BLUDORP BUI MET RAMON Zet uw Hasselblad op ijs '"J sahSEsereis De Rotterdamse Diergaarde Blijdorp heeft sinds deze week de beschik king over een baby-olifant. Het dier is op 7 december van het vorig jaar geboren in de dierentuin van Hanno ver. Deze dierentuin heeft in de wereld landelijke faam i.v.m. de talrijke geboorten van jonge olifan ten. g Zo heeft Blijdorp Diergaarde faam omdat daar zoveel tijgers 3 worden geboren. Zo hebben 3 250 leden van de Blijdorp- tijgerfamilie hun weg gevonden =j naar verschillende dierentuinen s in de wereld. 3 Maar nu Ramon, het jonge olifantje dat deze week in de burgerlijke stand van Blijdorp werd bijgeschreven. Het kleine olifantje is voorlopig in een hok geplaatst naast het olifanten- verblijf, dit om te wennen aan zijn beide oppassers en aan de leden van Blij dorps olifan ten- familie. Over een dag of tien mag ook hij zich aan de talrijke diergaarde bezoekers vertonen. Dan zal ongetwijfeld één van de oudere olifanten, de beesten kunnen gemiddeld zo'n 60 jaar worden, zich als pleegouder over Ramon ontfermen. Dat Ramon in de belangstelling van het diergaarde pubhek zal staan is een feit. De belangstel ling voor dit unieke plekje in Rotterdam is ook groeiende getuige het bezoekersaantal dat in deze vakantietijd gemiddeld zo'n 1 5.000 bezoekers per dag bedraagt. Diergaarde Blijdorp heeft ook een onderzoek laten instellen naar de herkomst van de bezoekers. Uit dit onderzoek blijkt dat 33 procent uit Rot terdam komt, 33 procent uit de provincie Zuid-Holland, 33 pro cent uit de rest van Nederland, terwijl één procent afkomstig is uit andere delen van Europa of de wereld. Uit dit onderzoek blijkt ook dat tien procent van alle bezoekers wordt aange voerd met autobussen, een groot gedeelte van hen zijn uiteraard deelnemers aan schoolreisjes. Heeft Blijdorp deze week de beschikking gekregen over een olifantje, woensdag 28 juli belooft een tweede hoogtepunt te worden. Dan gaat de Vereni ging Vrienden van Blijdorp tijdens de gebruikelijke maan delijkse persconferentie een dwergnijlpaardje overdragen. Dit nijlpaardje is een geschenk van deze vereniging aan de Diergaarde. =IIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1III!IIIIIIIIIIII!IIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIII!!III!II!IIIIIIIIIIIIIIIII1III!IIIIIIIIIIII!I||||||||||||||||||||||||||I!IIII!III!IIII|I!III||||||I!I|||||||!I|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||3 Hoewel de reparatieafdeling van Kodak de strikte opdracht heeft dat alle reparaties economisch verant woord moeten zijn, doen er zich af en toe omstandigheden voor waarbij de zakelijkheid het moet afleggen tegen het sentiment. Zo'n omstandigheid is bijv. wanneer iemand zich triest met zijn kapotte, vóóroorlogse Kodak kiekkast bij het loket meldt. In zo'n geval kan deze afdeling beter omschreven worden als „Monumentenzorg". Na behan deling is het fototoestel weer goed voor jaren gebruik. De opvattingen die het pubüek er op nahoudt over fotocamera's blijken omgekeerd evenredig aan die, welke het heeft over auto's. Iedereen weet, hoe duurder de auto, hoe verfijnder het mechanisme en hoe meer onder houd er nodig is om dit mechanisme in stand te houden. Dure camera's echter mogen niet stuk gaan en hebben volgens de openbare mening geen onderhoud nodig. Toch moet er op gewezen worden dat deze opvatting zichzelf herhaaldelijk logenstraft. Juist dit fijne mecha nisme heeft periodiek onderhoud nodig. Eenvoudige camera's hebben dat niet zo nodig, want die bestaan uit een geringer aantal onderdelen. Dus kan er minder stuk. Het repareren van camera's blijkt niet alleen een technisch vak, maar je moet ook over psychologische bekwaamheden beschikken. Veelvul dig komt het voor dat een klant heethoofdig komt binnenstormen. Omdat zijn camera niet op vallen geconstrueerd is, deugt er niets van etc., etc. In zo'n geval moet de man de kans krijgen stoom af te blazen en het vergt soms „duivelskunsten" om er voor te zorgen dat hij tevreden huiswaarts keert. Een ander facet is het teruggeven van het vertrouwen in de appara tuur. Een goed gerepareerde camera is eigenlijk net zo goed als een nieuwe, alleen als mens zijn we niet geneigd dit te geloven. Toch staan het vakmanschap, de gebruikte test methode en de uitgebreide appara tuur hier borg voor. Uit de soorten van schade vallen de seizoenen af te leiden. In de zomer treden het meeste zand- en/of waterschade op. In geval van water schade (camera's kunnen niet zwem men! moet de camera zo goed mogelijk uit- en afgespoeld worden en onmiddellijk naar de reparatie afdeling gebracht worden. Het is werkelijk een kwestie van uren. Laat een camera nooit in de zon of bij de verwarming dorgen, dan is hij radeloos verloren. Wanneer er geen kans is dit snel te doen, dan is er één goede raad. Invriezen! Na het af- en uitspoelen laat men de camera uitdruipen en legt hem dan onverwijld in het vriesvak van de koelkast. Éénmaal ingevroren blijft de camera jaren goed. Tijdens de carnavalstijd komen camera's, vergezeld van de grootste lolbrieven, in maskers verpakt bin nen. Bij het uitpakken van zo'n camera druipt het bier er aan alle kanten uit. In de winter lopen veel camera's drankschade op (sherry, wijn, fris drank etc.). Het kan niet genoeg