WINKELIERSVERENIGING CITY-CENTRUM-HO MET NIEUW BESTUUR IN ZEE -VERKOOPSTER oVerpeihZ/nJen KLEUTERS BETER WEGWIJS MAKEN.... J)A T STELLETJE REGENTEN MOET MARTENS CONFECTIEZAAK MARTENS Grote vakantie SPAARBANK ANNO 1820 HÉ, HÉ DIE RE.T. NIEUWS VAN ,JH;T STEDELIJK" Buiiensluis gestremd DE MAMMOETWET EN DE HUIS HOUDSCHOOL AANTREKKELIJKER GEHEEL NIEUW BESTUUR INTERSPAARPLAN BONDSSPAARBANK OPRECHT DANKWOORD iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii!imi'|"|'|i,|||i1,|,,,lll,ull,l',11i1'l|i'i"""i'""i'n'" STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE ËN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Voor onze gezellige zaak met jeugdig personeel vra gen wij: Geboden wordt: een aantrekkelijk salaris: gunstige arbeids voorwaarden Hebt U interesse Bel dan even mevr. Hagenraats. Rotterdamsedijk 415, Schiedam, Tel. 01026 96 57 GEMEENTE SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 23 JUNI 1971 Zes weken geleden, toen het v.m. bestuur van de winkeliersver. „City Centrum" Hoogstraatbelangen er geen gat meer inzag, was het de heer F Sterenberg, die een algehele liquidatie wist te voorkomen. Hy vormde een aktiegroep „Hoogstraatbelangen", bestaande uit de heren F. Sterenberg (Maltha drogisterijen), G. van Vuuren (foto en film), F. Overdijk (optiek), M. Willemsen (herenmode Wilso), M. van der Ree (dierenspeciaalzaak) en A. Mak (camping, watersport). Deze mensen wisten de Hoogstraat winkeliers ervan te overtuigen, dat een springlevende winkeliersvereni ging de oude, vertrouwde Hoog straat, het hart van het City Centrum, weer tot léven kan bren- gen. Dat is gelókt... O, niet zonder slag of stoot. Men heeft vaak moeten praten als Brugman, maar nu is 95 pet. van de Hoogstraat winkeliers lid. Hetgeen betekent, dat men ook genoegen nam met een contributie verhoging van f 10,— in de maand. Dat de kas volgend jaar over een saldo van f 35.000,- zal beschikken. De aanwinst van maar liefst 36 nieuwe leden is daar de oorzaak van. Iets voor de „twijfelaars" om over na te denken? Hoe zit het met de Appelmarkt, de Dam en de Grote Markt? We zitten midden in de zomer. Nou ja, zómer? Op de kalender dan. Maar daarna komen de voorberei dingen voor de feestdagen. Een dracht maakt ook in 1971 nog macht. Mét elkaar iets doen straks op de Hoogstraat. Deze aantrekke lijker maken, u heeft het, als winkeliers zelf in handen. Voor het oude bestuur, bestaande uit de heren voorzitter Piet Mout- haan, Koe, Baart, Liesting, Hartog en Verwayen was deze bekend making maandagavond een volko men verrassing. Even wat heen en weer gepraat, waarna men de leiding overgaf in andere handen. Het zou niet sportief zijn deze heren iets te verwijten. Ze hebben zich voor deze zaak ingezet, ze hebben goed werk verricht, denkt u maar eens aan de bestrating van de Hoogstraat met sierplaveisel. Aan de naam „City Centrum",.die aansloeg. De laatste weken komt het steeds meer voor, dat een kleuter door plotseling de rijbaan over te steken, aangereden wordt. Vraagt u zich niet af, wat of de autobestuurder allemaal doorstaat, als dit buiten zijn schuld gebeurt... Méér uw kinderen op het gevaar van de weg wijzen. Eerst rechts en dan nog eens links kijken. Of in omgekeerde volgorde. Maar eerst góed uitkijken, voordat de weg wordt overgestoken. Nu, met de grote vakantie voor de deur de kinderen hier extra op wijzen. Tegen kleuters zeggen dat ze nooit alleen zomaar over mogen steken Op de Hogebanweg hoek Rotter- damsedijk deed de 4-jarige Remco Leur dit onbekommerd. Schrik voor het kleine joch, mis schien nog meer