RENAULT 5 voor de mooiste ^sta& HOEDJE STICHTINGSRAAD BETREURT... KOSTER n.v. In memoriam: A. B. LLeusen van „De Ooievaar duts ndhavlng openbare orde DONDERDAG IN MAASSLUIS VRIJDAG EN ZATERDAG IN VLAARDINGEN SIGNALEMENT van DE T V. DEFECT 5 a S Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities schijnen in Dell., Schiedam. Vlaa.dingen. Maassluis. Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 eddies) in een totale oplage van 313.500 ex. Om goed 3 uur gistermiddag hebben de mensen van de voorlichtingsbus voor de gemeente-politie 170 bezoeken genoteerd. „Iets aan de te jonge kantlicht de heer L. J. van Tol toe, hetgeen zijn Rotterdamse collega afd. werving bij de gemeente-politie, de heer C. S. Oudshoorn beaamj. In het piepkleine maar zeer efficiënte keukentje, waar menige huisvrouw zelfs jaloers op zou zijn, doet de heer C. Lozekoot uit Arnhem heel genoeglijk de afwas in zijn home op wielen. Uitgerust met een perfecte slaapbank. Hetgeen we beslist VEELZIJDIG aannemen. BOEIEND BEROEP m I BEL RADIO ACTIEF 99 .^rjrJirr.iituuzurjfZiiwriiTiWMViNiiws r a ii' i\i i v, •y MODEHUIS t TEL. 707777 k k\.-ir/uvvr#//^/a.WTiir u/i ryjavri^ 18e JAARGANG WOENSDAG 2 JUNI 1971 Het Nieuwe Stadsblad Correspondentie: Postbus 257. Schiedam. Kantoor: Broersves. 125 (C. i. van der K.ink, Schiedam, tel. 0,0-26 73 68 en 26 31,39- advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. - Eindredektie: P. 1. Hovingh, postbus 167, DelfL telefoon 01730-24646 ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627 OPLAGE 34.600 ex. Voorlichtingsbus gemeentepolitie twee dagen in Schiedam Ze zifn er weer: de groene, „als zalm". Om u te kunnen vertellen hoe ze dit jaar smaken heb ik er één gekocht (zijn toch „verwervingskos ten", mijnheer de belastinginspecteur? Op een sneetje wittebrood gleed hij als een zaligheidje naar binnen. Geen korreltje zout, puur groen! De prijs was niet gering en met enige weemoed dacht ik aan „het hoedje", de Vlaardingse visboe- met zijn blauwe boezeroen, zijn zwarte vestje, zijn leren voorschot en zijn hoedje. Zoals die haringen verkocht, voor zeven hele centjes, kant en klaar schoongemaakt1 Ik ben ook eens op een zeer warme junidag in Veenendaal geweest; daar stond een kraampje op de markt. Naast zure augurken en ingemaakte uien verkochten ze ook haring, die sinds de vroege ochtend bruin lag liggen te zonnen. Er hing een handdoek aan een van de hoeken van het openluchtbedrijf, één. Daaraan mocht je na de smulpartij (gelieve de vis na de eerste hap niet meer door de uitjes te halen! je mond afvegen... er zijn veertien dagen voorbij moeten gaan éér ik ze daarna weer lustte! Voor fruit hadden wij iemand die het grijze mannetje" werd genoemd. Zijn echte naam is ons nimmer geopenbaard. Hij zóng zijn koopwaar: „Mooie arebeie, twintig cent een pond! of mooie alebessen en later kwam hij met kersen. Ijswafels, kent u die nog, „van twee, van drie, van vijf van tien? jjacob Hamel heeft er destijds een liedje op gemaakt). Wij mochten ze alleen hebben van de fa. v.d. Heijden op de Hoogstraat. Mijn vader had n.l. gezien hoe sommige particulieren ijs fabriceerden: in een schuurtje tussen de aardappelschillen, want daar deden ze ook in. SEBASTIAAN De jeugd vooral is hevig geïnteresseerd in alles wat met de politietaak te maken heeft. En krijgt antwoord op alle vragen. Eindelijk, na alle feestdagen toch dan nog een paar normale weken voordat de vakanties gaan begin nen. De meeste moeders en huis vrouwen zullen dat wel plezierig vinden. Over goed 3 weken komen de kinderen voor 5 of meer weken thuis. Denkt u er nu alvast eens over na, hoe u al die vrije tijd van uw kroost in gaat delen en op gaat vangen? Het is fijn, wanneer u er op uit kunt trekken in de vakantie van uw man, met de tent of caravan of naar een zomerhuisje, dat u ergens gehuurd hebt. Maar er blijven altijd wel een paar weken over, die de kinderen thuis 'door brengen. En dan hangt het heel erg van de moeder af, of de vakantie al dan niet geslaagd is, zowel voor de In dit huis-op-wielen trekt hij kris kras door het land. Om precies te zijn door 127 gemeenten met gemeentelijke politie-korpsen. Om het publiek nog dichter bij de mannen van Hermandad te brengen. Voor het eerst op deze manier twee dagen in Schiedam, nl. gisteren op de Mgr. Nolenslaan bij de De Wildestraat en vandaag op de Nieu we Haven. Niet zo gunstig getroffen met de Pinkstervakantie, nu alle jongelui van de HAVO en MAVO etc. uitgetrokken zijn. En dan ook nog de wedstrijd van het jaar vanavond. We dwalen er even door af. De Coolsingel vorig jaar toen Feijen- oord oppermachtig zijn kansen greep en de politiemensen uitgedost met de rood-witte cocardes het publiek op hun handen hadden. „Dat kan alleen