JONGEDAMES Hij kreeg contact The Lightnings De wiekslag van ,J)e Postduif" en Union AUTO IN BRAND ZEEKADETKORPS ES ZOMERS JASJE" enkele enthousiaste A DM. MEDEWERKSTERS I IIII li' m lirn TeddyOberg:teadgu>tar STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE ËN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" WIEKSLAG UNION SCHIEDAM DE KUYPER-NEDERLAND N.V. HÏT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 28 - WOENSDAG 28 APRIL 1971 Nicko Christiansen: vocals I lll|H| lil IILV John La Grand: harmonica 1)1 I Ij Ruud van Buuren bassguits lil ■111 U1ULU Dek Beekman: drums Schiedam telefoon 26 47 81 Bent u allemaal op onze stand op de Inhabé geweest? Het is wèl een hele drukte daar geweest en het was echt gezellig! We zullen u nu eerst nog even onze cursussen noemen die nog vrij zijn. Kleine karweitjes begint zo spoedig mogelijk op woensdagavond, voor dames èn heren! 8 Lessen voor f 14,—, goedkoper kan het niet! Geeft u zich vooral op voor de 3 'avonden op 12, 19 en 26 mei, door mevr. Jeannette Bouwmeester over Woninginrichting. Een enige serie lezingen, die u zich beslist niet moet laten ontgaan. Kosten f 7,50, koffie is erbij inbegrepen. Het is op Korte Dam 5, van 8-10 uur. Meldt u zich wèl spoedig hiervoor aan, anders komt u te laat! Vooral voor jongelui die trouwplannen hebben is dit een unieke kans om van alles over de moderne woning inrichting aan de weet te komen. Ook voor oudere echtparen, die aan vernieuwing van de woning! toe zijn, is het een prachtige gelegenheid om wat meer te leren. Hebt u nog zin in „Gast en Gastvrouw", 4 lessen, dan kan dit van 4 mei t/m 25 mei op dinsdagavond. Een leuke gezellige cursus, kosten f7,- plus f5,— ingrediëntengeld voor alle lekkere hapjes en drankjes die u klaar maakt en op eet. Net nog even voor een korte cursus vóór de vakantie. U kunt ook nog goed verzorgd de vakantie tegemoet gaan als u onze cursus „Uiterlijke verzorging" volgt op dinsdagmiddag van 4 mei t/m 22 juni of op woensdagavond van 5 mei t/m 23 juni. Hebt u er wel eens bij stilgestaan dat het juist 's zomers zo belangrijk is dat u uw huid goed verzorgtMisschien gaat u naar een warm land of schijnt de zon ook hier uitbundig. Uw huid droogt dan heel sterk uit en dan is de verzorging ervan extra belangrijk. U kunt zich nog op geven, kosten voor 8 lessen f 14,— plus f5,- preparatengeld. Gunt u zichzelf deze kleine luxe nu eens, u voelt zich veel prettiger wanneer u goed verzorgd bent. Uw huis genoten zullen met bewondering naar u kijken en het ook fijn vinden! Denkt u ook aan onze consumen ten-informatie op dinsdag- en don derdagmorgen van 9.30-12.00 uur en op woensdagmiddag van 1.30-4.00 uur. Reusachtig belang rijk! Laat u zich niets verkopen zonder goed geïnformeerd te zijn van tevoren. Koopt u niets „zo maar" aan de deur en vooral, tekent u geen enkele koopovereen komst! Dan moet u betalen tot de laatste cent en vaak is het waarde loos wat u ervoor in de plaats krijgt! Mogen we gauw van u horen 264781 of u zien op Korte Dam 5? U bent van harte welkom! De afdeling Bevolking van de gemeentesecretarie in de voorm. Rijks HBS, Overschiesestraat 2, zal op vrijdagavond 30 april niet voor het publiek geopend zijn zoals gebruikelijk op vrijdagavond-koop- avond, zulks in verband met de verjaardag van H.M. de Koningin. In plaats daarvan zal de afd. Bevolking geopend blijven op donderdagavond 29 april van 19 