Jubileumgeschenk voor „Het Singelkwartier" oVerpeinz/njpw GASHOUDER GESLOOPT „ORANJE" Wie staat op de bres voor het dier? „Euphonia" zingt niet alleen voor patiënten urgerlijke tand WENSDROOM VAN 25 JAAR GAAT IN VERVULLING Openbare vergadering commissie onderwijszaken Kaïijjerkrooiiprin* JARIGE SINGELTJES EN DE KINDERMIDDAG modieuze p positiekleding DAM( BOEKJE VOL altijd f 5. contant 2 iMODEHUIS In het uitermate keurig verzorgd maandblad van de wijkvereniging „Het Singelkwartier", eigenlijk een jubileumblad t.g.v. het 40-jarig be staan, is de brief van de voorlich tingsambtenaar afgedrukt. Die met heel veel vreugde door het bestuur is begroet. Want nu gaat een wens droom van 25 jaar eindelijk in vervulling... Hier leest u de tekst van de bewuste brief: De gemeente Schiedam is bezig met de aanleg van een kinderspeelplaats in het Oosteüjk stadsdeel, gelegen achter woningen aan de Buijs Ballotsingel. Hiermee komt de gemeente tege moet aan het tekort aan speelge- legenheid voor de jongere jeugd in deze oostelijke stadswijk. Het pro bleem daar is, dat er zo weinig geschikte ruimte beschikbaar is voor een speelplaats. Het enige openbare terrein nog voorhanden zal nu ook worden aangewend: een driehoekig terrein van ongeveer 750 m2, geheel omgeven door de bebouwing langs de Buijs Ballotsingel, de Edison- straat en de Boerhavelaan. De ingang tot dit speelterrein komt aan de Buijs Ballotsingel, via een gangetje naast de Prinses Beatrixschool. Nog vóór de „bouwvak-vakantie" is begonnen met het bouwrijp maken van het perceel, het storten van zand en het leggen van de drainage. Dit werk zal binnenkort weer hervat worden en er bestaat goede hoop, dat in de loop van de maand september de kinderen hier zullen gaan spelen. Het bezwaar, dat het terrein zo ingeklemd zit tussen de achterkan ten van'"woningen, heeft de gemeen telijke Plantsoenendienst willen on dervangen door de aanleg van een drie meter brede groenstrook rond het gehele terrein, met een flink hoogopgaande beplanting en ook door het aanbrengen van klimplan ten tegen de schutting. Als speelwerktuigen zullen worden opgesteld: 2 wippen, 2 schommels, een looprad, een glijbaan en verder een met bielzen afgezette zandbak. Deze werktuigen worden vervaar digd door de gemeentelijke techni sche werkplaats, hetgeen slechts bij uitzondering geschiedt en zullen volgens verwachting einde augustus worden geleverd. Voor de jeugd in het Oosten betekent deze nieuwe speeltuin een verruiming van de speelgelegenheid. Hopelijk zal de jeugd er ook zuinig op zijn en voorzichtig omspringen met de werktuigen en vooral met de zo kwetsbare beplantingen. Vanzelfsprekend dat de secretaris, de heer Joop Wolthuis, een beroep op de ouders doet om hun kinderen te vragen voorzichtig te zijn straks met het geschonken materiaal. En met de opwekking de aanwinst voor het Oosten van de stad straks eens te gaan bekijken. Het wordt de moeite waard! Vandaag is een begin gemaakt met het afbreken van de overbodig geworden grote gashouder op het terrein van de (voormalige) gemeen telijke gasfabriek aan de Dwars straat. Voor de wijk Schiedam-Zuid betekent het verdwijnen van het gevaarte een ingrijpende wijziging van het „gezicht" van de wijk, dat vele tientallen jaren is gedomineerd door deze en andere gashouders. Het