Het spoor AFWEZIG BOEKEN WEG DIPLOMA Ii\ DE KAST BIJ AANBESTEDING POLITIEBUREAU HET LAATSTE HOOGTEPUNT OP HET KLEIN- POLDERPLEIN LIEFHEBBER ONGESLAGEN KAMPIOEN VAN SCHIEDAM J. H. DALSTRA HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - WOENSDAG 23 JUNI 1971 HET TANDARTS v.^i. 1 juli t.m. 23 juli Waarneming: Tel. 268303. Aan de Willem de Zwijgerschool voor m.a.v.o. slaagden voor het examen m.a.v.o.-3: Peter Akihary, Eddy van Beek, Marlies Bosman, Margreet van Bu ren, Bert Dijk, Maria van Emden, Jan-Willem Fonk, Loes Frehé, Bob Geijp, Margret van der Giessen, Lenie Hamerslag, Marian van der Heijden, John van den Hof, Nico Jansen, Dick Kalkman, Kees Ko ningstem, Irma van Leeuwaarden, Dick Lubeek, Nelly Molendijk, Theo Nater, René Nobel, Rob de Nijs, Evert-Jan van Oordt, John van den Oosten, Chris Osephius, Edith Poel man, Herma Pothof, Rob Putters, Anton van der Roer, Annelies Romberg, Marian Rook, Rudy Steenbergen, Gerrie van Stuiven- berg, Hans Uittenbogaard, Philip de Vries, Marian de Wolf. Er werden vier kandidaten afge wezen. Heel vroeg in de morgen, de klok wees tien minuten over twee, ratelde met alarmtoon op het hoofdbureau van politie de telefoon. Er was een auto in de Noordvestsingel tussen de Spoelingbrug en de molen „De Noord" gereden. Mevrouw J. M. Bokhoven-Beijster uit Rotterdam was hierbij met haar echtgenote en een drietal inzitten den te water geraakt. Allen wisten zich te redden, maar stonden bibbe rend langs de kant. De politie bracht hen naar het politiebureau in de Lange Nieuw- straat, waar zij na een warme douche en droge kleding weer wat op verhaal kwamen en naar huis werden gebracht. De auto werd met een takel uit het water gehaald. Dit kleine drama met goed gevolg had plaats doordat deze mevrouw achter het stuur door de regen en mist werd misleid. Een bewoner van de Parkweg waar schuwde de politie. Iets waarvoor deze familie ongetwijfeld dankbaar zal zijn... De spanning kon je dinsdagmorgen om 11 uur snijden in het kantoor van Gemeentewerken aan de Korte Haven, waar de aanbesteding plaats vond voor 41 aannemers, afkomstig uit het gehele land. Met de bedoe ling in aanmerking te komen voor het bouwen van een gebouw voor de verkeers- en vreemdelingendienst, bijzondere wetten, kinderpolitie, kantine. Nevenruimten waaronder kelder en uitbreiding garage, ten behoeve van het hoofdkantoor van politie, op een terrein, gelegen aan de Lange Nieuwstraat 55... Tweede bouwfase. In aanwezigheid van de commissaris der politie, de heer C. van der Haagen, wethouder C. J. M. Bolmers en de heer J. C. Putter, chef afd. utiliteitsbouw, maakte ir. R. van Bogerijen, wnd. directeur van Ge meentewerken, de verzegelde bus open, waarin 41 aanbiedingen waren gedeponeerd. Afkomstig uit o.a. Alphen a.d. Rijn, Voorburg, Die- dam, Den Haag, Zutphen, Woerden, Gouda, Zwijndrecht, De Bilt, Bent huizen, Dordrecht, Wageningen, Wassenaar, Rotterdam, Berkel en Rodenrijs, Leiden, Pernis, Woerden, Rijswijk, Linschoten, Bloemendaal, Breda, Vroonshoop, Katwijk. Doch ook uit Schiedam, zoals u gelezen heeft. D. Kreuger N.V.: f 1.224.100,- Vier aanbestedingen uit Schiedam, nl. van het aannemersbedrijf D. Baron (f 1.380.000,-), van het bouwbedrijf M. P. Kloppers Zn. N.V. (f 1.340.000,—het aanne mingsbedrijf L. Leenderts jr. N.V. (f 1.324.000,—en tenslotte het aannemings- en bouwbedrijf D. Kreuger N.V. aan het Raam voor een bedrag van f 1.224,000,-. De laagste inschrijving. Aan wie de bouw gegund wordt, hoort u t.z.t. nog wel. De naaste concurrenten zijn de N.V. Ned. Bouwmaatschappij N.B.M. in Den Haag (f 1.235.000,-) en de N.V. Aannemingsmij. C. Verschoor in Pernis