EEN VROLIJK „MARKIESJE OOK VOOR U1 Vlaggen urgerlijke Itand predik beurten „Groenoord" houdt balkonwedstrijd PLASTIC BLOEM BAKKEN BONTE PLANTENWERELD ONTDEKKEN MIS MET COMBO IN H. HARTKERK B&W ANTWOORDEN Hit-Side Flip-Side evening in ,J)e Waag kwart uur rust 60 cm. 3,25 80 cm. 3,75 alleen bij: BROERSVEST 52 f A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 GEBOREN Saskia F. d.v. J. de Jong en A. G. van der Laan; Jeffrey z.v.. G. Breetveld en E. C. W. Barten; Irma M. G. d.v. J. A. van Leeuwen en W. F. L. van Ettinger; Cornelia M. d.v. A. C. M. Vollebregt en C. M. de Groot. Virginia d.v. I. Dominik en N. Koprivec Abraham z.v. C. van Loopik en J. J. Regeer; Jannigje N. d.v. W. Jansson en G. F. Sloof; Marco z.v. J. D. van Roijen en N. Goossens; Adrianus P. z.v. J. van Assen en J. J. M. Oosterman; Monique d.v. E. W. de Man en K. van SoestElvira K. d.v. A. van Herk en R. Vos, Vanessa d.v. A. J. van Helden en P. W. Vink; Walter G. P. z.v. A. P. van Pernis en E. M. Went; Claudia C. d.v. H. W. T. Lassooij en C. M. W. van der Kooij. ONDERTROUWD J. fj. Amen, 24 jr. en A. J. M. Over de Vest, 22 jr.; G. W. J. van Beek, 23 jr. en P. Rops, 22 jr.; H. N. J. A. Booms, 24 jr. en J. M. T. Hulhoven, 20 jr., F. D. van Dalen, 23 jr. en-I. Timmer, 23 jr.; A. Dijkmans, 22 jr. en A. J. M. Vollebregt, 21 jr.; J. A. van Eersel, 21 jr. en H. Langeveld, 20 jr.; H. A. J. van Emden, 24 jr. en C. M. L. van Geene, 25 jr.; J. W. Faasse, 20 jr. en A. M. van Tongeren, 22 jr.; W. H. J. Gilijamse, 27 jr. en J. M. W. A. Lammers, 25 jr.; C. A. Gosens, 22 jr. en E. van Katwijk, 19 jr.; P. Jongepier, 21 jr. en C. van Roon, 20 jr.; A. C. H. Marijnen, 23 jr. en M. de Ruiter, 23 jr.; J. P. C. Moerkens, 26 jr. en J. M. Baartmans, 23 jr.; P. J. M. Stolk, 23 jr. en M. N. van Til, 22 jr.; A. Tigges, 25 jr. en H. J. M. Speelmeijer, 21 jr.; I. J. van der Torre, 25 jr. en A. van ffi KERKDIENSTEN Van 6 tot en met 12 juni 1971 GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, zondag v.m. 10 uur: ds. P. H. de •Kleer van Monster; n.m. 5 uur: ds. Th. Ten Napel van Naaldwijk. Dorpskerk, Kethel, zondag v.m. 9 uur: ds. C. van Zuylen Voorbe reiding H. Avondmaal, n.m. 5 uur: ds. J. Nierop Bevestiging nieuwe Ambtsdragers. Magnalia Dei' Kerk, Albardastraat 69, zondag v.m. 10 uur: ds. J. van Dalen van Overschie; n.m. 5 uur: ds. J. C. van Veen. „De Goede Haven", Westfrankeland- sedijk 1, zondag v.m. 10 uur: ds. J. C. van Veen - Voorbereiding H. Avondmaal; n.m. 5 uur: ds. J. Stolk. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, zondag v.m. 10 uur: ds. J. Stolk Voorbereiding H. Avondmaal; n.m. 5 uur: ds. C. van Zuylen - Jeugd dienst. Collecten: het éne offer is bestemd voor: de Kerk. Bij de uitgang collectieve Wijk-aktiviteiten. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE SCHIEDAM Lange Nieuwstraat hoek Oranjestraat zondag 6 juni a.s. Trinitatis V.m. 10 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 105. NEDERLANDSCHE HERV./GEREF EVANGELISATIE Irene Kerk, zondag v.m. 10 uur: ds. D. v.d. Berg, Huizen. Grote Kerk, zondag n.m. 5 uur: ds. D. v.d. Berg, Huizen. GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) SCHIEDAM Balkonbakken zijn op het ogenblik helemaal „in". Vooral bij de flats geven ze een extra fleurig aanzicht. Vandaar dat de wijkvereniging „Groenoord" voor haar leden een balkon-wedstrijd organiseert. De keuringen hebben plaats op 26 juni en 28 augustus. Met een heel deskundige jury, waarin ook de heer A. de Bruin, chef van de Gemeente lijke Plantsoenendienst plaats heeft. Duijvenbode, 21 jr.; G. J. Vermeu len, 23 jr. en G. van Pelt, 20 jr.; J. van der Wijk, 25 jr. en A. van Katwijk, 21 jr.; F. D. van Wijngaar den, 22 jr. en V. M. M. Gijtenbeek. 