Corso-karavaan voor het invaliden-clubhuis BALLY S.G. penning voor P. F. M. v. Beurden BÖ0T Gilles de Vet Plons... Plons... 34 wagens en volop muziek IN MEMORIAM: H.B.S. tegen N.D.S.N. JUWELIER •Schoenen kéét kenmerk vo-n kwa.Ute.it va_"Dg!g!L Qroes'stxzei- 33g $cht#c MORGENMIDDAG moet u allemaal eens naar de Maasboulevard komen. Gewoon kijken naar die reuze karavaan van auto's en grote wagens, die voor het corso van de aktie van Rietje Konings rijden. „Open het Invalidenclubhuis" wordt dan een beetje ingeluid. Mocht u denken daar krijgt ze niemand voor, want de mensen zijn uitgekeken op een soort Lichtstoet, dan vergist u zich. Maar liefst 34 deelnemers gaven zich hiervoor op. Steek de koppen bij elkaar en neem CONSTANT VERLOVINGS RINGEN LAATSTE GEDEELTE EHBO-ers HERVATTEN CURSUSSEN A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 GESCHENK EN BLOEIDEN J. SALENTIJN Antiekbeurs Diergaarde Blijdorp Rotterdam HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1971 Het is niet de bedoeling er een bloemencorso van te maken. Al zal men het beslist niet kunnen laten om hier en daar een bloemetje op de auto's te bevestigen. De naam uitdragen van de zaak, maar beslist ook van het doel, waarvoor men deze middag rijdt. Met grote letters vermelden a.u.b.l Héél Schiedam moet weten, dat dit corso voor het clubhuis is voor alle invaliden van Schiedam straks. Om 2 uur zet de stoet zich in beweging. Vanaf de Maasboulevard met begeleiding van de muziek vereniging „Gusto", D.O.K., de drumband van O.B.K. en zijn charmante majorettes in deze volg orde: Hoofdplein, Rijnstraat, Nieuwe Maasstraat, Rozenburgerpl., Rozen- burgsestraat, Willemskade, Groene- laan, Willem Brouwerstraat, Konin- ginnebrug Maasdijk, Nieuw Mathe- nesserstraat, Afrit Rotterdamsedijk, Boerhaaveplein. Hier staan de Rijnmondband en „St. Ambrosius" te trappelen van muzi kaal ongeduld om de stoet verder te begeleiden via: Boerhaavelaan, P.K.O. Laan, Singel, de enige met levenslange garantie Bewonder de hele kollektie en neem een gratis kleurenfolder mee. (Op het graveren kunt U wachten.) Bij aankoop ont-' vangt U o.m. het „idee-verlo- vingsboek". Uw K.E.S.-juwelier I 1 C. KOK SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93 Tijdens zijn vakantie in Spanje overleed onverwachts onze stadgenoot Gilles A. J. de Vet, hoofdcommies bij de gemeente lijke Woningdienst. De heer De Vet bereikte de leeftijd slechts van 52 jaar. Gedurende de oorlog was de heer De Vet van oktober 1940 tot 30 juni 1945 werkzaam bij de luchtbescherming in Schie dam. Als tijdelijk beambte kwam hij op 1 juli 1945 in dienst, waarna op 1 maart 1946 zijn vaste aanstelling volgde. De heer De Vet doorliep de ver schillende rangen tot zijn hui dige rang van hoofdcommies. Gilles de Vet was een zeer bekende en geziene figuur in Maaarrr, er staat nog veel meer op het programma! Wil je iets berei ken, dan moet je gewoon „door douwen". Ik geloof wel dat dit bij Rietje Konings in góede handen is! Laat iedereen morgenmiddag even denken: heb ik daar al iets voor gedaan? Gewoon bellen: 705381... P.S. Er worden drie medailles voor de meest originele presentaties uitge loofd. Een bloemetje hier en daar er dus bij. Maar dat versiert u zelf wel! Huis te Riviereweg, L. Kerkstraat, Grote Markt, Ooievaarssteeg, Park weg, Mgr. Nolenslaan, Nw. Damlaan. Een klein stukje van de route zonder muziek. Niet lang! Want bij de W. de Zwijgerlaan staat „Juliana" en voegen O.B.K.'s drumband en zijn majorettes er zich weer bij. Verder gaat het dan via deze route: Stadhouderslaan, Penninglaan, Stad houderslaan, Julianalaan, Jacob Catslaan, B.K. Laan, Rembrandt- laan, P. J. Troelstralaan, Mgr. Nolenslaan, Nieuwe Damlaan, Chur- chillweg, Pr. Beatrixlaan. Zeg Kethel en je zegt „St. Rad boud". Deze mannen staan op de Schiedamseweg de stoet op te wachten, om met begeleiding van O.B.K.'s drumband en zijn majoret tes via de