34.600 urgerlijke tand Sportdag op terrein Hermes-DVS Goede tip voor: ROEST IN HET WATER DEZE WEEK IN SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD 'HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 23 JUNI 1971 Het grote nieuws is eruit: Johan Cruyff blijft nog zeven jaar bij Ajax! He, he, na maandenlang touwtrekken, gepraat, geschrijf, ge zeur en wat al niet meer, weten we dat Cruyff voor ons vaderlandse voetbal behouden blijft. Nou, en wat dan nog? Zijn we nu zo'n stuk wijzer geworden? Of rijker? Of... ja, wat hebben we er eigenlijk mee bereikt? Hoogstens zijn de Ajax- fans in hun sas. Maar dat is alles. Waarmee we maar zeggen willen, dat men in ons land wel heel veel drukte maakt om één voetballertje. Het mag dan een zeldzaam goede zijn, voor ons mag zo'n speler gerust weggaan. Dat zouden we ook geschreven hebben wanneer het een Feyenoor- der of een SVV'er geweest zou zijn. Als er zoveel drukte om één speler gemaakt moet worden, dan hoeft het voor ons niet meer. Dan kan het hele profvoetbal voor ons gestolen worden. Men begrijpe ons goed: we zijn gek op voetbal, hartstikke gek. Maar men moet een grens weten. Het zelfde geldt voor een eventuele t.v.-uitzending van een bepaalde wedstrijd. Maanden tevoren lees je over het al of niet uitzenden van een cupwedstrijd. Tot aan de wedstrijd dag toe blijf je dan in het onzekere om dan uiteindelijk de wedstrijd natuurlijk toch op het scherm te kunnen volgen. We zouden met al die dingen een afwachtende houding moeten aan nemen en gewoon moeten afwach ten wat er komen gaat. Misselijk word je ervan en wat koop je daarvoor? Nu weten we wei, dat we zelf momenteel ook bezig zijn over Johan Cruyff te schrijven, zodat men ons van inkonsekwensie zou kunnen beschuldigen. Maar het hoge woord moest er maar eens uit en het is er nu uit. Wie er anders over denkt mag het ons gerust schrijven. Mits men ons kan overtuigen dan zijn we graag bereid onze mening voor een andere prijs te geven. De vele afgelastingen waren er de oorzaak van dat er in het afgelopen weekeinde niet veel van veldsporten kwam. Cricket, honkbal en andere takken van sport waren daar de dupe van, zodat er weinig uitslagen te melden zijn. BASKETBALL. Wel ligt voor ons het keurig verzorgde orgaan van The Lakers, Rotterdam, waarvan het bestuur een wijziging heeft onder gaan. Het nieuwe bestuur ziet er Li.ans als volgt uit: J. Stuurman (voorzitter), P. v.d. Elburg (sekreta- ris), D. Hueting (penningmeester), E. van Leeuwen (wedstrijdsekr.) en W. Jansen (lid). De contributies moesten bij The Lakers verhoogd worden, terwijl het bestuur alle leden wil aktiveren om tot meer leden en donateurs te komen. Wanneer alle 50 leden, 70 donateurs en donatrices zich inzetten, dan kan de vereniging in één klap een stuk „rijker" worden, ofwel: financieel gezonder. Enkele telefoonnum mers? Daar komen ze: 155120, 710054 en 283702. WANDELEN. Terwijl onze Avondvierdaagse in volle gang is bieden we graag wat plaatsruimte aan voor „De Schiedamse Tippe laars", die zondag ondanks het slechte weer met 60 leden naar Beverwijk is geweest om daar deel te nemen aan de Aardbeienmars. Me vrouw Van Wijnen en de heer Krommenhoek (ofwel Tante Riet en Oom Arie) presteerden het om met de 60 jongens en meisjes een eerste prijs weg te slepen. Vooral de kleintjes, waarmee Tante Riet op stap was verdienen een extra pluim voor dit knappe werk. DST wandelt natuurlijk deze week ook mee met de