m DE POLITIE MELDT Transportbedrijf J. Hoogland een gouden bedrijf In 1921, toen het echt allemaal nog niet zo gemakkelijk ging, durfde Jan Hoogland uit Kethel het aan met zijn broer een eigen transportbedrijf te beginnen. Geheel afgestemd op het veevervoer. Het begon allemaal met een oude T-ford. Nog als de dag van gisteren weet Jan Hoog land, doch ook zijn vrouw en kinderen, hoe trots of ze waren op de nieuw gekochte Chevro let in 1939. Die echter negen maanden daarna i.v.m. de mo bilisatie gevorderd werd. Daarna de oorlogsjaren met al zijn narigheid, doch ook met zijn „benzine-stop" in 1943. HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - WOENSDAG 16 JUNI 1971 Y Jan Hoogland op de veemarkt in Delft. Leunend op zijn stok laat hij zich hier beslist geen kat in de zak verkopen. Wel een gaaf goed biggetje... Na de oorlog opnieuw beginnen. Een gedemonteerde auto, een vrachtauto uiteraard, weer op de weg zetten. In het bezit komen' van een Amerikaanse Ford. In 1954 kreeg hij hulp van de oudste zoon en in 1963 werd de derde wagen in bedrijf gesteld, zodat men nu deel kon nemen aan het Benelux vervoer. Een klein stukje geschiedenis van deze man met een enorm doorzet tingsvermogen. Die nadat de derde wagen aangeschaft was met chauf feurs, het stuur van de wagens in jongere handen gaf. Hetgeen nu ook weer niet betekent, dat hij achter de gordijnen duimen zit te draaien. Verre van dat zelfs... Hij nam gewoon de taak van zijn vrouw over, die vroeger alle tele foontjes aannam. Hij is nog helemaal met hart en ziel bij het bedrijf betrokken, al ligt het wel in de bedoeling, nu hij 67 jaar geworden is, steeds meer uit handen te geven. Maar opdrachten aannemen voor het bedrijf? Dat telefoongerinkel is nu een deel van zijn leven geworden. DUBBEL JUBILEUM Morgen is dit echtpaar 40 jaar getrouwd. Maar morgen bestaat ook het bedrijf een halve eeuw. Zij vieren dit dubbele jubileum op zaterdag 19 juni a.s. met een receptie voor de vele vrinden, zakenrelaties en bekenden in ge bouw „De Rank". Een receptie die om 3 uur aanvangt en eindigt om 5 uur. Half (oud) Kethel en Blijdorp zal wel aanwezig zijn om dit sympathieke echtpaar met dit dub bele jubileum geluk te wensen. De kinderen Hoogland hebben het bedrijf van vader altijd wel heel apart gevonden. Zo hadden ze eens een wagen, die op zondagmiddag al „aangedouwd" moest worden, wilde hij op maandag goed starten. Alle kinderen er achter aan, drie dochters en drie zoons. Er is wat afgesjouwd, vooral toen vader Hoogland nog helemaal in het veevervoer zat en er nog weieens wat bijzonders gebeurde. Bijvoorbeeld bij gladheid op de weg. De wagen kantelde, de bestuurders met de schrik vrij kwamen, maar de koeien het weiland verkozen. Zoon Gijs hield er wel een shock van over. De fijnste tijd vindt de bruidegom deze. Wel hard werken, maar je zat volop tussen de mensen. Je kwam nogeens op de markt. De tocht met het vee naar het abattoir bracht ook nog weieens strubbelingen mee. Een keer was een koe gewoon zoek en werd in Tuindorp teruggevonden. Niet altijd ging het hokkie-hokkie-bikkie-bikkie op commando. OP PAPIER VERHUISD Toen het echtpaar Hoogland de eerste woning betrokgebeurde dit in de Breedestraat 2. Later werd het Burg. Verveenstraat en sinds augus tus 1941, toen Kethel bij Schiedam ingelijfd werd: Sthiedamseweg 223. Maar het grappige van dit alles is echter, dat de ,,Hooglandjes" al 40 jaar in hetzelfde huis wonen. Want alleen de naam van de straat veranderde driemaal in die tijd. Een papieren" verhuizing dus onder eigen dak. Een gerieflijke, gemoderniseerde woning, waar Jan Hoogland al twee jaar langer woont. Maar toen was hij nog bij zijn moeder thuis. Hij trouwde destijds een meisje, dat eveneens zijn familienaam draagt. Ook dat is dus dubbel... KINDERVERVOER De politie in Kethel, gemoedelijk als altijd, kneep zijn ogen dicht, als Jan Hoogland