„ORANJE" RUIM 2700 SCHOLIEREN NAMEN AAN SCHADUW VERKIEZING DEEL Koffie-uurtje voor huisvrouwen Hoe Schiedam J. W. Strik een kwart eeuw bij stemde Sportraad vergadert Autobedrijf Victoria n.v. Wat er in het Stedelijk te doen is De lintjes op t postkantoor Bank Mees Hope nv BOURGOGNE Kent u de voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 4 - VRIJDAG 30 APRIL 1971 Joop Daalmeyer, een van de jonge leraren, houdt de stand hier op 't verkiezingsbord nauwkeurig bij. De uitslagen voor de Kamerverkie zingen heeft u gisteren uitgebreid gelezen. Op initiatief van de jonge leraar aan de Lagere Technische School aan de Mgr. Nolenslaan 3, Joop Daalmeijer, hebben ruim 2700 scholieren van vrijwel alle scholen voor voortgezet onderwijs deelgenomen aan het schaduw-kabinet, zoals zij dit zich als alternatief kabinet zouden voor stellen. Ze zaten er een beetje naast, maar dit allemaal was voor hun een geweldige, doch tevens een leerzame ervaring. Jong Schiedam is zich politiek bewust, heeft er belangstel ling voor. De uitslagen mogen dan een beetje anders uitgevallen zijn als de grote verkiezingen, wat misschien ook wel de bedoeling was, in het hoofdstem bureau aan de Technische school leefde men volop met de uitslagen mee. En daarvoor was dit alles tenslotte opgezet... Dinsdagmorgen om 10 uur verwacht het bestuur van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam alle leden voor het gezamenlijk koffie- uurtje, dat nu in het restaurant „De Kethel" in het Beatrixpark wordt geserveerd. Hier verwacht men ook alle deel neemsters aan de reis naar Méridon om nader geïnformeerd te worden eom vast met elkaar kennis te maken. Paspoort (niet ouder dan 5 jaar) of toeristenkaart meebrengen voor de administratie a.u.b. Over de verkiezingen in Schiedam niets dan goed. Wat de opkomst betreft tenminste. Want die was met 78,1 procent alleszins redelijk, ver geleken met de animo bij de Statenverkiezingen van vorig jaar welke slechts 65,9 procent scoorde. U heeft het natuurlijk al allemaal in de dagbladen gelezen, maar voor de goede ordeop de K VP in onze stad werden 6761 geldige stemmen uitge bracht, zijnde 16,1 procent van het totaal tegen 18,1 vorig jaar. De Partij van de Arbeid kreeg 15710 stemmen of 37,3 procent tegen 36,1 vorig jaar. De VVD was goed voor 3167 stemmen ofwel 7,5 procent, vorig jaar nog 9,1. De ARP hield het op 2866 stemmen of 6,8 procent tegen nog 8,1 in 1970. De CHU kreeg 2163 stemmen of 5,1 procent tegen 6,9 vorig jaar. D'66 klom bescheiden naar 3771 of 9 procent rond, tegen 8,9 bij de Statenverkiezingen. De CPN kwam op 2353 en bleef met een percentage van 5,6 gelijk. De PSP hield het op 527 stemmen of 1,2 procent, tegen 2 procent-rond vorig jaar. De PPR kwam op 654 of 1,6 procent tegen 1,7 in 1970. DS'70 kreeg 1567 stemmen of 3,7 procent. De SGP 568 stemmen of 1,3 tegen 1,7 vorig jaar. Binding Rechts was met 20 stem men al uitgeteld; het GPV met 449; de Boeren Partij met 157; de lijst van Velzen 24; Dem. 2000 30; Bej. en Arb. 115; Kabouters 133; Ged. 18-65 plus 12; Bej. Ned. 112; Nw. Rooms 131; Middenstandspartij 529; Bej. 65 plus 155 en Ned. Appel tenslotte verwierf welgeteld 86 gel dige stemmen. De Sportraad voor de gemeente Schiedam vergadert maandagavond om acht uur op het Stadhuis. Op de agenda prijken o.m. de punten „Overkapping Bad Groenoord", Zwemsportsubsidie (verdeling '70 en voorstel '71); een verzoek van de tafeltennisverenigingen „NOAD" en „T.S.F.", het