21 jr. GEHUWD J. van der Kooij, 30 jr. en S. J. Schortemeijer, 21 jr.; G. de Ronde, 29 jr. en M. E. van Leeuwen, 24 jr.: A. Verkade, 26 jr. en A. G. Huisman, 24 jr.; G. K. A. de Geus, 41 jr. en T. M. Beernink, 31 jr.; H. J. Kraaijeveld., 24 jr. en A. G. Wisman, 24 jr.; K. W. A. Krabbe, 23 jr. en B. M. van Kan, 20 jr.; A. P. van Uden, 23 jr. en E. J. R. Pronk, 20jr.,H. C. M. van Houcke, 28 jr. en C. M. Plekker, 24 jr.; J. K. Gade, 23 jr. en Z. Schaper, 23 jr.; A. J. M. Bosch, 21 jr. en J. C. Barzilaij, 21 jr.; K. van den Boogerd, 50 jr. en C. Admiraal, 58 jr., J. A. Batz, 18 jr. en W. M. J. Huiskens, 16 jr.; W. A. Rademaker, 24 jr. en I. Boele, 21 jr.; A. H. W. van der Hoek, 22 jr. en E. A. Mulder, 20 jr.; N. Piket, 23 jr. en L. A. van der l^eije, 21 jr.; A. Schot, 23 jr. en P. van Herk, 23 jr.; C. P. Koppenhagen, 22 jr. en M. Bee- rends, 21 jr.; J. P. Jonker, 25 jr. en J. Bras, 21 jr., J. P. van Gulik-, 21 jr. en B. W. Smit, 20 jr.; M. G. van Leeuwen, 21 jr. en A. E. Leijten, 21 jr. OVERLEDEN J. H. van Dijk, 72 jr., wed. van G. van der Wal; S. T. M. Blad, 67 jr., wed. van A. van Westerborg; G. Kouwenoord, 77 jr. J. A. S. Kluen, 75 jr., echtg. van L. H. C. van der Waart van Gulik; A. van Woensel, 75 jr.; C. A. van Santen, 64 jr., wed. van J. van Wamelen; L. A. de Vette, 66 jr. W. van der Windt, 58 jr.; G. Smidt, 62 jr.; J. van Eijk, 67 jr.; C. Lissenberg, 90 jr.; C. Lankamp, 81 jr.; J. Viveen, 73 jr., echtg. van G. Pappers; A. B. L. Leusen, 63 jr.; J. M. H. van der Genugte, 67 jr., echtg. van A. Blokland. Gebouw Evang. Luth. Gem., Lange Nieuwstraat/Oranjestraat, zondag v.m. 8.15 uur: ds. K. Deddens; n.m. 4.30 uur: Dienst. NEDERLANDSE PROTESTANTENBOND AFD. SCHIEDAM Westvest 90, zondag v.m. 10.30 uur: prof. dr. J. de Graaf (Herv.), Utrecht. OUD KATHOLIEKE KERK Dam 28, zondag H. Drievuldigheid, v.m. 10 uur: H. Mis; donderdag H. Sacramentsdag, n.m. 8 uur: H. Mis. PINKSTERGEMEENTE „MORGENSTOND" Wijkcentrum Nieuwland Woensdag n.m. 8 uur: Samenkomst. LEGER DES HEILS Lange Haven 27 Zondag v.m. 10 uur: Heiligings- dienst; v.m. 11.45 uur: Zondags school; n.m. 19.30 uur: Evangelisa- tiedienst. Parochie O.L. Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3, Zaterdag n.n. 7 uur: Volkszang; Zondag v.m. 9.30 uur: Geheel Latijnse viering door het Herenkoor; v.m. 11 uur: Volkszang; n.m. 17.30 uur: Volkszang. Predikant: J. J. Oudshoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Parochie Liduina - Rozenkrans, Singelkerk, Singel 114 Zaterdag n.m. 7 uur: Nederl. zang; Zondag v.m. 8.30 uur: Volkszang; v.m. 9.45 uur: Volkszang; v.m. 11.15 uur: Plechtige Hoogmis (La tijn) b.g.v. de 30ste verjaardag van de priesterwijding van pastoor J. Laurent; n.m. 17.30 uur: Gelezen mis. Preekbeurt: pastoor J. Laurent en te 17.30 uur kapelaan S. de Vette. Liduina-kapel, St. Liduinastraat 20 Zaterdag n.m. 6 uur: Gelezen-mis; Zondag v.m. 10.30 uur: Nederl. Valerius koor; v.m. 11.45 uur: Gelezen mis. Preekbeurt: kapelaan S. de Vette. Zeeman Met deze zonnige dagen een koel en fris markiesje in alle tinten en diverse zaken verkrijgbaar, o.a. bij „Zonwering" aan de Vlaardingerdijk... Leden van de K.N.N.V. Vlaardin- gen/Schiedam gaan op zaterdag morgen 5 juni, dus gewoon morgen ochtend het mooiste duingebied van heel Europa verkennen: Oostvoorne. In deze bonte plantenwereld ont dekt u orchideeën (ik ben er dol op! mossen, varens. Doch ook de gevederde vrienden op volle zang en de insectenwereld in al zijn bonte schakeringen. Excursieleider: Kees de Grijp. Ver trektijd om 8.20 uur vanaf Vlaar- dingen-Oost. Iets voor u? We nemen nog geen afscheid van de K.N.N.V. We herinneren hun