VEILIG VERKEER EN VAKANTIE..... SLUITING CURSUSJAAR SCHOLENGEMEENSCHAP NIEUWELANT-SCHIEDAM Zonnebrand artikelen apaAtek ZOMER ZOTHEID TE WATER De wiekslagen van Union en 99De Postduif FOUTIEF INHALEN AFSTAND HOUDEN Dr. F. QUISPEL PRAKTIJK HERVAT VERMOEIDHEID HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - WOENSDAG 30 JUNI 1971 Uit het maandblad voor de Gemeen tepolitie te Schiedam nemen we een artikeltje over gewijd aan het veilig verkeer. U moet het beslist eens goed lezen, voordat u met uw gezin naar uw vakantieoord rijdt. Waarbij uw aandacht achter het stuur geen vakantie mag hebben! Intussen: heel veel zon en goede dagen... Inhalen is en blijft een gevaarlijke manoeuvre, en wel in het bijzonder 'op 2-baanswegen. Dat is begrijpelijk, omdat we hier vrijwel altijd met tegemoetkomend verkeer te maken hebben. Jaarlijks gebeuren er dan ook zo'n 45.000 ongelukken, die te wijten zijn aan (verkeerde) inhaal manoeuvres. Om het goed te doen wordt u geadviseerd vóór u gaat inhalen niet te dicht achter uw voorligger te kruipen, maar tijdig naar links te gaan. U krijgt dan eerder zicht op het naast en voor de in te halen auto gelegen weggedeelte. Kijk tevoren in binnen- en buitenspiegel of u niet zelf wordt ingehaald. Deze „lange" inhaalmanoeuvre, tij dig ingezet en zo snel mogelijk voltrokken, verdient uit veiligheids overwegingen beslist de voorkeur boven de „techniek" van: „ik rij wel door tot ik niet verder kan en zie dan wel verder". Haal alleen in als u zeker weet dat het veilig kan en als u nog zekerder weet, dat u er wat mee opschiet. Voor wat de komende vakantie maanden betreft, wanneer de wegen overvol zijn met geroutineerde en niet-geroutineerde rijders, adviseren wij u: „Inhalen? Vergeet het maar! Uit verschillende analyses van ver keersongevallen, die de Rijkspolitie maakte op autosnelwegen blijkt dat bijna de helft van de ongevallen een gevolg is van onvoldoende afstand houden. Een gedrag, dat basisoorzaak is van een van die specifieke autosnelweg ongevallen met veel slachtoffers, de kettingbotsing. Verslappen van de aandacht (door vermoeidheid, door afleiding in en buiten de auto of door het opsteken van een sigaret) is vooral in de vakantietijd de inleiding van de zgn. kop-staart botsingen Groot is ook het percentage auto mobilisten, dat door onkunde of gebrek aan rijervaring te weinig afstand houdt. Een algemene vuistregel voor het houden van de juiste veilige afstand is moeilijk te geven. Een formule, die door Rijkspolitie en Veilig Verkeer Nederland als bruikbaar wordt geacht,- is: de minimum veilige afstand in meters is gelijk aan de helft van de snelheid. Voorbeeld bij 100 km snelheid 50 meter afstand. Belangrijker is echter dat onervaren automobilisten zoals nieuwe rij- bewijshoud(st)ers komende we ken de nodige praktijk opdoen in het afstand houden, alvorens lange vakantieritten naar het buitenland worden ondernomen. Wat u ook verkiest, spray olie of creme, er is voldoende keus uit vele bekende merken DROGISTERIJEN Vrouwenarts te Schiedam Wie vermoeid achter het stuur aan een lange reis begint, zal spoedig ervaren dat zijn aandacht verslapt. Een levensgevaarlijke situatie, die in voorafgaande vakantieperiodes veel ernstige ongevallen veroorzaakt heeft. Autorijden is een vermoeiende zaak, vooral als de ritten lang zijn, het weer warm en de wegen overbe volkt. Houd daar rekening mee. Achter het stuur moet uw devies zijn: „Geef uw aandacht geen vakantie". Houd u onderweg aan lichte maaltijden en rijd niet te lang achter elkaar door. „Twee uur rijden, een kwart uur rust" is een goede regel. Ga dat kwartier de auto uit om even te ontspannen. Op deze manier heeft u de meeste kans om alle obstakels die op uw vakantieweg liggen aan te kunnen en zonder brokken in uw vakantieoord te arriveren. VLIEGTUIGPASSAGIERS In verband met de steeds weerkeren de pogingen vliegtuigen te kapen zijn verschillende vliegvelden er toe overgegaan de bagage en de passa giers aan strenge onderzoeken te onderwerpen. Vooral de bagage wordt met behulp van röntgenstralen doorgelicht. Dit betekent dat niet ontwikkelde films bedorven worden. Kodak raadt de passagiers aan de filmt! in de handbagage mee te nemen en de autoriteiten opv deze films attent te maken alvorens de controlepunten te passeren. GRATIS VERVOER Het is vakantietijd en dan verkeren de geparkeerde auto's meestal in gevaar. Hetgeen de heer H.Z., een 24-jarige scheepsbeschieter onder vond, toen hij zijn Fiat Speciaal met het kenteken 1843-G.H. in de Emmastraat had neergezet.' Maar niet behoefde te starten, want zijn eigendom was verdwenen... Hetzelfde ondervond