Voetballen in de Spaansepolder Purple's Diseo-soos Weer die kantines Individuele centrale verwarming weer mogelijk Nieuwland en Kethel ontmoeten elkaar Open (ouder)dag voor Burg. van Haarengroep „De Vonk" blijft spetteren „De Brug" Discussie-cvond in Informatie Centrum Met lunchpakket naar Voorne's Duin ATTENTE TERREINKNECHT VAN S V V. Beat-ballet en handenarbeid in de Kreek Woonwagenkamp Schiekade niet. geschikt Brompuzzletocht w.v. Blijdorp BEJAARDEN UIT HET OOSTEN: OPGELETI Bingo-avond Baggerschipper verdronken HANDENARBEID DE DUIZENDPOOT Trapbekleding HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1971 Bij de (R)otterdamse (V)oetbal- (V)ereniging E.D.S. (Eendracht Doet Samenspelen) opgericht 1 februari 1920 en spelend in de derde klasse van de KNVB zal men zich dit seizoen richten op 3 doelen: A. Een betere eindstand in de nieuwe competitie. B. De bouw van nieuwe kleedloka len, sportzaal en sauna. Toestem ming hiervoor is reeds verleend. C. Veel aandacht besteden aan de jeugd. Wat A. betreft valt er natuurlijk nog weinig te zeggen. Er is veel getraind. De velden liggen er prachtig bij en... zondag 12 september gaat het spel beginnen, want dan komt H.O.V. op bezoek aan de Thurledeweg. H.O.V. een oude rivaal en dat zou wel eens iets kunnen worden. In het elftal is weinig verandering gekomen, slechts één nieuweling (Peter Leateau) die van Coal is gekomen en wel eens een versterking zou kunnen blijken. De nieuwe kleedlokalen zijn hard nodig en het bestuur hoopt dan ook van harte dat er zo spoedig mogelijk aan de bouw begonnen kan worden. Het totaal vereist begrijpelijkerwijs veel geld en daarvoor worden allerlei akties ondernomen (o.a. het inza melen van oude kranten en tijd schriften). Mocht u ze voor dit doel kwijt willen, bel dan even 374408 (dhr. Houtman) en hij zorgt dat ze bij u worden weggehaald. Aan de jeugd wordt enorm veel aandacht besteed. De eigen sociëteit van de „Purple Organization" organiseert vrijdag 10 september (vandaag dus) een con tactavond in zaal „Tivoli", Nieuwe Haven 237, Schiedam. Na het grote succes van de eerste avond verwacht men nu het 200ste lid! Dat lid krijgt dan een leuke attentie en er wordt de hele avond feest gevierd in een geheel vernieuwde zaal. Ook vrijdag treedt „Purple Drive-in", met zijn d.j.'s Frans Bakker en Peter van Eijk, weer op. Er zijn dan ook twee showdanseressen. Natuurlijk wordt er weer superswingende dansmuziek gedraaid. De aanvang is 8 uur en de toegangsprijs f 2, -. Het lidmaat- schap bedraagt f 1,— p.j. In verband met de jeugdweek werd er gisteren een discussieavond over Ontwikkelingssamenwerking georga- niseerd in het Informatie Centrum Rotterdamsedijk 293. Vanavond is er een Informatieavond en wel over alle vormen van jeugdwerk, kinder crèches, buurt/clubhuiswerk en wer kende jongeren. Voor deze avond zijn uitgenodigd: de heer S. P. Visser (jeugdwerkad viseur van het P.G.C.J.) en O. de Jong (vormingsleider en gespeciali seerd op het gebied van de werkende jongeren). Verder is er op zondag 12 september een gespreks- en bezin- ningsavond over het onderwerp „Kerk en Samenleving". Deze avond zal geleid worden door de heer M. A. Nobel. Alle avonden zijn gratis toegankelijk en beginnen om 8 uur. Leden van de K.N.N.V. afd. Vlaar- dingen/Schiedam gaan zaterdag morgen gewapend met een lunch pakket, tenminste de leden van de Plantenwerkgroep wel te verstaan, naar Voorne's Duin. De leiding hiervan is in handen van de heer D. van Rooden. Vertrek per auto of R.T.M.