OPROEP SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM DE CARLTON GROOT NIEUWS I I Liefhebber naar le plaats Brand eerste kampioen BON iJCalom 71" prijkt in hal W. de Zwijgerschool VADERDAG.... A C J SCHEFFERS DAM 35 O.H.K. marcheerde succesvol in Lille Voor geheel Westland en omstreken r-„. Vanaf heden leveren wij U de - allerbeste kwaliteit HUISKAMERPLANTEN (•«v f tegen zeer SCHERPE GROSSIERSPRIJZEN Voordeliger kan niet Tevens de grootste sortering PLANTEN BAKKEN (ook voor zaalversiering) BRUIDSBOUQUETTEN en GRAFWERK. Komt Uzelf overtuigen van onze ongekend LAGE PRIJZEN. ZELFBEDIENINGSKWEKERIJ HARRY KOENE Naaldwijkseweg 257 's-Gravenzande Telefoon 01748-2997 UITNODIGING HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - VRIJDAG 18 JUNI 1971 Na de voorlaatste ronde van het toernooi om het kampioenschap van onze stad, zijn Harmanny en Lief hebber de grote kanshebbers; Har manny stond tegen Reitsma na vier uur spelen beter bij het afbreken en voerde woensdagavond zijn stukken naar de overwinning, terwijl Lief hebber rivaal van Seters in het zand deed bijten, hierbij overigens niet onaanzienlijk, zo niet beslissend, geholpen door een black-out van zijn tegenstander, die pardoes een toren- cadeau gaf, hetgeen op dit niveau onmiddellijke overgave tot gevolg heeft. Vrijland moest in de race naar de top afhaken, daar hij tegen de Leeuw in overwegende positie remise moest accepteren wegens herhaling van zetten. Bogers werkte zich praktisch uit de degra datiezonen door lotgenoot Troost te kloppen. De stand; 1. Liefhebber: 5 gesp., 4,5 pnt. plus 1 afg. 2. Harmanny; 7 gesp., 4,5 pnt. 3. van Seters: 6 gesp., 4 pnt. plus 1 afg. 4. Vrijland: 7 gesp., 4 pnt. 5. Reitsma: 5 gesp., 3 pnt. plus 2 afg. 6. Planken: 6 gesp., 2 pnt. plus 1 afg. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 Het majorettenpeloton en de drum band van O.B.K. reden vol goede moed op zondagmorgen naar Lille in Frankrijk. Niet om te kijken, hoe of het huis van Kees van Kooten eruit ziet, maar om op uitnodiging daar aan een mars deel te nemen. Die ving om ongeveer 15.00 uur aan en eindigde om ongeveer 18.30 uur. Grote vreugde bij alle O.B.K.-ers, toen bekend gemaakt werd dat zij de Prix d'Honneur (eerste prijs) veroverd hadden voor presentatie, tenue en discipline. Om je hoofddoekje bij dit herfstige r"weer voor af te nemen! Doen we hierbij Zingend reed men daarom om kwart over een Schiedam binnen, waar zoveel goede muzikanten vandaan komen. Aan de inwoners van: Schiedam Deze oproep is bedoeld voor inwoners van bovengenoemde gemeenten, die van dag tot dag op de hoogte willen blijven van het plaatselijk gebeuren, maar het laatste nieuws nu van de buren moeten horen. Deze op roep is bedoeld voor inwoners, die willen weten wat er „te koop" is in hun omgeving, maar nu net te laat komen als er ergens een koopje te halen is. Deze oproep is bedoeld voor inwoners, die er 'n hekel aan hebben teveel uit te geven en voor hetzelfde geld liever 2 dan 1 krant ontvangen. Zij worden verzocht te bellen 010-268091 of vandaag nog de bon in te sturen. