Werk mee aan „Harpe Davids" nieuwe uniformen 2 mooiste RENAULT KOSTER n.v. do P T V. DEFECT EUROPAS GROOTSTE INDUSTRIËLE GASFABRIEK DRAAIT DEZE WEEK PROEF 5 VOOT tte a MODEHUIS i Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) OPLAGE 34.600 ex. Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 313.500 ex. Op 5 juli jl. was het 50 jaar geleden, dat de Chr. Harmonievereniging „Harpe Davids" door een groep muziek- minnenden werd opgericht. Die eigenlijke feestdag is geruisloos verlopen, maar men komt hierop terug. Het liefst in het Passage Theater, als dat tenminste op 5 november a.s. weer geopend is. Het bestuur, bestaande uit de heren L. v.d. Bos, voorzitter; P. A. Planqué, secretaris; W. de Bakker, penningmeester en het Werkcomité, gevormd door de heren R. W. Scholten, C. van Vliet en M. Goedendorp hebben daar op het ogenblik zorgenrimpels over op hun gebruinde voorhoofden. Laten we er allemaal maar voor duimen dat die rimpels verdwenen zijn op de receptie, die op 30 oktober a.s. van 3 tot 5 uur in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 wordt gehouden. GOUDEN GLANS „OP DE BEDELTOER" KLINKENDE NAIViEN BAZAR BEL RADIO ACTIEF Onwel geworden en overleden vrjrJir*:itiiirj/M/rj//i}vri rj nnria mw\ i u iti\i iv, «4 ENKELE GOEDE KRACHTEN TEL. 707777 18e JAARGANG WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1971 Het Nieuwe Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredektie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* „Harpe Davids" tijdens een optreden in Frankrijk. „Harpe Davids" bestaat dus een halve eeuw. Het werd als fanfare orkest opgericht en verwierf daarbij de naam „Harpe Davids". De oud voorzitter, de heer L. A. Alebregtse, blaast nog trouw zijn hoornpartijtje mee. Twee van de oprichters van destijds, de heren W. van Bommel en A. Krommenhoek bij het 40-jarig bestaan voor hun verdiensten Ko ninklijk onderscheiden hopen op 5 november a.s. het gouden feest van „hun" vereniging met een extra gouden glans mee te maken, want men is hard aan nieuwe uniformen toe, waarmede een bedrag van f 12.000,— is gemoeid. Op 23 februari jl. heeft men eendrachtig de hoofden bij elkaar gestoken om over de viering van „Harpe Davids" te praten. Er zijn daarna 150 circulaires aan verschil lende bedrijven gestuurd. Wéét u dat nog, heren directeuren? Misschien heeft u toen gedacht: och, dat is nog zó ver, maar u kunt het allemaal weer helemaal góed maken. Want dit „Harpe Davids" heeft bij de Spaarbank Anno 1820 een speciaal boekje geopend onder giro nummer 2717 met als speciaal nummer 157170. Een geluksgetal met die twee 7's erin? Na drie weken heerlijke rust en wat bruinsel aan gezicht, handen en benen weer heerlijk op de „bedel toer", voor het kleine „Harpe Davids", dat de naam van onze stad tot ver over de grenzen uitdraagt. Beurzen open voor deze Harmonie vereniging! Laat op 5 november het een grandiose presentatie van nieu we uniformen worden. Die van 23 jaar geleden, een tikkeltje aan de sobere kant, zijn echt versleten. Laten we daar met z'n allen in Schiedam iets aan doen. Gewoon uw giroblokje naar u toe trekken. VANAVOND nog... Anders gaat het weer helemaal over. De bezetting van 34 man (en een enkele jonge vrouw) is natuurlijk te klein, zodat u, wanneer u interesse voor hun muziek heeft, zich aan kunt melden bij de ijverige secreta ris, de heer P. A. Planqué in de Puttershoeksestraat 6. Vooral het groot koper behoeft nodige aanvul ling. Jammer dat door het uitvallen van twee bassen de medewerking aan een kerkdienst in de Grote Kerk op a.s. zondag nu vervallen moet. Zouden we dit dappere „Harpe Davids" in zijn wat sombere hemd laten staan? Neen! Duizendmaal neen! Schiedam is bij uitstek een muziekstad. In Schiedam kan beslist alles. Zeg nooit het omgekeerde, want dan kom ik weer met het Dafje Niet: „daar komen de Jantjes". Maar daar komen de Harmonieleden van „Harpe Davids" aan. Op 5 november in hun gloednieuwe uni formen? Dat ligt helemaal aan u... In de aanbevelingscommissie vindt u klinkende namen. Op de eerste plaats die van burgemeester H. Roelfsema, voorzitter van de Cultu rele Raad van Zuid-Holland, me- Een karakteristieke houding van de dirigent, de heer Glotzbach waar hij in F-ankrijk tijdens een optreden zijn Harmonie in goede banen op het muzikale vlak leidt. vrouw G. D. Verwey-de Graaff, wethouder van Culturele Zaken, mr. M. J. Blok, gemeente-secretaris, mr. J. C. J. Pels-Rijcken, voorzitter van de Stichting Schiedamse Gemeen schap, L. van Pelt, voorzitter van de Chr. Besturenbond, ds. C. van Zuylen, Gereformeerd predikant, ds. H. J. Groenewegen, Ned. Hervormd predikant, mr. H. Snoep, voorzitter van de Vereniging voor Chr. onder wijs, J. Vijfvinkel, makelaar en de heer P. J. Drenth, voorzitter van de Stichting V.N.F.G. Het correspondentie-adres van het Werkcomité is de heer R. W. Scholten, P. J. Troelstralaan 147, tel. 700649. Mensen, die in u geloven. Mensen, die weten hoe of de Schiedammers altijd reageren als er een beroep op hun financiële medewerking