in Rotterdam" zeggen de beide Rotterdammers een tikkeltje chauvinistisch! De Schie- damse jonge Hermandad G. Elder- kamp met een zuiver Rood-groen- hart lacht maar eens. „Ze moeten eerst die wedstrijd nog eens winnen". Zo is het toevallig ook nogeens een keer. Al weet ik zeker dat heel Feijenoord hun op de voet zal volgen. Gekleefd aan het beeld of in het Wembley-stadion. De voorlichtingsbus trekt wel de aandacht. Zij het tijdens ons bezoek hoofdzakelijk van jonge Schiedam- mertjes, die graag bij de politie willen komen. Maar nu echt nog een jaar of zes moeten wachten. Als je hier eens rond kijkt, dan wordt het je opeens duidelijk, dat de taak van de politieman ontzettend veelzijdig is. Hij is niet alleen de man met „het bonnetje". Maar hij staat middenin de samenleving. Waar ook weieens een moord gepleegd wordt. Zijn eerste taak is dan alle aandacht aan het slachtoffer te besteden. Hij is gewoon „oom agent" op het drukke strand. Maar hij is ook als een bezorgde vader, wanneer men een baby in een afgesloten auto achter laat. Ik knijp mijn ene oog dicht bij de salaris-vermeldingen! Hét knel punt vroeger, maar nu zit men op rozen. Voor het eerst van mijn leven ontdek ik ruwe opium, hasjies, bewerkte opium, L.S.D., drugsde beroemde spuiten. Raak getroffen foto's overal. Een kind, dat zwaar mishandeld is. Per jaar nog altijd een 120", krijg ik als toelichting. Auto's rijp voor de sloop, surveil lance te paard bij een beestenmarkt, waarbij de koeien met volle uiers vervoerd zijn. Mag niet: dierenmis handeling. Een boeiend beroep om bij de politie te zijn. Met heel veel mogelijkheden. Als je die maar weet te grijpen. Voel je hier iets voor, loop dan eens langs de Nieuwe buitenkant gezien De voorlichtingsbus Nolenslaan. Haven ter hoogte van de gewezen St. Liduinakerk. Met bijv. een HAVO-opleiding en uiteraard einddiploma krijg je een prachtige opleiding op de Neder landse politie academie. Wel zwaar... Maar je hebt dan de mogelijkheden om later inspecteur van politie te worden. De weg van adspirant tot adjudant, hij is niet gemakkelijk. Maar hij geeft een enorme voldoening. Informeer er eens naar. In Pendrecht boekte men onlangs 5 kandidaten per week, in Velzen zelfs tien. Een bewijs, dat er belangstelling voor is. Vandaag nog in Schiedam. Donderdag staat deze fraaie bus in Maassluis en vrijdag en zaterdag in Vlaardingen. moeder als voor het kind. Zorgt u nu alvast voor een goede werkindeling, dat wil dus óók zeggen, dat u in de vakantie zoveel mogelijk tijd aan uw gezin kunt besteden. Hebt u moeilijkheden b.v. met naaienkomt u om advies bij ons! Wilt u gemakkelijk klaar te maken gerechten weten; komt u bij ons om recepten of folders! Wilt u spelletjes weten voor de kinderen, thuis en/of onderweg; ook daarmee kunnen we u hel pen! Neemt u even de moeite om bij ons aan te komen of op te bellen. En, wanneer u dan tóch bij ons bent: geeft u zich dan meteen op voor één of andere cursus. Wacht u er niet te lang mee, anders kunt u niet meteen beginnen na de va kantie, d.w.z. na 16 augustus. Wat vindt u van „Uiterlijke Ver zorging" op dinsdagmiddag of woensdagavond? Of „Gast en Gastvrouw of Gast heer" op dinsdagavond? Verder nog „Handenarbeid" of Creatief Handwerken en niet te vergeten „Bloemschikken" en Kleine Karweitjes". De mannen denken toch ook aan hun „Hobby club"? Deze maand kunt u zich allemaal opgeven; begin augustus krijgt u dan bericht van ons wanneer de cursus precies begint en over de betaling ervan. Consumenten-informatie op dins dagmorgen, donderdagmorgen (om de 14 dagen) en woensdagmiddag. Komt u spoedig langs op Korte Dam 5 of belt u ons op no. 264781? Tot ziens! Telefoon 15 16 04 of na 6 uur: 37 47 21; 01899-5874 of 01899- 5030. Rotterdamsedijk 2 Volkomen onverwacht is vrijdag nacht in zijn slaap overleden de heer Antonius B. L. Leusen, eigenaar van de baby- en kleuterzaak „De Ooie vaar" op de Hoogstraat 140. Al heel vroeg verloor de heer Leusen zijn ouders, waarna hij met een zuster en een tante de zaak verder dreef. Op kerkelijk gebied heeft hij veel werk verricht, al droeg hij dit nimmer uit. Vanmiddag om 3 uur werd in de St. Liduinakapel een plechtig gezongen mis van requiem gecelebreerd, waar na het stoffelijk overschot ter ruste werd gelegd in het familiegraf op de R.K. Begraafplaats aan de Vlaardin- gerdijk. De zaak zal door zijn zoon, de heer A. G. W. L. Leusen worden voortgezet. De overledene bereikte de leeftijd van slechts 63 jaar, zijn zaak is een der oudsten op de Hoogstraat. I Eksklusieve kollektie bruidsjaponnen: modieus, stijlvol en vooral met een persoonlijk aksent. Ook voor aparte gelegen heidskleding. BROERSVEST 111 SCHIEDAM i TEL.: 010-267416

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1