met een grote wagen vol kinderen naar het wandelparcours in Rotterdam reed. Kun je als kind niet heerlijker op een veilingkist gezeten op deze manier naar de plaats van bestemming gebracht worden...? Zingen mochten ze echter pas in Rotterdam. Juffrouw Wesseling en het hoofd van de Koningin Juliana- school vonden het .allemaal prachtig in die dagen. In 1953 verleende het transport bedrijf Hoogland onmiddellijk bij stand. Zoals het dit ook deed vlak na de oorlog om ingeschakeld te worden voor de voedselvoorraad. Evacueetjes uit het watersnood- gebied kwamen ook naar Kethel. Drie kinderen werden opgenomen in het gezin Hoogland. Dat kon hier allemaal. Tussen alle drukte door. Elf jaar geleden ging dit echtpaar voor het eerst van hun leven met vakantie. Nu zorgen de kinderen er wel voor, dat die schade ingehaald wordt. En dan worden ze nog met een ereboog thuis ontvangen... De vader van mevrouw Hoogland (89) heeft hier een goed tehuis gevonden. Het is er groot genoeg voor, nu alle kinderen hun bestem ming hebben. Feest dus morgen, de eigenlijke jubileumdag, maar officieel op zater dag 19 juni a.s. in „De Rank". Juist: receptie van 3-5 uur. Proficiat en... nog vele goede jaren samen! Een oude foto van 1939, toen Jan Hoogland nog helemaal in het veevervoer zat. Geheel links twee dochtertjes, die later van wanten wisten... VAN SCHRIK OP DE VLUCHT Op de Parkweg spoedde de heer W.A.V. (21) zich in zijn personen auto richting Beatrixpark en ramde daarbij een geparkeerde auto, die weer tegen een andere opbotste vanwege die snelheid. De auto van V. sloeg over de kop en met een wiel omhoog bleef hij Het echtpaar J. Hoogland en C. A. M. Hoogland-Holland aan de vooravond van hun dubbele feestdag, die op zaterdagmiddag 19 juni in ,,De Rank" met een receptie wordt gevierd... In een tijd waarin het vervoer op de weg nog niet zo perfect was, kroop Jan Hoogland achter het stuur van zijn veewagen en vervoerde jong Kethel naar de (wandel)plaats van bestemming. Wie vindt zich hier zelf op terug? liggen. De mede-inzittende, mej. M. de R. kreeg een bloeduitstorting boven het rechteroog en enige schaafwonden. De G.G. G.D. ver voerde haar naar de Dr. Noletstich- ting, waar zij werd behandeld en daarna naar huis. V. nam van schrik de benen, maar kwam later weer terug. Nu de trotse eigenaar van o.a. deze wagen, een der modernste, die Jan Hoogland zich in die 50 jaar van hard werken veroverd heeft. Hij bezit drie van deze wagens plus aanhangwagens. Nieuwe aanwinsten, 24 ton laadruimte en het transportbedrijf is ook opgenomen in het Beneluxvervoer. Wel reden om daarvoor achter je stuur vandaan te kruipen... OP STRAAT ONWEL GEWORDEN Op de Koemarkt brug werd de 76-jarige mevrouw E. Sabel-Wester- veld plotseling onwel en zakte in elkaar. Door de G.G. G.D. werd zij naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. SIGARETTENAUTOMAAT GE KRAAKT Een bewoner van de Mgr. Nolens- laan zag toevallig dat jonge^ bezig waren een sigarettenautomaat, toe behorende aan de heer J. v.d. Graaf, te kraken. Gewoon het ruitje inge slagen en een hoeveelheid pakjes sigaretten meegenomen. De 19-jarige J.P. zag geen kans hiermede de benen te nemen en belandde met die voorraad op het hoofdbureau in de Lange Nieuw- straat. Waar de mede-dader zich eveneens meldde. SIMCA 1000 OP DRIFT Op het Rozenburgerplein stond de grijze Simca 1000 met het kenteken 82-16 AZ. Keurig op slot, maar ook keurig verdwenen. De eigenaar kwam hier aangifte van doen op het hoofd-politiebureau. Op ons groen zijn we heel zuinig in onze stad. Maar als rupsen zich geroepen voelen een boom finaal kaal te vreten, dan komt de Gemeentelijke Plantsoenendienst in aktie. En zal alle narigheid spoedig verdwenen zijn... Ton den Haan maakte er een sfeervol plaatje van, al hadden we die kale takken liever niet gezien...

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 26