Trimmen in Schiedam, de uitbreiding van de Sporthal Margriet, de kleedkamers van „P.P.S.C.", huren sportterreinen en gymnastieklokalen en een verzoek van de model-luchtvaartclub „The Crusaders". Zaterdag 8 mei is de heer J. W. Strik, technisch bedrijfsleider van Autobedrijf Victoria N.V. (Mer cedes-Benz en Audi) 25 jaar in dienst bij deze onderneming. Direkt na het verlaten van de Ambachtsschool, de huidige Tech nische school, is hij al in dienst gekomen bij ons bedrijf. Dit was omstreeks 1935 en in die tijd was de inmiddels overleden heer F. H. Willebrands Sr. eigenaar van de Autogarage Victoria. Het bedrijf bestond toen uit een werkplaats-stal- lingsbedrijf, waaraan eveneens een luxe verhuurinrichting was ver bonden. Circa 1938 gaf de heer Strik er de voorkeur aan zijn kennis ook op ander gebied te verrijken en heeft toen bij enkele aannemingsbedrijven als onderhoudsmonteur dienst ge daan. In 1946 toen hij de militaire dienst kon verlaten, kwam hij zich direkt weer melden bij het inmiddels van naam veranderde bedrijf Autobedrijf Victoria. Hij heeft zich toen volledig ingewerkt op de merken die het bedrijf vertegenwoordigde en klom spoedig op tot chef van het bedrijf in de Zwaerdecroonstraat. Deze funktie behield hij tot in 1957 de nieuwbouw in Schiedam, Stricklede- weg 99 gereed was. Daar werd hij als werkplaatschef aangesteld en heeft een grote vaste cliëntenkring om zich heen weten te krijgen. In 1964 waren de bedrijven in dermate uitgebreid, dat er behoefte kwam aan een technisch bedrijfs leider voor beide bedrijven, een funktie, waar de heer Strik door zijn technische kennis en ervaring samen met zijn juiste omgang met cliënten direkt voor in aanmerking kwam. In 1967 breidde zijn funktie zich ook uit over de nieuwe filialen in Vlaardingen en Rotterdam-Waal haven. Deze funktie, als technisch bedrijfsleider over en voor koördi- natie van 4 werkplaatsen vereist een zeer grote bekwaamheid van hem. In de snel uitbreidende bedrijven en de nog snellere technische ontwikkeling bij de gevoerde merken, Mercedes- Benz en Audi, is het 25-jarig jubileum van de heer Strik zeker het vermelden waard. Voor deze gelegenheid wordt hem een receptie aangeboden in het Rijnhotel, zaal Hamlet, Schouw burgplein 1op zaterdag 8 mei van 16.30 tot 1 8.00 uur. DIPLOMA Aan het op maandag 26 april j.l. in de brandweerkazerne gehouden rijksexamen persluchtmaskerdrager namen 5 Schiedamse korpsleden deel. Allen verwierven het diploma. De geslaagden zijn: J. A. A. de Beer, A. van Eijk, W. C. Greatbanks, W. J. C. Sjoerdsma, H. G. Verwaal. Data: 29 april, 1, 2 mei. Aanvangstijden: 29 april: 12.45 uur; 1 mei: 1 5.00 uur; 2 mei: 1 5.00 uur. Clair Obscur De polder, hoofdrolspeler van het Hollandse landschap... De polder, eentonig landschap, waarvan de openheid gevoele^ van vrijheid oproept, waar, met de woorden van Claudel, de blik zich zo snel verplaatst dat de voeten aan de grond genageld blijven. Een in wolken en water gevangen stilleven, verbeeld door 17e eeuwse land schapschilders als Van Goyen, trans parant en eindeloos diep... Een vlakke dunne aardkorst, waar stren ge, strakke lijnen, als uit een Mondriaan ontvlucht, tegen de he mel botsen. De polder weeft een dubbelzinnig web rond de argeloze bezoeker. Serenal Een fantasie van Norman McLaren. Met een kleine boor etste hij de figuren op de geluidsband. De beweging wordt begeleid door het gesyncopeerde ritme van een Zuid- Amerikaans orkest. T en