tot 21 uur. Op ons kantoor in het Centrum van Schie dam hebben wij plaats voor enkele: De „Livin Blues" die ongetwij feld „Black Liza" zullen laten horen. „De Postduif" vloog vanuit Kath. Waver 95 km met 451 duiven; le duif 14.09 uur, laatste duif 14.50 uur. A. Smits 1, 3, 9, 10, 18, 22; L. Toutijn 2; N. v. Ark 4, 7, 19; C. den Tuinder 5, 20; L. J. Boranni 6; A. Suttorp 8; J. den Koster 11, 12, 25; H. v.d. Kant 13, 21; G. Dankelman 14; W. Ekuis 15; D. Bakker 16, 24; H. Blondee 17; P. van Os en Co. 23. Zaterdag inkorven Strom beek van 9.00 tot 10.30 uur. De tweede vlucht vanuit St. Kathe- lijne Waver, afstand 92 km, was voor de 272 duiven een zware opgave. Gezien de weersgesteldheid viel de eerste duif pas 7 kwartier na de lossing. De eerste 25 prijzen zijn als volgt verdeeld I. 7 J. Pijpers; 2, 4 G. v. Diest Zn.; 3, 16, 20 J. Vrouw- deunt; 5 K. v. Loopik; 6, 8, 10, 13, 17 A. Heeren &Zn.; 9, 14 P. Slegt; 11, 22 J. v. Meeuwen; 12 G. Muller; 15 B. Rokers; 18 C. Dekker; 19 E. Sebrechts; 21, 24 S. Bouwman; 23 Th. Willems Co.; 25 C. Verlinde - Zn. De eerste duif arriveerde om 14.13.37 en de laatste prijsduif om 14.43.29 uur. DE WIEKSLAG VAN De Schied. Ver. „De Vrijheid" vloog met deelname van 500 duiven een wedvlucht vanuit Kath. Wavre. Eerste 25 prijzen: 1-24. J. C. Rost; 2. M. de Roo; 3. Jack Doejaaren; 4-7. Jan Doejaaren; 5. W. v.d. Windt; 6-10-18-19-23-25. P. Pols; 8. W. Poort Zn.9. W. van 't Hooft; 11. Jack Duymel; 12. J. Paulussen Zn.; 12-23. A. Pronk; 14. A. v.d. Berg; 15. H. Hagen; 16. C. Lems; 17. Fr. Doejaaren; 20. F. Scholte; 21. P. Verlinde. In vrijheid gesteld 12-30.00, eerste duif 14-10.00, laatste 14-40.00. De machinebankwerker P.C.J.V. uit de Mariastraat was bezig zijn perso nenauto te repareren. Hij probeerde met een schaar of er niets aan de contactpunten mankeerde, waarbij zeer tot zijn verwondering de motor aansloeg en keurig de wagen onbe- stuurd het trottoir opreed, daarna tegen een geparkeerde fiets en vervolgens de 5-jarige Rosalinde Hagemeijer raakte. Het kind kreeg een paar schaafwonden, die ter plaatse door de G.G. G.D. werden behandeld. De auto kwam tot stilstand tegen een gevel van de Mariastraat. Mevrouw D. de W.-S. maakte een parkeerman oeuvre in haar wagen, waardoor deze vermoedelijk door kortsluiting in brand raakte. De brandweer oJ.v. hoofdbrandwacht H. J. Oosterveer bestreed dit euvel met een nevelstraal en poeder, maar kon niet voorkomen, dat de achter bank van de auto geheel uitbrandde. De resultaten van het Winterlespro- gramma worden vanaf heden in de praktijk gebruikt. Zeilen staat bij het Zeekadetkorps als punt nr. 1, waarbij de kennis van zeilen erg belangrijk is, zo ook de kennis van zeildoek, touwwerk, navigeren en betonning. De eerste tocht wordt aanstaand weekeind gehouden naar de Zeeuwse wateren, waar ook het Pinkster-ontberingskamp doorge bracht zal worden. De Zomer-zeilaktiviteiten zullen zich hoofdzakeüjk afspelen op de Nieuwe Maas en Nieuwe Waterweg. Diverse tochten zoals de Nationale 5-eilanden tocht (Dordrecht) en de Haaks race (Den Helder) waar op zee gezeild wordt, zorgen ervoor dat jongens in de leeftijd van 13 tot 18 jaar in de weekeinden goed ver trouwd raken met werken in groeps verband. Dit alles met eigen mate riaal omvattende 3 zeilsloepen, 1 motorsloep en 1 roeisloep. Het Zeekadetkorps is, zoals bekend, een nautische jeugdvereniging, waar jongens hun vrije tijd