Theo Wiegman in het zoeklicht expositie galerie zwart/unt Expositie van aquarellen in Galerie Zwart- Wit fiEVONPEN VOORWERPEN Bank Mees Hope nv OPENBARE VERGADERING CPN. KLEIHE JUWEELTJES SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Kent u de voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1971 x Een voorzichtig „probeersel" van Andries Aan de Wiel, om een expositieruimte voor kunstenaars in te ruimen mag geslaagd heten. Wanneer u tenminste vanavond de gelegenheid te baat neemt deze tentoonstelling van Theo Wiegman „Doop" voor zijn allerbeste vrien den en die uit de kunstenaarswereld te bezoeken, dan wordt u getroffen door zijn keur van aquarellen. Zijn rake schetsen van de mooiste plekjes van onze stad. Want Schiedam is daar rijk aan. Een kunstenaarsoog weet ze te ont dekken en raak op papier te zetten. In dit geval werk van Doop, 62 jaar. Al vanaf zijn 7de jaar bezeten van tekenschrift en ragfijne pen, conté- creaties... Burgemeester H. Roelfsema zal hierop attenderen. Iets over zijn leven, zijn werk vertellen. Deze tentoonstelling in de eigen Galerie „Zwart-Wit" van Andries Aan de Wiel duurt tot 8 oktober a.s. U heeft dus volop de gelegenheid met de werken van „Doop", zo u die nog niet kent, kennis te maken. Maar u kunt ze vanzelfsprekend ook in uw bezit krijgen. Een van zijn beste werken, die de Schiedammer het meest zal treffen, is zijn weergave van de Branders- buurt. Destijds het onderwerp van vele discussies en betogingen voor het behoud daarvan! „Doop" staat met beide benen heel nuchter in deze wereld. Hij kijkt - alleen maar eens rond. Hij schetst als een onderwerp hem uitermate boeit, en hij weet dit op zijn eigen wijze op papier te brengen. Heel veel bekende plekjes ziet u ineens terug. Plekjes waaraan u dagelijks gewoon voorbij gaat. Maar via Doops stift of pen krijgt dit gewone plekje ineens een geheel andere betekenis. Zoals dit bijv. het geval is met die boerderij bij het Bachplein. Of bij een tekening van onze Lange Haven met zijn fraaie geveltjes, de Korte Haven. „Doop" heeft ze raak voor u weergegeven. Juist naar deze teke ningen zal uw belangstelling als stadgenoot uitgaan. Want komt u er maar eerlijk voor uit: u houdt van uw eigen stad. Al lijkt die vol gebreken en tekortkomingen. Op dit kunstzinnig papier valt dat helemaal weg. De expositie van Theo Wiegman in de bovenzaal van „Oase", Dam 2 is dagelijks geopend van negen tot zes A.s. woensdag, 22 september, in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237. Aanvang 20.00 uur. Spreker: Wim v. h. Schip, lid van 2e kamerfractie. Onderwerp: „De miljoenen-nota" „Doop" Wiegman deed op heel jonge leeftijd al mee aan een tekenwedstrijd, destijds nog in het blad Roomse Jeugd". Hij won daarbij de tweede prijs, een fraaie Chinese bouwdoos. Een jongetje uit Poeldijk had de derde prijs, maar wie de hoofdprijswinnaar was? Hij kan het zich helemaal niet herinne ren. Hij is er wel trots op dat zijn gezin eveneens kunstzinnig is. Werken van Diet Wiegman zijn bekend. Iets minder de striptekeningen van zoon Harry, die daar eindeloos geduld voor heeft. „Het heeft lang geduurd voordat men van mij een abstract schilder kon maken". Hij zegt het als voor zichzelf heen. Mogelijk dat hij gewoon zichzelf wilde zijn en blijven. Maar deze „Doop" is ook een man van de moderne tijd met al zijn stromingen. Hij heeft er zich bij aangepast. Al gaat zijn voorliefde toch nog wel uit naar die heel gewone tekeningen. Die dit in werkelijkheid natuurlijk niet zijn. Wèl impressies van een kunstenaar tot in alle vezels van zijn ziel. De expositie is daar een tastbaar bewijs van. Ze zijn er niet alleen in zwart-wit. Al zouden ze daarmede de toon aan geven van de naam van deze Galerie. Doop heeft andere fraaie