Notities op woensdag Poging tot wurging ^uraerlijke Ë^itand KWB EN DE SANERING OUD-PAPIER BEWAREN VOOR HET DIER EXCUUS VOOR EXAMEN- UITSLAGEN A rcheologische vondsten in Kethel AMPHORA Vreemde fietsers HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - WOENSDAG 30 JUNI 1971 Toen ik vanmorgen op de oude barometer tikte, een familiestuk van „vroeger thuis", (hoe ouder je wordt hoe dierbaarder je terugdenkt aan die tijd), schoot hij met een vrolijk huppeltje tegen de grens tussen „veranderlijk" en mooi weer". De post bracht mij een brief van iemand op het Fabriplein die zich „Hoedje", de Vlaardingse haringman ook nog herinnerde. Over de zingende fruitkoper wist hij te vertellen dat „hij reed met een prachtige wagen met een mooie dubbele hit ervoor", zijn naam was Hitseman. Hartelijk dank, lieve lezer! Vervolgens bereikte mij een telefoontje van één onder Glazeniers- gebroeders, die mij vertelde dat hij op de Dam iets grappigs had beleefd. Hij, de glazenier, stond met de bekende tekenaar Octaaf de Coninck tegenover de dierenwinkel van Doejaarden - in honden, schildpadden, apen - te kijken naar de Ara (een soort papegaai uit het Amazone-gebied), die tegenover die winkel in het zonnetje was gezet en het plotseling in zijn vogelbol kreeg om een wandelingetje te gaan maken. Mevrouw Doejaarden die het ook zag, riep naar binnen: „Jan, Arie is er uit! Arie was inmiddels, zonder op het drukke verkeer te letten, doodkalm (voor hetzelfde geld had hij kalm dood kunnen zijn) naar de ijzerzaak van de Gebroeders Jansen gelopen, daar naar binnengestapt tot achter in het kantoortje en genoot, op de leuning van een stoel gezeten, van een lekker bakje nootjes. Daar is de heer Doejaarden hem met de steel van een stoffer terug komen halen. Misschien vindt u de kabinetsformatie belangrijker. Zoiets maken we toch minstens ééns in de vier jaar mee... een wandelende vogel uit het Amazonegebied op onze Dam lijkt mij minstens zo interessant, vooral omdat het een bijzonder fraaie vogel betreft. En verder allemaal maar afwachten of onze kinderen óver zijn! SEBASTIAAN Men schrijft ons: „Wanneer ik deze hoofdletters neer schrijf, vraag ik mij af of dit wel juist is. Dient de letter K van „koninklijke" niet te vervallen, in verband met de wijze, waarop de KNVB de sanering van de 2e divisie denkt op te lossen? Het wil mij voorkomen, dat dit iets met „klassejustitie" te maken heeft. Het wordt dan ook hoog tijd, dat een nieuwe bond voor het voetbal wordt gecreëerd om de belangen van de aangesloten clubs beter te behar tigen, dan de dictatoriale KNVB dit nu doet. Het is toch een schandaal, dat sommige clubs in de ere- en le divisie met meer dan f 100.000,— schuld, blijven gehandhaafd ten koste van verenigingen, die een zuinig beheer hebben gevoerd. Er zijn verenigingen, die 50 tot 100 jaar het voetbal, niet alleen voor de jeugd, maar ook voor de ouderen hebben gestimuleerd. Wanneer bedoelde clubs zich tot hun gemeentebesturen wenden om subsidie, dan vraag ik mij af of dit dan wel economisch verantwoord is. Iedereen zal dan zijn steentje moe ten bijdragen om die desbetreffende club te laten voortbestaan. Of men wel of geen bewonderaar van voetbal is, u krijgt de rekening voor verleende gemeente-subsidie t.z.t. wel op uw belastingbiljet gepresenteerd in de vorm van een verhoging van de opcenten voor de gemeente. Niet