Misschien hoopt uwdochter na de lagere school mannequin te worden. HORECA BURGEM. HAARENGROEP OPGELET GOOCHELAAR BU JEUGDGROEP T KETELTJE DISCOBAL EN SPEURTOCHT BIJ 'ST. JORIS DOELE' EERSTE LUSTRUM BRIDGE INSTUIF twee uur rijden DANKWOORD VAN EEN BEJAARDE De fjuni-jarigen" 1 Misschien wil uwdochter na de lagere school i beroep kiezen. een I I I I I I GEMEENTE SCHIEDAM BEKENDMAKING HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 22 - VRIJDAG 4 JUNI 1971 „Het is net glas... „Glastetra" kreeg. Een kom"... Vandaar dat dit exemplaar de toepasselijke naam van aanwinst in uw aquarium of desnoods „martel stijl! Iedereen krijgt op die avond (kosten een kwartje), Maandag 7 juni a.s. is het weer zover. Dan komen de mannen van een hoekje „fu^pi dNahiureenot;Se in Q Lhiis"1'weer ^ij "en vermeld stlan. Plus daarnaast ëïaar m de zaal van het gebouw een open kantlijn voor uw notities, j Chr. Sociale Belangen aan de Lange Die u gemakkelijk opkunt schnjven, Haven 71 want het 110111 gaat niet Evenuw extra aandacht, want dit De lezina is op de band vastgelegd, wordt een contactavond nieuwe maar heett u iets te vragen, dan wordt die band doodgewoon stop gezet en kan de discussie een aanvang nemen. Iets wat zeer zeker op prijs gesteld zal worden. Als u (nog) geen lid bent, kijkt u een beetje jaloers naar dit glasachtige visje, een doorschijnende schoon heid. Ik heb me laten vertellen dat er maandag 50 van die exemplaren uitgedeeld worden. Zorg dus wel precies om 8 uur aanwezig te zijn in die grote zaal van bovengenoemd adres. Iedereen van harte welkom Op 9 juni districtsraad bij groep 1 en op 11 juni groepsraad. Noteer het vast. Op 7 juni a.s. zal de afdeling Bestrating en Riolering van de Dienst van Gemeentewerken het nieuwe opslagterrein aan de Jan van Riebeeckweg 21 betrekken. In verband hier mede komen voor riolerings- en bestratingsklachten de oude telefoonnummers te ver vallen. Het nieuwe terrein is voor klachten bereikbaar on der telefoonnummer 37 73 00. Voor spoedeisende klachten buiten kantooruren blijft tele foonnummer 26 85 78 gehand haafd. Schiedam, 4 juni '71 Vanavond, 4 juni, een disco-bal voor jongeren vanaf 12 jaar in het clubhuis „St. Joris Doele". Zaal open van 7 tot 10 uur. Entree: twee kwartjes. Morgenmiddag, 5 juni, om 1 uur bij het clubhuis een speurtocht, waar voor verschillende prijzen beschik baar zijn gesteld. Deelname: twee kwartjes. Betekent gewoon Hotel-Restaurant-Café. Heel vroeger voerde iedere kroeg, al hadden ze maar drie tafeltjes en twaalf stoelen dë'wijdse titel „Hotel-Restaurant-Café Op de weg van Breda naar Oosterhout lag „Hotel de stad Parijs", waar je alleen gazeuse-limonade en lauw bier kon krijgen. Nu is dat allemaal door de staat „geregeld". Géén valse voorspiegelingen meer. De enige valse voorspiegeling waarmee ik zo nu en dan in conflict kom is „de bediening". Ik heb n.l. de (misschien ouderwets) illussie dat een café-bezoeker een GAST is, iemand die met vreugde wordt ontvangen en met hartelijkheid wordt omringd. Dikwijls is dat ook wel min of meer zo, maar soms Toevallig kan ik een beetje gedachte-lezen en zo las ik - ingedachte - een ober mij als volgt toepeinzen: „Zo, lelijke luie druiloor, mót je mij weer zo nodig hebben met je koppie koffie? Kan ik voor dat éne rotte bakkie de hele zaak weer door sjouwen. Meneer zit daar maar lekker in het zonnetje te niksen en ik heb thuis toch al een lastig wijf en vier klieren van kinderen. Daarom ken ik me hier een beetje uit de naad lope. Maar goed, ik gaat al. Ons soort mense zijn toch altijd de dupe". Hij slofte weg, langzaam en verdrietig. Ik schaamde mij een beetje, want ik ben nogal een gevoelig type. Na tien minuten was hij terug met een servet om zijn mouw, een blaadje, waarop een kop lauwe koffie. In de plas op het schoteltje lag het koekje dat erbij hoorde kliederig op te lossen. „Asté", zei de ober, met iets verwij tends in zijn stem, „één tien, inclusief". Ik telde vijf kwartjes neer. Hij veegde ze knorrig bijeen, deed alsof hij wisselgeld zocht in zijn vestzakje. „La maar", wuifde ik royaal. „Merci", vloekte hij. Ik denk niet dat ik dat établissement nog dikwijls zal bezoeken. SEBASTtA 4 N Donderdag 3 juni a.s. 