I BRAND OP ITALIAANSE TANKER BIJ W.F. Waar blijven de hobby mannen Menu van de week Dodelijk ongeluk op Kethelplein Schiedam heeft zijn S.Z.C.- sterzwemmers VUURWERK MET SPECIAAL VERZOEK SPAARBANK ANNO 1820 modieuze BIJZONDERE GEZINSDIENST 6 linr/A\ussii \ri\vrsimi hm i STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- ËN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" SCHIEDAM^ BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Kabeljauwfilets met kaas en noten Gevulde komkommer SCHIEDAMMERS... GROEPJES... SNOR EN BAARD VAN HENK... -JET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1971 ^FAXWfiWWIliVIIUW/lfcTVVWl BROERSVEST 111 4 SCHIEDAM tel.:010-267416 0 g\V/ ATVIILMIT l >v Een overzicht in de salonboot van de „Oranjeplaat" tijdens de cruisse van het Rode Kruis. Werklieden waren met lasapparaten bezig in een van de ontgaste olietanks van de Italiaanse tanker „Petrolsade", waar men bezig was aan stuurboordzijde een gat te boren van 15x10 cm. Vermoedelijk zijn bij dat branden vonken op de grond terecht gekomen, waar zich nog olieresten bevonden. Toen de rook naar buiten kwam, alarmeerde men de bedrijfsbrand weer, later bijgestaan door de brandweer o.l.v. commandant D. de Jager, die het vuur met een hoge en lage druk nevelspuit bestreed. En waarbij twee blusboten van de W.F.-werf, waar dit schip gerepareerd werd, de wanden van deze tanker nat hield. De Arbeidsinspectie en de politie stellen een onderzoek naar de oorzaak van deze brand in, waarvan de schade nog niet bekend is. De omliggende gebouwen werden veiligheidshalve ontruimd... Schiedam Telefioon 26 47 81 Onze cursussen zijn deze week weer begonnen. Het animo ervoor was en is geweldig! Wat fijn, dat u zo'n goed gebruik maakt van de kansen die onze Stichting u bieden kan! Een paar cursussen willen wij nog eens extra onder uw aandacht brengen. De cursus „Uiterlijke Verzorging" op de dinsdagmiddag van 1.30-4.00 uur is nog niet voldoende bezet. Kosten f 14,— voor 8 lessen plus f 1,— adm.- kosten (alleen wanneer u nog niet op een cursus was dit jaar) en f 5,— preparatengeld, maskertjes, make up enz. Er zullen toch ongetwijfeld veel dames zijn, die hun uiterlijk goed willen leren verzorgen. Mogen wij op een spoedige opgave reke nen? Op de woensdagavondcursus „Ko ken" is nog een enkele plaats vrij. We zouden héél graag vlug begin nen om u allerlei heerlijks te leren klaarmaken. Ook voor de mannen onder u, die graag kokkerellen! Waar blijven de Hobby-mannen? Onze consumenten-informatrice is er weer op dinsdag- en donderdag morgen van 9.30-12.00 uur en op woensdagmiddag van 1.30-4.00 uur. Maakt u hier toch vooral gebruik van bij aanschaf van huishoudelijke apparaten, vloer bedekking, gordijnen enz. enz. Ook voor klachten bent u bij ons aan het goede adres. Neemt u wél uw rekeningen, correspondentie, enz. mee, wanneer u bij ons komt. Bent u er ook weer op bedacht, dat u niets aan de deur koopt, vooral nergens een handtekening voor plaatst? Het kan u véél geld kosten en vaak is het gekochte dat beslist niet waard. Mocht u ergens over twijfelen, belt u ons dan eerst even. In dit geval geldt boven alles: bezint eer ge begint! Een gewaar schuwd mens telt voor twee. Komt u ook weer eens naar onze foldervoorraad kijken We hebben ze op allerlei gebied. Voeding, kleding, wasmachines, naaimachi nes, te veel om op te noemen. Komt u zelf maar kijken, het loont de moeite. We hopen u vlug bij ons op Korte Dam 5 te mogen begroeten. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. En u weet het: staat de deur open, kijkt u dan even of er iemand op kantoor aanwezig is. U bent van harte welkom. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5 of horens op no. 264 781. ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Vervolg van pag. 1 clubhuis voor alle invaliden van Schiedam. Zaterdag 11 september wordt de dag van „Open het invaliden-clubhuis"... De heer Valk maakt hevige studie van scheepswerven onderweg. Het gaat zomaar ineens regenen, maar het bederft de stemming op de „Oranjeplaat" niet. Mantels en jas sen worden uitgedeeld. De boot tocht is bijna voorbij. Aan het Hoofd staan verschillende familieleden. De trouwe autover voerders, een autobus, een wagen van de G.G. en G.D. De Schie dammers zijn het laatst aan de beurt om te embarkeren. In hun oren nog de dankwoorden van de heer Van Gent namens hun gesproken aan het adres van de mensen van het Rode Kruis afd. Schiedam en Overschie. En een oproep om- het werk van Rietje Konings te steunen. Een hele fijne dag. Dank u wel bestuur van het Rode Kruis, dank u wel kapitein De Jong. En... graag tot ziens volgend jaar! M.W.