gezegd worden niet zingen Tijdens de lange ook wel eens camera's kunnen avonden wil voorkomen, het dat oudere typen projectoren vastlopen wegens gebrek aan smering. Er zijn lieden die menen dit euvel te kunnen oplossen met slaolie. Dit moet ten zeerste afgeraden worden want de gevolgen blijven niet uit. De hele zaak loopt dan beslist vast. Ontroerend zijn soms de brieven van kinderen, wanneer zij hun ca- mera'tje opsturen. Wat kun je, alle richtlijnen ten spijt, anders doen dan hen gelukkig maken door het toestelletje weer te repareren. Hun bedankbriefjes maken vele boze woorden van volwassen klanten weer goed. RAM (21 maart 20 april) De donderdag zal deze week uw beste dag zijn. Een meevallertje, ofwel het terugzien van een oude relatie, die u dicht aan het hart ligt. U staat nog altijd op de grens van kibbelen met een oudere uit uw omgeving, maar kunt de kwestie nu goed oplossen door wat minder te jachten en wat meer uitleg te geven van uw bedoelingen. STIER (21 april - 20 mei) Geen week voor overhaaste handelingen, ook niet op zakelijk terrein. U doet er goed aan diverse katten uit hun bomen te kijken, want er zit een kwaaie tussen. Vermoedelijk kent u hem maar al te goed. Op gevoelsgebied gaat het beter. Toon vooral begrip en eeduld en tracht niet eigen opvattingen door te duwen. ■■■iiMMila, TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Als het aan u lag, was iedereen tevreden en kregen ze allemaal hun zin. Als het maar gezellig blijft. Maar ditmaal moet u op één punt uw been stijf houden; de leiding is aan u en moet haar niet uit handen geven. Ook al geeft dat een boos gezicht. De redelijkheid van het geval zal het toch winnen. KREEFT (21 juni - 20 juli) U voelt neiging iemand voor te trekken, die dat niet helemaal verdient. U voelt u geëmotioneerd en ziet daardoor veel dingen niet objektief genoeg. Het einde van de week zal leuker verlopen dan het begin, doordat een bepaalde kwestie u opeens duidelijk wordt. Houdt rekening met uw dièët, vooral op hete dagen. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Geen week voor gokjes of zakelijke risico 's. U heeft een paar goede kansen, maar u moet die met verstand benutten. De deining in uw gezin vanwege de gemeenschappelijke plannen neemt af, maar er zijn nog punten die terdege moeten worden doorgepraat. Zorg er ondertussen voor dat u ook eens een kalm uurtje doorbrengt in de zon met een lievelingsboek. MAAGD (21 augustus 20 september) Een paar goede kansen zitten erin, als u uw aandacht bij uw zaken houdt. Uw neiging om de boel de boel te laten kan hierin lelijk tegenzitten. Uw bewijst een grote dienst aan een relatie die klem zit. Ga niet in op een zwaar gesprek met een relatie die momenteel op is van zenuwen. Luisteren en een grapje zijn in dit geval de beste oplossingen. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Indien u een kwestie te regelen heeft met een Kreeft-type, dan is deze week daar heel geschikt voor. Tot nu toe heeft u beiden uit pure vredelievendheid trachten te voorkomen, dat er een besluit viel. Nu zal dat ineens wel lukken. Nog steeds geldt het feit, dat ontspanning nodig is. U bent geprikkeld en dat heeft weer zijn terugslag op de huisgenoten. U bent nogal eens tussen de wielen en u weet wat dat betekent: glaasje laten staan! SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) Kans op een gezellige week, mits u rekening houdt met uw omgeving. Hoe goed uw eigen invallen ook mogen wezen, een ander kan ze ook hebben en in dat geval kan uw overaktieve geest de stemming bederven. Dobber maar gezellig mee op de stroom der gebeurtenissen, dat is beter. Gunstig aanbod mogelijk. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Gunstige week, pis u uw kansen weet te hanteren. Probeer niet iemand ondersteboven te praten die het goed met u meent. Op gevoelsgebied doet u er nog steeds goed aan af te wachten en niets te forceren. Een onverwacht bericht gooit uw plannen om, maar geeft u nieuwe inzichten. STEENBOK (21 december - 20 januari) Door uw zorg en toewijding heeft u een relatie, die het ver van prettig had, gered van een dwaas voornemen. U piekert over een familielid, dat in een ander continent vertoeft, maar u hoeft zich echt geen zorgen te maken. Over het algemeen een rustige week, waarbij u eenmaal stomverbaasd zult zijn over de houding van een oudere dame uit uw omgeving, die uw gevoel voor humor wel zal aktiveren. WA TERMAN (21 januari 20 februari) Ook deze week moet u zakelijk gesproken de dingen scherp uit elkaar weten te houden. U kunt alles in der minne schikken, ook al voelt u teleurstelling over de houding van de ander(en) en dat is ook het beste. Slepende kwesties hebben nog nooit iemand gelukkig gemaakt! U bewijst een grote dienst aan een oude vriend. Kans op brief met onverwacht nieuws dat u aan het denken zet. VISSEN (21 februari - 20 maart) Laat u deze week niet overduvelen door een gevoel van ontmoediging en teleurstelling. Maak gewoon een fijn plan en zet dat door! U heeft het nodige meegemaakt en bent daar psychisch nog wat moe van en dat is begrijpelijk. Maar het kan een goede week worden, want er zitten leuke kansen in! Misschien zelfs een verandering, die u niet verwachtte.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 13