slopen is op zich zelf overigens geen eenvoudige zaak en moet geschieden aan de hand van een weloverwogen schema. Dit in ver band niet alleen met de omvang en vooral de hoogte van de gashouder, doch vooral ook wegens de situe ring vlak bij bebouwde panden. De koper, een sloopbedrijf, heeft daarvoor voorzieningen moeten treffen. De gashouder is overigens nog niet zo oud, ruim tien jaar, wat ook wel te merken is aan de toen zeer moderne vormgeving en kleur, die zo min mogelijk moest opvallen. Deze moderne gashouder werd voor rond één miljoen gulden gebouwd ter hard-nodige ver vanging van een sterk verouderde en heel lelijke gashouder, omdat de gasvoorziening in Schiedam (toen nog stadsgas, een menging van raffinaderijgas en zelf gefabriceerd koolgas) in gevaar kwam. Niet voorzien kon toen worden dat maar enkele jaren later het aardgas de overrompelende intocht zou doen. Daardoor werd de gashouder over bodig. Enige jaren is de houder nog gebruikt als reserve-opslag van aardgas, doch aangezien Schiedam momenteel het aardgas van twee kanten aangevoerd krijgt, n.l. van uit het noorden met een reduceer- station aan de Laan van Bol'es en vanuit Rotterdam met een reductie in het gasbedrijf aan de Dwars straat, werd ook de reserve-opslag onnodig. Getracht is nog om deze vrij nieuwe gashouder te verkopen, doch dat is niet mogelijk gebleken. In vele gemeenten worden momen teel de overbodige grote tanks afgebroken en geen enkele gemeen te denkt aan bouw van nog een gashouder. De waarde is niet meer dan de prijs van oud-ijzer! Het tragische is dat de sloop niet eens uitgesteld kan worden. Want het stalen gevaarte is aan een opknap- en vooral een verfbeurt toe. En alleen het verven alleen al kost rond f50.000,,-! Van iets dat onnodig is. Met het slopen van de oude gasfabriek is reeds enkele maanden geleden begonnen. Ook die ovens, de stokerij, de watergasfabriek, de Ibingtoren, de schoorstenen, enz. zijn overbodig geworden. Het slo pen daarvan is echter in eigen beheer geschiedt; zonder haast, al naar er eigen mankracht beschik baar was. Wat er met het door de sloop vrijgekomen terrein zal geschieden, is nog niet beslist. Een moeilijk heid is, dat het terrein vol ligt met kabels en zeer kwetsbare gaslei dingen. Dit maakt dat het uitvoe ren van heiwerk op het terrein niet goed mogelijk is. onder genpemd school voor g.l.o. 42. GEBOREN Herbert P. z.v. J. van Geloven en C. M. H. J. Mouwens; Bianca d.v. A. C. W. Jansen en M. B. van der Reek; Nicole d.v. H. H. Kleiser en H. Glathe; Jacha d.v. W. A. Hulsker en C. M. van Huuksloot. Petrus A. W. z.v. W. M. J. Heijs en C. M. M. Scholte; Frank C. z.v. C. Kok en H. Boele; Dirk z.v. D. Teeuw en J. van der Zwan; Sandy d.v. G. Assele en A. Hatenboer; Dennis F. J. z.v. J. M. De la Haije en C. M. M. C. Kleinekoort; Bianca M. J. d.v. T. M. Jansen en M. Boks; Aaltje d.v. C. Gerrets en A. Peters; Ronald z.v. R. G. Lissenberg en C. W. van der Graaf; Karen d.v. B. J. Schurink en J. A. van den Berg; Marc R. z.v. A. M. Se ij en C. H. M. Standaart; Michel z.v. T. Zwanenburg en B. Maronier; Ivan z.v. G. P. van Wijk en C. A. Schiffer; Remco S. z.v. D. R. Groeneveld en G. Willemse; Bastiaan z.v. J. M. Dekkers en J. C. Stamkot; Marco J. z.v. A. P. Heinsbroek en M. L. M. Jeup; Leonardus A. z.v. A. P. Heinsbroek