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord- nr 834 Rotterdam. met ingang van wens ik O 14 dagen gratis de Schiedam- sche Courant en het Rotter- damsch Nieuwsblad op proef. Daarna wil ik mij abonneren en als volgt betalen: O per week (f 1,35) O per kwartaal (f 16,90) Naam: Adres: Woonplaats Telefoon 7. Troost: 6 gesp., 2 pnt. plus 1 afg. 8. Bogers: 6 gesp., 2 pnt. 9. de Leeuw: 6 gesp., 1 pnt. Nog te spelen zijn de volgende partijen: Bogers-Reitsma, Vrij land-Troost, Van Seters-de Leeuw, Planken—Liefhebber, Bogers-de Leeuw en... Harmanny—Liefhebber als laatste partij, die in elk geval de beslissing brengt, indien deze niet reeds eerder valt. Wat de afgebroken partijen betreft: van Reitsma Troost valt niet veel te zeggen, Planken gaat ongetwijfeld Van Se ters' laatste illusies de grond inboren hiermede zichzelf veilig stellend voor degradatie terwijl Liefhebber vermoedelijk gaat winnen van Reits ma. In dat geval behoeft Liefhebber uit zijn laatste twee partijen slechts één half punt te scoren om zich kampioen te mogen noemen. In de eerste klasse is de spanning nu te snijden, aangezien er nog zes kandidaten voor promotie zijn, te weten De Bruin, Van Grootveld, Kinnegen, Blok, Groeneweg en Ra demaker. Een bijzonder gecompli ceerde situatie dus, die nauwelijks leent voor serieuze prognoses, alhoe wel de kans dat De Bruin het volgend jaar wederom in de hoofd klasse speelt alleszins redelijk moet worden geacht. De resterende par tijen zijn: Rademaker -Kinnegen, De Bruin-Rademaker, Groenweg - Emor, Malkus-Kinnegen en Blok Grootveld. De tweede klasse geeft eveneens volop spanning te zien, daar hier nog vier kanshebbers zijn. Hier zijn de laatste partijen: Van Leusden—Ven tura, Malipaard Lips en Koud- ijzer—Prins. De stand is in deze klasse als volgt: 1. en 2. Van Leusden en Lips, beiden 3 uit 4; 3. Prins, 2,5 uit 4; 4. Malipaard, 2 uit 4; 5. Koudijzer, 1 uit 4; 6. Ventura, 0.5.uit 4. In de derde klasse is de beslissing reeds gevallen: door een zege op Bockkom is Brand voor zijn concur renten onbereikbaar geworden en promoveert hij net als het vorig jaar. In een ruk stootte hij door van de Teleac-groep in 1970 naar de tweede klasse het volgend jaar, met welke fraaie prestatie wij hem van harte feliciteren! De vierde klasse geeft eert situatie te zien die sterke gelijkenis vertoont met die in de eerste klasse voor wat betreft het grote aantal kanspaar den. Uitgezonderd de nummers 7 en 8 is de strijd nog volledig openEen waarlijk unieke toestand. De stand: 1. Wijnmaalen: 6 gesp., 4,5 pnt. 2. P. v.d. Vlist: 6 gesp., 4,5 pnt. 3. Moolhuizen: 5 gesp., 4,5 pnt. 4. Brouwer: 6 gesp., 3,5 pnt. 5. B. v.d. Vlist: 6 gesp., 3,5 pnt. 6. Butterman: 5 gesp., 3 pnt. 7. Van Leusden: 6 gesp., 0 pnt. 8. De Groot: 6 gesp., 0 pnt. Nog te spelen: Butterman-Mool- huyzen, Moolhuyzen—Wijnmaalen, P. v.d. Vlist- Butterman, Van Leus den jr.—De Groot, B. v.d. Vlist— Brouwer. De „Kalom '71" die woensdagmiddag officieel als „Jes '71" herinnering aan deze school werd overgedragen. Zoals u ziet, komt het koperplastiek, een werkstuk van de W.F.-bedrijfsschool, volkomen tot zijn recht. Hij werd gemaakt door de jongens van de W.F.-Bedrijfsschool als inzen ding voor de „Jes '71" (Jeugd- expressie Schiedam). Waar hij in het Stedelijk Museum veel belangstelling trok. Zonde vond men het daarna om al die noeste vlijt met een gewicht van een kilo of 50 zomaar weer te slopen. Dat hij „Kalom" genoemd werd, heeft hij te danken aan de beide ontwerpers Kalkman en Omlo, die helaas door ziekte verhinderd waren. Als afgevaardigden waren nu verte genwoordigd de klasse-oudste twee de jaar pijpenbewerken Kees Ver dam en Joop Koster en Wil Gund- lach. Woensdagmiddag werd de koper plastiek officieel als geschenk van de S.G. aangeboden aan de directeur van de W. de Zwijger-Mavo-school aan de