Aanvullende huursubsidie Bliksem zette Kethelse hooiberg in de fik TERMIJN VOOR AANVRAAG NU VERLENGD TOT 1 OKTOBER I burgerlijke ANDY'S SNACKBAR twee uur rijden kwart gMkïAM'K Gistermiddag rond half zes brak brand uit in een hooiberg aan de Polderweg te Kethel. Vermoedelijke oorzaak van de brand is blikseminslag, daar getuigen vertelden een lichtflits te hebben gezien en een knal te hebben gehoord, waarna het hooi in brand was gevlogen. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon in een uur tijds het vuur bedwingen met vier stralen. Om het hooi niet te erg te beschadigen haalde men de brandende pakken hooi naar buiten om het daar te blussen. De veertien brandweermannen kregen daarbij assistentie van sommige particulieren - v A. C J. SCHEFFERS DAM 35 HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG 12 - VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1971 Voor het verkrijgen van een aan vullende huursubsidie over het tijd vak lopende van 1 april 1971 tot 1 april 1972 is de aanvraagtermijn, die aanvankelijk sloot op 1 juli 1971, verlengd geworden tot 1 oktober 1971. Belanghebbende huurders die nog geen gebruik hebben gemaakt van de geboden mogelijkheden, worden zo in de gelegenheid gesteld alsnog een aanvraag in te dienen, die overigens slechts voor één jaar geldt en daarna opnieuw aangevraagd moet worden. Bouwen is zo duur geworden, dat velen de huur van de nieuwste woningen niet uit hun inkomen kunnen betalen. Daarom neemt de overheid een deel van die huurprijs voor haar rekening. Zij doet dat door het verlenen van woningbouw- subsidies aan woningbouwvereni gingen, gemeenten en particuliere exploitanten. Die woningbouwsubsi- dies komen de huurders geheel ten goede want zij werken huurprijsver- lagend. Ondanks dit huurverlagende subsidie zijn de huren van de nieuwste woningen voor sommige huurders toch nog te hoog in verhouding met hun inkomen. Om deze huurders wat extra steun te geven is het aanvullende huursubsi die ingevoerd. Het wordt in de vorm van een financiële rijksbijdrage verstrekt aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen. Dit aanvullende huursubsi die wordt dus niet verstrekt via de huurprijs van de woning, maar rechtstreeks aan de huurder. Om in aanmerking te komen voor het subsidie moet men aan verschil lende voorwaarden voldoen a. Men moet huurder zijn of worden van een woning, waarvoor na 31 maart 1960 bij de bouw rijkssubsi die is verleend. Onlangs is de regeüng verruimd en wel zo dat ook huurders van oudere woningen voor huursubsidie in aanmerking kunnen komen. In dat geval moet de verhuurder naast de normale jaar lijkse huurverhoging nog een extra huurverhoging hebben opgelegd. In dien dat het geval is moet de ^nvrager van het subsidie bij zijn aanvrage een beschikking van de Minister van Economische Zaken kunnen overleggen, waaruit blijkt dat deze met die extra huurverho ging is akkoord gegaan. In Schiedam zal dit echter slechts zelden voor komen. b. Men mag niet blijvend periodieke bijstand in de algemeen noodzake lijke dagelijkse bestaanskosten krachtens de Algemene Bijstandswet genieten. c. Men moet over 1970 een belastbaar inkomen hebben, dat minder is dan f 17.000,—. d. Men moet meer dan 1/6 a 1/7 deel van dat belastbaar inkomen aan huur betalen, met een minimum van f 1,100,— (gerekend naar de huur per 1 april 1971). Met het woord „huur" wordt hier bedoeld de huurprijs na aftrek van f 540,— indien in de huurprijs een bedrag is begrepen voor de centrale verwarmingskosten en de stook kosten van die centrale verwarmings installatie. Die huurders van woningen, die aan eerdergenoemde voorwaarden vol doen en nog geen aanvrage hebben ingediend kunnen dit alsnog doen en wél vóór 1 oktober 1971. Indien de