schrik voor de bestuurder. Maar het liep deze keer allemaal goed af. Na de botsing had Remco (gelukkig) alleen maar een grote buil op zijn hoofd, die ter plaatse door de G.G. G.D. werd behandeld. Waarna hij weer naar huis kon. Dringend verzoek namens de ver keerspolitie: wijst u uw kinderen op dit gevaar. Juist nu de scholen voor de grote vakantie gesloten worden a.s. vrijdag en zij dus de gehele dag buiten spelen. De winkeliers in de bovenzaal van „De Amstelbron" verbrandden de schepen achter zich en begonnen met een schone lei, in casu een nieuw bestuur. Waarbij men de heer G. Verhulsdonk bereid vond de voorzittershamer te hanteren. De funkties van de heren L. Kleine- koort, G. Overdijk, M. van der Ree, beleggen en verzekeren met het van de G. van Vuuren, M. Willemsen worden zeer binnenkort verdeeld. Alle moeilijkheden en teleurstel lingen zijn vergeten. Nu houdt men het oog op de toekomst. De heer Sterenberg dankte het afgetreden bestuur voor hun werk, dat zij in al die jaren verzet hadden. Toen het helemaal dreigde mis te lopen en zij de moed opgaven, namen anderen hun taak over. Hij was ervan overtuigd dat ook zij hun volle medewerking aan het welslagen van deze winkeliersvereniging zou den blijven geven. Omdat het City Centrum in het hartje van de stad zijn eigen bekoring heeft en blijft behouden... i Het schijnt dat iemand deze zin over het Dagelijks Bestuur van de S.G. heeft uitgesproken. Hoe dan ook, het is een lekker moderne zin, stevig progressief en getuigend van geen enkele eerbied voor het verleden. Of dacht soms iemand in de Gemeenteraad of iemand onder u, mijn lieve lezers, dat die Schiedamse Gemeenschap echt „van de grond gekomen" was, als daar in het begin niet een paar mensen met behoorlijk veel geld en een grote dosis liefde voor hun stad de schouders en de portemonnaie onder gezet hadden? Iedere maandagavond van acht tot over twaalf zaten de leden van het Dagelijks Bestuur bijeen om problemen op te lossen, een beleid uit te stippelen en „eendrachtig samen te streven" naar de culturele opbloei van Schiedam. „In naam vormde de z.g. „Bestuursraadhet hoogste gezag en alle besluiten van het D.B. moesten door die Bestuursraad worden goedgekeurd. (Natuurlijk had ook het gemeentebestuur een sterke vinger in de pap, omdat daar toch een groot deel van de inkomsten - te weten de opbrengst van de jaarlijkse kermis - vandaan kwam). Die Bestuursraad was gevormd door voorzitters van „secties". Iedere sectie vertegenwoordigde een afdeling in het sportieve, creatieve, culturele verenigingsleven. Ook de voormalige „Oranjevereniging" was er onder de naam „Nationale feest- en gedenkdagen" in terecht gekomen. Nu hadden dat zal iedereen duidelijk zijn - al die voorzitters eigenlijk uitsluitend belangstelling voor hun eigen sectie. Daar wilden ze een zo groot mogelijke subsidie voor los peuteren, terwijl het D.B. onafhankelijk van clubjes het grote gehéél overzagen. Ik heb de Bestuursraad wel eens verweten dat ze meer erop uit waren om samen een taart te verdelen, dan om samen een gebouw neer te zetten. Met dat „gebouw" bedoelde ik het samenwerken om Schiedam leefbaar te maken. In feite - hoe kon het anders - trad het D.B. autoritair op. Jawel en in zo verre zou men, maar dan met begrip en waardering, mogen spreken van een Regenten-College! Mag ik daarbij opmerken: het was méér dan natuurlijk dat een man b.v. als Alewijn de Groot, van wie ontelbare indrukwekkende f bedragen „anoniem" de kas binnenvloeiden, toch minstens op wat medewerking rekende als hij bepaalde plannetjes