-bus van Vlaardingen-Oost ca. 8.15 uur. Op zondag 12 september maken de K.N.N.V.'ers een excursie naar de Broekpolder. Samenkomst om half 9 bij het Kolpabad en de leiding hiervan heeft de heer Bertus de Vette. Denken de leden van de Vogel- en Plantenwerkgroep voorts om de bijeenkomsten resp. op de dinsdag avond 14 en woensdagavond 15 september a.s. in de Van Hoogen- dorpschool? Aanvang: 8 uur. Men bouwt aan de toekomst. Er is echter nog gelegenheid zich als junior of pupil te melden. Ook senioren zijn van harte welkom. Kom gerust eens kijken aan de Thurledeweg in de Spaanse-polder en zie zelf wat voor club E.D.S. is! Hier nog het programma voor zondag 12 september a.s. van de KNVB-sectie. E.D.S.—H.O.V., 14.30 uur. Trainer C. Reijnierse, leider F. Steenbergen. O.N.A. 2—E.D.S. 2, 10.00 uur. Terrein Walvisstraat Gouda. E.D.S. 3—Hellevoetsluis 2, 10.00 uur. De 54-jarige terreinknecht bij S.V.V. M. W. de Graaff waarschuwde de politie, dat in de omgeving van de kantine een man zich verdacht ophield. De surveillancewagen was er onmiddellijk, die kans zag net op tijd de 23-jarige H.G.J.H. in de jonge kraag te grijpen en mede te nemen naar het hoofdbureau van politie. Waar hij maar liefst 35 inbraken bekende. Overigens in nauwe samen werking met de 34-jarige S.R. uit Rotterdam, die zondagavond in Rotterdam werd aangehouden. Zij hadden geen vaste woon- of verblijf plaats. Nu wel voorlopig... Zoals reeds eerder aangekondigd is er dit seizoen in de Kreek de mogelijkheid om beat-ballet te vol gen. Dinsdag 14 september a.s. geeft Rudolf Fitskie een demonstratie. Iedereen die geïnteresseerd is in beat-ballet (jazz- of soul-ballet) is deze avond van harte welkom in de Kreek, Lange Haven no. 92, Schie dam. Aanvang: acht uur 's avonds. Toe gang: gratis. Voor de handenarbeid-cursisten van de woensdagavond is er op 15 september a.s. een eerste bijeen komst. Judith v.d. Sloot wil met deze groep o.a. boetseren, email leren, werken met vormen, kortom aan expressieve handenarbeid doen. Wilt u zich voor deze cursus nog opgeven, dan graag voor 15 sep tember of op deze eerste bijeen komst. Aanvang: half acht 's avonds. Alsof Hermes D.V.S. nog niet genoeg getroffen is met al die problemen, vond men het ook nog nodig in het weekende hier in te breken. Twee speelautomaten wer den opengebroken, alsmede een kast. G.S.S., eveneens in het Sportpark „Harga" mocht zich verheugen op ongenood bezoek. Hier richtte men een schade van ongeveer f 50, aan. Bij de S.V. H.V. „Schiedam" kon men het niet laten kasten overhoop te halen. Bij „Demos" nam men de inhoud van een telefoonpotje mee en men vermiste wat pakjes sigaretten en shag. De dader kreeg geen gelegen heid ze op te roken, want de sterke arm drukte zijn schouder... De Colleges van Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben gezamenlijk bij Gedepu teerde Staten van de provincie Zuid-Holland een onderhoud aan gevraagd ter bespreking van de toekomst van het woonwagencen trum aan de Schiekade in Schiedam, dat door de drie genoemde gemeen ten gezamenlijk wordt gebruikt. De drie Colleges zijn het er over eens dat de huidige plaats niet geschikt is en het kamp daar niet hoort. Maar ook zijn de Colleges het