KAS CLUBHUIS INVALIDEN MET f 852.- VERSTERKT S.G.S. BELEEFDE ZIJN GROTE SLAMETAN IN DE SPORTHAL SUCCES KINDERSPELEN OP „THURLEDE" Verdere activiteiten tot sept. uitgesteld INTERESSE VOOR WANDELEN BIJ 'NIEUWLA Baby artikelen „Bijdorp" heeft zijn eigen voetbalvereniging Het verbaast je bij elke aktiviteit opnieuw, dat de lauwheid van de Schiedammers (gelukkig) alleen maar op papier bestaat. Je moet echter dóór blijven douwen. De moed niet opgeven. Bij Rietje Konings is dat wel in vertrouwde handen. Zij schrikt nergens voor terug. Een ras „door-douwster" waarop Schiedam trots kan zijn. Men zal nu eindelijk gaan beseffen, dat het „menens" is met dat clubhuis voor invaliden. Al zag dat er vrijdagavond in het begin niet naar uit op de dansavond voor echtparen, die dit clubhuis een goed hart toedragen. DANKWOORDEN ARTIESTEN Op korte termijn werden de kinderspelen van de volkstuinders- verenigmg „Thurlede" op zaterdagmiddag 29 mei jl. georgani seerd. Met een extra zonnetje werd het „blokjesrapen" voor de allerkleinsten ingezet. Die (vanzelfsprekend) een beetje hulp kregen van de ouders langs de kant. Ze kweten zich keurig van hun taak, al waren er dikke tranen voor Robbie v.d. Ven, die een lelijke tuimeling maakte met zaklopen. Doch even daarna zijn vriendjes en vriendinnetjes aanmoedigde bij het ringsteken. Toen zat er al een stevig verband van een der bekwame E.H.B.O.-hulpen om die knie. KOEK-HAPPERS PRIJZENREGEN SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Er kwamen geen 400, geen 500, geen 600, maar zelts 700 gasten op de massale contactavond van S.G.S., de gewezen groep Samenwerkende Gerepatrieerden Schiedam, die nu her en der zijn vleugels uitgeslagen heeft. Vandaar diverse stoelen en zelfs een tribune op het laatste moment bijgezet in de Sporthal „Margriet". Muziek en zang van „The Weeds" en niet te vergeten „The Evergreens' waarbij rred van Lingen sterk favoriet is. Dit familiefeest is een voorproefje voor de directeur van deze Sporthal, de heer Leen v.d. Kraan geweest. Want straks neemt de wijkvereniging „Het Singelkwartier in oktober met zijn ruim 1000 leden beslag van deze immense ruimte. Gezellig door de aparte tafeltjes, het toneel. En natuurlijk de dansvloer! „LOS COBANOS"... ABSTRACT... DROGISTERIJEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 2 JUNI 1971 En dan mogen we in één adem toch wel de belangeloze medewerking van de artiesten, het Flamingo Trio, The Crickets, Peter Cardiny als conferen cier, parodist John van Raay en op het laatste moment „Les Diabo- liques" vermelden. Geweldig ook het gebaar dat de dansschool van Kees Sitton maakte om deze sfeerrijke ruimte eveneens belangeloos af te staan. Jammer, dat u niet allemaal van die uitnodiging gebruik gemaakt heeft. Wel een ére-saluut aan de ruim honderd gasten, die naast de cheque, aan geboden door de heer D. J. Rens- man van „Herwonnen Levens kracht" toch nog kans zagen voor een bedrag van f 852,— zorg te dragen. Ziet u, dat is nu Schiedam ten voeten uit. Je in de waan laten, dat het nergens interesse voor heeft en dan Rietje Konings blij maken met dit eind bedrag! Het was zomaar een avondje er tussendoor, dat zeker navolging zal krijgen. Maar dan in september, als iedereen praktisch terug is van weggeweest met vakantie. Weest u ervan overtuigd dat in de Rossinistraat 25 het woord „rust" verbannen is. Daar worden diverse plannen op tafel gebracht en straks uitgevoerd. Rekent u alvast maar op een fikse bazaar. Maar