Avondvierdaagse en op 3 augus tus gaat een aantal jeugdige leden naar Den Helder om aldaar aan de jeugdvierdaagse deel te nemen. De heren J. Koning en W. Krommen hoek tippelen deze week voor de tiende maal de Avondvierdaagse mee. Mochten er nog liefhebbers zijn (vooral senioren) die met DST voortaan „in zee" willen gaan, dan kan men zich daarvoor opgeven bij het secretariaat: J. H. Huiskens, Alb. Thijmstraat 84b. KORFBAL. De voorzitter van „Succes" is thans een gediplomeerd trainer. Vorige maand slaagde deze voorzitter, de heer A. G. v.d. Beek voor het examen van die trainers cursus. Bij „Succes" is men voor nemens nu voortaan „Meneer Arie" tegen de voorzitter te zeggen, maar dat behoeft natuurlijk niet. 't Was ook maar als grapje bedoeld. Nog even twee belangrijke zaken. In de eerste plaats gaat u vanavond natuurlijk allemaal (nu ja, alle maal...) naar het UVG-terrein om daar de kampioenswedstrijd tussen V.d. Water en Slavenburg te zien. Ten tweede gaan we vrijdagavond met z'n allen de deelnemers aan de Avondvierdaagse feestelijk en na tuurlijk met veel bloemen binnen halen. Inmiddels is bekend geworden, dat burgemeester H. Roelfsema de af trap zal verrichten van de vanavond te spelen voetbalwedstrijd op het UV V-terrein in Harga. De Vereniging voor openbaar onder wijs heeft op vrijdag 18 juni j.l. een sportdag gehouden op het terrein van Hermes D.V.S., die veel belang stelling trok. Uiteraard van de ouders en vriendjes van de leerlingen der vierde en vijfde klas van alle openbare lagere scholen. Ieder kind kon zich in een bepaald onderdeel van de sport bekwamen, zoals bijv. verspringen, hardlopen, balwerpen, trefbal en hindernis lopen. Waarvoor diploma's werden uitgereikt in de categorie A, B, C. D en E. Vooral de hindernisbaan was erg in trek bij de kinderen en bij het trefbal was er in elke poule een medaille te verdienen. Bijzonder veel dank is men aan het bestuur van de vereniging Hermes D.V.S. verschuldigd, die er alles toe heeft bijgedragen, om deze sportdag tot een bijzonder geslaagde dag te maken. GROTE VAKANTIE „Het is vandaag de laatste dag, dat ik de broeder pesten mag! Zo zongen wij op de laatste dag van juli. Ik vond dat de fijnste dag van het schooljaar, niet omdat we de broeder-onderwijzer mochten „pesten", daar kregen wij vroeger de kans niet voor. Maar we hoefden niets meer te leren: de inktpotjes werden uit de lessenaars gehaald, de boeken van een nieuwe kaft voorzien (niet dat ik daar zo'n ster in was, maar het was altijd beter dan een rijtje jaartallen, een moeilijk dictee met woorden als portemonnaie„fauteuil" en onmiddellijkof van die sommen over een boer die met drieëndertig eieren naar de markt ging, er twee dozijn verkocht voor vier cent per stuk, in totaal één gulden twintig ontving en hoeveel brachten dan die andere eieren op? (Reken het maar niet na: drie cent! De knapste jongetjes kregen een prijs en verder was het voorlezen! Je kwam enthousiast thuis met een volle maand vakantie. Ik hoor mijn lieve moeder nog zuchten, want hoe krijg je die hele augustus vol? Een dagje Diergaarde, een paar keertjes Hoek-van-Holland en zo lang mogelijk naar Oosterhout, waar Grootmama zich over ons ontfermde, over ons en nog een heel stel andere kleinkinderen, want zij had een heelgroot huis. Tegenwoordig duurt die grote vakantie weliswaar veel langer, maar de meeste families trekken er gezamenlijk op uit: in een tent kamperen in campings binnen- of buitenland