-S. Burgemeester H. Roelfsema heeft gisteravond de twee jonge zwemster ren van S.Z.C. persoonlijk geluk gewenst met hun succes in dit weekend. Waarbij zij de naam van onze stad in „De Plompert" op grandioze wijze uitdroegen René v.d. Kuil, telg uit een succesvol zwemgezin, wist beslag te leggen op het nieuw Europees jeugdrecord op de 1500 meter. Goed voor een gouden plak en bloemen van het gemeentebestuur. Ruud Pijper was iets minder geluk kig, wat zijn prestaties betreft, maar hij heeft nog zoveel tijd om het goed te maken! Onze gelukwensen en nog heel veel succes. Komkommer is een groente, die ons weinig calorieën levert, maar toch nog vrij veel mineralen bevat. Een reden dus, om ze eens in ons menu op te nemen. Vooral gevuld met een vleesmengsel zorgen ze voor een welkome afwisseling. Zondag: grapefruit met sherry, ge- grillde kip met zoet-zure saus, frites, Irish coffee. Maandag: kippesoep, slaatje met toast of stokbrood. Dinsdag: andijvie met runderlap en aardappelpuree, yoghurt met me loen en gember. Woensdag: rode bieten, aardappelen en ragout van rest rundvlees, vanille- vla. Donderdag: gevulde komkommer met rijst, kwark of Bulgaarse yoghurt. Vrijdag: kabeljauwfilets met kaas, noten, stokbrood, sla, fruit. Zaterdag: bami. 750 gr. kabeljauwfilets (vers of diepvries), 100 gr. gehakte noten, 100 gr. kaas, mosterdpoeder, half kopje melk, citroensap, peterselie, boter. Zout en peper de filets en leg ze in een beboterde vuurvaste schaal. Meng de gehakte noten met de kaas, de melk en de kruiden. Schenk dit over de filets en druppel er wat citroensap over. Strooi er nog iets achtergehouden geraspte kaas over en leg er wat klontjes boter op. Plaats de schotel gedurende onge veer 30 minuten in een voorver warmde, matig hete.oven. Strooi er voor het opdienen gehakte peterselie over. Schil 2 komkommers en snij ze in de lengte doormidden. Haal de pitten eruit. Leg de helften naast elkaar in een beboterde vuurvaste schotel. Kook 2,5 dl. water met wat zout en een scheut azijn en schenk dit over de komkommers. Maak vervolgens de vulling. Fruit een gesnipperd uitje goudgeel in een lepel olie, voeg in blokjes gesneden varkenslever toe en bak deze even mee. Meng 250 gr. varkensgehakt met zout, peper, knoflookpoeder, marjolein, paneermeel en ketjap. Roer het ui-levermengsel hierdoor. Vul de twee komkommerhelften er royaal mee en leg hierop de andere komkommerhelften. Klop 2 potjes zure room los met zout en paprikapoeder en schenk dit over de komkommers. Dek de schotel af met aluminiumfolie en plaats deze ongeveer 30 minuten in een voorverwarmde tamelijk hete oven. Neem na een half uur de folie eraf en leg tussen de komkommers 4 aan de bolle kant ingekruiste toma ten. Na nog eens 10 min. in de oven is het gerecht klaar. bezet met dienstvaardigen. Mevrouw W. Koetsveld-Schoen makers, bedpatiënte uit Schiedam heeft een voortreffelijk uitzicht zo bij de boeg. Naast haar de 84-jarige mej. A. Sant uit Wateringen in een invalide-stoel. Ik moet eigenlijk naar bruggen enz. kijken, maar de „kap" weet dat deze mensen zo graag praten over deze dag, over hun huisje, hun kinderen vooral over hun kleinkinderen. De heer Klein-Herenbrink (79) en ere-lid van het Rode Kruis, afd. Schiedam wordt beslist niet ver geten. Het echtpaar Zonneveld gaat voor de eerste keer mee. Jacoba Josina Dieters-v.d. Bosch, die talloze ma len, ook voor het Rode Kruis de collectebus gehanteerd heeft, geniet stilletjes van deze verwennerij aan boord. Evenals Francien Steenhou wers van „Frankenland". Ik strijk even bij het echtpaar Van Gent, sinds kort bewoners van Thurlede neer. De heren G. WJ. v.d. Sloot en C. R. Schönherr, kunnen niet onder woorden brengen, wat of deze tocht voor hen betekent. De