VERSLAG DROOMREIS BQ0T WAARDERING KINDEN RINGEN HET MASKER KREUGER VERKOOPSTER Inschrijving K.W. mars geopend SVV-WILLEMII Wout v. Meeterens 300-e wedstrijd JUWELIER GEMEENTE SCHIEDAM Sluiting café's van een Zoals u weet is de bekende Schiedamse organist Stef Meeder, vergezeld van zijn vrouw, op woensdag 21 april naar New York vertrokken om vandaar uit op de „Rotterdam" een cruise van zeven weken te maken. Voordat ze in de DC 8 plaats konden nemen op het vliegveld Schiphol, was het een paniektoestand! Maar laten we liever Stef zélf even aan het woord. Hij heeft beloofd van zijn ervaringen ons geregeld in die weken iets te vertellen. Hier komt hij dan aan het GROEIBRILJANT Wi. 4. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 28 APRIL 1971 Amsterdam Monte Carlo noa ivornoï Istanbul Naoles Barcelona Lisbon Mot ril .^Ponta Delgada New York HEENREIS Messi Tangier Casablanca Funchal door STEF MEEDER u/nrvrri via ppn jjf f>JeW Yorki New York, 21 april 22.00 uur pi tijd. bus - die barstens vol was - over te laden in een van de andere „De reis is begonnen en startte al direkt met een aantal paniek situaties. Als de voortekenen van morgen in alle vroegte de reis naar New Yofk hadden moeten be palen, dan hadden we niets dan ellende op ons pad gevonden. Gelukkig pakte het uiteindelijk anders uit. Toen om tien voor zes vanmorgen de taxi voorreed om ons met een aantal onvoorstelbaar zware kof fers naar het Centraal Station in Rotterdam te brengen, kon de reis ongestoord een aanvang nemen. Tenminste, dat dachten wij. Bij het uitladen van de koffers hoorde ik een noodkreet van mijn vrouw. De belangrijkste koffer was er niet bij. Wég? Hoe kon dat? Stond hij nog boven in onze flat, terwijl de sleutel van het huis door de brievenbus van de zaak was gegooid? De bus stond op het punt van vertrekken..., die koffer hadden we nodig... nogmaals, pa niek. De chauffeur van de taxi brengt uitkomst. Over de radio roept hij de centrale op. Pijlsnel vertrekt vanuit Schiedam een wa gen om naar het Chopinplein te scheuren, te kijken of de koffer soms nog in de hal staat en zo niet, om dan desnoods een ruit in te slaan, de koffer te zoeken en hem in tien minuten tijd naar Rotter dam te brengen. De koffer was er, in de hal. Na een rit waarbij enkele lokale snelheidsrecords werden ge broken, kregen we aldus nog onze belangrijkste spullen in de bus naar Schiphol. Ik moet zeggen, dat het voorlopig bij dat goede voornemen bleef, want net achter Den Haag stopte de chauffeur met een somber gezicht langs de kant. Er was duidelijk iets mis. Ook de andere twee bussen (we waren met ca. 180 man aflossingspersoneel) hiel den halt. Onze bestuurder meldde, dat de waterpomp kapot was, dat de motor roodgloeiend stond, dat verder rijden niet ging en dat goede raad derhalve duur was! Besloten werd om alles uit onze bussen, waar eigenlijk ook al niets meer bij kon. Enfin, u weet dat er veel makke haringen in een ton gaan en omdat iedereen nog half liep te slapen werd alles op en in elkaar geperst en kon de reis naar Schiphol voortgang vinden. Alom werd de kreet gehoord: „Liever een kapotte waterpomp in de bus dan dadelijk in een volle DC 8 op 11 kilometer hoogte. We bereikten Schiphol ongedeerd. Maar mijn ellende was nog niet voorbij. Van onze nieuwe, zwaar ste en dus meest onhandelbare koffer trek ik met één ruk het hele handvat los. Niet meer te tillen dus. Voordat we een stap in het vliegtuig gedaan hebben voel ik mijzelf al een gebroken mens. Maar uiteindelijk zijn we dan zover, dat wij ons kunnen nestelen in de PH-MA U, een DC 8 van Martin 's Air Charter. Iedereen heeft zijn plaats, het toestel is volledig bezet, 180 man op weg naar New York, op weg naar de „Rotterdam Het toestel draait langzaam baan 09 op, de wind is dus oostwaarts. De motoren brullen op volle toeren als de aanloop genomen wordt om de sprong over de Oceaan te maken. Naar mijn gevoel komt het vliegtuig onvoorstelbaar laat omhoog, maar ja, hij komt lós. Met een doffe dreun sluiten de luiken onder ons over het inge trokken landingsgestel. Direkt na het loskomen draait Holland, dat gekoesterd wordt door een heerlijk zonnetje, onder ons weg. De kust is al in zicht, schuin onder ons zien wij Zandvoort met een oprijzende toren van het Hotel Bouwes. Het is voorlopig het laatste, wat wij van Nederland zien... de reis is defini tief begonnen. Wat een vlucht! Alle mensen, die ergens een beetje benauwd zijn voor vliegen, zou ik zo'n lucht doop toewensen. Volkomen glad, als een schip op rimpelloos water, klimmen we naar onze kruishoogte van 35000 voet. De motoren spinnen en met een vaartje van ongeveer 900 kilometer glijden we Wij vertellen U er graag meer van. Speciaal voor Moederdag ont vingen wij een geheel nieuwe collectie ringen vanaf 57,50. 