wordt gedaan. Vier jaar geleden startte de uni- form-aktie met een bijdrage van f 2,50 per lid en per donateur (soms). Er werd geregeld oud-papier ingezameld. Men deed een beroep op het Anjerfonds afdeling Zuid- Holland. Men heeft verschillende donateurs, die „Harpe Davids" prak tisch van het begin af aan hebben gesteund. Van vader op zoon, van moeder op dochter. Een hechte band. Op 4 september a.s. krijgt u de kans tijdens een groots opgezette bazar in de Sporthal „Margriet" uw bijdrage aan dit jubileumfonds te leveren door doodgewoon te komen en overal aan mee te doen. Dit wordt iets groots. Blijf dan eens thuis als je weet dat ook je gulden meer dan een daalder waard is. Een daalder voor „Harpe Davids". Ten onrechte meent men vaak dat „Harpe Davids" ouderwets georiën teerd is. U zou de moeite eens moeten nemen om het repertoire van dirigent A. L. Glotzbach en zijn „Harpe Davids" te beluisteren. Van daar dat men eigenlijk vindt dat deze naam uit de tijd is. Wie vindt een bétere? Allemaal eens goed nadenken. Allemaal iets doen voor deze Harmonievereniging in de aller eerste plaats. Tien jaar geleden zag men kans hun aan nieuwe instrumenten te helpen. En nu, bij het gouden feest? Góed geraden: die uniformen kómen er. Schiedam is beslist niet moeilijk! M. W.-S. Telefoon 15 16 04 of na 6 uur: 37 47 21; G'899-5874 of 01899- 3030. Rotterdamsedijk 2 De 49-jarige Rotterdamse vertegen woordiger A.P. werd in zijn auto op de Boerhaavelaan onwel en reed daardoor tegen een geparkeerde ijzeren hond op. Hij werd door de G.G. en G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis overge bracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. OP BROMMER Mevrouw G. van E.-N. reed op de Nieuwe Damlaan op haar brommer en kwam daarbij te vallen, waarbij de stoeprand geraakt werd. Met vermoedelijk een hersenschud ding en een hoofdwond werd zij door de G.G. G.D. naar de Dr. Noletstichting vervoerd en aldaar opgenomen. Deze week zal het opstarten be ginnen van de grootste industriële gasfabriek in Europa door Air Products Nederland N.V. in Rozen burg. Gedurende deze opstart- periode zal hogedruk stoom ten behoeve van de turbines worden afgeblazen. In samenwerking met de desbetref fende autoriteiten is nauwkeurige aandacht besteed bij het ontwerp en de bouw van de fabriek aan de controle over alle mogelijke bronnen van lawaai. Onder normale gebruiks- omstandigheden zal de fabriek daar om nagenoeg geen geluidsoverlast opleveren, zo wordt gesteld. Gedurende de proefperiode van 2 weken zal afblazen van stoom gepaard gaan met serie lange rom- melgeluiden die zullen worden ver oorzaakt door het plotseling expan deren van de stoom wanneer de druk daalt van 60 atm. in de pijpleidingen tot atmosferische om standigheden. Het afblazen van deze hogedruk stoom is van vitaal belang en praktisch onvermijdelijk bij het opstarten van een nieuwe luchtschei- dingsfabriek. Stoom dient te worden geblazen door leidingen met een diameter van resp. 10, 6 en 3 inch teneinde deze hogedruk leidingen te zuiveren van mogelijke en ongewen ste verontreinigdheden. Deze resten kunnen achterblijven na het ver binden van de koolstofstalen pijp leidingen tussen de aardgas stoom ketels en de hoofd stoomturbine. Indien deze procedure met het gebruik van hogedruk stoom niet zal worden gevolgd voordat met de uiteindelijke in gebruikstellingyzal worden begonnen, zou grote schade kunnen worden toegebracht aan de zeer kostbare stoomturbine-instal laties. Tijdens de komende testperiode van ongeveer 2 weken zullen iedere werkdag tussen 8 uur 's morgens en 7 uur 's avonds zes „rommeiknal- len" worden gehoord in de omge ving van de fabriek te Rozenburg. Eenmaal in vol bedrijf, zal de fabriek van Air Products Nederland N.V. nagenoeg geen geluidsoverlast produceren. Hoge bedragen zijn geïnvesteerd in de aanschaf van installaties ter voorkoming van ge luidshinder. voor zuster Keizer aandraven; de kerkbouwaktie van ds. Schuring; de aktie voor het invalidenclubhuis van Rietje Konings. Nü dan de uni formen voor „Harpe Davids". Het kan allemaal in een stad als Schiedam. Daarom heeft die stad dan ook zijn aparte bekoring. Eén woordje en de aandacht is gewekt. Nou ja, één woordje? Soms zijn het er wel veel meer, maar dat geeft allemaal niets. „Harpe Davids" heeft zich in die jaren een aparte klank verworven. Daarom verdient het onze geldelijke steun. Bom af. Uitgemaakte zaak. Eksklusieve kollektie bruidsjaponnen: modieus, stijlvol en vooral met een persoonlijk aksent. Ook voor aparte gelegen heidskleding. SERVICE-BUREAU GROFFEN Uitzending van kantoorkrach ten. Verg. nr. AD 225. 022. heeft nog plaatsingsmogelijk heden voor Typiste Ned. bruto 5.706.05 (netto min. 3,94ƒ4.15 Typiste Talen bruto ƒ6.10ƒ6.45 (netto min. ƒ4.18ƒ4.38) Steno-typ. Ned. bruto 6.506.85 (netto min. ƒ4.40ƒ4.60) Inlichtingen: Westtiavenplaats 17, Vlaardingen, Tel. 010346099. BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL.: 010-267416

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1