slechts aan de bijeenkomst bij de heer B. G. Otten, J. P. Coenlaan 5 te Vlaardin- gen. Waar de vondsten van het Boulogne-kamp nader onder de loupe worden genomen. Heeft u interesse? Ook hier van harte welkom. Precies om 8 uur, afd. Strand werkgroep. Wonen vandaag betekent bankje en behangetje in de vorm en de kleur die wij wensen. Wonen vandaag is leven in onze eigen sfeer, in een kamer die wij mooi vinden, temidden van de dingen die ons een thuisgevoel geven. Wonen is in huis zijn, voor de meesten althans. Toch zijn er de laatste tijd steeds meer mensen, die zich realiseren, dat de buitenkant van hun huis er ook bij hoort. Dat thuiskomen en visite binnen laten, de melkman helpen en in de tuin zitten ook iets met wonen te maken heeft, een wonen aan de buitenkant En van die buitenkant mag dan best iets gezelligs afstralen. Iets wat wij mooi vinden. Natuurlijk heeft niet iedereen de gelegenheid een rozenstruik langs zijn gevel te laten groeien, en kleurig geverfde luiken zijn ook alleen bestemd voor de idyllisch bevoor rechten. Een „gewoon" huis laat zulke gevelromantiek niet toe. En laten we Als het hele gezin de examen-pip overleefd heeft - vader die iedere keer als hij in huis de kandidaat tegenkomt Ben je nou al klaar? snauwt; moeder, met een bol vol hoofdpijn zorgt dat ,,haar kind in elk geval voldoende nachtrust krijgt, de broers en zusjes, ook helemaal opgenomen in de zenuwensfeer, vinden „astie zakt is het zijn eigen schuld, had ie vroeger maar harder moeten werken en het slachtoffer zelf dat zich hélemaal leeg voelt lopen en nauwelijks nog het verschil weet tussen de Tangenten-driehoek en de tweede Punische oorlog... maar als dan - wonderen blijken toch te bestaan - het diploma wordt behaald... mag dan ASJEBLIEFT de vlag uit? Onze „vaderlandse driekleur" met de boekentas in topDat is helemaal geen 'belediging voor die vlag en de mensen die langs komen weten dat het niet om een bruid, een baby of een zilveren jubilaris gaat. Die versleten boekentas roept iedereen luidkeels „Ik ben geslaagd toe. De vlag in top... dat betekent: er is feest in huis. Zoals de vlaggetjes op de viskar ons vertellen straks, dat er weer nieuwe haring is. Er zijn wel eens lieden geweest die er bóós over werden, over zo n tas. Je kunt het zo gek niet denken of er zijn altijd wel lieden die ergens boos over worden, zo nou niet, maar hier vind ik dat puur dom. Nee, nu ook weer niet al te gemoedelijk met die vlag, het blijft een nationaal symbool en uiterlijk een half uur na zonsondergang hoort ie binnengehaald te zijn... en niet, zoals ik in Parijs eens zag, dat ze hem vijf dagen en nachten laten hangen! Dat is een slordigheiddie niet getuigt van orde, netheid en respect! Ik hoop binnenkort veel boekentassen in de vlag te zien hangen. Nog even duimen in de oren en dóórknoeren. Veel succes. SEBASTIAAN BANKETBAKKERIJ Het Juiste adres Géén filialen - Tel. 267823 Het gecombineerd „Euphonia-koor" o.l.v. Dick Stam zal woensdag middag om kwart over 4 met een combo een huwelijksinzegening op luisteren. Iedereen hierbij van harte welkom in de H. Hartkerk aan de Lekstraat. Antwoord van burgemeester en wethouders van Schiedam naar aan leiding van vragen van de heer V. Broeke inzake ongeval ziekenhuis. Door het lid van de gemeenteraad, de heer V. Broeke, zijn de volgende vragen gesteld: 1Heeft het College kennis genomen van de publiciteit rondom de dood van de bejaarde vrouw in het gemeenteziekenhuis? 2. Is het College met ons van mening dat er gevaar is voor het ontstaan van allerlei geruchten, die de bevol king in onzekerheid kunnen brengen en die alle betrokkenen ernstige schade zouden gaan berokkenen? 