en M. L. M. Jeup; Marianne d.v. L. van Loo en H. R. Luttik; Nathalie d.v. G. J. Rade makers en E. M. Groenewegen; Walter J. H. z.v. P. D. Joosse en A. G. Zondag; Esther E. d.v. H. van der Ree en C. A. W. Krommenhoek; Hans L. z.v. L. C. Slotboom en A. H. Overwater; Pieter A. T. z.v. A. Kbrevaar en C. N. A. van der Bas; Francis d.v. J. van Beers en M. J. Jeup; Eric z.v. J. Rost en T. I. van Ettekoven. ONDERTROUWD L. T. de Bruijne, 20 jr. en D. E. van Schajik, 17 jr.; A. van Dalen, 31 jr. en C. Noorloos, 29 jr.; J. Dekker, 25 jr. en C. J. van Gaasbeek, 23 jr.; J. H. Elderson, 27 jr. en J. G. Wiedenhof, 21 jr.; R. Hemerik, 22 jr. en C. van den Bos, 22 jr.; J. Lunneker, 25 jr. en A. L. de Kluijver, 26 jr.; H. J. Mulder, 25 jr. en L. C. R. M. Loch, 18 jr.; A. C. - Pastoor, 24 jr. en J. Piek, 20 jr.; T. C. Putters, 33 jr. en E. C. Huismans, 27 jr.; J. L. Roskamp, 21 jr. en A. E. Holster, 19 jr.; J. C. Wijngaard, 22 jr. en A. C. M. Engering, 20 jr.; R. van Zomeren, 25 jr. en A. van Waas, 23 jr.; J. Blom, 23 jr. en J. A. Zwanenburg, 22 jr. GEHUWD H. C. Nijs, 35 jr. en W. Jacobsen, 24 jr.; C. A. Meijer, 23 jr. en P. A. den Heijer, 21 jr.; J. H. Hendriks, 23 jr. en I. M. van Leeuwen, 22 jr.; A. J. Rossmeissl, 23 jr. en C. de Haard, 23 jr.; H. J. Lemke, 22 jr. en P. M. C. Veerkamp, 20 jr.; A. Brussaard, 22 jr. en A. J. de Graaf, 19 jr.; W. Cordemans, 23 jr. en S. M. Franzen, 21 jr.; R. A. M. den Dekker, 23 jr. en C. M. Blok, 21 jr.; J. M. Eijsberg, 32 jr. en A. W. de Boer, 23 jr.; M. van Wijk, 24 jr. en D. M. E. van Spronsen, 22 jr.; J. Schaper, 22 jr. en G. M. Dame, 19 jr.; J. H. Overdevest, 27 jr. en C. W. Oonk, 21 jr.; A. J. J. de Vette, 25 jr. en J. A. M. H. Vrijssen, 21 jr.; J. Laport, 19 jr. en M. H. Scheefhals, 18 jr. OVERLEDEN J. van Gent, 72 jr.; H. Hessen, 56 jr.; H. Bijl, 92 jr., wed. van F. W. Entrop; J. Visser, 75 jr., wed. van P. H. Rotscheid; J. L. Romijn, 63 jr.; C. P. Douw, 71 jr.; M. J. Lindhout, 92 jr., wed. van J. Blazen; A. W. van der Woude, 71 jr., echt. van A. van der Vlies; A. van der Vlies, 75 jr.; M. Meertens, 48 jr. H. W. A. Herder, 31 jr.; W. Soudijn, 77 jr. bestuur staande aan de Nassaulaan 3. voorstel wethouders verordening van burgemeester en tot wijziging van de voor het schoolparle- Donderdagavond 16 september om acht uur komt de commissie voor onderwijszaken in openbare vergade ring bijeen op het stadhuis. De agenda voor deze avond luidt: 1voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van medewerking, overeenkomstig ar tikel 72 en volgende van de lager-Onderwijswet 1920, aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs voor het aan schaffen van meubilair t.b.v. het handenarbeidlokaal van de onder genoemd bestuur staande school voor g.l.o. aan de Burgemeester van Haarenlaan 1155. 2. voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van medewerking, overeenkomstig ar tikel 72 en volgende van de Lager-Onderwijswet 1920, aan het bestuur van de Sint Willibrordus- stichting voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de ment van de Willem de Zwijger- school voor mavo. Stukken worden nagezonden. 4. onderzoek subsidies begroting 1972. 