heer G. van Roon waagt zich even op het achterdek tezamen met de heer V.d. Meer. Maar er is nogal wind en helemaal geen zon... Eigenlijk vormt bijna elke tafel een groepje. Ik praat met de dames Voskamp-du Clou en mevrouw T. de Boer-van Reeuwijk uit Zoetermeer, waarvan de laatste gezellig zit te puzzelen uit het kersverse Algemeen Dagblad. „Het is een machtige instelling", verzekert me de heer H. Bokhoven uit Oud-Beijerland. „Hier groei je al dagen naar toe", wat bevestigd wordt door andere stad genoten, zoals de dames Blaak-van Wijngaarden en De Regt-Olivier. Dirk Hitzert, die Oud-Beijerland een oude stad vindt, maar er meteen aan toevoegt: „Het is er geweldig". Kunnen we in Schiedam toch ook zeggen? De tafel van „De Lier" heeft enorme schik om de op- en aanmerkingen van de kleine, pittige 86-jarige oma V.d. Lingen-v.d. Akker. Met een prachtig uitzicht zo vlak voor het raam. De heer G. v.d. Meer uit Maassluis heeft vroeger veel gevaren. Nu voelt hij zich dus in zijn element. Nog even dit: Teunis van Zwienen uit Maasland met pet op, zou je het beslist niet aanzien, dat hij al 88 jaar is. Vanaf zijn elfde jaar heeft hij vroeger klompen gemaakt. Een be drijfje van vader op zoon. Hij heeft veel meegemaakt, maar geniet nu van een welverdiende rust. Rietje Konings aan boord betekent alleen maar iets leuks verzinnen voor de grote dag van 11 september. Henk van Rijn, een der Rode Kruis-helpers, stapt op 't ogenblik heel zelfbewust met een snor en baard door het leven. Niet lang meer! Want dat harige pluksel wordt op 11 september afgeschoren bij „opbod". De eerste f50,- zet ik hiervoor in. Maar natuurlijk brengt dit alles veel meer op. Tenslofte werken we allemaal mee aan de verwezenlijking van dat De Kermisweek 1971 behoort weer tot het verleden. Op een geheel ander terrein dan voorheen werd vuurwerk afgestoken, wel een uur te laat, waardoor vooral de kinderen het nogal koud hadden. Maar de wind is hier uiteraard veel harder dan op de Vlaardingerdijk. De scheepswerf W.F. werd feeëriek verlicht, dat zal iedereen toe moeten geven. Maar er was gevaar dat er af en toe een stukje vuurwerk op je hoofd zou belanden. Nu zijn prui ken wel helemaal „in", maar tja, éigen haar heeft toch voorkeur! Verhéugend was in elk geval de grote opkomst, de verscheidenheid van grote „stukken" die sissend de lucht in gingen en Schiedam een apart cachet gaf. Met als sluitstuk de regels: „Steun invaliden-clubhuis". En wie zal aan dat verzoek op 11 september in het bijzonder voorbij gaan? Al komt er op 4 september eerst nog een corso. Heeft u al een origineel ideetje voor uw wagen in uw hoofd? Het hoeft allemaal niet zo duur te zijn. Wél opvallend! Ter hoogte van het Kethelplein schrok de 48-jarige automobilist J. van D. bij een snelheid van 120 KM tijdens inhaling van een bestelbusje plotseling van een auto die via de invoegstrook de Rijksweg op wilde gaan, dat hij de macht over het stuur verloor. Zijn auto over de kop sloeg, waarbij zijn echtgenote uit de wagen werd geslingerd en met een ernstig hersenletsel naar het Holy-zieken- huis in Vlaardingen werd vervoerd. Waar zij kort na aankomst overleed. Haar man werd met uitwendige verwondingen in het Holy-zieken- huis opgenomen. De andere automo bilist, de heer J.V. uit Hoek van Holland, kwam met de schrik vrij. De verkeerspolitie van het hoofd bureau van politie in de Lange Nieuwstraat verzoekt getuigen hier van zich te melden via 269333. Men schrijft ons: „Wij nodigen u allen hartelijk uit tot het bijwonen van een gezinsdienst uitgaande van de Gerei'.- en Ned. Herv. kerken van Schiedam. Zij wordt gehouden op zondag 22 augustus a.s. in de GOEDE HAVEN kerk om half vijf 's middags. Het is ons een groot genoegen dat ds. C. Langbroek, Chr. Geref. predikant te Veenendaal, bereid is gevonden deze dienst te leiden. Velen van u zullen hem reeds kennen van de T.V. waarin hij ook dit soort diensten voorging. Medewerking wordt verleend door het koor „Ons Vriendenkoor" (gees telijk gehandicapten) uit Dordrecht o.l.v. dhr. J. v.d. Kooy. Na afloop is er gelegenheid een kopje koffie met elkaar te drinken. U allen van harte welkom".

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6