Zwaluwlaan, van Beinum- laan deze hopelijk feestelijk versier de wagens met duidelijke opschrif ten waarvoor zij deze middag rijden te begeleiden tot het eindpunt: Laan van Bol'Es. Hier verleent de politie alle mede werking tot ontbinding van de stoet en dan behoort dit corso tot het verleden. Er is hier ontzettend veel werk voor verzet. Het lijkt allemaal zo eenvou dig. HOOFDZAAK is dat er zoveel inschrijvingen binnen kwamen. Natuurlijk, het hadden er veel meer kunnen zijn. Rietje Konings is er blij mee. Iedereen zal morgen eraan herinnerd worden, dat er een aktie voor een clubhuis voor invaliden gevoerd wordt. Draagt u de verwezenlijking daarvan een klein beetje op uw wagens uit. Dan heeft ook u, deelnemers, uw belangrijk steentje aan dit doel meegedragen. De afdeling SCHIEDAM van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. deelt ons mede dat de nieuwe kursus ter verkrijging van het, Eenheidsdiplom a zal aanvangen op maandagavond 4 oktober a.s. voor beginners, voor gevorderde op dinsdagavond 5 ok tober a.s. De begintijd is voor beide avonden 19.30 uur, einde 21.30 uur. Deze kursus wordt gegeven in de bovenzaal van het gebouw Huisves ting, Westmolenstraat 26 te Schie dam. Aanmeldingen voor de nieuwe kur sus kunnen geschieden bij mevrouw E. Kockx-van Gerven, Mgr. Nolens laan 402; dhr. J. P. de Ruiter, Diepenbrockstraat 45; dhr. A. van Katwijk, Galileistraat 17a en bij het secretariaat Vlaardingerdijk 335a, tel. 264188. Inschrijvingen van H.H. werkgevers voor leden van hun personeel worden eveneens gaarne ingewacht. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 Schiedam. Vooral door zijn grote kennis van de Schiedamse achtergronden trad hij, hoewel niet officieel, vaak als een soort contactman op tussen de Wo ningdienst en de bouwwereld. Vele jaren was hij secretaris van de R.K. Bouwvereniging „St. Jozef". Zijn verscheiden betekent voor al voor de amateur-toneelvere niging „Brederode" een groot verlies. Ruim 25 jaar heeft hij hierbij verschillende rollen ver vuld. Hier had hij een bestuurs- funktie, doch ook in de sectie Toneel van de S.G. In vele rollen heeft hij zich gegeven, waarvan vooral de herinnering bij blijft in zijn optreden in de toenmaals befaamde revue's van -de S.G. Doch ook bij de wagenspelen. Schiedam bewaart aan deze vlotte Brabander, hoewel in Schiedam geboren, een dank bare herinnering... Competitie 2e klasse K.N.V.B. A.s. zaterdag speelt Sportpark Harga, naast de wielerbaan, te 14.30 uur. „De Penning van Verdienste" der S.G. nu ook in het bezit van de heer P. F. M. van Beurden, hier overgedragen door de vice-voorzitter van de S.G., de heer W. Meinen. Het jongetje Piet F. M. van Beurden dat in 1945 beslist geen verkenner wilde worden, hoorde zijn levensloop tot nu toe woensdagavond met een glimlach aan. Met veel gevoel voor humor belichtte de districts-commissaris van de Katholieke verkenners, de heer J. F. van Heel het prille begin bij de St. Hubertusgroep. Waar deze Piet al spoedig zijn onmisbare diensten bewees. Men altijd op hem kon rekenen. De man die overal een oplossing voor wist. Speciaal als men in vervoersmoeilijkheden zat... Het bloed, ook het puur verkenners- bloed, kruipt, waar het niet kruipen kan. Piet werd verkennersleider, groepsleider, Rowanleider. Om dan zijn bestemming te vinden als districts-commissaris algemene za ken financiën bij het Delta-district van de Katholieke verkenners. Daar tussendoor nog even getrouwd, maar nu voor de verkennerij verloren... Vandaar een afscheidsavond te midden van zijn allerbeste vrienden uit die jaren. Waarbij nog even herinnerd werd aan het feit, dat hij in 1964 werd onderscheiden met de Gouden Jacobsstaf. Reden genoeg om hem hiervoor alle hulde en dank te brengen. Hetgeen nogeens extra benadrukt werd door de heer W. Meinen, vice-voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, die tevens zijn bemoeienissen met de