met f 1.238.500,—. Bij een imposant karwei als op het Kleinpolderplein horen imposante foto's. En die gaan dan hierbij. Ter gelegenheid van het deze woensdag bereiken van het hoogste punt, 16 meter boven de begane grond, van de fly-over. En wel van de aanslui ting die deze woensdag in gebruik werd genomen: Delft-Schieplein, aansluiting gevend op Rotterdam- Oost. Waarbij t.z.t. een aansluiting volgt op de Alexanderlaan en op de toegang tot de Brienenoordbrug. Volgende week is het gigantische karwei op het Kleinpolderplein officieel geklaard en worden alle fly-overs en wegen van het vierlagige vlechtwerk in z'n geheel vrijgegeven. Overigens zonder feestje of vlag vertoon. Want met zuinigheid bouwen ook de mensen van Rijkswaterstaat ver keersknooppunten als kastelen... verloor ook zijn laatste twee par tijen, zodat hij terugviel naar de vijfde plaats. De resultaten van de onttroonde kampioen Reitsma, die overigens reeds in 1938 zijn eerste titel behaalde, zijn wat beneden de verwachtingen gebleven - het vorig jaar bleef hij ongeslagen doch wij nemen aan dat hij in 1972 alles op alles zal zetten om de beker, die hij al vele malen won, te heroveren. Troost en De Leeuw, die dit jaar debuteerden, gaan het volgend jaar in de Eerste klasse proberen. Bogers wist zich in de hoogste klasse te handhaven. In de Eerste klasse was de finish dit jaar adembenemend spannend door het grote aantal kanshebbers. Het verschil tussen kampioen De Bruin en degradant Emor is slechts twee punten. De Bruin keert dus terug in de Hoofdklasse samen met Blok, die volgens het Sonneborn-Berger- systeem een kwart punt meer scoorde dan Kinnegen. Emor, het vorig jaar gepromoveerd, en Marbus degraderen. In de Tweede klasse promoveren na een zenuwslopende laatste ronde Van Leusden, vorig jaar gedegra deerd, en Malipaard naar de Eerste klasse. In de Derde klasse hadden Brand en Nefkens zich vorige week al van een plaats in de Tweede klasse verze kerd. In de strijd om de onderste plaats versloeg de enige vrouwelijke deelnemer, mevrouw Bunjes, haar rivaal Dideriks, zodat deze de rode lantaarn definitief te dragen kreeg. In de Vierde klasse gaan Wijnmaalen en Butterman onhoog; zij versloegen beiden in de laatste twee ronden hun rivaal Moolhuyzen. De strijd, die schakend Schiedam gedurende twee maande* heeft beziggehouden, is gestreden: de nieuwe titelhouder heet Liefhebber. Nadat hij het vorig jaar éUuligde achter respectievelijk Reitsifta, Van Seters, Vrijland en Harma hij deze vier dit jaar gedecu met ruim verschil achter zeer fraaie prestatie, waars hem van harte gelukwensen. J ons mededeelde, heeft toernooi bewuster, profe gespeeld dan in 1970; tc merkte zijn partijen zich door gewaagde offers, zett losse pols, hetgeen de teg in. verwarring kan bren indien; deze het hoofd kq yaah Verlies ten gevolge 1 Nil was zijn speel trant zuil sltaat afgestemd vol *pe „safety first". F _Jting, gekoppeld aaii volhouden wanneer de minder soepel verlieper) defiken hier aan de pa ex-tftelhouder Reitsma - 1 belangrijke mate bijgedrage, behaalde resultaat, wa zonder meer kunnen steU[ tenvolle verdiend is. Als.-; (tenkt dat Liefhebber de digheden binnen negen programma had af te wei bestond uit de partijen Seters, Reitsma, Planken manny dan kan men ovef^S wie op de titel het meeste j nauwelijks redetwisten, telde-de nieuwe kampioei£ van „Overschie", dat hij I de seizoen zal uitko „Schiedam", welke veren geen mooier resultaat vairi'jj haar georganiseerde toerrt wensen. Va» Seters, die zo sterk staf klap die hij tegen Plank niet meer teboven gek3

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 20