eens dat het treffen van voorzieningen dringend noodzakelijk zijn zodat verbetering on korte termijn te verwachten is. Door de gemeentelijke Woningdienst is in de jaren 1968-1969 in 281 gemeente-woningen, hoofdzakelijk in Nieuwland gelegen, een zoge naamde „individuele centrale ver warming" aangelegd, waarvoor de gemeenteraad een krediet van f 900.000 had verleend. De kosten van deze extra-voorziening zijn ver werkt geworden in een huurverho ging. De aanleg is toen geschiedt op basis van vrijwilligheid, de aanmelding gebeurde wat schoorvoetend. Doch daarna is de belangstelling voor deze gemeentelijke service aanmerkelijk toegenomen en bij de Woningdienst zijn daarna een flink aantal aanvra gen binnengekomen. De mogelijk heden voor een herhaling zijn onderzocht, maar het is intussen duidelijk geworden dat de gemeente geen geld kan krijgen voor het treffen van dergelijke voorzieningen. Aan de gegadigden die afgewezen moeten worden is dit alles per brief duidelijk gemaakt. De Ned. Christen Vrouwenbond afd. Schiedam-Centrum belegt op dins dag 14 september a.s. een gezamen lijke ontmoeting met de afdelingen Nieuwland en Kethel. De firma Bussink van Deventer houdt tussen 9.45 en 11.15 uur een koekdemonstratie Wie hiervoor interesse heeft, kome naar de grote zaal van gebouw „Irene". Begin de winter eens met een paar gezellige en nuttige bijeen komsten! De wijk vereniging Bijdorp organi seert a.s. zondag 12 september een grote puzzeltocht voor bromfietsers. De route wordt hoofdzakelijk door het Westland gereden. De berijders moeten 16 jaar of ouder zijn, duo passagier is toegestaan mits zij/hij ouder is dan 12 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt 1 gulden per bromfiets. Inschrijven kan geschieden bij de volgende adressen: de heer E. Blaauw, Schietbaanstraat 2a, Schie dam en de heer B. v.d. Linden, Spoorbaanstraat 28, Schiedam. Of tot een half uur voor de tocht bij het startpunt! Van de bromfietsen dienen de remmen in goede staat te verkeren. De wijkvereniging is niet aansprake lijk voor eventuele boetes of schade. Dit is een puzzeltocht en het gaat dus niet om grote snelheden. Route en kontrolekaart worden bij de start uitgereikt. Onderweg zal een konsumptiekraam aanwezig zijn (te vens kontrolepost). Bij onvoldoende belangstelling zal de tocht niet doorgaan, en het startgeld naar vermogen worden terugbetaald. De sluitingstijd van de tocht is 4 uur n.m.: de prijsuitreiking zal om kwart voor vijf in het gebouw Trefpunt Bijdorp plaatsvinden. En plaats de brommers alleen op de sportparkeerplaats achter de Spoor baanstraat a.u.b.! Start: Trefpunt Bijdorp. Zoals u weet heeft de wijkvereniging „Het Singelkwartier" straks op de grote jubileumavond 250 speciale gasten. Bejaarden uit het oosten van Schiedam, waarvan 50 een speciale uitnodiging hebben gekregen. Zij hebben zich maanden lang voor de oud-papier-aktie ingezet. De andere 200, boven de 65 plussers krijgen morgen, zaterdag 11 sep tember van 2 tot 4 uur in de Theo Thijssenschool aan het Edisonplein 1, ingang speelterrein, de gelegen heid een kaart af te halen. Die op naam gezet wordt. Is dus strikt persoonlijk. Over het vervoer naar en van de Sporthal „Margriet" behoeft men zich geen zorgen te maken. U wordt fijn gehaald en gebracht. Veel plezier straks met uw eigen „Singelkwartier"! Op zaterdag 2 oktober a.s. Men