alleen, dat er maatregelen moeten worden genomen tegen de hoge transfersommen, die thans voor bepaalde spelers worden be taald, doch ook de verenigingen, die daardoor jaar in en uit steeds met grote tekorten kampen, dienen ge liquideerd te worden. Of is soms het gezegde „Wie het dichtst bij het vuur zit, warmt zich het best" van toepassing? J. Tempelaars, Vondellaan 17b, Schiedam. VANDAAG NOG Wie deel wil nemen aan de jaarlijkse boottocht* georganiseerd door het Nederlandse Rode Kruis, gelieve vanavond nog contact op te nemen met de bekende adressen. Of anders UITERLIJK morgenochtend. Zoals u weet wordt deze boottocht georganiseerd voor chronisch zieken op 14 en 28 augustus a.s. Het is weer eens zo, dat in Kethel, een plaats die ons toch telkens weer verrast met de een of andere oudheidkundige ontdekking, een be woning uit de eerste eeuwen van onze jaartelling is gevonden. Reeds in 1962 was men van deze bewoning al op de hoogte, want het was dhr. de Roo, verbonden aan het Sted. Museum, die in dat jaar op deze plek aan de Molensingel boringen ver richtte en tot de conclusie kwam dat men hier te doen had met, voor de archeologie, zeer belangrijk mate riaal. Helaas kon men toen nog niet tot het graven overgaan omdat diverse omstandigheden dit verhinderde. En zo werd dan gewacht tot een beter tijdstip voor actie. Dit tijdstip kwam wel maar veel later dan men oorspronkelijk verwacht had. Een dragline die ter plaatse bezig was met het uitgraven van een singel bood thans een mooie gelegenheid om een nader onderzoek in te stellen. Dit onderzoek bracht echter wel teleurstellingen met zich mee, om dat het niet mogelijk was een plattegrond van het Inheems- Romeinse huis te reconstrueren, althans niet nauwkeurig. Wel mocht men zich gelukkig prijzen met de talrijke scherven die voor den dag kwamen. Onder het schervenmateriaal bevon den zich mooie exemplaren, doch het fraaiste fragment mag wel genoemd worden het bovendste gedeelte van een zgn. amphora, een oude kruik waar de oude Romeinen en Inheemse volkeren hun wijn of andere aken in bewaarden. Thans is de opgraving afgelopen en kan de draglinemachinist weer rustig adem halen, omdat hij nu niet meer bang hoeft te zijn een vermetele opgraver, die over het terrein rond huppelde met zijn machine te zullen beschadigen. Overigens mag wel terug gezien worden op dagen die voor enkele leden van de archeologische werk groep Helinium de aanleiding gaven om de handen weer eens flink uit de mouwen te steken en zich alzo voor de wetenschap nuttig te maken... A. v.d. T. Iedereen gaat zo'n beetje op vakan tie. Gevolg: vergeefs een beroep doen op het verzamelen van oude kranten voor de Ned. Ver. tot bescherming van dieren in onze stad? De aktie gaat gewoon door, alleen in de vakantiemaanden juni en juli even deze voorraad bewaren. Daarna rekent men weer op uw medewer-/ king en wordt dit alles weggehaald wanneer u een telefoontje geeft. Dat is dan in september. Uit het jaarverslag halen we dit nog even voor u aan In het afgelopen jaar zijn er vele dieren in het dierentehuis verzorgd. Er werden 420 honden opgenomen, waarvan 99 zwervers. Van de zwer vers werden er 31 teruggehaald door hun eigenaar. Het aantal opgenomen katten be droeg 705, waarvan 338 zwerfkat ten. Van de zwerfkatten werden er 2 teruggehaald door hun eigenaar. Voor de overige dieren werd indien mogelijk - een nieuw tehuis gevonden. Voorts werden nog verzorgd 88 andere dieren, te weten: 17 meeuwen, 6 spreeuwen, 23 duiven, 1 kauwtje, 13 wilde eenden, 3 mussen, 5 merels, 2 lijsters, 3 marmotten, 5 zwanen, 3 konijnen en 7 kippen. In het verslagjaar zijn in pension geweest: 37 honden met een totaal van 235 dagen en 78 katten met een totaal van 1104 dagen. Zoals uit bovenstaande blijkt, is het afgelopen jaar opnieuw een druk jaar geweest voor ons dierentehuis. Er zijn in totaal 1328 dieren verzorgd (vorig jaar 1282 dieren). Vele pensiongasten konden niet worden aangenomen door gebrek aan ruimte, want juist in de vakantieperiode moet er voldoende ruimte beschikbaar zijn voor de zwervers. Op de Mgr. Bekkersschool in Groen- oord werd een dierenshow georgani seerd onder auspiciën van de ouder commissie van de school. Het ging om het best verzorgde dier. Er waren parkieten, mujzen, marmot ten, hamsters, vissen, enkele honden enz. De afdelingsinspecteur trad op als keurmeester, hetgeen zeer goed in de smaak is gevallen. Bij de politie deed de 18-jarige verkoopster G.M.D. aangifte van een vermoedelijke wurgpoging. Zij liep des nachts om kwart over een op de Vlaardingerdijk, passeerde daar een groepje mensen, die er stonden te praten. Waarbij een man plotseling achter haar kwam lopen en een touw om haar hals gooide. Op haar gegil maakte hij zich uit de voeten. Maar de gewaarschuwde politie kon geen spoor van hem ontdekken. Op de B.K.-laan zag een bewoner twee jongens een beetje vreemd omspringen met fietsen, zodat hij de politie waarschuwde. Die er snel bij was. Waarna de jongens zich snel uit de voeten maakten en probeerden een lift naar Vlaardingen te krijgen. Dat lukte niet hélemaal, want des nachts rijdt de politie ook in een burgerwagen. Zodat het geen rich ting Vlaardingen, maar Lange Nieuwstraat werd. Waar bleek dat deze twee 17-jarige jongemannen de „slanke vervoers middelen" van de Beukelsdijk in Rotterdam en hier op de Singel hadden meegenomen. RAM (21 maart - 20 april) Een al te kritische instelling kan u deze week parten f fj spelen in de omgang met nieuwe relaties. U voelt neiging <£jy een maatstaf aan te leggen, waaraan niet iedereen xf voldoet en waarvan ook nog niet vaststaat, dat het de enige ware maatstaf is. U heeft een prettige ontmoeting 7*1 met een oude vriend, die u heel wat nieuws kan U vertellen. STIER (21 april - 20 mei) Het lijkt wel of de taken zich blijven ophopen, maar u kunt deze week heel wat afwerken zonder gestoord te worden. Mits u zich niet laat afleiden door jan en alleman, die het in hun hoofd halen een kletspraatje te komen maken. Kalmaan met de duiten. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Het kan zijn dat zich deze week in uw naaste omgeving, misschien zelfs in de familie, een netelige kwestie voordoet. Aangezien uw aanleg u toestaat alle dingen altijd van beide kanten te beschouwen en dus tot een objectief oordeel te komen, kunt u veel goeds verrichten en de zaak uit de wereld helpen. Geen gokjes. KREEFT (21 juni - 20 juli) Het zit erin, dat deze week een van uw meest geliefde plannen, dat u eigenlijk al opzij had gezet, een goede kans gaat maken. Niet dromen, maar goed opletten en dan eens kijken, wat er gebeurt. Tien tegen een iets leuks. Brief op komst met belangrijk nieuws, vermoede lijk aangaande uitslag van een studie of sollicitatie. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Kans op enige deining in verband rpet een misverstand. Laat alle partijen zich maar rustig uitspreken en dan komt Salomon's wijze oordeel vanzelf voor de dag. Laat de goede gang van zaken in uw gezin niet verstoren door een ongunstig element, dat vreemde theorieën spuit. Vooral in verband met uw jongste telgen. Geen geld uitlenen. MAAGD (21 augustus - 20 september) Trek er deze week eens tussenuit als het kan want u bent toe aan rust en vooral aan rustige overpeinzingen. Iemand in uw omgeving bombardeert u met waarheden, die de uwe niet zijn en die u irriteren. Ook in uw werk kunt u betere methoden toepassen, maar u moet eens de tijd hebben om die rustig uit te werken. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Een onverwachte ontmoeting kan deze week bij u een golf van emotie doen opkomen, maar u doet er goed aan u niet te laten meesleuren. Emotie is nog geen liefde en bovendien hebben golven de gewoonte, om weer weg te ebben en dan zit u op het kale zand! Ga niet in op de mooipraterij van een relatie, die teert op uw kennis en op uw duiten. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Een onverwacht bericht kan u deze week een beetje uit de koers brengen, maar u zou er goed aan doen, alleen maar vriendelijk te blijven en geen verdere drukte aan te halen. U bent zelf aan rust toe en moet voorlopig anderen maar hun eigen boontjes laten doppen. Dat gaat altijd nog beter dan u denkt. Een bepaald bericht doet u groot genoegen en op artistiek gebied heeft u succes te wachten. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Geen week voor grote beroeringen. Het kan zijn, dat u een groot object krijgt aangeboden, bijvoorbeeld een huis. Koop niet zonder voorafgaand onderzoek en voorlichting door vaklieden. U krijgt te maken met iemand die op zijn stuk staat, maar die u toch zult leren appreciëren, als u wat dieper doorkijkt. STEENBOK (21 december - 2D januari) U krijgt de kans heel veel te doen voor een zieke in uw omgeving. Ook een paar moeilijkheden lost u met gemak op. Deze week wil er veel lukken, want u heeft een heldere kijk op veel dingen. Wel moet u de nodige vrijheid laten aan iemand, die zijn eigen denken en geweten volgen wil. WA TERMAN (21 januari - 20 februari) Deze week kunt u een buitenkansje hebben als u niet aarzelt en ook goed oplet. Een paar van uw plannen zijn met goed gevolg erdoor gekomen en u heeft de nodige lof te wachten. Iemand in uw omgeving ziet dat met lede ogen aan. Laat die maar sudderen op een zacht pitje: dat soort lieden vindt men overal en altijd. VISSEN (21 februari 20 maart) Ogenschijnlijk komen een paar van uw beste ideeën deze week niet uit de grondverf. Laat maar even betijen. Alles gaat een beetje rommelig toe en het wordt halen en brengen. Toch zitten er een paar prettige verrassingen in de bus en er is kans op een voordeeltje, wellicht een promotie. GEBOREN Marius Jv. z.v. B. van der Heijden en A. B. van Lieburg Rachel d.v. R. H. Bergen en R. Juijn; Edwin z.v. M. Jongejan en C. F. P. M. Meijer; Alexander B. z.v. G. P. Odijk en M. G. Groen; Petrus z.v. M. J. Elsen- doorn en L. Doornbos; Pieter z.v. A. Gommel en C. M. Maas; Sharon d.v. F. H. Purchase en J. M. van Bergem; Rico z.v. C. L. van Gulden en A. J. W. van Dijk; Patricia P. H. d.v. M. J. Wiese en G. G. Loch; Heidy