op en aan het water doorbrengen. Zij die interesse tonen voor deze hobby, kunnen alle gewenste inlichtingen bij onze demonstra tietenten krijgen, die op Koninginnedag op de Broersvest t.o. Schrijver zullen staan. Overige adressen zijn De commandant, F. J. Bergvelt, Rotterdamsedijk 417b, Schiedam, tel. 269444 overdag en 's avonds 263001. De heer H. P. Gijtenbeek, Vivaldi- laan 147, Schiedam, tel. 706683. Of aan boord van het Korpsschip de Jan van Gelder, te bereiken via de portier van de Scheepswerf Gusto, Maasdijk 5, Schiedam. Gevraagd wordt: Ulo-opleiding en enige type-vaardigheid. Geboden wordt: a. zeer aantrekkelijk salaris; b. kerst-gratificatie. Met vakantie-afspraken zal rekening worden gehouden. Gebouwen Onderhoud-Maatschapplj GOM N.V., Lange Nieuwstraat 167, Schiedam, Telefoon 010 264736, na 18.00 uur: 010 708395 (de heer Collignon). BUITÉNHAVENWEG 98 SCHIEDAM De toepassing van moderne marketingmetho- den veroorzaakt een steeds groeiende ver koop van onze kwaliteitsdranken. Daarom vragen wij op zeer korte termijn voor onze afdelingen Verkoop en Expeditie Binnenland The Lightnings is een Rotterdamse formatie die al meer dan 10 jaar zeer veel succes boekt in het Rijnmond gebied. Bij de instuif zijn ze vooral bekend van het afgelopen Bier en Wijnfeest en de 15-jarige viering in het slot Loevenstein. Deze zeer goede close- harmony groep heeft een repertoire dat zeer populair en alles omvattend is. Zij spelen werken van Santana, Mungo Jerry, Creedence Clearwater Revival en andere hitwerken van bekende bands. De groep bestaat uit Joop Jonkman, zang en bas; Goof Matser, drums en zang; Jean van Duist, gitaar en zang; Peter de Gast, sologitaar, piano en eveneens zang. Evenals de laatste keer komen deze jongens in de zaal te zitten. Dit houdt in een beter contact met het pubhek en zeer gemakkelijk om een verzoekplaatje aan te vragen. Zondagavond. Gebouw Arcade, Lange Haven 71. Toegang f3,--. Zaal open om 19.30 uur. PARTIJ VAN DE ARBEID De Schiedamse afdeling van de Partij van de Arbeid heeft gemeend er goed aan te doen ook dit jaar weer een bijeenkomst ter gelegenheid van de le mei te beleggen en wel op zaterdag 1 mei in de grote zaal van het Wijkcentrum aan het Wibaut- plein. Aanvang 10 uur. Na ontvangst met een heerlijke kop koffie zal de heer P. de Ruiter (kandidaat voor de Tweede Kamer en oud-Schiedammer), in een korte speech terugblikken op de zojuist gehouden verkiezingen. Daarna zal er volop gelegenheid zijn van gedachten te wisselen, vragen te stellen of zomaar wat met elkaar te praten. Mocht u met vervoersproblemen zitten... ook daarvoor heeft men een oplossing. Als u het volgende tele foonnummer draait, kunt u uw naam en adres opgeven. U wordt dan zaterdagmorgen van huis afge haald en na afloop van de bijeen komst ook weer thuis gebracht. Tel. 700823 t.n.v. mevr. C. Huis man-van Meurs. Liefst met MAVO-, MULO-, LEAO- of gelijk waardige opleiding. Typebekwaamheid strekt tot aanbeveling. Wij bieden U prettig, afwisselend werk met aantrekkelijke werktijden, goede salariëring en sociale voorzieningen. Met vakantie-afspraken wordt uiteraard rekening gehouden. Ons bedrijf is gemakkelijk bereikbaar (vlak bij eindpunt tramlijn 1 en 8). Wilt U meer weten over deze interessante jobs Belt U dan ons even voor een afspraak, nr. (010) 269234, na kantooruren (010) 707902.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 28