of met de caravan heel ver tot in Spanje toe. Vakantiegeld was er vroeger niet bij, nauwelijks een week doorbetaalde vakantie. Dan zat er voor de jeugd niet veel anders op dan ruzie maken op straat, met de groenteboer achter in de aardappelbak, met een zelf-gemaakt netje stekeltjes vangen in een polderslootje of thuis komen met een emmer vol kikker-rit. Alleen de heel rijke knulletjes hadden een eigen fiets. Anderen moesten „tussenbeentje" op die van hun vader. Geloof maar dat heel wat moeders hoopvol aftelden hoe lang het nog duren zou vóór Koninginnedag - 31 augustus - een eind maakte aan haar beproeving. SEBASTIAAN GEBOREN Richard z.v. G. van der Geer en P. Wiegel; Laura d.v. J. Koster en J. M. Leijte Suzanne d.v. A. J. J. M. van Kinderen en J. M. Mazee, Albertus H. C. R. z.v. A. C. Korsten en W. H. Baas; René z.v. J. van Bellen en D. B. J. Bechthold; Diana d.v. J. van Dillen en A. Ouwens; Petra J. A. d.v. W. Schriel en M. M. Kamp; Wanda d.v. A. Bax en A. Penning; Diego z.v. H. J. van der Zwart en C. L. Hilversum; Rolf L. z.v. G. L. Berntsson en H. F. Houtbraken; Bianca d.v. J. G. Brouwer en A. J. van Loon; Hubertus M. A. z.v. M. C. J. Hermus en E. M. Landsbergen; Sandra d.v. G. Verdam en S. Brand; Patrick R. z.v. W. van der Knaap en E. Reade; Mark V. A. z.v. V. Kozuh en C. E. Bijloo; Pirn L. M. z.v. W. J. Feelders en L. M. Ruts; Angela d.v. J. W. F. Ram en Y. Ruseier; Fiona d.v. M. T. Fortuin en T. M. A. Gunneweg; Radboud z.v. K. L. van Zanten en I. Stoel; Geertje M. d.v. K. L. van Zanten en I. Stoel; John z.v. G. de Jong en T. van Gerven; Dion z.v. J. H. van Scheindelen en C. W. van de Peppel; Eric z.v. T. Uitenbroek en H. C. Martijnse: Gediz d.v. H. Turan en S. Bicil; Yvonne d.v. A. Loch en J. H. van der Vlies. ONDERTROUWD L. Blok, 22 jr. en M. van Egmond, 21 jr.; E. J. van Duuren, 24 jr. en J. S. van der Velde, 20 jr.; C. J. van der Gaarden, 28 jr. en C. van Anen, 24 jr.; P. van der Giessen, 22 jr. en L. G. Poortvliet, 23 jr.; F. N. Groustra, 45 jr. en A. H. Werdekker, 27 jr.; M. 't Hart, 57 jr. en G. van Poppelen, 55 jr.; E. Meijer, 21 jr. en E. Neeleman, 18 jr.; H. J. van der Moer, 24 jr. en J. M. Clausing, 20 jr.; J. Nederlof, 23 jr. en J. van der Meer, 22 jr.; J. C. Okhuijzen, 23 jr. en A. J. M. van Neijenhof, 25 jr.; A. de Regt, 24 jr. en E. Tegelaar, 19 jr.; T. Roest, 42 jr. en C. Machielse, 31 jr.; B. M. de Rooij, 41 jr. en J. Favier, 25 jr.; J. P. de Ruiter, 25 jr. en J. Peters, 21 jr.; N. H. van Seters, 23 jr. en T. E. Grootenboer, 21 jr.; M. J. Wapenaar, 23 jr. en J. M. E. de Weijer, 24 jr.; R. van der Zouwen, 21 jr. en C. Klerk, 19 jr.; A. J. van der Graaf, 29 jr. en E. J. Winkler, 27 jr.; J. A. M. Laarveld, 27 jr. en C. A. C. Warmerdam, 27 jr.; A. E. van Selms, 27 jr. en R. A. Nisbeth. GEHUWD T. Nasr, 23 jr. en Y. C. B. van der Heiden, 27 jr.; H. W. Gouka, 23 jr. en C. M. B. Husken, 21 jr.; P. Bakker, 21 jr. en E. de Wit, 20 jr.; C. L. Oeschger, 36 jr. en E. L. Hendriks, 24 jr.; E. Bombeke, 23 jr. en J. W. Bijl, 23 jr.; J. de Ron, 24 jr. en A. van Houte, 23 jr.; W. Bos, 22 jr. en M. P. de Jong, 20 jr.; A. Vermeij, 24 jr. en C. F. van Lieshout, 20 jr.; F. J. de Kraker, 43 jr. en A. J. F. Bierman, 27 jr.; N. J. Boer, 28 jr. en J. de Jonge, 23 jr.; P. H. A. Kreischer, 22 jr. en P. C. Friederich, 21 jr.; C. van Eijk, 22 jr. en J. A. Soesbergen, 21 jr.; J. H. Bogaert, 26 jr. en A. M. Meijers, 22 jr.; J. T. G. Husken, 22 jr. en J. E. van Noort, 22 