ELF DOODSKOP- Mutaties bij het afscheid J.A. Claassens van Esso The Continental Singers in Rotterdam en Den Haag AAPJES ONTSNAPT Tijdschrift FIETSTOCHTEN ROND RUINEN 'w M >- Van 29 juli t/m 6 augustus a.s. zullen The Continental Singers voor de derde maal een bezoek aan Nederland brengen. In verschillende plaatsen van ons land gaan zij concerten geven en opnamen maken voor radio en t.v. Daarbij willen zij vooral proberen kontakt te zoeken met de jonge generatie. Dit interkerkelijke koor en orkest, dat 40 leden telt, komt uit Cali fornia en is samengesteld uit jonge studenten in de leeftijdsgroep van 19 tot 24 jaar. Zij zijn stuk voor stuk uiterst muzikaal op een niveau vergelijkbaar met onze conservato rium-opleiding. Zij besteden hun zomervakantie met het uitdragen van het levende geloof van de christen door middel van hun progressieve muziek. Hun pro gramma bestaat uit gospels en spirituals en is gericht op jonge mensen. De geschiedenis van The Continental Singers begint in 1963. Dirigent Cam Floria richtte een koor en orkest op met de bedoeling zijn eigen generatie door een eigentijdse „sound" met de oude „message" van het evangelie te bereiken. Gesteund door de vermaarde Ralph Carmichael geeft Cam Floria zijn „singers" een professionele training. Zij concerteren dan ook met een enorm veel sukses in de Verenigde Staten. Aangewakkerd door de suk- sessen groeiden The Continental Singers uit tot een organisatie die momenteel vijf koren en orkesten omvat. Zij reizen in een twee maanden durende toernee over de gehele wereld en dragen op hun eigen wijze, d.w.z. uiterst muzikaal, dynamisch en positief-modern, een praktisch christendom uit. In 1969 bezocht één van de groepen ons land voor de eerste maal. Men trad op o.a. in Aalten en Rotterdam. In 1970 trad men op in Utrecht, Rotterdam en Scheveningen. Deze concerten werden door ruim 8000 mensen bezocht. Aan deze sukses- rijke vijfdaagse toernee werd o.m. medewerking verleend door Youth for Christ-Nederland, Communi- catie-70 Rotterdam en diverse ker ken en groeperingen. Na vijf dagen stond vast: Nederland moest langer op het programma staan. Gezien het aantal reakties wordt dit jaar een verdubbeling van het bezoekersaantal verwacht. The Continental Singers zullen het Nederlandse publiek ruimschoots in de gelegenheid stellen hun concerten te bezoeken. Daarnaast geven zij enkele besloten concerten, georgani seerd met en voor de geestelijke verzorging van de Koninklijke Lucht- en Landmacht. Een concert door The Continental Singers wil zeggen: na enkele maten gefascineerd zijn, ondergedompeld worden in hun unieke manier van kommunikatie, wegvallen van de grenzen tussen ouderen en jongeren en vooral kommunikatie met Jezus Christus. Na Handels „Halleluja" geeft u zich gegarandeerd gewonnen, zo stellen de organisatoren althans. In onze directe omgeving staat er een concert op het programma voor zaterdagavond 31 juli in de kleine zaal van De Doelen te Rotterdam, aanvang kwart over acht (kaart verkoop aan de zaal) en op woens dagavond 4 augustus, zelfde tijd in de American Protestant Church. Hier is de toegang vrij. Op 31 juli a.s. zal de heer J. A. Claassens, directeur rederijzaken van Esso Nederland N.V. en directeur van de Esso Tankvaart Maatschappij (E.T.M.), deze functie neerleggen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij het aftreden van de heer Claassens heeft een reorganisatie plaatsgevonden waarbij de rederij zaken werden toegevoegd aan de afdeling logistieke planning onder de heer E. P. Mortimer. Laatstgenoem de volgt de heer Claassens eveneens op als directeur van de E.T.M. en als lid van de technische commissie van de Nederlandse sectie van het American Bureau of Shipping. De heer Claassens was voorts o.a. lid van de Raad van Bestuur voor de zeevaart, voorzitter van de Bond van Werkgevers in de Tankvaart en lid van de ledenraad van de Bedrijfs vereniging voor de Koopvaardij. Deze functies worden van hem overgenomen door drs. J. C. Leer dam, die als directeur van de E.T.M. reeds zitting heeft in de sociale raad van de Koninklijke Nederlandse Reeders Vereeniging. Als derde directeur van de E.T.M. werd benoemd de heer H. Uljee. AFSCHEID Op donderdag 22 juli om 10.00 uur nemen hoofddirectie, bedrijfsleiding en personeel in het Esso Gebouw afscheid van de heer Claassens. Om 16.30 uur begint een afscheids receptie voor relaties in Kasteel de Wittenburg in Wassenaar. De heer Claassens was ruim 47 jaar in dienst van Esso. In april 1965 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Claassens woont in Den Haag, Meloenstraat 