d.v. C. F. Fraterman en A. J. M. de Vetten; Ingrid d.v. W. J. Soomers en A. C. M. Nieuwenhuijsen; Miriam d.v. M. C. A. Immerzeel en O. de Munnik. ONDERTROUWD F. A. P. M. de Brouwer, 20 jr. en T. E. M. Schaeffer, IV jr.; W. Corde- mans, 22 jr. en S. M. Franzen, 20 jr.; J. N. Goossens, 24 jr. en E. M. de Bruin, 21 jr.; J. Hermans, 23 jr. en M. H. van den Heuvel, 18 jr.; N. A. van Huët, 21 jr. en AP. Jonkman, 18 jr.; J. Jansen, 24 jr. en H. Seijkens, 24 jr.; C. Janssen, 18 jr. en J. Ellerkamp, 17 jr.; L. A. de Jong, 24 jr. en G. J. Kruithof, 23 jr.; J. R. L. I. Kloos, 27 jr. en A. E. M. de Wit, 18 jr.; P. Kluwen, 23 jr. en L. Hijmans, 20 jr.; J. J. F. Krommen hoek, 22 jr. en T. M. C. Schuurs, 20 jr.; J. C. Meijer, 19 jr. en Y. Y. Vogel, 21 jr.; J. Noordwijk, 21 jr. en A. F. Kers, 19 jr.; J. Schenk, 22 jr. en J. Kool, 20 jr.; H. J. L. Scholte, 22 jr. en W. M. van Dijk, 24 jr.; R. van der Stelt, 25 jr. en W. Bisschop, 22 jr.; D. G. Todd, 27 jr. en M. van den Berg, 26 jr.; A. J. J. de Vette, 25 jr. en J. A. M. H. Vrijssen, 21 jr.; J. B. Wilson, 22 jr. en A. A. Bijleveld, 23 jr.; K. Winter, 21 jr. en Y. J. M. Vos, 17 jr. GEHUWD C. den Boer, 35 jr. en J. Zijdeveld, 23 jr.; J. P. C. Moerkens, 26 jr. en J. M. Baartmans, 23 jr.; C. S. Lucas, 27 jr. en I. de Heer, 25 jr.; J. A. van Gestel, 23 jr. en R. M. Ardon, 21 jr.; P. J. M. Stolk, 23 jr. en M. N. van Til, 22 jr.: M. R. Savrij Droste, 28 jr. en A. E. Engelse, 24 jr.; J. H. Salomons, 41 jr. en G. M. F. Dahmen, 26 jr.; M. H. Rebers, 28 jr. en M. Konings, 19 jr.; D. van Gelder, 24 jr. en M. van de Korput, 22 jr.; D. M. Ruissen, 23 jr. en B. A. C. L. Vermeulen, 25 jr.; H. den Haan, 23 jr. en A. van Zuuren, 26 jr.; R. A. de Bruin, 22 jr. en C. Westerveld, 22 jr.; A. D. de Jager, 25 jr. en S. Roerade, 22 jr.; A. van Lien, 24 jr. en M. H. L. M. Frederik, 21 jr.; J. G. J. M. Beijer, 24 jr. en M. van der Hammen, 21 jr.; O. Leemans, 24 jr. en H. Frank, 21 jr.; B. M. de Rooij, 41 jr. en J. Favier, 25 jr.; A. de Regt, 24 jr. en E. Tegelaar, 19 jr.; M. 't Hart, 57 jr. en G. van Poppelen, 55 jr.; A. van Veen, 26 jr. en E. van Vliet, 19 jr.D. Vermeegen, 26 jr. en O. J. Verschoor, 23 jr.; F. D. van Daalen, 23 jr. en I. Timmer, 23 jr.; L. R. Wiegel, 22 jr. en W. B. Spruijt, 21 jr.; J. de Grauw, 24 jr. en V. Nijhuis, 23 jr.; C. A. Gosens, 23 jr. en E. van Katwijk, 19 jr.; F. T. de Boer, 22 jr. en M. J. L. Hendriks, 20 jr.; C. Broekhuizen, 23 jr. en J. dem Reuver, 21 jr.; W. F. Krommenhoek, 20 jr. en J. F. M. van der Ree, 19 jr. OVERLEDEN M. M. Bijl, 76 jr., wed. van W. P. van Rijswijk; J. van Hensbergen, 72 jr., echtg. van J. C. Rutteman; C. van Steijn, 76 jr., wed. van M. B. Collé; D. Krook, 78jr.;G. de Bruin, 87 jr., wed. van J. J. van Meurs; J. C. Kroes, 72 jr. WEER KLEUTER Uit de auto van zijn vader stapte de 4-jarige kleuter Govert Janse de rijbaan op en werd hierbij aangere den door de 17-jarige bromfietser J.B. uit Rotterdam, die het kind niet mee kon ontwijken. Hij werd per G.G. G.D. met een hersenschudding en schaafwonden in de Dr. Noletstichting ter verple ging opgenomen. Het aantal examen-uitslagen was dit jaar zo groot, dat we met geen mogelijkheid kans zagen al die namen te publiceren. Wij hopen dat u daar begrip voor heeft. En wij feliciteren allen, die het fel begeerde einddiploma wisten te behalen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 16