woning op een later tijdstip wordt betrokken, kan nog binnen drie maanden na de datum waarop de huur is ingegaan een aanvrage worden ingediend. Voor het verkrijgen van aanvraag formulieren en nadere inlichtingen fcui men zich liefst persoonlijk vervoegen bij de afdeling Algemene Zaken, zij-ingang van het Stadhuis aan de Grote Markt. Deze afdeling is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Beschikking aanvullende huur subsidie van de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft tot doel uit 's Rijks kas aanvullende huursubsidies te ver strekken aan hen, die ondanks de subsidiëring van de woningbouw in het algemeen - gelet op hun inkomen een relatief hoge huur moeten betalen. De regeling geldt voor woningwet woningen en particuliere huur woningen, voor de totstandkoming waarvan na 21'maart 1960 subsidie uit 's Rijks kas is toegekend. Verder voorziet de regeling in de mogelijk heid dat andere groepen van wonin gen worden aangewezen, waarvoor de regeling mede toepassing kan vinden. Alleen huurders, die een belastbaar inkomen van minder dan f 17.000,— per jaar genieten, komen in principe voor aanvullende huursubsidies in aanmerking. In het jaar 1970 zijn door de gemeente Schiedam 253 ingevulde aanvraagformulieren voor huursub sidie naar het ministerie doorge zonden. In 131 gevallen werd subsidie toegekend, in 122 gevallen werd geen subsidie verleend. In totaal werd f38.615,— subsidie verleend, ofwel gemiddeld f 295,— (netto) per aanvrager. De gemiddelde netto huur, betaald door de 131 personen die huursub sidie toegekend kregen bedroeg f 1.787,- per jaar, terwijl het gemiddelde belastbaar inkomen f 7.987,- per jaar bedroeg. Er werd derhalve gemiddeld 22 pet. van het inkomen aan huur besteed. Door toekenning van de subsidie daalde dit percentage tot 18,7 pet. Hierbij dient nog opgemerkt te worden, dat voor de berekening van de huursubsidie is uitgegaan van het inkomen over 1969, vermeerderd met 5 pet., en de huur over 1970. In de meeste gevallen dient bovendien aan de huur nog een bedrag van f 540,— toegevoegd te worden: de buiten de subsidieregeling vallende kosten voor centrale verwarming en de stookkosten. Door degenen, wiens aanvraag om huursubsidie werd afgewezen, werd gemiddeld 14 pet. van het inkomen aan huur besteed. Bij de afgewezen aanvragen waren 14 grensgevallen. Zouden deze aan vragers gemiddeld f 32,40 per jaar méér huur betalen, dan zouden zij gemiddeld f 137,— subsidie per jaar ontvangen. Het percentage inkomen dat aan huur besteed werd, bedroeg in deze 14 gevallen 17,7 pet., slechts 1 pet. minder dan dat, wat door personen die huursubsidie hebben ontvangen nü aan huur besteed wordt. GEBOREN Robin z.v. C. Muilwijk en G. T. J. Hofman; Diana J. d.v. B. H. Rozenberg en E. Snelleman; Ange- lique E. M. d.v. T. H. Remmers en G. M. Schönhage; Eddy z.v. P. Damen en W. G. Schell; Jurriaan z.v. L. J. van Hees en M. J. Hendriks; Catharina d.v. B. Tettero en P. de Bruin; Yolanda M. d.v. J. W. Rieken en L. M. Hoozemans; Maria J. d.v. A. M. Foist en E. M. Geerlings; Veronique d.v. N. D. Mulder en D. C. Kapoen; Kenneth S. z.v. S. A. Bijl en I. M. Groenestijn; Martijn z.v. E. M. Mekes en M. van der Burght: Elisa M. d.v. D. P. M. van Dijk en M. F. M. Bassing; Johannes L. A. z.v. J. F. T. A. Passmann en C. T. M. Peulen; Dirk J. z.v. H. J. Aben en B. H. L.van Loenen. Margriet S. d.v. S. G. de Ridder en M. van Leeuwen; Erik z.v. R. Brouwer en N. van Oort; Edwin z.v. J. Konings en A. Schopenhouer; Tufan z.v. M. A. Turanoglu en A. SaglamAdriana S. d.v. M. Heijster en A. Groenendaal; Bart J. S. z.v. H. L. Hemmers en B. Jansen; Patricia d.v. P. G. Pelle en H. Triel; Bionda D. d.v. R. P. L. van Mosselaar en M. H. Grotenhuis; Sven z.v. A. J. van den Heuvel