's avonds om kwart voor 8 in zaal Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam begint de 5e vakantie bridge-instuif voor paren, georganiseerd door Bridge Qub „Schiedam West". De Schiedamse Gemasnschap, van huis uit zeer bridge-minded, heeft weer haar onmisbare steun en medewerking toegezegd, terwijl de nieuwe direkteur van de SG/VVV door Schiedam West is uitgenodigd om op de 7e avond van deze bridge-serie de Schiedam West Wis selbeker uit te reiken. Deze uitno diging is reeds door de heer Pillard aangenomen. Inschrijving uitsluitend per paar op elke speelavond in de zaal voor kwart voor acht. Deelname per paar per avond is weer gesteld op f 2,—. Om voor een van de vele prachtige prijzen in aanmerking te komen, moet men ten minste 4 maal hebben meegespeeld. Alle kinderen van de wijkvereniging „Bijdorp" vanaf 2 t/m 12 jaar worden op dinsdagavond 8 juni a.s. in ,,'t Trefpunt" verwacht. Waar de grote goochelaar LOUDONI voor hun zal optreden. Voor de muzikale omlijsting zorgt ook Kees! Aanvang: 7 uur precies, einde ongeveer 9 uur. Verder lazen we in dit maandblad de volgende advertentie, die we gewoon gratis doorgeven Gezocht voor Jeugdgroep: 't Ketel tje (6-12 jaar) een nieuwe oom of tante, beschikkende over: a. zeer veel geduld b. kennis van knutselbezigheden en dergl. Leeftijd: 18-21 jaar. Gaarne aanmelden bij Marjo Schaap, Schietbaanstraat 3. De R.K. Bond voor Bejaarden had op 27 mei 1971 weer een middagreis georganiseerd voor 50 invalide le den, door de Betuwe, die weer heel fijn verlopen is. Alle lof voor de heer P. Oomen en zijn medebestuurders. Alles was weer tot in de puntjes verzorgd, vooral de koffietafel in Hartingsveld was prima. Bestuur der Bond, het smaakt naar meer! In deze maand zijn er maar liefst 39 „Singelkwartiertjes" jarig. Die van 3, 16 en 20 juni mogen bij oom Jan een zak snoep komen halen. En wie stuurt er een kaart naar Peter Heuer, Dr. Noletstichting kamer 303? Peter moet vermoedelijk nog een poosje in het ziekenhuis blijven en dan zijn jullie kaarten een geweldige verrassing voor hem. Wie stuurt de eerste? Peter: houd je taai. Heel het „Singelkwartier" duimt voor jouw beterschap, is dat niet geweldig? Het zou kunnen, dat ook Ci uw dochter graag de nieuwste collecties, ziet showen. Maar hoe het ook zij, u hebt natuurlijk het beste met haar toekomst voor. Wij van de grafische bedrijven hebben dat ook. Ee^stukje eigenbelang speelt daarbij een rol. Wij kunnen het gewoon niet stellen zonder meisjes (en jongens) die een grafisch beroep hebben gekozen of willen kiezen. Wat is een grafisch beroep precies? Misschien kent u wel mensen die zo'n beroep uitoefenen. De man die geboorte- en trouwkaartjes maakt, bijvoorbeeld. En de mensen die uw krant drukken. Of de mensen die zorgen voor de vormgeving en uitvoering van folders, affiches, verpakkingen, bankbiljetten, totoformulieren, platenhoezen en wat al niet meer. Wist u dat er zo'n veertig verschillende grafische beroepen bestaan? Er zijn dan ook vele uiteenlopende richtingen zodat ieder net dat kan kiezen wat het beste aansluit bij haar eigen belangstelling en vaardigheden. „Grafische mensen" kunnen plezier in hun werk hebben omdat zij nooit altijd-hetzelfde doen en omdat zij steeds zien wat zij maken. Maar er is méér. Zij worden goed betaald en hebben sociale voorzieningen die er zijn mogen. (Niet voor niets was de grafische industrie de eerste met een CAO, de vijfdaagse werkweek en een leerlingstelsel.) Een grafisch beroep is ook een beroep waar toekomst in zit. Een groot deel van het werk zal altijd mensenwerk blijven, ook al werkt men met de allermodernste machines. Een boekje over het werk in de ruim 30C0 grote en kleine grafische bedrijven in Nederland kunt u zonder kosten opvragen. U vindt daarin, kort en duidelijk, alles over de grafische schoolopleidingen en verdere mogelijkheden voor jonge mensen. Het spreekt vanzelf, dat u het boekje desgewenst met de onderwijzer van uw dochter (of zoon) kunt bespreken. I Stuur het boekje naar: IOp de envelop: De Nederlandse Grafische Bedrijven, Antwoordnummer I II951, Amsterdam. Geen postzegel.^ Wij nodigen u uit de coupon vandaag nog aan ons toe te zenden. U krijgt het boekje dan volgende week in uw brievenbus.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 22