UUD MÏÏMtUULüüüit ^vrouwe, 'erpeinzJn. OPENBARE VERGADERING VOOR JEUGD EN JONGEREN HOMEGARD SELECTION „ORANJE" Tweede hands brommers Reakties voor pastoor J, Bouman O VOORWERPEN1 Tentoonstellings- nieuws van ,yHet Stedelijk99 OPENBAAR LICHAAM RIJNMOND OP EXCURSIE NAAR 'S HEERENBERG EEN VERONTRUSTE FLATBEWONER SCHIEDAM BOEKJE VOL altijd f5.- contant voor U ft Verwen u zelf en uw vrienden HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - VRIJDAG 4 JUNI 1971 Op dinsdagavond 8 juni a.s. heeft in het stadhuis een openbare vergadering plaats voor heel het georganiseerde jeugdwerk. De bedoeling hier van is de kandidaatstelling voor de Stichting Raad voor Jeugd en Jongeren. Op deze vergade ring zullen vijf kandidaten gekozen worden, die straks het georganiseerde jeugdwerk zul len vertegenwoordigen. Hun namen zijn: M. J. P. Adriaanse, Aelbrechtstraat 41, Rotterdam (2); M. P. Zuidgeest, Goud bloemstraat 15d, Vlaardingen (29); A. G. Berkhout, Fazant laan 63, Schiedam (30 jaar). Deze drie kandidaten wensen zich in te zetten voor de gehele Schiedamse jeugd. Ze zijn allen reeds enige jaren als groeps leider aktief bij „De Nederland se Padvinders". N. L. Plant, Joh. de Wittsingel 225, Schiedam (19); M. Kalkhoven, Don ker Curtiusstraat 42, Schiedam (17) en H. Ruiter, V.d. Palmlaan 9, Schiedam (17 jaar) hebben een leidende rol bij het „Nederlands Padvindsters Gilde". C A. L. M. Suyker, Warande 99, Schiedam (27); J. A. v.d. Velden, Zwaluwenlaan 208, Vlaardingen (20); L. S. M. Mientjes, 's Graveland- seweg 720, Schiedam (40) en W. H. M. Bruggeman, Bachplein 550, Schiedam (26 jaar) zijn allen aktief als groepsleiders bij het Deltadistrict van de Katholieke Verkenners. Mej. A. A. Bijl, Schiedamseweg 66 te Schiedam (21 jaar) vervult reeds drie jaar de rol van secretaresse van de Hervormde Jeugdraad te Kethel en treedt tevens op als secretaresse van de sociëteit „Quoque-Tandam". Mevrouw M. Liebrechts-Thijssen, Markgraaflaan 88, Vlaardingen (21) en mej. T. Meijer, Zwartewaalse- straat 11 (46 jaar) zijn beiden reeds jaren als leidsters verbonden bij de „Nederlandse Gidsen". De heer C. Winkelman, Bachplein 377, onder wijzer (26 jaar) treedt als voorzitter op bij de sociëteit ,,'t Honk". Allen wensen zij mede te werken aan een zo goed mogelijk functio nerende Raad voor Jeugd en Jonge ren. Aanvang: 8 uur. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Deze Vlaardingse formatie, die nu al ruim 4 jaar bestaat, komt de voorlaatste avond van dit seizoen verzorgen. Deze Vlaardingse groep, opgebouwd uit orgel, bas-gitaar, saxofoon, drums en zang, heeft in de jaren dat ze nu reeds bestaat, een vrij goede immage opgebouwd. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat ze in een groot deel van Nederland optreden. Vroeger speelden ze veel soul-werk, maar tegenwoordig zijn ze groten deels omgeturnd naar de commer ciële pop met o.a. werken van Creedence Claerwater Revival, The Who (rock-opera Tommy) en The Birds. De zaal is om 19.30 uur geopend en om 20.00 uur zal Homegard Selec tion de eerste tonen laten horen. De toegangsprijs is f 3,-. Bij de Plantsoe nendienst in Schie dam staat men voor een raadsel. Ineens een vervroegde herfststemming nu al die blaadjes van de bomen vallen op de Schiedamseweg. met een verkwikkende ZOMERWIJN Moselblümchen, 3 flessen voor 6.95 Koningsmosel, Merzog v. Rhein, met gratis glas, ƒ4,95 met gratis glas, bij 12 flessen, per fles 4,50 „Zeiler" Schwarze Katz, nu *>65 2 flessen voor 8,95 Oranjestraat 10-12 Telefoon 265997 U belt, wij bezorgen De leden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam maken op donderdag 10 juni a.s. een excursie naar 's Heerenberg, waar kasteel Bergh uit de twaalfde eeuw zal worden bezocht. Voorts „op safari" in Arnhem, hetgeen het einde van dit seizoen betekent. Maar men komt straks met frisse ideeën en plannen in september terug. Een wrak kopen voor vijf piek, er voor drie vijftig aan