3. Zo ja, wil het College dan in het belang van alle inwoners van Schie dam bevorderen, dat voor een onpartijdige commissie een onder zoek wordt ingesteld naar alle factoren die geleid hebben tot dit afschuwelijke gebeuren, zodat mis schien aanbevelingen kunnen wor den gedaan om in de toekomst dergelijke verdrietige zaken te ver mijden? Toelichting. Wij stellen er prijs op duidelijk kenbaar te maken dat het niet onze bedoeling is om schuldigen te over een flatgebouw maar zwijgen. Toch is er met hedendaagse hulp middelen nog heel wat gezelligs te bereiken. Zelfs voor een flatgebouw. En dan bedoelen wij niet de bakken met viooltjes of geraniums. Die óók natuurlijk. Maar wat dacht u van markiezen. Zij houden niet alleen de zonnewarmte uit de kamer, zij zijn nog dekoratief ook. Markiezen uit draion ziet men opvallend veel omdat ze vanwege hun voordelen erg in trek zijn. Ze zijn te krijgen in een uitgebreide reeks kleuren, in effen en gestreept, zodat u uw gevel werkelijk een eigen gezicht kunt geven. En dat niet alleen in de zomer, maar ook 's winters, want draion markiezen mogen gerust blijven hangen, omdat zij immers niet verrotten èn niet verschieten. Een vrolijk blauwe draion markies zal vele zomers later nog steeds even blauw en vrolijk zijn. En... is in onze stad verkrijgbaar! En dan hoort de buitenkant er nog steeds bij. Wist u dat flip-sides ook goed kunnen zijn? Wel nu, op zaterdag 5 juni komt er in de Waag 'n zgn. Hit-Side Flip-Side Evening met uw Special Agreement D.J. Mario, met in de pauzes 'n „kleine" muzikale verrassing voor de liefhebbers. Aan vang 8 uur. De leden worden verzocht hun lidmaatschapskaarten mee te bren gen. zoeken en evenmin om misstanden aan de haak te stellen. Wij zijn ervan overtuigd dat alle betrokkenen met volledige toewijding en naar beste kunnen hun plicht hebben gedaan. Toch is het mogelijk geweest dat zo iets heeft kunnen gebeuren. Overal in onze steeds ingewikkelder wordende maatschappij kunnen door een samenloop van zeer kleine, op zichzelf normale, en onbelang rijke menselijke handelingen grote gevolgen ontstaan. Dan heeft het geen zin om geheim zinnig te doen; evenmin om in paniek te raken. Wij menen dat het in die gevallen een menselijke plicht is te onderzoeken wat er verbeterd kan worden om de kans op derge lijke dingen in de toekomst te verkleinen. Naar aanleiding van deze vragen delen wij het volgende mede: 1. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. 2. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. 3. Zoals gebruikelijk heeft de Politie een onderzoek ingesteld naar aan leiding van dit tragische ongeval. Aan een commissie van onderzoek uit de burgerij, welke met minder deskundigheid en minder bevoegd heden zou moeten werken, hebben wij daarom geen behoefte. Wij voegen hieraan toe, dat een zodanige commissie giet onpartij diger kan zijn dan de Politie; door het tegendeel te suggereren wordt juist de onzekerheid onder de bevolking verhoogd. Wanneer dan de Politie zoals hier het geval is tot de conclusie komt, dat hier sprake is van een onvoorziene en ongelukkige samenloop van omstandigheden, dan is dit naar onze mening een voldoend duidelijk oordeel om alle mogelijke onzekerheid weg te ne men. Volledigheidshalve herinneren wij u er aan, dat deze aangelegenheid mede is besproken in de Raads commissie voor het gemeente-zie kenhuis, waar men tot dezelfde conlusie is gekomen. De staf van het ziekenhuis tracht vanzelfsprekend gebeurtenissen als deze zoveel moge lijk te voorkomen. Schiedam, 27 mei 1971 Burgemeester en wethouders van Schiedam, de secretaris, M. J. Blok, de burgemeester, H. Roelfsema.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18