5. bespreking vergoeding school zwemmen en orthopaedisch zwem men. 6. wat verder ter tafel komt. SHERRY, Fiësta, eigen import, per fles 6,95 tijdelijk 5.95 in medium, cream en pale dry SLIJTERIJ en WIJNHANDEL ORANJESTRAAT 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 Jong geleerd, oud gedaan, dachten we bij het zien van deze foto. Als je op jeugdige leeftijd al zo 'n kanjer uit het water haalt of laat halen. Je hebt zelfs moeite het dier vast te houden, maar daar is dan gelukkig je grote broer altijd nog, die je wel een handje helpt. Dierendag is in zicht, met daaraan ook verbonden de jaarlijkse col lectedag. Met diepe zorgrimpels in de voorhoofden van allen, die met de inzameling van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren, afdeling Schiedam te ma ken hebben. Een collecte is geweldig, maar je moet er ook voldoende collec tanten voor hebben. HET grote probleem voor iedere vereniging. Hoewel... er zijn ontzettend veel dierenliefhebbers in onze stad. Een enorm pluspunt. Op die mensen doet de plaatselijke afdeling met een gerust hart en vol vertrouwen een beroep. Zij twijfe len geen moment, als hun gevraagd wordt: wil je in de week van 4 tot en met 9 oktober iets voor ons doen Het is nog steeds het jubileumjaar. Dan denk ik ineens weer aan die prachtige kalender met kleuren foto's. Een ideaal cadeau voor verjaardagen of straks met de feestdagen. Of zomaar omdat iemand een beetje aardig is en van dieren houdt. Bijv. de bejaarden in de tehuizen... Uw oud-papier mag u aan een andere vereniging geven. Daar zit voor de afdeling zoveel werk en zo weinig inkomsten aan vast, dat men dit maar laat schieten. Maar er zijn nog verschillende geschenken, waarmede u deze vereniging steunen kunt. Als u die geschenken tenminste kóópt! Daar praten we nog wel eens over. Eerst zorgen dat die nare rimpels op die voorhoofden verdwijnen. Dus u opgeven voor de grote collecte ten bate van het dier. Nu denkt u: zeur niet, geef me liever een paar adressen en kloeke telefoonnummers. Daar komen ze al. In de eerste plaats het Dieren huis in de St. Annazusterstraat 47, tel. 266266. Een nummer dat u nooit meer vergeet. Dan dat van de heer A. J. Drenkelford, Huysman- straat 12b, tel. 261947. U belt maar. Zij noteren wel! MIEKE ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Op zondag 12 september a.s. zingt het gecombineerd „Euphonia-koor" o.l.v Dick Stam weer in de Dr. Noletstichting en wel 's morgens om 9 uur. Plezierig voor de patiënten en het verplegend personeel. Doch ook voor buitenstaanders, die in deze eucharistie-viering van harte welkom zijn. Ingang: Juliana van Stolbergstraat. Deze maand zijn er maar liefst 46 „Singelkwartiertjes" jarig. Zoals ge bruikelijk mogen ze bij Oom Jan, Newtonstraat 13a, als ze tenminste op 9, 18 en 28 september jarig zijn, de verrassing halen. Denken de kinderen van deze wijkvereniging eraan dat op woens dag 15 september hun éigen Kinder middag is? Dat wil zeggen voor hen, die geboren zijn in 1957, 1958, 1959, 1960, 1961, 1962, 1963 en 1964. Zij allen krijgen een kaart, die zuinig bewaard moet worden, want er zit een verrassing na afloop aan vast. Het speciale feest heeft plaats in zaal „Arcade". Wie eigenlijk school heeft, laat zijn toegangskaart en het maandblad maar zien. Ouders worden wegens plaatsgebrek niet toegestaan. SCHIEDAM TEL.: 267416 A 71/703

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14