CS Sloopman NOTITIES OP WOENSDAG Manchetknopen die de man tot heer maken. DANK VOOR VADER ONTWIKKELINGSHULP C. KOK Edelsyndicaat Nederland En als die heer vader is, zal hij blij zijn een paar manchetknopen te krijgen. Uit de rijke kollektie van de Edelsyndicaat- juwelier. Gouden manchetknopen. Goud op zilveren manchetknopen of zilveren manchetknopen. In diverse vormvariaties en prijsklassen. Voor vele, vele vaderdagen Zo reageerde zondagavond Schiedam SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd 15.- contant voor U GESCHENKEN bij uitstek voor GROTE SORTERING VLOOTSCHOUW ZEILLESSEN CONCOURS D'ELEGANCE „DE WATERGEUS" Nee, geen edele dieren, die op Juwelier Mgr. Nolenslaan 512 - Schiedam - 010-702130 Aangesloten bij: Edelsyndicaat Nederland geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Horloges, vanaf 37,50 Ringen, vanaf 52,50 Dasspelden, vanaf 5,25 Manchetknopen, vanaf 9,75 Ronson aanstekers, vanaf f 24, Met afschuw heeft men zondag avond naar die vreselijke reportage op de beeldbuis gekeken. Tevoren in kerken en kranten aangekondigd. Vlak na het opwekkingswoord van mr. Van Thiel hoorde je overal voetstappen op straat. Luidden de kerkklokken. Noodklokken voor de mensen in Pakistan, waarbij vooral die strelende hand van die moeder over dat uitgemergelde kind de doorslag moet hebben gegeven. In diverse kerken stonden de grote bussen klaar. Geld voor dat éne gironummer 999. Schiedam zette zijn hart wagenwijd voor deze landelijke aktie open. Schiedam toonde zich van zijn allerbeste kant, zowel van oud als heel jong. Het werd een uur na dat klokgelui al duidelijk, dat men een rekord zou slaan. Hoeveel precies er gegeven is, kunnen we u op dit ogenblik nog niet zeggen. Wel dat het speciale team in Rotterdam o.l.v. de heer Smit, wnd. hoofd loket- en gelddienst bergen werk verzet heeft. En nóg verzet. Want die beelden laten ons niet los. Enkele cijfers van kerken in onze stad: St. Janskerk, Mgr. Nolenslaan f6500,-; H. Hartkerk aan de Lekstraat f 2855,-; St. Jacobuskerk in Kethel f 1670,-; Singelkerk bijna f9000,-; O.L.Vr. Visitatiekerk f6466'-; St. Martinuskerk f6045,-; Oud-Katholieke kerk f457,50; Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan f4543,95; Oosterkerk, Rott.dijk f 1899,55; Goede Haven, Maasboulevard f 1166,22; Mgn. Dei kerk, Albardastraat f3374,69; Be jaardencentrum de Harg f 196,—; Dorpskerk f 4200,— Vervolg van pag. 1 Vader kan rustig zijn visattributen meenemen. Maar dat is eigenlijk vanzelfsprekend in deze waterrijke omgeving! U vindt hier op uw verkenningstocht een mooie haven aan de noordelijke oever van het Brielse meer een grote woonboot. Waarin de Brielse zeil- school woongelegenheid heeft en geheel tot uw dienst staat. Als u graag uit zeilen wilt gaan, bekwaamt u zich dan bij hen in de laveerkunst. Delftse studenten zijn hier (bekwa me) instructeurs. Misschien wel goed hieronder even de secretaris te vermelden. Weet u, waar u alle gewenste inlichtingen kunt verkrij gen Het is nl. de heer N. Jonkman, Oude Delft 85 te Delft, tel. 01730-31617. Kunt u vanavond desnoods nog even contact met hem opnemen of een briefkaartje schrijven naar postbus 269 te Delft. U vindt hier ook diverse watersport verenigingen, zoals „De Vijfsluizen", „Brielle", „Oostvoorne", „Rozen burg", „Zwartewaal", „Hair-hille", „De Krabbeplaat" en niet vergeten „Nautica". Die werd 11 jaar geleden tijdens het kopje koffie drinken in de kajuit van het zeilschip „Marga- retha" opgericht. Daar waren toen zowel waterskiers als verwoede zei lers bij aanwezig. Zodat het een algemene watersportvereniging werd. En nóg