schrijft ons: „Zaterdagavond is het weer zover. We gaan dan de 3de week in. Het ons bekende disco-team stampen en knallen we de platen onder de scherpe naalden, en dat wordt ruig! Dus mensen van 14, 15 en 16 jaar trek je soultrapperspakje aan en kom stampen. Wij zijn nog altijd de enige echte sociëteit voor en van jullie! „De Vonk" is voor jou! „De Vonk" houdt van hou! Men is er onder 't motto: „Maak van elke vriend(in) een Vonk vriend(in)". De aanvang van deze avond is nog altijd half acht en wordt gespetterd tot kwart voor elf. Dat allemaal voor dat éne bikkelharde Nederlandse guldentje. Sociëteit „De Vonk" is te vinden aan de Lange Haven 129 te Schiedam". Door onbekende oorzaak is de 48-jarige baggerschipper M. Meer- tens uit Delfzijl, toen hij na een bezoek aan een andere baggermolen in een vletje naar zijn eigen bestem ming terugkeerde, uit dat vletje gevallen en verdronken. De Rotter damse rivierpolitie heeft onmiddel lijk gedregd. Even daarna werd het stoffelijk overschot opgehaald en bracht men het over naar het Gemeente Ziekenhuis. Het is zaterdag 11 september een dag vol aktiviteiten in onze stad. Daar hoort ook de Open Ouderdag voor de Burg. van Haarengroep van de N.P.V. bij. Een open huis voor de ouders en belangstellenden, die de gelegenheid krijgen de bijeenkómsten van onder delen bij te wonen en te zien, waar de jongens zich zo al mee bezig houden. De tijden zijn: Waingoenga-horde 09.30-12.00 uur. Sionie-horde 14.30-17.00 uur. Verkenners 14.30-18.00 uur. Voortrekkers 09.30-18.00 uur. Inlichtingen, konsumpties en attrak- ties 09.30-18.00 uur. P.S. De algemene Schiedamse Lei- dersraad heeft op woensdagavond 15 september plaats bij groep 4. De wijkvereniging „Nieuwland" or ganiseert op woensdag 15 september een Bingo-avond in de grote zaal van het wijkcentrum Dr. Wioautplein. Aanvang precies om 8 uur. Deze bingo-avond is gecombineerd met een „verslag van de kinder kampen", welke deze zomer zijn gehouden. Er zullen foto's en dia's worden tentoongesteld of vertoond. Tevens is er gelegenheid om even tueel zoekgeraakte kledingstukken terug te vinden of om te ruilen voor, per abuis medegenomen, kleding of voorwerpen van anderen. De bedoeling is de avohd door bingo-spel, waarvoor speciale prijzen zijn beschikbaar gesteld, zo aan genaam mogelijk te maken. De toegang is geheel gratis voor ouders, wier kinderen mee naar het kamp geweest zijn. Alsmede voor leden, donateurs en introducé's. Zaal open: half acht. CArvuY W AS-AL TOMATEN. Vakkundige rep? ratie. Snelle service. Binnen 24 uur. Voor klachten en inlichtingen: Candv Service-depot, Rotterdam Tyfoon 01 n 16 49 55. Voor elke klus, klein en groot, schrijf hier voor Tel. 265284 Galvanistr. 11, S'dam Dag-, uur- en ook minuten-tarief 4 Avond- en weekend- serivce Nassd met kroepoek bij Andy op de hoek Andy's Snacks, Lorentz- laan 1. Een lekker hap, wat is Uw smaak, bij Andy is het altijd raak Andy's Snacks, Lorentz- laan 1. Wegens opheffing te koop aangeboden: z.g.a.n. diepvries eiland, merk Heli-frost, 2 mtr. lang en een Regna kassa, tegen elk aannemelijk bod. Telefoon na 18.00 uur: 010—7041 46. Trimmen en knippen van alle hondenrassen. Vakkundige en liefdevolle behandeling. Bij U aan huis. Mevrouw die Jong, Telefoon 15 1648. Te koop aangeboden B. en O. bandrecorder Stereo „Beocord 1500 de luxe". Burg. v. Haarenlaan 989, Schiedam. Lekker eten, Andy niet vergeten Andy's Snacks, Lorentz- laan 1. oczt kleine letters worden wki DUKXIUK LEfStAAR DOOR EEN BRIL' VAN UPS BRILLEN MGR. NOLENSLAAN 418 NAAST POSTKANTOOR - Union sportrijwielen en Mobylette brommers bij: Melchers, Singel, ach ter Hema, Telef. 