er komt nog veel meer... Heel eenvoudig heeft Rietje Konings vrijdagavond iedereen bedankt, toen de stand op dat moment bekend werd: f 652,—. Een onbekend gebleven zakenman zuiverde dit bedrag met een gift van f200,- aan. Toen was de stand ineens f 852,—. Ook dat is Schie dam. „Allemaal hartelijk dank", zei Rietje Konings. Burgemeester H. Roelfsema heeft bij de opening van het grootse Lente feest voor deze aktie zoveel goeds over ons gezegd. Laten we dat astublieft allemaal waar maken. Laat iedereen zich straks aan dit initiatief optrekken. Juist omdat hij of zij gezond is. Recht van lijf en leden. Van „The Crickets" heeft u mis schien nog niet veel gehoord. Toch komen deze meisjes er wel. Zij zitten al 3,5 jaar in „het vak", Roelie, Cocky en Foly uit Rotter dam. Schrijven vaak hun eigen tekst. John van Raay was een tweede André van Duin. Het Flamingo Trio is bekend genoeg, evenzo „Les Diaboliques", die we onlangs nog op de „Inhabé'71" zagen. Nu eerst allemaal overal naar toe gaan. En dan in september weer allemaal meedoen. Gewoon door blijven gaan, zou ds. Schuring zeggen! M.W.-S. P.S. Een stoelendans bij een bevrien de familie: f 77,-. Eindstand op het ogenblik op het spaarbankboekje: f 23.709,10. Om je pét voor af te Grappig dat bij het „goal schieten" er vooral van meisjeszijde hier veel belangstelling voor bestond. Zodat Petra Zom en Patricia Tettero zelfs beslag wisten te leggen op resp. de tweede en derde plaats. Gerrie de Jong zegevierde op de eerste plaats, doch bij de ouderen waren het Cockie Zom, Kees Rissema en Richard Knook, die zegevierden. Wijkagent J. H. v.d. Heuvel deed helaas niet mee, zodat we zijn sportieve prestaties niet kunnen vermelden! Ringsteekwinnaars (in totaal zes aan een speer) waren Sonja van Perzie, Cockie Zom, Kees Rissema en Martin Bakker. Bij het zaklopen waren er heel wat winnaars(essen), o.a. Jolanda Koog- je, Berlina Suttorp, Esther Martens, Monique v.d. Ven, Ronald Kooren gevel, Petra Zom, Marian Rieken en bij de ouderen Gerrit de Jong, Louise Veer, Sonja van Persie en Cockie Zom. Het koek-happen was bedoeld voor de allerkleinsten. Maar men keek hier niet op een schijf ontbijtkoek! Zelfs de dames waagden zich aan dit evenement met keurig de handen op de rug. Mevrouw v.d. Heuvel was hier de ijverigste „doorbijtster" en kreeg behalve het flesje frisdrank ook nog een paar dikke repen chocolade aangeboden. De andere gelukkigen waren: Corrie Bonefaas, Michel Sebel, Esther Martens, Eric Rieken en John Rieken. Na al die inspanningen smaakte het flesje limonade in de kantine best. Plus een nuts-reep. Daarna mochten de gelukkigen zelf hun prijzen uitzoeken. Een zeer geslaagde mid dag. En denken de ouderen aan hun eigen disco-beatavond op zaterdag 5 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en De heer J. Roeters, „opm Jaap" voor de kinderen van de wijkvereni- ging „Nieuwland" schrijft in het maandblad het volgende: Het is oom Jaap die zijn hart heeft verpand aan het wandelen in groeps verband. Als je zoiets gedaan hebt kan je natuurlijk niet alleen op pad gaan. Dan ga je proberen anderen bij die hobby te betrekken,-en daar is hij nu mee bezig. Enkele malen heeft hij met een groep mensen een Zondagochtendwandeling gemaakt die bij allen goed in de smaak is gevallen. Het begin is dus gemaakt en nu komt het aan op het solideren van het geheel. Oom Jaap roept nu speciaal de kinderen op om te gaan wandelen. Hoe het allemaal zal worden, zal afhangen van