steeds is. Met een juweel van een clubhuis en een grote aanhang. „Oostvoorne" hoopt volgend jaar over een éigen haven te beschikken, waarvoor a.s. winter de eerste spade de grond in zal gaan. Iedere watersportvereniging heeft zijn eigen boeiende geschiedenis. komen draven. Wél een concours voor scherpe, ronde en platbodem- jachten. Voor het eerst dit jaar georganiseerd. Alle grote kajuit-zeiljachten kunnen hieraan deelnemen. Gewoon koste loos. Al stelt men het wel op hóge prijs, als de blauwe Brielse Meer Weekend-wimpel meegevoerd wordt. De vreugdewimpel bij uitstek op dit lustrum-waterfeest en verkrijgbaar voor f5,25 per stuk inclusief B T.W bij de verschillende watersport verenigingen. De jury wordt gevormd door H.H. burgemeesters van de om het meer gelegen gemeenten, aangevuld met enige zeildeskundigen. We zouden de „Unie van watertoeristen" beslist tekort doen, als we hun naam niet noemden. Zij heeft zes recreatie terreinen, waar hun vlag fier wap pert. Eén daarvan, u raadt het al, vindt u aan de noord oever van het Oosterlandse Rak: „De Groene Kreek". Deze Unie is een der grootste verenigingen, die bij de K.N.W.V., de landelijke bond voor zeilers en motorbootvaarders is aangesloten. Ontzaglijk veel voor hun op touw zet. Alle inlichtingen hierover verstrekt u graag het algemeen secretariaat, gevestigd aan de Essen burgsingel 73 te Rotterdam. „Sterker door strijd" wordt in het wapen van Den Briel gevoerd. Het is bovendien van toepassing op het recreatieschap Brielse Maas, dat alle moeilijkheden wist te overwinnen en de Randstadbewoners dit weekend een geweldig watersportfeest aan gaat bieden. Grijpt u deze kans aan dit allemaal mee te beleven. De historische monumenten, die Den Briel in ere houdt, met eigen ogen te aanschou wen. Het is allemaal de moeite waard. Proficiat bestuur van dit unieke recreatie-oord. Bereikbaar voor elke Randstad-bewoner. Op heel bijzondere wijze gaat men dit eerste lustrum van het Brielse Maas-weekend op 19 en 20 juni a.s. vieren. Nl. met een unieke vloot- schouw, die zijn weerga niet vindt. Dit MOET u beslist allemaal zien en u krijgt daarvoor ruimschoots de gelegenheid. Deze gebeurtenis heeft om 1 uur zaterdagmiddag a.s. plaats. Och, waarom zouden we er meer over vertellen? U leest het wel in het algehele programma en u komt hier, net als de andere jaren, wel bij tienduizenden (en meer) op af. Het belooft immers allemaal een geweldig feest te worden. Iets anders dan anders. Als nu ook de zon een knipoog naar dit watergebeuren geeft, dan is het allemaal veel plezieriger. Anders een jack aan of een wollen jasje. Het feest gaat toch door! Kans om zich te vervelen is er beslist niet. Heel beslist niet. Stevig verpakt in taboes is ze van een Veluws dorp naar Schiedam gekomen ('s zaterdagsavonds haalde Opa de haan weg van de kippen), een aardige, jonge vrouw. Haar kinderen de oudste is een dochter van vijftien - vinden haar ouderwets. „Ze begrijpen niets van mijn jeugd", zucht ze. Dan ga ik opeens wijs en pedagogisch zitten doen: „Dat hóeven ze ook helemaal niet". Want zo IS het: het gaat er niet om of de kinderen ons begrijpen, wij, geplaagde ouders van nu, hebben de taak om te proberen de gedachtegang van onze kinderen te volgen. Ja, ja, JA! „En moeten we dan verder alles maar goed vinden: hasj en stevige vrij-partijtjes en... "Ho, ho, ho! Waarom zijn er kinderen, ach ja, met zeventien zijn het heus nog kinderen (al denken ze zelf van niet! aan de hasj? Niet om het avontuur, niet omdat wat niet mag een extra attractie heeft, nee, omdat ze „een uitweg" zoeken, omdat ze zich verloren