140. 'Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiijiijillllllllllllllllllllllllllilliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuillililiiiiiiiiiii Reeds jaren achtereen wordt gedu rende de zomermaanden het eilandje in de middenvijver van Artis ge bruikt om er doodshoofdaapjes te huisvesten. Dit eilandje is begroeid met allerlei boompjes en struiken, waardoor het voor de bezoekers niet altijd gemakkelijk is de dieren die tussen het gebladerte schuilgaan, te ontdekken. Toch schijnt juist daar van een bekoring uit te gaan, want een groot deel van het publiek doet altijd een poging ze temidden van hun „miniatuur-oerwoud" gewaar te worden. Op het ogenblik zal men echter tevergeefs naar de doodshoofdaapjes op het eiland zoeken. Zeker, ze zijn er geweest, maar een iets te uitbundige groei van de beplanting is er de oorzaak van dat ze met fraaie zweefsprongen een in de nabijheid staande haagbeuk op het „vaste land" konden bereiken. Ze kozen hun domicilie in hoge bomen in de buurt van de zogenaamde Vossen- gang, het verblijf van kleine zoog dieren. Het zal de Artis-mensen beslist niet meevallen de vluchtelingen elf in getal te vangen. Men heeft overwogen enkele klapgevallen te plaatsen waarin allerlei lekkernijen zijn gelegd, maar op die manier vangt men er misschien een of twee; dan weten de aapjes dat ze deze plaats moeten mijden, hoe lekker de voorgeschotelde hapjes ook zijn. Bovendien is het de vraag of ze op het voedsel zullen afkomen want ze vinden overal in de tuin etenswaren genoeg: bladeren, insekten en wel licht zelfs jonge vogeltjes. En ook de prullenbakken bevatten in deze drukke tijd van het jaar allerlei eetbare zaken die door de bezoekers zijn achtergelaten. Toch zal men door het verstrekken van voedsel proberen ze zoveel mogelijk aan een vaste plaats te binden. Misschien dat het dan zal lukken ze op een of andere manier te vangen. De kans dat men ze door het ingeven van een verdovings middel te pakken kan krijgen, is uiterst klein. Dat heeft men in Ajtis al eerder ervaren. Toen jaren geleden eens een aantal rhesusapen van de rots waren ontsnapt, heeft men deze een dergelijk middel, verborgen in bananen, gegeven. De apen werkten de bananen met smaak naar binnen, maar gingen toen in een van de hoogste bomen van Artis, onbereik baar voor de mensen, hun „roes" uitslapen... Enkele maanden geleden bezocht Artis-directeur dr. E. F. Jacobi de Antillen. Het ging hem er tijdens deze reis vooral om de rode flamingo's op Bonaire te bestuderen. In het juli/augustus-nummer van het tijdschrift „Artis" vertelt hij over zijn eerste ontmoetingen met deze prachtige vogels in het speciaal ingerichte reservaat in het Pekel meer .- Ongeveer te zelfder tijd verbleef drs. Dekker in Suriname om te proberen een zeekoewijfje voor Artis te vangen. Ondanks het feit dat de expeditie geen succes had, leverde deze toch voldoende stof op voor een aantal boeiende verhalen. Zeer interessante en kleurrijke vo gels zijn de aan onze koekoek verwante, uitsluitend in Afrika le vende Toerako's. In Artis hebben de afgelopen tijd twee verschillende soorten voor nageslacht gezorgd, een vrij zeldzame gebeurtenis in dieren tuinen. Het is over deze geboorten en over de kleuren van de Toerako's dat de heer H. van de Werken een artikel, verlevendigd met enkele fraaie kleurenfoto's heeft geschre ven. „Eieren uit een doosje" is de titel van een door de heer H. Rensen- brink opgetekende gebeurtenis over het leggen van eieren door schild padden. Tot en met de maand augustus kan men op elke dinsdagmiddag - in de maand juli ook op donderdagmiddag vanuit het Drentse Ruinen onder deskundige leiding een fietstocht door de omgeving maken. Deelname is gratis. Verzamelen om 2 uur bij het V.V.V.-kantoor in het souterrain van het gemeentehuis. Wie geen fiets heeft, kan ter plaatse een fiets huren. Liefste jurken van heel lief zweefzacht katoenen voile, voor zwoele zomeravonden in Witmarsum of Tuitjehorn, Jisp of Gulpen, Lutjebroek of Ze- venbruggen of gewoon in deze gemeente waar u dit leest. (Eksklusief model van Rock-in '64). Voorts bevat dit nummer artikelen over het Sumatraanse reservaat Goenoeng Leuser, waarvoor thans door de afdeling Nederland van het Wereld Natuur Fonds geld bijeen wordt gebracht, over de wonderlijke Nieuwzeelandse kiwi's en over plom pe lori's, uit Azië afkomstige primi tieve aapjes, van welke soort een pas geboren exemplaar de voorplaat van dit nummer siert. Nadere inlichtingen over dit Artis- Nieuws worden gaarne verstrekt door de samensteller J. G. Nieuwen- dijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14