het animo die er is. Het meest belangrijke voor het moment is, dat hij weet wie er iets voor voelen. Wandelen is een goedkope sport, je moet alleen je voeten goed in conditie houden en goed trainen. Pas later, als je werkelijk aan marsen gaat deelnemen (dat is al heel gauw) wordt het wat duurder, dan moet inleggeld betaalt worden en in sommige gevallen wat reisgeld. Maar daarover allemaal later. Wie er iets voor voelt moet dit even kenbaar maken bij de heer J. Roeters, Delflandseweg 272 of per telefoon 708298. Op woensdag 26 mei heeft een aantal sportieve figuren opgericht de afdeling voetbal van de Wijkvereni ging „Bijdorp". Het voorlopige bestuur: C. Nijman, voorzitter; F. W. v.d. Linden, secretaris; S. van Leeuwen, penning meester; W. Esbach (toegevoegd bestuurder); T. Nijman, materiaal commissaris. Er hebben zich al 15 spelers opgegeven. Sportieve mensen kun nen zich opgeven bij v.d. Linden Spoorbaanstraat 28. Voorwaarde is dat men lid is of wordt van de Wijkvereniging Bijdorp en zo mogelijk in de wijk woont. Voorlopige kontributie is f 2,— per maand; f 0,50 voor wassen shirts en dergelijke (exclusief kontributie wijkvereniging). Na de vakantie hoort u meer van de afdeling voetbal. Verzoek: komt u even langs het secretariaat om na te gaan of u vrijstelling aan moet vragen bij uw S.G.S. betekent nu gewoon „Samen Gezellig Schuivelen". Dat deed men dan ook. Daar tussendoor de beken de „lekkere hapjes". Die in een oogwenk uitverkocht waren, zodat we u beslist niet kunnen zeggen óf ze werkelijk lekker waren. Maar dat is al zoveel jaren bekénd! Omdat men het tienjarig bestaan anders dan anders wilde vieren, maakte men gebruik van deze Sporthal. Zo eens in de zes weken komt men bij elkaar. Er is geen lidmaatschap aan verbonden. Per soonlijk krijgt men een convocatie en men mag altijd kennissen mee brengen. Dit gebeurt dan in zaal „Tivoli"aan de Nieuwe Haven. De gasten uit Schiedam, Zwijn- drecht, Amsterdam, Lisse e.o. voel den zich misschien even verloren in deze ruimte, maar er was altijd wel een tafeltje, waarbij men kennissen ontdekten... U heeft ze misschien al eens eerder gezien de mensen van „Los Coba- - nos". In lila pakken met grote hoeden op. Sprankelende muziek met veel applaus. Daar tussendoor verloting van de „geluks-toegangs- bewijzen". Met prachtige prijzen. De twee mensen, die deze grote „slametan" op touw hadden gezet met hun echtgenoten, de heren Sweeris Sigrist en E. L. Martens werden eventjes in het zonnetje gezet. Als dank voor al hun werk ontvingen zij een vulpenset en de dames een zilveren bonbonschaaltje. Plus een fraaie boeket bloemen... Tosca Balm, op 't ogenblik helemaal in het nieuws door haar openbare lessen in gebouw „Arcade", vroeg en verkreeg aller aandacht voor abstrac te en moderne dansen, uitgevoerd door haar „keurploeg" met als soliste Hedi Martens. Een goed verzorgd visitekaartje van deze moderne Schiedamse ballet school aan de Grote Markt en waarvoor de gasten terecht staande deze meisjes en slechts één jongen een ovatie brachten. Tosca danste zelf niet mee, maar had wel goed de touwtjes in handen. Een oergezellige avond, waarbij „tempo doeloe" nogeens werd opge haald. Waar men zich allen één voelde en dat is nu juist de bedoeling van S.G.S. Naast de bekende baby verzorgingsartikelen, brengen wij ook babyvoeding van alle bekende merken Het visseizoen is weer begonnen. Met belangstelling ook van de jeugd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6