sleutelen in hoofdzaak „oppoetsen" - en dan verkopen voor tweehonderd gulden. Jongen, jongen wat een handel! Er zijn ouders, die dat goed vinden, die het misschien wel „geweldig vinden: „Op 'de H.A.V.O. kon die niet mee, maar laat hem maar schuiven! Ja hoor, laat ze maar schuiven, vraag alleen niet waar ze naar toe schuiven. De schoften-streekjes van nu worden grote oplichterijen straks. Voor de zwaar-gedupeerde kopertjes - ze hebben het geld bijeen geschraapt door een krantenwijk, een kwartje van Opa. een verjaardags-tientje, een jaar lang zakgeld sparen - kan het wellicht een LES zijn. Ik probeer overal de goede kant van te zien! Zij komen met schande en veel schade tot de ontdekking dat niet iedereen te vertrouwen is en zullen, hoop ik, voortaan veel voorzichtiger zijn, beter uit hun dopjes kijken en vooral: vertrouwde experts inschakelen. Wie je daar voor brommers moet hebben weet ik niet, al zal iedereen wel een eerlijke vriend hebben met kennis van zaken op dit gebied! Hetzelfde geldt - een hele stap verder - met tweede hands auto s. Koop er nooit een zonder rapport van de A.N.W.B. Dat kost u vijf en twintig gulden, misschien vijftig, maar dan wéét u wat u koopt. Ik heb een vriend gehad die voor drie en twintig honderd gulden een prachtige automobiel kocht. Er binnen een week zoveel mankementen aan had dat ie er niet meer mee rijden kon. Een A.N.W.B.-expert - ingeschakeld toen het te laat was - schreef zes vellen vol fouten en gaf als eindconclusie: Een gevaar voor de weg en de waarde niet meer dan een sloper er voor wil geven. Een bevriende advokaat had vier maanden nodig om deze koop ongedaan te maken. SEBASTIAAN Gedurende de maanden juni, juli en augustus 1971 zal steeds een ander gedeelte van de collectie eigentijdse kunst van het museum worden getoond zoals: Cobra (Appel, Brands, Corneille, Rooskens en Constant); abstracte expressionisten (Hunziker, Benner); werken van Nanninga, Hansen; American Pop- Art (de gehele Philip Morris-collec- tion van 11 Pop-artiesten) en objek- ten van Peter Philips en Joe Tilson; Nederlandse grafiek en ceramiek; „Koele" schilders als Struycken, Bouw, Bonies, Dekkers, Herman de Vries, Hans Koetsier; Rotterdamse kunstenaars zoals Jan v.d. Broek, Joop van Meel, Evert Maliangkay, Kees Franse, Bouke IJlstra e.a.; nieuwe figuratieven zoals Gustave, Kees van Bohemen, Jan Roede, Hans Landsaat, Age Klink, Arie van Geest e.d. Een reden temeer om vele malen het museum te bezoeken. Wist u, dat het museum altijd gratis toe gankelijk is, ook tijdens de tentoon stellingen? dat u het museumnieuws niet meer ontvangt als u het invulformulier i.v.m. de nieuwe opzet van het adressensysteemniet aan ons op zendt; dat u zich op het Museumjournaal kunt abonneren voor f 18,- of f 15 per jaar. Folder aan de balie van het museum dat er ook nog afgeprijsde repro- dukties aan de balie verkrijgbaar zijn; dat op 18 augustus 1971 de inschrijving voor de kunstklassen seizoen 1971/1972 begint; dat het museum geopend is op werkdagen van 10-17 uur; vrijdag avond 20-22 uur; zondag 12.30-17 uur. Er zjjn schriftelijke vragen gesteld aan het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond, inge volge artikel 29 van het reglement van orde. In de vergadering van de commissie van advies voor onderwijszaken op 11 januari 1971 zijn door de voorzitter mededelingen gedaan om trent de geconstateerde bereidheid bij de Rijnmondgemeenten (aan gesloten bij het Centraal Orgaan Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs) om ten aanzien van de planning van het gemeentelijk voortgezet onder wijs onder bepaalde voorwaarden hun bevoegdheden aan Rijnmond over te dragen. 1. Is het juist, dat inmiddels reeds overeenstemming is verkregen over deze voorwaarden en dat er geen obstakels meer zijn om overdracht van bedoelde bevoegdheden van de gemeenten aan Rijnmond te reali seren? 2. Zo ja, binnen welke termijn zal deze overdracht van bevoegdheden dan gerealiseerd kunnen worden? 