57,50. Uw K.E.S.-juwelier t I I S, SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93 door de lucht, richting Schotland. De stemming aan boord is gewel dig. Hippe meisjes van MAC verwennen ons op een schandalige manier. Eten en drinken wordt ons met de regelmaat van de klok toegeschoven. Iedereen geniet, Tommy en ik voelen ons weer geweldig. Ofschoon we om half tien vertrokken zullen we na een vlucht van bijna acht uur al om elf uur op het John F. Kennedy Airport landen. Het tijdverschil is enorm vreemd want in ons gevoel is het al heel laat in de middag als we de landing inzetten, alhoewel we nog voor lunchtijd in New York zullen zijn. De laatste loodjes wegen wat zwaar. De atmosfeer in het vlieg tuig is al enige tijd bedompt. Er is veel gerookt en mijn ogen prikken hevig. Men verlangt nu wel naar wat frisse lucht. Het vliegtuig wordt vakkundig door onze gezag voerder aan de grond gezet, ieder een voelt zich toch wel opgelucht. De deur gaat open en blijgemoed zetten we voet aan wal in de U.S.A., nadat de dames als af scheid van de stewardessen een prachtige rode roos krijgen aan geboden. Een zeer attent gebaar. De ceremonie bij de douane duurt wat lang, maar na enige tijd kunnen we toch plaats nemen in onze airconditionedbus. Nadat alle bagage is ingeladen wordt de richting naar het centrum, via de Rhodes Iraklion Highway, ingeslagen, waar we al snel de contouren van de wolken krabbers in zicht krijgen. Daar kijken we liever naar dan naar opzij langs de hoofdweg want daar zien we, wat waarschijnlijk wel het grootste kerkhof van de wereld is. Tientallen minuten niets dan graf stenen, familiegraven en tombes. Natuurlijk gaan de mensen hier in New York ook dood, maar waar om ze allemaal hier naast de Rijksweg worden gelegd, is mij een raadsel. We duiken nu duidelijk de lucht vervuiling in, een gore bruine waas hangt boven de stad en we zijn dan ook blij, als de pier van de Grace-Lines in zicht komt. En daar ligt hij: de Rotterdam Wat een geweldig schip, wat een heerlijke plaats om een paar weken op door te brengen. Wat een machtige, Nederlandse onder neming, die zulk een luxe, drij vende stad als de Rotterdam met sukses kan opereren. Daar mag je als Hollander best trots op zijn. Hoe overweldigend de entree en verzorging aan boord van dit schip is, lijkt mij een aparte brief waard. Je ervaart teveel ineens om alles geordend op papier te zetten. Doodmoe, maar vol verwachting van de prachtige dingen, die we ongetwijfeld zullen gaan beleven, laten we 't deze keer hierbij. STEFMEEDER Zondagmiddag speelt S.V.V. op het S.V.V.-stadion de laatste thuiswed strijd van deze competitie tegen Willem II. Voor de bekende S.V.V.-aanvaller Wout van Meeteren (29) wordt dit de 300e wedstrijd in het eerste elftal van de rood groenen. De S.V.V.-kopspecialist heeft in deze periode een groot aantal doelpunten voor zijn rekening kunnen nemen. Jammer dat in dit afgelopen belangrijke seizoen Van Meeteren door hardnekkige bles sures slechts een klein aantal wed strijden van de partij is geweest. De laatste weken draait hij echter weer voortreffelijk en zal zondag met zijn 300e wedstrijd ongetwijfeld willen vlammen in deze laatste thuiswed strijd van dit seizoen. I.v.m. deze jubileumwedstrijd zal Wout van Meeteren vóór de wed strijd passend worden gehuldigd voor deze clubtrouw. VOORWEDSTRIJD: S.V.V. C-Wil- lem II C junioren is de voorwedstrijd a.s. zondag. Aanvang van deze jeugdwedstrijd 12.45 uur. Met een voortreffelijke uitvoering van „De Gecroonde Leersse" vierde onze toneelgroep Geron haar zilveren