zeeverkenners, de Nationale jeugd collecties en nog meer zaken op het sociale vlak onderstreepte. Dit alles bij elkaar was voor het bestuur van de Schiedamse Gemeen schap aanleiding hem hiervoor te onderscheiden met de Penning'van Verdienste van de S.G. Die hij kreeg uitgereikt niet alleen voor het clubwerk, maar ook voor alles wat hij in het algemeen belang voor de bevolking van Schiedam verricht had. Met een hartelijke handdruk over handigde de heer Meinen hem het kleinood met de bijbehorende oor konde. Zeer tot verrassing van Piet van Beurden. Die alleen maar aan een gezelüg afscheidsavondje ge dacht had... De heer van Heel, enkele afwezigen verontschuldigend wegens werk zaamheden elders, zorgde eveneens voor een enorme verrassing. Namens het gehele Delta-district werd het echtpaar van Beurden een prachtige moderne wanddecoratie rijker. Ge heel passend bij hun dekenkist. Mevrouw Van Beurden ontving een geurige bloemenhulde. De heer G. Rens, die Piet al vele jaren vanuit de verkennerswereld kent, gelooft niet in zijn afscheid. Hij had alweer zijn medewerking aan de Nationale Jeugdcollectie toe gezegd! De oude Jeugdraad was ter ziele, maar er komt een andere voor terug. Spr. dankte hem voor de bijzonder prettige samenwerking in al die jaren en wenste hem graag het allerbeste toe. Al zou hij nog weieens een beroep op hem doen... Vriendelijke woorden tenslotte van het nationaal bestuurslid, de heer L. Mientjes en een dankwoord van de scheidende zelf. Die het Delta-dis trict niet met lege handen verliet, doch een grondig overzicht van zomerkampen en financiën als her innering en studiebeleid achterliet. Daarna bleef men nog een poosje gezellig bijeen... Remington Multi-wekker, deze volautomatische wek ker repeteert het wekge- luid één uur lang om de 10 minuten. Precisie-uurwerk met 24 uur weksysteem. Verlichte wijzerplaat. Han dige dag/nachtaanduiding. Weekend-knopje als u niet gewekt wilt worden. In grijs, ivoor en groen 48,50 Remington wekkers, reeds vanaf 29,75 Meester horlogemaker WIJ GEVEN SCHIEDAMZEGELS Dr. Wibautplein 15 telefoon 706905 Ruime parkeergelegenheid 's-Maandags gesloten. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Tandarts Met ingang van 13 september 's maandags en vrijdagsmid dags geen speekuren meer in het Groene Kruis-gebouw, Schiedamseweg, Kethel. Vrijdagavond 10 september: van 18.0023.00 uur. Zaterdag II september: van 10.0023.00 uur. Zondag 12 september: van 10.00—18.00 uur. De bestuurder van de vorkheftruck, die aan de Lange Haven bezig was dozen naar binnen te rijden zag plotseling dat er een ton aan het rollen was. Een ton van de firma Legner, een ton, waarin vermoedelijk een heleboel typisch Schiedamse drank zat. De ton bewoog zich richting gracht. De heftruck-bestuurder, een mens-fen drank jlievend persoon verliet onmiddellijk zijn eigen machine en spoedde zich wat in krantentaal zo treffend heet: ,,de plaats des onheils". Helaas kwam hij een halve seconde te laat en de ton plonste in het water. Teleurgesteld wilde hij zich weer aan het werk begeven toen een tweede PLONS zijn aandacht trok... hij kon nog net zijn vorkheftruck nawuiven, die eveneens het vuile sop koos. De man was vergeten er de handrem op te zetten! Op al dat geplons kwam zijn baas aangerend. Ziende, wal was gebeurd gaf hij luid schallend enige psalmen ten beste, die ik later vergeefs in het groot liederenboek heb opgezocht... de toch al bijna in elkaar gestorte R.K. Kerk aan de Haven, bibbert er nóg van! Overigens, lieve lezers, dat Middenstands Warenhuis op de Hoogstraat zal waarschijnlijk nooit „van de grond komen". Volgens wethouder Collé, die het weten kan, is het met de dertien firma's die er samen aan bezig waren als met de tien negertjes: er valt er voortdurend ééntje af! Schiedam blijft een stadje met véél vallen en weinig opstaan! SEBA STIAAN

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3