3. Zo nee, welke belemmeringen zijn er dan nog die de overdracht van bedoelde bevoegdheden verhinde ren? w.g. mevr. J. H. de Rave-Molenaar (P.v.d.A.); mevr. A. Tinhout-v.d. Vlerk (P.v.d.A.); C. Huijsse (P.v.d.A.); A. P. van der Jagt (D '66). Men schrijft ons: Nu de tijd gekomen is dat men de bloemetjes buiten zet en zoveel mogelijk van de zon wil genieten, komen bijna op alle galerijen de stoeltjes naar buiten om lekker op te - zonnen. Nu heb ik daar helemaal niets op tegen alleen dit: laat ieder die heeft zitten zonnen toch bedenken dat als hij of zij niet meer op dat stoeltje zit, dit een prachtige gelegenheid is voor kleine kinderen om daar op te klimmen, om van dé gevolgen maar niet te spreken. f Haal die stoeltjes toch binnen, ook al moeten maar even de aardappels opgezet worden of al rinkelt de telefoon slechts! We hebben toch allemaal wel een beetje verantwoordelijkheidsgevoel? Verder hoop ik dat een ieder lekker bruin wordt, verantwoord bruin wel te verstaan. Naam en adres bij de redaktie bekend. Soms denk je: ik schrijf maar in het luchtledige. En je zou zo graag van alles willen doen. Maar dan belt pastoor J. Bouman uit de Brugmanstraat 9, dat u reageert naar aanleiding van mijn artikeltje. „Dat was ónze pastoor", zeggen de Kethelaars een beetje triomfantelijk. Het zit helemaal goed met die brievenbus daar in de Brugman straat! Pastoor Bouman vindt het leuk, dat men hem nog niet vergeten is. Dat men hem een kleine kans wil geven straks meer op Bonaire te rdamse- moet pastoor e waren. GEMEENTE SCHIEDAM BENOEMING LID GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van de ge meenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secre tarie (afdeling Algemene Za ken, Grote Markt 1) voor een ieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van de heer S. J. Rosman tot lid van de Gemeenteraad in de open gevallen plaats van de heer J. van Katwijk. Schiedam, 3 juni 1971 De Voorzitter voornoemd H. Roelfsema Te bevragen aan het hoofdbureau Van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Tas, inh. fles en regenmantel; bril in koker; ring met 3 sleutels; herenbril, donker montuur; ring met drie sleutels en zwart leertje; 1 sleutel in etui; ring met 8 sleutels; wieldop en sierrand; een dameskoffertje met voetbalspullen. Te bevragen bij de vinders: Gouden kettinkje met steentje, Gret, Damlaan 236, tel. 703071 dameshorloge met gouden band, W. J. de Heij, C. v.d. Lindenlaan 34; zwart kinderschoentje, Vering- meijer, Oosterstraat 89; wit kinder schoentje, mevr. Offerman, Boyle- straat 28 b, bevragen na 20.00 uur; kunnen doen. U weet da% allemaal nog wel. Leuk ook dat telefoontje heer Luyckx van de Roi\ dijk 200, die boeken ruimen. Er snel naar toé Bouman. Hoewel, deze beloofd ze voor u te zullen I Telefoon: 261409. Dat was het dan weer 'in deze snikhete dagen. Maar we hcfyden die zon vast. Buiten en in ons hart. ?MIEKE bruin tasje, inh. badgoed, Van Eekelen, Fabristraat 3; blaüwe ove rall, Munnik, Westpolderstraat 1; bruine aktetas inh. diverse artikelen, B. Korteland, Van Karnebèekstraat 74; herenportemonnee rrtet inh., Hamaker, Hogenbanweg 75b; da- mesparaplui met verzilverd handvat, Buist, Singel 152a, tel. 266457; knijpbeursje inh. sleutel, Iperman, Van Diepenbrockstraat 68^ plastic boodschappentas met inh., mevr. Den Uijl, Rembrandtlaan 51bruine herenportemonnee met inh., v.d. Water, Griegplein 29 (Europaflat); één sleutel, Van der Spek, Bachplein 547; ring met 5 sleutels en sleutel hanger, Hesselberth, Bellstraat 12c; tweewielig kinderfietsje, G. L. Lelie veld, Aleidastraat 74a, tel. 267431; vishengel 6-delig, A. Voorbach, Prins Hendriklaan 79, Vlaardingen; zwarte hond met witte borst, geen ras, reu, middelgroot, mej. v. Asperen, Burg. Luijerinksingel 11, Vlaardingen; postduif, F. Scholte, Maasdamse- straat 5.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14