henk Bukman kweet zich goed van zijn taak. Hier zit beslist een herhaling in. Het Cocktail Trio oogstte een daverend succes. Voor good old Wim Scholte was het een plezierige ervaring, dat men hem terug riep en hij na „Mexico" als voltreffer toen „Aan de Maas ben ik geboren" vertolkte. Succes voor stadgenoot Wim. Succes ook voor broer en zus in nieuwe zilvergrijze costuums „Les Diabo- liques". Groot succes ook voor de bistro van de Hosmannen... Dressman Jantje Perquin poseert graag voor een foto. In zijn handje het kaartje, dat hij aan ladyspeaker Henny vergat af te geven... Dit zijn ze dan de heer en mevrouw Mak van het Frans Hals plein: als 15.000ste bezoekers gehul digd... Het einde van de „Inhabé" is elk jaar net als het einde van een voetbalwedstrijd. Inpakken, alles bij elkaar zetten en wég wezen! Iedereen heeft me verschrikkelijk geplaagd, dat ik er met 10.000 volkomen naast zat. Maar die 10.000 komen volgend jaar beslist. Want dan wordt de „Inhabé" heel anders opgezet. Hóe? Dat hoort u nog wel. De 15.000ste bezoekster mevrouw Mak van het Frans Halsplein werd zondagmiddag met haar man door Henk Bukman op het bekende podium geroepen. Zij kregen na mens de firma Martens 50 tegels vloerbedekking aangeboden en een waardebon van f 100, - Daarna aller aandacht voor de speciale kindershow gelanceerd door de firma Perquin en sporthuis Ritman, waar de kinderen van 1-10 jaar lieten zien, wat er in deze zaken te koop is. Jantje Perquin, die vorig jaar al een hollend dessman-debuut maakte, kwam alleen tot stilstand bij de fotograaf. Zit er dik in dat hij later zijn beroep ook in de fotografie kiest of dol is op plaatjes"... Een kindermodeshow gaat in een adembenemend tempo. De manne quins vliegen over het podium, waardoor veel van het getoonde verloren gaat. Maar onthoudt u dat er badstof jurkjes en pakjes zijn voor broer en zus van hetzelfde materiaal. Heel grappige bad pakken, doch ook bikini's. Hot- pantspakjes... Een beeldig fijn jurkje voor een kleuter van een jaar of drie met een gebloemd voorstuk. Corine in een blauw-wit gestreepte ber muda-combinatie. Heel mooie pak jes voor kleine jongentjes, doch ook stoere judo-pakken. Voor het oudere meisje een juweel van een tennis-ensemble, rood afgebiesd, het broekje er even onderuit piepend. Pakjes en jurkjes voor de baby, een grappige spijker broek met stoer Sturka-jack. Een badstof jurkje met een open rif. Je moet bij de kindermode tegen woordig maar komen. Ze tellen tenvolle mee, de kleuters en de ouderen wat hun kleertjes betreft. De heer J. F. van Heel, secretaris van het Deltadistrict van de Katholieke verkenners schrijft ons het volgende „De presentatiedag van Scouting Schiedam is geslaagd: 280 betalende deelnemers en ca. 500 medewerkers en belangstellenden hebben voor ons deze dag tot een succes gemaakt. De kosten zijn weliswaar niet te dekken door de inkomsten, doch de gedachten aan een nadelig saldo worden verdrongen door de gedach te dat er voor ons werk belangstel ling is. Het slagen van deze dag is te danken aan de medewerking van onder andere verschillende gemeentelijke diensten alsmede aan velen die persoonlijk hebben meegewerkt, waarvan het hier te ver zou voeren hen allen met naam te noemen, en aan allen die op enigerlei wijze hun belangstelling hebben getoond. Wij zijn u daarvoor zeer erkente lijk". Op de Burg. van Haarenlaan-'s-Gra- velandseweg vond zondagmorgen om half tien een ernstige autobot sing plaats tussen de wagens be stuurd door de 32-jarige ouvreuse J.V.