St. Liduinastraat. In bijzijn van de directeur der W.F. Bedrijfs- school, de heer J. Bijlo, de heer W. G. E. Valk en de heer W. Meinen, die deze plastiek officieel aanbood. Met de wens, dat hij als experimen teel werkstuk inspirerend zou wer ken op de jongens van deze Mavo, waarvoor op deze genoemde be- drijfsschool unieke kansen zijn. Helemaal „echt" gebeurde dit bene den in de hal, waar „Kalom 71" in al zijn geverniste glorie prijkte en de jongens van zijn school hem nogeens goed konden zien. De heer Valk, chef Vorming en Opleiding van de W.F.-Bedrijfsschool had er zijn te leurstelling over uitgesproken, dat er niet meer entourage bij was. Maar voor die entourage zit het schooljaar er al op! De heer J. de Waard, als hoofd van deze school, sprak er zijn erkentelijkheid over uit, dat werd aangeboden, dat „Kalom 71" elk jaar een „onderhoudsbeurt" zou krijgen! Waarbij hem meteen de zorg ontnomen werd dat dit pronk juweel nogeens van hal zou verande ren. Een levend symbool van de creativiteit die ook op de bedrijfs- school heerst. Graag nam de heer De Waard het aanbod aan om met een delegatie van jongens eens een bezoek aan de werf W.F. te brengen. Het zou meteen een brug kunnen slaan tot meer bekendheid van deze school. Die zovele mogelijkheden biedt. Jammer dat de andere beide jongens er niet bij konden zijn. De andere leerlingen zullen het hem wel verteld hebben. Het W.F.-,,Jes '71 "-werkstuk heeft in elk geval een goede bestemming gevonden. Als ik eerlijk mag zijn: voor mij hoeft het niet. De meeste vaders zijn bij-de-hand genoeg om ervoor te zorgen dat ze niets tekort komen: hun borreltje voor het eten, hun sigaartje na het eten, hun shaggie overdag, sondag foebelen kijken en savens de t.v. Het opvoeden van de kinderen en het bijeenknopen van de eindjes, alsmede de was, het koken, stof-afnemen en bedden opmaken blijft voor moeder, evenals het verzorgen van de bloemen en planten, het uitlaten van de hond en het voederen van duiven, kippen of kanaries. Dan heb je ook nog moeders die even tussendoor een ijskast, een nieuwe t.v. en als het moet het geld voor een gezins-vakantie aan buitenlandse kusten bij-verdienen. Eigenlijk hoort het dan ook zo te zijn: Moederdag is een dag waarop moeder extra verwend wordt en Vaderdag is de dag waarop vader tract er en moet. Natuurlijk, vadertjes, ik weet óók wel dat een héle dag kantoor of fabriek niet altijd een pretje is, dat de toekomst van de kinderen ook u wel degelijk ter harte gaat en ik gun jullie allemaal die hengel, dat kouwe pilsje, die maagtabletten en al de vrije weekeinden! Het is ook niet helemaal waar dat moeder een vier en twintig uurs dagtaak heeft: tussen de nachtvoedingen van koning baby kan ze heus nog best een paar uurtjes slaap genieten. Ook het geven van „kinderpartijtjes" - waarbij de gasten meestal een half uur vroeger komen dan verwacht wordt - is één van de levensvreugden waarvan de vader verstoken blijft: twaalf kliederende, ruziënde kleuters zoet houden met spelletjes, limonade en die taart met vier kaarsjes - daar tussendoor nu en dan naar de keuken om het vlees te keren of effetjes in de aardappelen te prikken (vader moet niet hoeven te wachten, als hij straks thuis komt) nou... zo 'n feestje is toch zeker énig! Maar laat ons niet gaan zitten afwegen wie het moeilijker of zwaarder heeft: gun vader zijn sokken, zijn das - liever nog zijn La Paz. SEBASTIAAN

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 16