voordroeg. Helaas, Alewijn de Groot leeft niet meer, de Gemeente heeft een grotere inbreng en, zoals overal, de uitgaven groeiden. Zodat het Bestuur werd omgevormd tot een Stichting Nieuwe Stijl, waarbij vertegenwoordigers van de Gemeenteraad zitting kregen. Het gevaar bestaat nu, de eerste aanduidingen zijn er al, dat wat met veel particulier initiatief en enthousiasme is begonnen, in een politieke sfeer getrokken wordt. Ik geloof niet dat dit een vooruitgang is. Ik geloof ook niet dat dit onontkoombaar is, mits de door de Gemeenteraad afgevaardigde bestuursleden zich blijvend voor ogen houden dat ze daar niet zitten namens hun partij, maar in het belang van 83.000 Schiedammers „van alle partijen en van alle gezindten", kortom van de Schiedamse gemeenschap in totaal! SEBASTIAAN llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'll"'"!!"'!"'""""""""""""""""""""'"""""""""""" Schiedam Telefoon 26 47 81 Nu staat het dan toch te gebeuren. De grote vakantie 1971! Een tijd, waar velen zich op verheugen en waar misschien nét zo veel mensen tegenop zien. Hebt u allés in gereedheid ge bracht? Zijn alle nieuwe jurken, pakjes, blousjes enz. op tijd klaar gekomen? Weet u al precies wat er gaat gebeuren? Is uw tent of caravan goed in orde? Ontbreken er nergens touwtjes, bandjes of wat dies meer zij, aan? Is uw reis apotheek compleet? Hebt u uw medicijnen klaar liggen om mee te nemen? En gaat u toch ook nóóit naar het buitenland, zonder een goede reis verzekering? Die kosten maar een paar gulden en u mag nóóit het risico lopen van onverzekerd op stap te gaan! Hebt u uw zonnebrandolie of crème niet vergeten? En gaat u niet direct te lang achter elkaar in de gloeiende zon? Vooral hiermee oppassen bij de kleinere kinderen, die kunnen er helemaal niet tegen. Een bewoonster van het bejaarden tehuis „Francois Haverschmidt" klaagt, dat de bussen 57, 59 en 54 zo onregelmatig rijden. Vaak vlak achter elkaar, waardoor, zoals deze mevrouw opmerkt, men vaak een kwartier of nog langer moet wachten. Er is bij het St. Jacobsgasthuis wel een bushalte, doch géén bank. Zo heel lang wachten valt nooit mee. Is daar niets aan te doen, Gemeen tewerken? Gewoon wat boom stronken en een plank etop! Nu we toch over die banken hebben. Och, er zijn nog zoveel plekjes in onze stad, waar een dergelijke bank neergezet kan worden. Overal waar nog wat groen is. En bij het station. Nóg wat, directie van de R.E.T. In Nijmegen krijgen de bejaarden speciale tramtarieven. Een soort 65-plus, zoals bij de Nederlandse Spoorwegen. Het zou voor de bejaarden een enorme verlichting zijn, vooral als ze alleen maar aangewezen zijn op de A.O. W. Een Hebt u een buurvrouw of vriendin gevonden om voor uw bloemen en planten te zorgen? Is ook alles geregeld voor uw huisdieren? Wat een vragen allemaal en we zouden nog best een tijdje zo door kunnen gaan. Maar wat wij u graag zeggen willen is, dat we u een heerlijke vakantie toewensen, al leen of samen met uw gezin. Mannen, rijdt voorzichtig in de auto, denk aan alle anderen die ook op stap gaan. Hard rijden, spaart haast geen tijd uit hoor! Moeders, geniet ook echt van' de vakantie en laat het werk, het werk. Wanneer u thuis komt, moet u vanzelf weer aan de slag, maar nu hebt u óók vakantie! Vader en kinderen, help moeder met de dagelijkse karweitjes, dan is het werk in een wip aan kant. Allemaal, nogmaals van harte het allerbeste toegewenstVéél zon, véél plezier, véél gezondheid op doen en u niet oververmoeien. En dan weer tot ziens in ons eigen Schiedam, uitgerust en wel, om weer met frisse moed