-R. en die van een 15-jarige jongeman, die van de bestuurster geen voorrang kreeg. De vrouw werd met een hersen schudding en een hoofdwond in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen, de jongeman met een gecompliceer de linkerbeen breuk. Zijn mede passagier liep hierbij een shock op. Ook zij werden door de G.G. G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis ver voerd. José en Mariêlla Wegman zongen samen een duetje ,,Hokido... enz. Dat betekende het einde van een wervelende show, met veel vaart gebracht. Heel veel belangstelling en het grootste plezier van de kinderen zelf! Bengelend aan een katrol tijdens een demonstratie op het terrein van Laan van Bol'Es op zaterdag 24 april. De dag van Scouting Schiedam, waarvoor veel belangstelling bestond. Ook aan het Schuttersveld... WEEKMARKT In verband met de viering van Koninginnedag op 30 april a.s. zal de weekmarkt in het Broersveld worden gehouden op woensdag 28 april. De vrijdagse koopavond zal worden verschoven naar donderdag 29 april. MUZIKAAL BERICHT Deelnemers aan de lampionoptocht morgenavond om 8 uur opstellen aan het Dr. Wibautplein. Voor Groenoord aan de Valerius- straat, eveneens om 8 uur. Hoeveel kinderen werden er in Nederland geboren op 11 december 1946? Laten we zeggen, dat het er 500 waren. Daarvan zijn er vandaag de dag nog 488 in leven. Die wonen allemaal in huizen, ze worden goed gevoed en gekleed, er is genoeg doktershulp als ze ziek zijn en ze zijn allemaal naar school gegaan. Hoe zit dat met 500 kinderen, die op diezelfde dag werden geboren in een ontwikkelingsland? Daarvan leven er nog ongeveer de helft. Van die 250 kinderen zijn er waarschijn lijk zo'n 100 naar school gegaan, meestal niet langer dan drie jaar. Hun levenskansen zijn klein; gemid deld zullen ze niet ouder worden dan een jaar of vijftig. Ze staan bloot aan veel gevaren: ondervoe ding, te weinig medische zorg, armoede, onwetendheid. UNICEF, het Wereldkinderfonds, heeft sinds 11 december 1946 toen het zelf geboren werd als kind van de organisatie van de VN miljoenen van zulke kinderen gered van de hongerdood en beschermd tegen de gevaren, die hun leven en hun ontwikkeling bedreigen. Daar om herdenkt UNICEF nu zijn 25-jarig bestaan. Met voldoening, maar ook met grote bescheidenheid, want er blijft nog zo ontzettend veel te doen in de volgende jaren. Ln ons land vraagt UNICEF ter gelegenheid van zijn 25e verjaardag speciaal aandacht voor betere ge zondheid voor de kinderen in Indonesië. Wie daar meer van wil weten, hoeft niets anders te doen dan f 1,50 over te schrijven op giro 7515 ten name van UNICEF, Den Haag. U krijgt dan een uitvoerige, geïllustreerde brochure met interes sante bijzonderheden over dit ge zondheidsproject en bovendien een vel jubileum-sluitzegels zoals er hier een is afgebeeld. Door het Kd van de Schiedamse gemeenteraad, de heer L. H. Knip- scheer, zijn de volgende schriftelijke vragen gesteld 1. Is het juist dat de Algemene begraafplaats in afwijking van vorige jaren, thans dag en nacht toeganke lijk is voor het publiek? Daar men ook kinderen ziet spelen, maar het is geen speelplaats. 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, is dan de be graafplaats opgenomen in de cirkel ronde van de politie? 3. Is het uw college bekend dat in toenemende mate, als gevolg van het „uitlaten" van honden op de be graafplaats hondenvuil wordt aange troffen. 4. Is uw college met mij van oordeel dat een vernielde begraafplaats voor hen die een overledene doen ter aarde bestellen of anderzins op de dag een graf bezoeken een onplezie rige zowel een pijnlijke ervaring moet zijn. 5. Is uw college bereid te beoordelen dat het „uitlaten" van honden op de Algemene begraafplaats niet meer voorkomt en dat 's avonds voor het pubhek gesloten is. Buren die een dag tevoren nog met de alleenstaande slecht ter been zijnde heer J. Huurdeman hadden gesproken, hoorden vrijdag niets en belden aan. Toen er niet werd opengedaan betrad men het pand aan de Laan en vond de bewoner dood onder aan de trap üggen. Kennelijk was hij van de trap gevallen. Het stoffelijk overschot is naar de Dr. Noletstichting vervoerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14