de eigenaar van de zwarte Chevrolet E.F. 25-48, neergezet op een parkeerplaats aan de Louis Ramaekersstraat... Evenals het eigendom van de 33- jarige technisch ambtenaar A.L., die zijn vakantie met de rode Fiat 850 kenteken 64-02 E.L. uit dezelfde straat de mist in ziet gaan... Men schrijft ons: „Vanmorgen kwamen de leerlingen, leraren van de S.N. en de ouders bijeen om gezamenlijk het cursusjaar officieel en feestelijk af te sluiten. Het begon 9 uur met de Eucharistie viering die dit keer het thema had: „Hart tegen hard". We dromen en werken eraan om de wereld een nieuw hart te geven, want onze wereld is hard, keihard. Deze viering was een samenvatting van de voorgaande. Het schooljaar werd geopend met de gedachte: Samen kunnen we er een prettig jaar van maken als ieder maar voor zichzelf begint en niet wacht op de ander. En als we in staat zijn aan drie mensen het licht in de ogen te geven (blindegeleide hond) en daardoor deze mensen een happy day (paasgedachte) geven, dan belij den we hierin dat het geen dwaas heid is te geloven in het ideaal onze wereld een nieuw hart te geven. In het verhaal van de vogeljongen, dat tijdens de dienst werd voorgele zen, werd gevraagd of het wel zin had idealen te hebben en daarvoor te werken, want met idealen loop je de kans een zonderling te zijn, omdat de harde wereld het hart niet schijnt te aanvaarden. Zoals Sint Jan zegt: Het ware Licht kwam in de wereld, en de wereld herkende hem niet. Het totaal kwam ook weer tot uitdrukking in de koorzang, afgewis seld met voorzang en massa-zang. De centrale plaats in de viering was het grote Dankgebed, waarin drie ver schillende melodieën ineengeweven waren van koor, priester en volk. Dit geheel bloeide op tot één welluiden de lofzang dat ervaren werd als de Community. Na de Eucharistie-viering was er in de aula van de Scholengemeenschap de traditionele feestelijke uitreiking van de diploma's. Een groot aantal leerlingen was hier, vergezeld van hun ouders, aanwezig voor het laatst, om uit handen van het bestuur hun diploma's in ontvangst te nemen. Er werden 71 P-diploma's en 57 T-diploma's uitgereikt. Daar tussendoor was ook het schoolkoor hier weer geweldig aktief. De liede ren waren: 1. The Twips, 2. Op de step, 3. Schipbreukeling, 4. Mensenlief, 5. Bello niet zo trekken, 6. Heb je last van wintertenen. Dit programma was reeds het voorgaande jaar uitgevoerd, maar dit keer had men er toneelmatige aspecten aan gegeven. We zagen o.a. een stel gehavende schipbreukelin gen die de horizon afzochten naar een schip. Vermeldenswaardig is ook dat het schoolkoor een plaat gaat uitgeven ad f 10,—, waarop men iets wil laten horen van de levende liturgie waarmede men het jaar doorgaat. Enkele nummers zijn o.a. O Happy Day, Let the Sun shine in, Ik geloof (I believe), Als het waar is wat ze zeggen. Deze plaat komt waarschijnlijk uit voor de vastenaktie 1972 en is te bestellen via de administratie van de school. Hiermede is tevens aan de vraag beantwoord van velen die al zo vaak gevraagd hebben of het niet mogelijk is om enkele toppers van het koor op de plaat vast te leggen". Afgelopen weekend werden twee vluchten gevlogen. De eerste was vanuit St. Quentin, afstand 243 km., de 140 duiven 'werden zaterdag om 13.30 uur gelost en arriveerden om 16.44 uur, de laatste prijsduif zat om 17.45 uur. De prijzen zijn als volgt verdeeld: 1C. Verlinde Zn.2, 8, 9, 15, 20, 21, 22 G. Breur, 3. 4. 6. 11, 12 P. Slegt; 5, 7, 23, 24 G. Barzilay; 10. A. Broeders; 13. S. Bouwman; 14, 18, 19 K. v. Loopik; 16. G. v. Diest; 17. Th Willems; 25. J. Vra iwdeunt. De tweede vluch. was vanuit Cha- teauroux, afstand 600 km., in concours waren 50 duiven, die om 5.50 uur op zondag werden ge'ost. Met een zuidwesten wind arriveerde de eerste duif om 13.07, terwijl het concours om 14.04 uur werd geslo ten. De prijzen werden hier als volgt verdeeld 1. en 2. G. Barzilay, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13 A. Heeren&Zn., 4. Th. Willems; 5. C. Verlinde Zn.; 10. J. v. Meeuwen. A.s. zaterdagmiddag tussen 15.30 en 18.00 uur moeten de jonge duiven voor Roosendaal worden ingekorfd. Zo vloog „De Postduif" vanuit St. Quentin 240 km. Eerste duif 16.33 uur, laatste duif 17.45 uur. C. den Tuinder 1, 6, 7, 10; L. Boran! Co. 2, 11A. Smits 3, 8, UI; L. Lems 4; T. v.d. Moezel 5; T. Weelie 9; P. v. Os Co. 12; R. Brokling 13; J. den Koster 15. Cnateauroux: L. Bomarii Co. 1,4; C. Hoegee 2; P. v. Os Co. 3, 6; A. Smits 5, 10; D. v.d. Tuin 7; J. de Koster 8;.A. Sutton 9. St. Vincenl: A. Suttorp 1,3, 4; P. v. Os Co. 2; H. Verhaal 5.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18