..Open het Inval iden- elubhuis" SPAARBANK ANNO 1820 V. J -s Zilver Als een donderslag. Vragen over Sportfondsenbad Café 't Spinnewiel SPAARGIRO Vervolg wordt HEROPENING voor èl uw betalingen BONDSSPAARBANK El" STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM Er zullen nog maar heel weinig mensen in Schiedam zijn die NIET weten, dat Rietje Konings een aktie voert, overigens via de Stichting „Lentefeest", om te komen tot de bouw van een eigen clubhuis voor alle invaliden van Schiedam. Met alles erop en eraan. Op grootse wijze werd het „Lentefeest" op zaterdag 3 april ingeluid. Met een hartelijk openingswoord van burgemeester H. Roelfsema. Een Sporthal „Margriet" met invaliden en chronisch zieken als speciale gasten. Andere belangstellenden en een keur van artiesten. Plus muziek en nogeens muziek... HET CORSO COEN MOULIJN KOMT... HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1971 Schiedam Burgemeester H. Roelfsema tijdens de opening van het „Lentefeest" in april. Op dat moment zag Rietje Konings waarschijnlijk in een visioen het clubhuis al staan! Als een huisarts vijf en twintig jaar „dag en nacht" voor zijn patiënten heeft klaar gestaan, zijn er altijd wel dankbare lieden die menen dat er iets aan gedaan moet worden. Ik vind dat een aardig, sympathiek gebruik, bovendien houd ik wel van een feestje! Voor een chirurg of een oogarts - om maar toevallig een paar specialisten te noemen bestaat dit gebruik niet. Die tracteren hun vrienden op een borrel en nemen in het allerergste geval een extra snippermiddag om te gaan tennissen. „Hoe komt dat? vraag ik me af. Vijf en twintig jaar achter de operatie-tafel is waarachtig geen kleinigheid en zestig brilletjes per dag oppassen valt ook niet mee Dat betekent - als je het ongeveer berekent zo'n DERTIG DUIZEND operaties, inclusief natuurlijk het wegnemen van een bobbeltje of een wratje en schrik niet DRIE HONDERD DUIZEND paar ogen bekijken! Eigenlijk zou zo'n specialist minstens door H.M. de Koningin moeten worden onderscheiden met iets hoogs. Maar niemand vraagt zo'n onderscheiding aan voor een specialist! Vreemd? Nee, toch ook weer niet. Ik geloof dat het een kwestie is van klantenbindingEen huisarts, het woord zegt het al, komt aan huis, kent het gezin, is een vertrouwensman, een vriend. Ieder jaar komt hij een zeker aantal keren bij ons over de vloer. Een specialist zien we minder, bovendien zien we bij een operatie de chirurg helemaal niet, omdat we tijdens zijn werk „onder narcose" zijn. Weliswaar komt hij ons later bemoedigend op de schouder kloppen, als het karwei achter de rug is, maar dat doen je familieleden ook. Hetzelfde geldt voor de oogarts, die, als hij werkelijks iets gróóts verricht zijn patiënt eveneens onder narcose heeft. Kortom: wij beséffen niet hoe moeilijk hun werk is, een werk dat door onze vriend de huisarts niet gedaan wordt, omdat hij het niet kan. (Wat overigens geen schande is, u en ik zouden het ook niet kunnen). Toch wil ik van deze plaats alle zilveren chirurgen en alle zilveren oogartsen van Schiedam namens u allen bijzonder hartelijk HULDE en ..WEL BEDANKT" toeroepen. SEBASTIAAN Telefoon 26 47 81 kleine uurtjes op twee vingers geteld, dicht. Dan is er het baardje van Henk van Rijn die bij opbod „weg moet", want die inzet van f 50,— is natuurlijk veel te laag. Beleef dit feest voor dit clubhuis mee. Geef zoveel u kunt. In een enveloppe. Of desnoods een doosje. Maar geef iets voor dit doel, dat gestalte gaat krijgen. Mede dankzij de volledige inzet van Rietje Konings. Het bericht kwam als een donder slag bij heldere hemel en we zijn nog steeds niet van de schrik bekomen. Per 1 januari 1972 wordt de subsidie aan de Huishou