en J. Lenos; Henricus M. z.v. E. A. Collignon en H. van Steijn; Raymond E. z.v. C. G. van Kersen en H. L. Vons; Naomi J. d.v. J. Kadijk en T. A. van de Bree; Cornelia A. d.v. M. Hoogerbrugge en N. Hoogendam; Erik A. z.v. A. Jazet en J. M. Crone; Tatiana G. d.v. F. C. A. Burgers en J. A. Elderhorst. Maria L. d.v. F. C. L. van Nieuwen- burg en M. Offenberg; Martin c. z.v. N. Schaap en M. Schot; Kim d.v. M. T. van Nouhuus en P. A. van Dijk; Ramon z.v. P. M. Boender en A. van der Spek; Edith H. d.v. H. J. M. Munsterman en J. Filius; Sonja M. d.v. P. M. Rek en A. M. van den Bosch; Natacha d.v. G. J. M. de Graaff en T. Klein; Alexander z.v. J. W. lindenburg en J. van 't Hof; René R. z.v. W. Rooseman en L. J. Frieser; Anjfelique d.v. T. A. Pansier en S. van Gelder; Patrick P. A. z.v. A. R. J. Timmermans en T. M. Szymanska; Richardus J. z.v. T. C. M. van der Meer en J. C. vair der Gun; Zoran z.v. G. Kulas en J. D. van Oijen; Ronald A. z.v. J. P. M. van Voorden en L. Broekmans; Maurice z.v. A. van 't Hof en J. H. Tamminga; Edwin L. L. G. z.v. W. J. P. de Graaff en A. T. A. Kookhof; Paulus z.v. W. N. W. Durenkamp en J. H. Böhm; Adrianus F. C. z.v. A. C. Olsthoorn en J. L. Derksen; Mariska M. d.v. R. J. Schotte en M. v B zKi «Sa»? f- «•Si W. Pedersen; Peter A. C. z.v. J. M. Veenbrink en W. B. M. Gunnewegh; Laura d.v. L. Garcia Quinones en M. T. Vinuela Trujillo; Florentine H. d.v. F. van der Wind en J. L. Sedee. ONDERTROUWD A. van Blankers, 24 jr. en J. R. Elzerman, 21 jr.; P. Breeman, 23 jr. en M. E. van Heijningen, 20 jr.; T. M. van Dijk, 20 jr. en C. J. L. van Oyen, 21 jr.; C. J. Goedgebuure, 25 jr. en V. G. M. A. Moolenschot, 22 jr.; A. J. Greten, 20 jr. en J. C. Nijhof, 20 jr.; W. J. T. Leliveld, 23 jr. en M. I. Groenewegen, 21 jr.; L. M. H. de Lorijn, 21 jr. en A. M. F. Husken, 20 jr.; P. van der Pol, 22 jr. en A. H. M. Heggelman, 23 jr.; S. R. Polderman, 23 jr. en M. A. H. Pons, 19 jr.; J. A. C. van Raaij, 26 jr. en S. Stuart, 21 jr.; A. J. M. van Schijndel, 29 jr. en I. Dortland, 24 jr.; H. Smith, 36 jr. en A. C. M. de Bruin, 31 jr.; W. Verschoor, 23 jr. en M. W. Breedijk, 22 jr. Lorentzlaan 1 Tel. 153863 Schiedam Proef onze SPECIALITEIT SATE en neem het mee OVERLEDEN A. H. Duhen, 92 jr.; H. Bleiksloot, 81 jr., echtg. van J. Berkhout; C. M. G. Meijer, 87 jr., wed. van A. J. Bouwman; J. A. A. van Holst, 63 jr., echtg. van L. Bijl; G. van Dijk, 72 jr., wed. van P. Verhulsdonk; K. J. Eibers, 59 jr.; D. J. Kamphuis, 76 jr., wed. van T. Ammerdorffer. T. J. H. Koevermans, 64 jr.; H. Ubels, 86 jr. wed. van J. H. van RoeijJ. H. W. Mulder, 65 jr.; J. W. Blom, 55 jr. ONDERTROUWD C. W. Bakker, 45 jr. en M. M. Kop, 48 jr.; A. Brussaard, 22 jr. en A. J. de Graaf, 19 jr.; D. Driel, 23 jr. en B. Balvers, 19 jr.; J. C. Elenbaas, 26 jr. en A. van Ommen, 21 jr.; P. van der Gaag, 22 jr. en J. L. Scholte, 19 jr.; H. J. Grandazzi, 22 jr. en N. E. Weij, 23 jr.; T. W. Huisman, 23 jr. en W. Slavenburg, 20 jr.; L. W. G. Klapwijk, 24 jr. en C. T. M. van Rosmalen, 23 jr.; G. H. Krabben dam, 25 jr. en E. C. M. van Gelderen, 20 jr.; A. Langeveld, 23 jr. en C. M. Hagman, 20 jr.; H. van der Plas, 21 jr. en A. M. Vredebregt, 20 jr.; G. P. Rebers, 22 jr. en E. M. Nieuwenhuizen, 18 jr.; H. C. Stock, 26 jr. en D. A. L. Elshof, 21 jr.; H. C. Tjon-A-Pien, 26 jr. en L. M. I. van de Poll, 19 jr.; W. M. Wycisk, 27 jr. en M. E. E. van Beers, 23 jr.; M. van Wijk, 24 jr. en D. M. E. van Spronsen, 22 jr. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 GEBOREN Monique d.v. N. Niehot en W. Herkelman; Micha z.v. F. T. A. Ingenkamp en E. Saarloos; Sandra d.v. F. T. A. Ingenkamp en E. Saarloos. OVERLEDEN A. T. Vierboom, 72 jr.; A. C. van Harmeien, 80 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 12