aan de slag te gaan. We hopen weer tot augustus; in de krant, op de Korte Dam 5 of onder no. 264781. familiebezoekje naar Rotterdam kost een echtpaar op het ogenblik bijv. f2,-. Is daar helemaal niets aan te doen? Natuurlijk, die weekkaarten geven wel wat kor ting, maar voor hun is het eigenlijk nog te hoog. U hoopt toch ook eens hun leeftijd te halen? Dan nog iets. Er liggen op het moment uitgegraven tegels voor het Francois Haverschmidt-tehuis. Een levensgevaarlijke toestand. Waar de verkeerspolitie het volgens deze dame helemaal mee eens is. Zij heeft Gemeentewerken gewaar schuwd. Maar men heeft het op het ogenblik te druk of ergens is dat telefoontje, dat nummer dan, zoek geraakt. Och, noteert u dit even. Maak een einde aan dat gevaar daar. Laat de bejaarden geen onnodige val ma ken. Zo, dat is dat. Hé, mensen van de R.E.T., tellen de bejaarden op een bijzondere wijze nog mee? Bijv. voor half geld laten bussen of trammen? MIEKE Filmprogramma Data: 24, 25, 26, 27 juni 1971 Aanvangstijden: 24 juni: 12.45 uur; 25 juni: 20.30 uur; 26 en 27 juni: 1 5.00 uur. Plaats: aula van het Stedelijk Mu seum Schiedam. Holland Festival Ieder jaar vindt in Nederland in de maanden juni en juli een reeks culturele manifestaties plaats onder de naam „Holland Festival". Deze film geeft een beeld van enkele hoogtepunten uit de Holland Festi vals van 1950 en 1951. In Amster dam speelt het Concertgebouw orkest o.l.v. Eduard van Beinum de ouverture „Egmont". Eveneens in Amsterdam treedt de Indiase danse res Hima Kesarcodi op. In het openluchttheater te Bloemendaal geeft het nationaal danstheater van Joegoslavië een uitvoering van volks dans en muziek. Tenslotte een uitvoering van de „Hohe Messe" van J. S. Bach in de Grote Kerk te Naarden. Tentoonstellingen 4 juni-5 juli 1971: Zoltin Peeter - Etsen. Op deze tentoonstelling hangt een ets die speciaal voor deze tentoonstelling is gemaakt en die door het publiek aangekocht kan worden voor een sterk gereduceerde prijs. 19 juni-26 juli 1971: Tamas Konok zeefdrukken en tekeningen; Kata- lin Hetei - etsen in gemengde techniek. 19 juni-26 juli 1971: Mary Schoon- heyt reportage-objekt I, dit objekt is gemaakt n.a.v. een foto- en geluidsreportage die zij gemaakt heeft op de grote museumtrappen in de linkervleugel. juni, juli-: eigen collectie. Gedurende de zomermaanden zal steeds een ander gedeelte van de collectie eigentijdse kunst van het museum worden getoond. Kt keer zijn o.a. de objekten van het museum te zien. De Buitensluis in de Voor haven te Schiedam zal, in ver band met het omwisselen van de sluisdeuren, voor alle scheepvaartverkeer gestremd zijn van maandag 28 juni tot en met donderdag 1 juli, of voor zoveel langer of korter als nodig zal zijn. Voor het eerst hebben dit jaar op de nijverheidsscholen voor meisjes leer lingen na 3 jaar onderwijs diploma's in ontvangst mogen nemen, nadat zij een examen hadden afgelegd dat georganiseerd was volgens de voor schriften in de z.g. Mammoetwet. Kt betekent dat een groot gedeelte van de opgaven vanuit één centraal punt naar de scholen werd gezonden en dat deze opgaven voor alle leerlingen in Nederland gelijkluidend waren. De leraressen en leraren van de Schiedamse Huishoud- en Industrie school aan de Th. Mauritsstraat mogen terecht zeer verheugd zijn over het resultaat. De 13 meer theoretisch gerichte leerlingen slaag den allen. Van de 21 meer praktisch gerichte leerlingen slaagden er 19; 1 moet in augustus her-examen doen en 1 leerlinge is helaas afgewezen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6