26 75 44. Betaling in ovent. over leg. Te koop2 markiezen, breed 2.85 meter en 1.20 meter, samen 90, Telefoon 70 25 46. bekleed zelf uw trap enorm voordelig Wij nemen de maat en le veren U iedere gew. bekleding, gegarand. pasklaar gesneden af fabriek. Vraagt vrijbl. prijsopgaaf. De Trappenspecialist Postbus 6022, Rotterd. Tel. 01717—5981. Na 18 uur: 01751—2443 Wijkcentrum „Nieuw land". Iedere woensdag avond Samenkomst Pink stergemeente „Morgen stond". Aanvang 8 uur. Wie prinsheerlijk zegt, denkt aan het huren van stoelen, tafels, porcelein, glaswerk, kottieketels etc. Yerhuur-inrichting Andr. aan de Wiet, Dam 2, Telefoon 264366. Te koop: Daffodil 31, bouwjaar 1966, 375,—- Daf 750, 150,—. Grofbaan 107. s "D o rrj ingang Lange Kerkstraat. Wij hebben plaats voor een net Wi.keimeisje, ook gehuwde dames voor en kele dagen per week, in ons filiaal Greenoord. Prettige werkkring. Goed laan en vrije bedrijfskle ding. Aanmelden bij de chef de Heer S—:f T -'-f nr. 70.16.19, na 7 uur: tel. 26.78.75. Slagerij W. v. d. Meer. Te koop: grijze kolen- convector ƒ50,snel- wasser 10, Telefoon 37 65 96. Wasserij „Edelweiss" vraagt voor spoedige in diensttreding Bijrijder. Aanmelden Westmclen- straat 1618, Schiedam, Telefoon 26 85 19. Gevraagdhuish. hulp voor 3 a 4 uur per week. Chopinplein 36, Groenoord Telefoon 70 45 67. CARAVANHANDEL biedt aan: nieuwe en gebruikte tour- en sta-caravans, met 2 slaapkamers. De hoogste korting. Kunnen gefinancierd worden. Ie van Leyden Gaelstr. te Vlaardingen, telef. 261116. Te koop: wieg en kin derwagen m. toebehoren; babysitje en babykleding. Na 7 uur: Putters, Jan v. Avennestraat 41 Schiedam Te koop v. particulier, uit modelkamer, wegens overcompleet 1-deurs kasten, idem 2-deurs en idem 3-deurs (staan nog ingepakt voor ƒ40, 125,en 165,— p. stuk. 8 glasplaten, geslepen, rond en langwerpig, alle maten, vanaf 5,een partijtje nieuwe deur- kleedjes, alles door elkaar en afzonderlijk ƒ2,50 per stuk; vloerkleden, 2 bij 3 25,en 75,p. stuk; kamers nylontapijt, goud kleur (390x450), tegen elk aannemelijk bod; lang werpige salontafels ƒ10,-, ƒ25,—ƒ35,—ƒ45,—, ƒ75,- en 85,per stuk; eetka- mertuimeltafels 95,p. stuk12 stoden, diverse kleuren skai, 35,p. st. Groen skai bankstel met losse stoffen beige kus sens op draaivoet 425, vaste prijs; salontafel, 1.45 mtr., teak met apart stel poten, óók als huiskamer tafel te gebruiken 95, keukenbuffetten, nieuw, klein krasje op inliggende besteklade 195,diver se maten zomer- en win ter Luxaflex vanaf 10, ronde salontafels m. glas plaat en rieten mand, iets moois 125,salonkast, 3-delig met T.V. en bar- ruimte, boxverlichting, enz. ƒ495,salontafel, echt Carar-marmer d'antique op inzinkbaar onderstel, iets bijzonders, 275,originele en zeld zame aquarellen van be kende tekenaars, in lijst, vanaf 100,tot elk aan nemelijk bod. Kom vrij blijvend kijken, keuren en bieden elkt dag en avond na~telefonische afspraak: 70.72.01. Te koop: Fiat 600, '66, in goede staat. Sibeliusplein 123, Groenoord, Tel. 701393.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18