delijke en Gezins-Voorlichting door het ministerie van C.R.M. stopgezet. Het is werkelijk ont zettend! En het is een klap, die alle Schiedamse vrouwen treft en in die vrouwen hun gezinnen. Veel kunnen wij u er nog niet van vertellen, maar we zullen u steeds op de hoogte houden van de toestand. Het bestuur van de Nationale Federatie en ook wij van de Stichting Schiedam, zullen ons uiterste best doen en proberen te redden, wat er te redden valt. In ieder geval gaan wij door met onze cursussen en consumenten voorlichting tot 1 januari 1972. Wij willen u aanraden om vóór die datum nog zoveel mogelijk gebruik van onze diensten te maken. Hoe het daarna verder zal gaan, kunnen wij u nog met geen mogelijkheid zeggen. Wij kunnen het ons niet indenken, hoe het zijn zal wanneer er geen Huishoudelijke Voorlich ting meer is. Wij dachten dat wij toch een dienst waren, die aan de wensen van heel veel vrouwen voldeed en die heel noodzakelijk was! Bij ons kunt u op de cursussen veel leren en door het geleerde uw gezin weer beter „besturen". Bij ons kunt u terecht met uw problemen, voor raad bij de aanschaf van huishoudelijke apparaten, met uw klachten enz. enz., teveel om op te noemen. En nu in een keer, al dit werk van de baan! Nogmaals, zo gauw er nadere berichten zijn hoort u meer van ons. Wij van onze kant zullen u zo lang mogelijk met raad en daad terzijde staan. Ons huis staat voor u open: KORTE DAM 5, of telefonisch zijn we te bereiken onder no.: 264781. Een feest dat het séin werd om door te zetten! Om de mensen de ogen te openen. Dagen is Rietje met haar man in de weer geweest om verschillende aktiviteiten te ont plooien. Om het „Lentefeest" een vervolg te geven. De speciale gasten vroegen erom. Dat vervolg wordt een „open het invaliden-clubhuis" op zaterdag middag vanaf 2 uur tot in de kleine uurtjes. Precies twee... Dit feest moet de stoot geven. Dit feest is het antwoord op uw steun, uw gelde lijke steun, teneinde het banksaldo te vergroten. Want tussen het optreden van de artiesten en de muziek door krijgt u de gelegenheid uw bijdragen aan dit feest, aan het clubhuis af te staan... Zomaar voor de vuist weg a la een T.V.-uitzen ding, al schenkt de televisie hier geen aandacht aan. De inwoners van Schiedam, o, ik kén ze allemaal op een prikje, wél... Eventjes een kleine terugblik: denkt u eens aan liet „Dafje" voor zuster Keizer? Het benodigde geld kwam er. Het geld voor dit clubhuis ook! Een vriendelijk gebaar van een der deelnemers in de stoet tegenover een Uten^wij het allemaal a.s. zaterdag symbolisch zo zien: een attentie tegenover de invalide mens. Dus een gift voor hun clubhuis, dat straks een ideaal ontmoetingsoord wordt. Dankzij uw aller inzet. Rietje Konings, het gehele Stichtingsbestuur rekent op u! Enorme drukte zaterdagmiddag op de Maasboulevard, toen eindelijk adjudant H. Karei van de gemeente politie zei: „Starten maar..." Het grote moment waarop men gewacht had. De auto's zetten zich in beweging, het corso voor de aktie „clubhuis invaliden" nam een aan vang. Verheugend de belangstelling hiervoor. De medewerking van de zakenmensen vooral die op zaterdag middag hun kostbare tijd hiervoor afstonden. Hun wagens versierden met bloemen. Een toefje hier, een toefje daar. De nadruk vestigend op het grote feest, dat op zaterdag 11 september plaats heeft. Een grote en belangrijke dag voor de Stichting. Want op die dag moet bewezen worden, dat geheel Schiedam hier achter staat. Het corso van zaterdag 4 september was er een klein voorproefje van. Geweldig wat men deed, al had de stoet natuurlijk groter en vooral kleuriger kunnen zijn. Maar die genen die de moeite namen hun wagen te versieren of iets in die geest, die