jr.; S. T. D. J. Engering, 23 jr. en C. J. F. Over de Vest, 20 jr.; L. Haak, 24 jr. en W. L. de Reuver, 23 jr.; M. Poot, 21 jr. en M. H. Klop, 23 jr.; A. Liebeek, 24 jr. en E. M. den Boer, 20 jr.; W. A. Janssen, 26 jr. en P. van den Heuvel, 18 jr.; G. J. Vermeulen, 24 jr. en G. van Pelt, 20 jr.; H. van den Berg, 24 jr. en N. van Waalwijk van Doorn, 24 jr. OVERLEDEN J. Boonekamp, 76 jr.; J. de Regt, 84 jr.; D. Sonneveld, 81 jr.; P. de Haard, 51 jr.; J. W. van Gulik, 88 jr.; B. P. van der Linden, 70 jr. - L ^CT"'4"] RAM (21 maart - 20 april) Een beetje geven en een beetje nemen, beste Ram, zo zit het hele leven nu eenmaal in elkaar. Maar deze week moet u kans zien meer te geven dan te nemen. Dan kan een hangende kwestie eindelijk de wereld uit geholpen worden. Doordat u intens leeft, valt u niet altijd op, wat in anderen in stilte omgaat. Soms heeft dat vervelende gevolgen: die kunt u thans voorkomen. STIER (21 april - 20 mei) Als het aan u lag, was de hele wereld een gezellige kermis en kwam niemand tekort. U houdt van alles wat de aarde biedt en dat is nog zo'n kwade gewoonte niet. U moet echter rekening houden met het feit, dat in uw omgeving introverte figuren leven, die weieens meer gebaat zijn met een liefdevol woord dan met een doos bonbons. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Houdt er deze week rekening mee, dat u een ontmoeting heeft met iemand die niet ingesteld is op subtiliteiten. Laat u dus niet van de wijs brengen door zijn ogenschijnlijke grofbesnaardheid, want dat is dood gewoon aanleg. Uw gesprek kan gunstig verlopen, zeker wanneer het zakelijk georiënteerd is, mits u zich instelt op de geaardheid van uw partner. KREEFT (21 juni - 20 juli) Geen week om onverwachte dingen aan te halen of voort te zetten. Er zal telkens iets haperen, hoewel het u de nodige lachbuien bezorgen zal ook. Maar beter is alles te laten betijen en in de zon te gaan zitten en rustiger perioden af te wachten. Zelfs bij een klusje in huis kunt u zich op de duim timmeren. Kalmaan dus maar! LEEUW (21 juli - 20 augustus) Sommige van uw plannetjes komen echt lekker uit de grondverf! U krijgt een pluim en er is kans op een voordeeltje ook. Niet te bescheiden zijn, in geen enkel opzicht. Soms ontgaan u de goede dingen, alleen doordat u vindt, dat anderen voor moeten gaan. Kans op een brief die u ergert en op een bericht dat u genoegen doet. MAAGD (21 augustus - 20 september) Kans op een reis, vermoedelijk met zakelijk doel. Een kwestie is er, die u met meer tact moet afwerken, om de doodeenvoudige reden, dat u zich teveel ergert aan uw tegenpartij. Maar zo schiet de zaak nooit op en deze week zou het kunnen lukken. Leen geen geld aan een nietsnut, die zich mooi voordoet. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Kalmaan nou, want u aangeboren heftigheid kan u deze week parten spelen. Eerst zout u teveel ergernissen op en dan moet de zaak eruit met de vaart van een IJslandse geyser. Daar bereikt u weinig mee en uw gezin lijdt onder de kwade stemming. Ga deze week maar ergens in de zon zitten en laat iedereen kletsen, dat is beter! SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Denk erom, u kent uzelf het best! U weet heel goed, hoe graag u de baas speelt (en dikwijls nog zo goed ook! Maar laat eens wat dingen over. Laat desnoods wat in het honderd lopen. U bent nog steeds aan rust toe en leidt die snelwerkende hersenpan eens af. Ga voor mijn part naar de dolfijnen kijken en lach u ongans. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Het zit erin dat een van uw beste plannen zijn voltooiing vindt deze week, mits u het opdient op een presenteerblaadje met een kanten kleedje. Niet teveel argumenten! Geef die alleen als erom gevraagd wordt en dan vooral kalm en met humor. STEENBOK (21 december - 20 januari) Kans op een beetje rommelige week met onverwachte gasten en gebeurtenissen. Reden tot lachen is er ook en u moet alles maar laten komen zoals het komt. Uw eigen plannen moeten misschien even wachten, maar dat is niet zo erg. Als het maar een gezellige week wordt voor iedereen! WA TERMAN (21 januari - 20 februari) Uw diep geworteld gevoel voor vriendschap doet u deze week iemand een grote dienst bewijzen en u ondervindt een gevoel van grote voldoening. U ontvangt een interessant bericht van overzee en er is kans op een huwelijk in de familie. Laat uw stemming niet bederven door een vervelend mannetje dat altijd gelijk moet hebben. VISSEN (21 februari - 20 maart) Een beetje bewogen week op gevoelsgebied. U voelt een aarzeling ten opzichte van iemand, die u eigenlijk toch heel graag mag en bent er gewoon.een beetje van uit uw mand. Neem eens afstand van de hele kwestie en denk er in eenzaamheid over na. Overweeg voor en tegen en bedenk evenzeer dat uzelf door uw kalme aanleg soms ingewild een koele indruk maakt. Gewichtig nieuws te verwachten. In aansluiting op uw zeer duidelijke uiteenzetting betreffende het op treden van roestvorming in het drinkwaterleidingnet van onze ge meente, verschenen in het Nieuwe Stadsblad van woensdag 9 juni jl., zij het mij vergund het volgende daar omtrent op te merken. De Drinkwaterleiding der gemeente Rotterdam, waaraan ik ca 40 jaar als ambtenaar verbonden ben geweest, heeft met hetzelfde euvel te maken en tracht daaraan paal en perk te stellen, door langs de weg der geleidelijkheid oude metalen leidin gen te vervangen door leidingen van kunststof (p.v.c.). Daarnaast worden leidingen geregeld „doorgespoeld". Blijkens uw artikel dd. 9 juni jl. geschiedt dit overigens in Schiedam eveneens. Aan het advies van de directeur van de Dienst Technische Bedrijven inzake het controleren van leidingen op het optreden van roestwater alvorens men was- of afwasmachines gaat gebruiken, kan echter de volgende goede raad worden toegevoegd. Eventueel verontreinigde kledings stukken en stoffen kunnen van roestvlekken gezuiverd worden, door deze te spoelen of gedurende een nacht te weken in een oplossing van KH-oxalaat (ook bekend als zuringszout). Met kunstvezels dient men echter zeer voorzichtig te zijn, eerst voorzichtig proberen met een proeflapje. Kh-oxalaat lost langzaam op tot maximaal 25 gram per liter water, het heeft een matige giftigheid en is verkrijgbaar bij drogisten. Zowel de Drinkwaterleiding der gemeente Rotterdam als de Provinciale Water leiding Noord-Holland verstrekken dit advies aan cliënten, die zich tot hen wenden met klachten over roestvlekken in wasgoed tengevolge van het optreden van roestvorming in het leidingnet. Mogelijk kunnen ook Schiedammers met deze raad hun voordeel doen, aldus deelt de heer H. de Graaf, gepensioneerd commies Productie Distributie der D.W.L. Rotterdam, ons mede. Noot van de redaktie: hartelijk dank voor deze waardevolle tip. U bewijst er de Schiedamse huisvrouwen een goede dienst mee... Oplage

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14