toonstellingen Dit weekend zijn voor het laatst te zien: Verkooptentoonstelling van betaal bare grafiek van de Mangelgang- editie. De grafiek-kollektie bestaat uit werk van Jan de Bruin, Van der Gulik, Pieter Holstein, Montijn, Han Jansen, Raoul de Keyser, Ger Siks en Geert Voskamp. Deze tentoon stelling kwam tot stand in samen werking met Art Animation te Groningen. Edition Olympia 1972 kunstaffi ches voor de Olympiade van Horst Antes, Arakawa, Chillida, Dorazio, Hartung, Jones, Lapicque, Lenica, Marini, Poliakoff, Soulages, Vasarely en Winter. Eigen kollektie, waaronder Cobra met Corneilla, Appel en Constant. Eigen kollektie, Nieuwe Figuratie ven zoals Age Klink, Jan Roede en Joop van Meel en de zgn. Koele Abstrakten waaronder Bonies, Dek kers, Van Golden, Struycken en Koetsier en Van der Heyden. Vrijdag 30 april (vanavond) zal het museum 's avonds gesloten zijn en ook de filmvertoning geen doorgang vinden. GRAND VIN PATRIARCHE, ^per fles 4,45 Een Bourgogne-glas GRATIS bij elke twee flessen Oranjestraat 10-12 Telefoon 265997 U belt, wij bezorgen De lintjesregen hoeft zich niet alleen te manifesteren als een lokale bui, want ook buiten de eigen stad kunnen Schiedammers van de regen in de gedecoreerde drup geraken. Zoals drie de PTT goedgezinde stadgenoten ervoeren die donderdag tijdens een bijeenkomst in de vergaderzaal van het postkantoor aan het Delftseplein te Rotterdam. Hierbij ontving de heer J. Kalkman van de Rotterdamsedijk 317b te Schiedam de ere-medaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Hij is employé le klasse der PTT (tarifeur) bij het postdistrict- Rotterdam en reeds meer dan 40 jaar hier in dienst. Mede door zijn houding en wijze van optreden is hij een voorbeeld voor degenen met wie hij in de dienst samenwerkt. Dezelfde onderscheiding ontving de heer P. W. C. Korpel uit de Puccinistraat 38 alhier. Hij is hoofd employé bij de PTT (kantoorambte naar) te Schiedam en reeds meer dan 40 jaar in dienst. Hij werd geschetst als een zeer goede medewerker, die vooral opvalt door zijn bijzonder prettige wijze van optreden en zijn hulpvaardigheid tegenover het pu bliek. De ere-medaille van Oranje-Nassau in goud was weggelegd voor de heer A. Boks uit de Mgr. Nolenslaan 428, hoofdemployé van de PTT (hoofd besteller) te Schiedam en ook al meer dan 40 jaar in PTT-dienst. Van hem werd gezegd dat hij een zeer kundig hoofdbesteller met organisa tievermogen is, die ijverig, wilskrach tig en zelfstandig als hij is veel overwicht heeft verkregen op het onder hem gestelde personeel. Hem werden al verscheidene gratificaties wegens bijzondere dienstprestaties toegekend. per maand vrij opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over maart '71 bedroeg dit percentage 5 Bovendien f 2.000, per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, daarna tenminste f 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen Spaardeposito 4'/'2°/o bij een opzegtermijn van 1 maand. T ermijnspaardeposito 5s/4% bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeposito 6lWlo bij een opzegtermijn van 12 maanden. Termijnspaardeposito 7% 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men u graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-213213; Rotterdam, Blaak 10, tel. 010-111040 Kantoor Schiedam: Nieuwe Haven 133, Hoek B.K.-laan, tel. 010-340222 Kantoor Vlaardingen: Schiedamseweg 53, tel. 010-340222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 4