voelen, los van alles en iedereen, omdat ze hunkeren naar een beetje geborgenheid, naar een stukje GELUK! Daar heeft ieder mens recht op: op een gevoel van zékerheid en een beetje GEL UK. U, vaders en moeders, bent „van nature" de aangewezen personen om ze dat te geven. LUISTEREN is het eerste gebod... ALTIJD, met geduld luisteren, ze de gelegenheid geven uit te praten. Ze gewoon maar laten merken: je kunt op elk ogenblik van de dag én van de nacht bij ons terecht met je ellende, je wanhoop. Dan proberen er samen over te praten, niet met de vuist op tafel van „En nou is dat gedonder afgelopen! (dan begint het pas echt). Kom maar liever nooit aan met „In mijn tijd" of „Wij vroeger"... daar kopen we niks voor, bovendien was „onze tijd" nou niet bepaald ideaal en hebben wij ons zelf - zij het op latere leeftijd - helemaalJos moeten weken uit die verwrongen, onnatuurlijke jas van „fatsoen" en „hoe hoort het eigenlijk" en dat is doodzonde". (We hebben er nog iedere dag moeite mee). Onze kinderen hebben dat NIET. Ze doen wat ze prettig vinden en mógen ze asjeblieft? Hiermee is natuurlijk het probleem niet „uitputtend" behandeld. Voor vandaag hebt u, dacht ik, voldoende denk-stof! SEBASTIAAN Schiedam Tel. 267937 Broersvest 93 M. tf.-S. Men schrijft ons: „Een woord van welgemeende dank aan allen die daadwerkelijk hebben meegeholpen om onze missionaris sen te steunen bij hun werk. De ontwikkelingshulp heeft meestal een onpersoonlijk karakter. Ze komt vaak tot stand via een collecte die in alle kerken wordt gehouden. U krijgt er misschien weinig of niets meer van te horen. Toch kan ik u verzekeren dat juist op deze manier uw bijdrage op de meest efficiënte wijze tot zijn recht komt. We moeten in onze tijd nu eenmaal leren hulp te bieden aan mensen en volken waarvan we nauwelijks weten dat ze bestaan. Natuurlijk blijft het overigens wel aantrekkelijk om persoonlijk een bijdrage aan een missionaris te overhandigen. Wat ik op deze wijze heb ontvangen stelt mij mede in staat om een parochiebibliotheek op Bonaire te beginnen en ook om enig materiaal en sportartikelen aan te schaffen voor de verschillende jeugd bewegingen. Wat mij opvalt is dat veel mensen graag anoniem blijven. „Hij hoeft niet te weten dat het van mij komt", denken ze. „Laat uw linker hand niet weten wat uw rechter doet", lees ik bij Mattheus. Er waren ook enige niet-katholieken die meededen en die wel degelijk weten wat er in de missie zo al gaande is. Een prachtig voorbeeld van oecumene. Aan allen heel veel dank. Gods rijkste zegen in uw leven en werk bid ik u volgaarne toe. J. Bouman o.p., Pastorie O.L. Vr. van Coromoto, Bonaire N.A. WJVI.F. sigaren en sigarettendozen Het visseizoen is geopend. Vader hoeft echt niet alleen naar skisprin gen of bootjes te kijken. Vader vindt als hengelaar hier ideaal viswater in Den Briel en een bloeiende henge- laarsvereniging, genaamd „De Water geus". Opgericht op 22 september 1910 door een handje vol sportvis sers aldaar. Die nu hun „plekkie gevonden hebben daar langs de vestingsgrachten rond Den Briel en Het Spui. Met maar liefst 5000 leden. Zij beschikken hier over eigen of pachtwateren: Kaaivest, Langevest, Molenvest, Zuidspui, Tremvest, Riksewatering, Brielse binnen- en buitenhaven Sportvisserij van de bovenste plank in dit Brielse visrijke oord met alles erop en eraan. Het secretariaat van „De Water geus", die net als zijn grote illustere voorganger op een andere manier Den Briel veroverd heeft, is geves tigd aan de Witte de Withstraat 40 te Den Briel, tel. 01886-3744.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3