zakenmensen begrepen waarom of het ging. Iets doen voor de aktie van het invaliden-clubhuis. Iets ervoor blijven doen. Door het lid van de gemeenteraad, de he r W. J. C. Willemse, zijn de volgende vragen gesteld: In de Schiedamse Courant van vrijdag 3 september j.l. las ik dat het Sportfondsenbad de rode streep bereikt heeft en dat dit bad alle moeite moet doen om docr al erlei maatregelen te kunnen blijven be sta n. Dit schijnt meegedeeld te zijn door wethouder Co'lee in een commissievergadering. Nog maar kort geleden heef de Raad van Schiedam besloten - gebiuik makend van bepaalde facil - teiten van 't Sportfondsenbad - een badhuis te bouwen. De kans is nu dus groot dat dit badhuis zonde badwater kom' te zitten of dat de gemeente Schiedam een zwembad mort kopen om een badh.is draai end te houde r. Aangezien de bevolking van Schie dam een dusdanig beleid moeil jk zal kunnen begrijpen en als raadslid hoogst verbaasd ben vraag ik u: 1. He ft wethouder Coilee boven genoemde mededeling omtrent het sportfondsenbad gedaan"1 2 Zo ja, waarom is de raad de: e informatie onthouden toen voor gesteld werd een badhuis bij het :>po'tfondsenbad op te richten? Donderdag 9 september a.s. Grote Markt 12 Vanaf vrijdag iedere dag ge opend vanaf 7 uur 's morgens it Behalve koede dranken en een kopje koffie wordt er ook Chinees - Surinaams- eten geserveerd Beleefd aanbevelend J. C. G. Woen Alien. Dat is de boodschap die Rietje Konings hiermede doorgeeft. Per soonlijk heeft zij alle deelne- mers(sters) bedankt. Nu dan de laatste voorbereidselen voor het grote feest van zaterdag. Want dat wordt het met medewer king van de Kilima Hawains, Los Cobanos, Martin Green, John van Raay als parodist, The Three Jac kets, het dansorkest „De Euromas- ters", The Crickets, die aardige zangeresjes, de combo „New Live", het accordeon-duo Jane John, Cardiny Co. met muzikale omlijs ting van Maarten Slavenburg. The Trifids, waarbij Patricia Paay zich laat horen, De Boerenkapel van O.B.K., die u met de kleine boertjes en boerinnetjes heeft kunnen be wonderen op de eigen wagen voor de aktie zaterdagmiddag. Gerard Bressers achter het orgel. Een feest dat klinken gaat als een klok. Met een heldere klank voor dat clubhuis, waarvoor zo spoedig mogelijk de eerste paal geslagen moet worden... Zoals u zaterdag heeft kunnen horen opent Coen Moulijn (nadere toelich ting is niet nodig! -red.) dit groots festijn. Zorgt u, dat u daar bij bent. Om 1 uur gaat de zaal open. In de De speciale gasten toen op dat onvergetelijke feest, dat echter a.s. zaterdag een nog groter vervolg krijgt! Maak er zaterdag een gezellige dag van. Kom allemaal naar de Sporthal „Margriet". Toegangsbewijzen slechts f 2,50, kinderen half geld. Koop dat speciale programmaboekje waarin de foto's van alle artiesten staan. Doe iets aan deze aktie. Bedrijven, hoe zit dat nu allemaal? De firma V.d. Bor schonk reeds f 75,-Wie volgtWe hebben nog zoveel andere bedrijven, winkeliers. Verenigin gen... Och, laat op zaterdag eventjes uw hart zijn eigen taal spreken. Wees dankbaar en gelukkig dat u niet gebonden bent aan uw bed of rolstoel. Heel eventjes daaraan den ken en dan... De voorzitter van de volkstuinders- vereniging „Thurlede"heeft beloofd dat hij een vaas op hoge voet heel mooi op zal laten maken. Zie in die bloemenpracht het symbool van deze aktie. Toegangskaarten en programma's verkrijgbaar aan het V.V.V.-kantoor in het verlengde van de Broersvest tegenover het Stadskantoor. Bij Rietje Konings thuis: Rossinistraat 25, tel. 705381 of... des middags aan de zaal. Tot ziens allemaal in onze Sporthal „Margriet". Want natuurlijk komt u allemaal... MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3