jubileum. Het was een vrolijk, maar zeer moeilijk te spelen stuk vanwege het oud-Vlaams dat er gesproken moest worden. Uiteraard hadden de leden van Geron alle attributen weer zélf gemaakt (behalve een troon van Karei de Vijfde, die geleend was van de Haagse Comedie! j. Door de voorzitter van de sectie-toneel der Schiedamse Gemeenschap werd een bescheiden cadeau aangeboden: een enveloppe met inhoud. Uit zijn woorden moet iK opmaken „een enveloppe met bijna géén inhoud". Het ging om „het gebaar! Daarna was het woord aan de heer Van Dunen, voorzitter van het Nederlands Centrum Amateurtoneel" een nieuwe naam voor wat vroeger N.A.T.U. heette. Hij sprak buitengewoon waarderend over Geron, die blijkbaar tot één van de allerbeste toneelgroepen van ons land behoort. Hij had het N.C.A. schild mee willen brengen, maar dat moest eerst nog van een inscriptie worden voorzien. De heren Theus Hemminga en Ary Kegel werden beiden versierd met de zilveren Rederijkers-speldeen zeer bijzondere onderscheiding voor zeer bijzondere mensen. Voor burgemeester Roelfsema, die - zoals immer met zijn echtgenote vol belangstelling aanwezig was, had hij de allerhoogste waardering". Het gebeurt n.l. nergens in het land dat een burgervader zo intens méé leeft met wat door de burgerij aan Cultuur wordt gepresteerd. „Nou hoor je het ook weer eens van een ander", had ik hardop willen uitroepen. Persoonlijk was ik zeer verheugd door de aanwezigheid van ds. Krijger. En natuurlijk ook met de wethouder mevrouw Verwey, die - dat mag toch ook wel eens gezegd - zelden ontbreekt bij culturele evenementen. Overheid en Burgerij zijn op vrijdag 23 april weer een stukje dichter tot elkaar gekomen. Fijn! SEBASTIAAN De inschrijving voor de op zaterdag 15 mei a.s. te Schiedam te houden Koningin Wilhelmina Mars is ge opend. De inschrijving is mogelijk op de onderstaande adressen: J. H. F. v.d. Brugge, Vondellaan 52b; M. Faasse, Groenelaan 50b; Ph. van Oordt, Oldenbarneveltstraat 79 allen te Schiedam. Per giro is inschrijving eveneens mogelijk ten name van Penningmees ter K.W. Mars te Schiedam. Giro nummer 108397. Na binnenkomst inschrijfgelden worden de startkaar ten toegezonden. Inlichtingen omtrent de 27e K.W. Mars worden verstrekt door het secretariaat van de mars: Oldenbar neveltstraat 79 te Schiedam. Tele foon 703309. De inschrijfgelden zijn als volgt: 8 km f 1,40; 12 km f 1,50; 18 km f 1,60; 25 km f 1,70 en de 40 km of 50 km f 2,—. De inschrijfprijzen worden na 8 mei met f 0,20 per persoon verhoogd. Inmiddels zijn de eerste inschrijvin gen reeds genoteerd. Diverse indivi duele alsmede enkele verenigingen o.a. de Chr. Gymn. Ver. D.O.K. met liefst 300 deelnemers werden inge schreven. SCHIEDAMSE NOTITIES Wethouder B. E. Collé is verhin derd op woensdag 28 april 1971 zijn wekelijkse spreekuur in het stadhuis te houden. Een exclusieve collectie voor monogram of met steen, in vele uitvoerin gen, o.a. goud, reeds vanaf 16,75 Meester horlogemaker Wij geven Schiedam- zegels Dr. Wibautplein 15 telefoon 706905 Ruime parkeergelegenheid 's-Maandags gesloten. Donderdagavond gesloten In verband met de viering van Koninginnedag en van bevrij dingsdag heeft Burgemeester besloten, dat de inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren open mogen blijven op: vrijdag, 30 april 1971 tot 2.30 uur; woensdag, 5 mei 1971 tot 1.30 uur. Er mag muziek gemaakt wor den tot een half uur voor sluitingstijd. Tevens mag zonder nadere vergunning op bovenvermelde dagen tot een half uur voor sluitingstijd gelegenheid wor den gegeven om te dansen, mits vooraf de verschuldigde vermakelijkheidsbelasting is voldaan. Voor dancings alsmede voor nachtbars blijft van kracht het gestelde in de voor die in richtingen verleende onthef fing van het normale sluitings uur. Schiedam, 23 april 1971. Donderdagavond 29 april, 8 uur 7 lampionoptochten in 7 wijken van Schiedam 50 soorten lampions bij Broersveld 125 en nog GRATIS een REUZE LUCHTBALLON met draag- staafje. Hollen naar Het Masker Stokjes, kaarsen en alles voor Koninginnedag de herenmodezaak van Schiedam vraagt: Broersvest 6 - Telefoon 268206

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3