ANDSTAD HOLLAND ECREËRT GEWELDIGE BELEVENIS.... Deodorant OApOAÏ&l Het zag er zaterdagmorgen allemaal maar triest uit voor het eerste lustrum van het Brielse Weekend, dat op 19 en 20 juni jl. in het recreatieschap „Brielse Maas" werd gevierd. Met een uitstekend programma, waarvan de regen, vooral op zondag, beslist niets bedorven heeft. De stemming was en bleef opperbest. Al hadden we natuurlijk liever een zónnetje gehad. Tegen half 12 klaarde het gelukkig een beetje op en het zou verder de gehele dag droog blijven! Een snelle lift van een der comité-leden (wat hebben die mensen veel verzet om het in kannen en kruiken te krijgen) bracht me naar dit verrukkelijke recreatieoord. Dat ik, schande genoeg, nog nooit eerder gezien heb. UITSTEKEND GASTHEER JURY-LEDEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 23 JUNI 1971 t s y r t t £V? f f C geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties DROGISTERIJEN -v De Boerenkapel uit Oostvoorne met éigen vervoer. En natuurlijk het vaandel aan boord. Via het uitstekend verzorgde pro gramma-boekje heb ik u er alles van verteld verleden woensdag. En u heeft aan de uitnodiging gehoor gegeven. Al zou het veel drukker geweest zijn, als... Maar daar praten we niet meer over. Als gast van uw Comité heb ik genoten. Bij stralend weer moet het hier een eldorado zijn. Ik geef dus een knipoog aan die lift! Eerst een samenzijn in het clubhuis van de watersportvereniging „Nau- tica". Genieten van een kopje koffie en dan met de genodigden aan boord van de super-luxe boot „De Rim", eigendom van de heer Cejus S. Bersma. Voorzien van alle com fort. We worden hartelijk welkom gehe ten door de secretaresse van het Comité, mevrouw C. Klinkhamer- Huyer. Waarna de heer L. D. Dekker met-witte coltrui gedragen op grijze pantalon het stuurwiel hanteert en we al varende de grootse Vloot- schouw '71 kunnen aanschouwen. Het concours d'Elegance, waaraan scherpe, ronde en platbodemjachten deelnemen. De allermooiste motor boten, zeilboten, je komt ogen tekort. Koud op het water en heel veel wind? Dan is een kop gloeiende soep een delicatesse. Onmiddellijk na het afmeren dam pende koppen soep, belegde brood jes, verschillende drankjes. Schepen rondom je, groot en klein. De Boerenkapel uit Oostvoorne vaart met ons mee en strooit zijn klanken tot ver over het eindeloze water. Het geeft iets van de intocht van St. Nicolaas in Schiedam weg. Vooral als je Reijer Smits en zijn broer plus echtgenoten op hun boten ontdekt. Schiedam is hier ook vertegenwoordigd. Maar ze komen immers overal vandaan op deze dag. De speciale blauwe Maas-wimpels zijn als vrolijke sliertjes in de mast. Ergens ligt op een voorplecht een zwarte hond te slapen. Of zitten er leuke meisjes op. Meerkoeten wie gen zich op de golfslag. „Hallo „Zwartewaal", gegroet. Hallo „Onrust". Hallo „Blussé", schalt de stem van mevrouw Klinkhamer over dit wijde water. Af en toe zelfs valt er een bleke zonnestraal, maar dat was waarschijnlijk een vergissing! Heel klein is de „Tjoelkie". Maar aan boord van de „Blussé" (van Alblas red.) buigen zich hoofden over papieren en maken aanteke ningen. Twee hiervan zijn burge meesters, nl. de heren J. Sloots van Rozenburg en H. van Es uit den Briel. Geassisteerd door de heer S. H. Boesenach van de w.s.v. „Oost voorne". Tezamen vormen zij de jury. Een onpartijdige! Bruinverbrand slaat de captain van dit geweldige luxueuze schip met zijn unieke kajuit, de heer Berman, dit allemaal gade. Ziet toe, dat het Eenzaam op de wijde waterplas van Den Brielle en omgeving. En heel erg hongerig, zodat er van „De Rim" met heel veel lekkere hapjes het een en ander op die boot belandde... zijn gasten letterlijk aan niets ontbreekt. Stram saluerend op hun boot staan daar twee correcte watersport- mannen, die ons passeren tijdens deze schouw. Je moet dit werkelijk mee beleven, wil je er echt over kunnen schrijven. Het was allemaal grandioos. „Borreltje goed? Sigaar tje goed? Dén is het leven goed". Gastheer Bersma loopt heen en weer en van die gelegenheid maak ik gebruik een kijkje in de kajuit te nemen. Eventjes te zitten in die zalige oranje fauteuil. Ik kijk naar de brede driezits zwarte skaibank. De fraaie barometer aan de muur, de versieringen in de trap, die naar de eetzaal leidt en de keuken met alles erop en eraan. Aan de zijwanden in de kajuit de speciale droogkasten voor het servies. Snelle speedwayboten scheren over het water. Kissy Leenders gaat met haar vriendinnetjes en vriendjes per motorbootje naar de wal. Daar is tenslotte een trampoline. Coco, de zwart geschoren poedel komt hier aan boord van „De Rim" niets tekort. In het windvrije hoekje bij schipper Dekker lees ik een spreuk: „O, God, de zee is zo groot en de boot is zo klein..." In het hotel café-restaurant ,,'t Vergulde Laken" aan het Maarland dineer ik met twee watersport mensen van top tot teen. Een exclusieve gelegenheid met een voor treffelijke keuken. Dan rennen we over die smalle steigertjes, die een watersportrecrea tiecentrum nu eenmaal rijk is. We Klaar om de gasten te ontvangen, die even daarna zouden genieten van de Vlootschouw e.d. M.W.-S. nemen in de juryboot plaats. Kijken naar de voorbereidingen van de lampionnentocht. Die geen tocht zal worden, want iedereen blijft stil verankerd liggen, om te kijken naar het vuurwerk, dat ontstoken wordt. Fleurige spektakelstukken, die de omgeving feeëriek verlichten en besloten wordt met het opschrift: „Leve de watersport". Daarboven in een krans een grote 5. Ik geloof niet, dat ik daar iets heb aan toe te voegen. Het was een gewéldige belevenis! Des avonds besloten met een groot watersportbal in de grote nieuwe loods van de w.s.v. „Rozenburg". Waar, om in de stijl van de familie Smits uit Schiedam te blijven, het showorkest „Go Go Company" o.l.v. de heer R. J. Huisker vrolijke klanken als pepernoten rond strooi de. Misschien wel aardig voor u te weten, dat zij onlangs in „Rodeo" de eerste prijs wonnen. Hun adres is p.a. de heer A. Brinkman, Viljoen- straat 25, Den Haag, tel. 070-337693. Zondag was een verregende dag. Tóch was de visploeg om 6 uur op de plaats van bestemming en gingen de ski-wedstrijden door. Jammer van al dat hemelwater. Maar de sfeer was góed en dat is toch wel verschrikke lijk belangrijk. Ook in het (water sport )leven! P.S. Op uw complex verloor ik jammer genoeg zaterdagavond mijn gouden horloge, bevestigd aan een zwart lederen bandje. Zeer gedu peerd. Als u het gevonden heeft: redaktie-telefoon: 010-263939. Voelt u fris, voelt u veiligl Een goede deodorant geeft u dat gevoel. De Papaver heeft een rtiim assortiment

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3