werken achter glas, maar dan in kleur voor u in petto. Ontdek ze> bestudeer ze. Maak er uw woning rijk mee. Er is een tijd geweest dat kale muren de voorrang hadden. Maar een heel fijne creatie van deze Schiedamse kunstenaar, die drie jaar geleden een expositie in het Stedelijk Museum had, wordt er alleen maar leefbaarder door. Om het modewoord van deze tijd te gebruiken... Tot 8 oktober a.s. te bezichtigen in Galerie „Zwart-Wit", ingang via de zaak „Oase" of aan de Nieuwe Sluisstraat 1 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Lijst van gevonden voorwerpen: Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 en 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag. Kinder bril; 6 huissleutels aan ring; bruine herenportemonnee met inh.; toilettasje met inh.; bruine tas; verzekeringsplaatje; wieldop; bruin geruit jongensjasje; plastic vuilniszak inh. costuum; overhemden en strop dassen; regenjas; zwarte bolhoed; slipje, B.H., onderjurk, panty enz. in krant; zakmesje; verzekeringsplaatje; telefoon-adresboek rood; aansteker; legitimatiebewijs Verolme N.V. Te bevragen bij de vinders: Bankbiljet, A. Ham, Graaf Floris- straat 76, tel. 261442; goudkleurig jongenshorloge, Khainovsky, V. Heuven Goedhartstraat 108; gouden ring met steen, Ruigrok, Valerius- straat 100, tel. 704085; gouden sterrenbeeld, B. Oostrum, Gallilei- straat 74b, tel. 266061; zilver kinderarmbandje met plaatje met letter, Donselaar, V. Heuven Goed hartstraat 61; kinderringetje met bloedkoraal, R. Joosse, Bart Verhal- lenplein 64; gouden dameshorloge, Mevr. Van der Wiel, Van Swinden- straat 37; doublé herenarmband, D. Huizing, Cartesiusstraat 8b; gouden broche met parel, Kreischer, Van Heuven Goedhartstraat 138; goud kleurig herenpolshorloge, J. A. v.d. Bosch, Havenstraat 1; gouden scha kelarmband, Zegwaart, Rembrandt- laan 70; gouden sierspeld met diamantjes, Dekker, Lindengaarde 61, Waddinxveen, tel. 01828-5759; gouden kettinkje met hangertje, Romeijn, C. Eversenlaan 122, Dordrecht, tel. 001850-33047; gou den damesarmband, J. Meeder, Jo zef Israëlstraat 4b; hangertje met gouden tientje, J. Korpel, W. Pijper straat 41; armband (barnsteentjes), J. Korpel, W. Pijperstraat 41; gou den kinderringetje, T. Reygersberg, Beijerlandselaan 33b; zilver kinder armbandje, V.d. Anker, Middelhar- nissestraat 38a; gouden kinderringe tje met rode steen, Mevr. v.d. Linden, Buys Ballotsingel 31a; verm. gouden hangertje met steentje, W. v. Tricht, Willem Brouwerstraat 4a; gouden dameshorloge, Mevr. Barto, Borodinlaan 38; manchetknoop met rode steen, V.d. Burg, Bart Verhal- lenplein 145; kinderbril met dikke glazen in etui, de heer Roeling, Kethelstraat 26; één sleuteltje verm. van geldkist, Laupman, Singel 178; herenbril bruin montuur, de heer Rissema, Rijnstraat 45b; één lips- sleutel aan ringetje, Zuidgeest. W. Pijperstraat 82; herenbril bruin mon tuur, Fontijne, Noordvest 87, (kan toor); een lipssleutel, V. Buijtenen, Buys Ballotsingel 89; 2 sleutels aan Dit is het vermaarde revue gezelschap onder leiding van John Wegman, overbekend in Schiedam en veel gevraagd op diverse gelegenheden. Op 26 september ter gelegenheid van de traditionele sluitingsreis van het Schiedamse Reisbureau Duton N.V., treden zij op in de revue „Een avond in de malle molen". Ook voor de dansliefhebbers verzorgen zij in zaal Lommerijk te Rotterdam de muzikale omlijsting. Uit... goed voor u. label, Mulder, Burg. v. Haarenlaan 1398; 2 sleutels aan groene label, Mevr. v. Wijk, Joh. Straussplein 317; blauwe tas met luiers en kinder broekjes, Mevr. Winters, Fabristraat 34a; bruine portefeuille met inh., J. C. van Kleeff, Boerhaaveplein 10b (na 18.00 uur), pukkel met inh., De Haas, V. Maanenstraat 24; bruine portemonnee met inh., Terwiel, V. Oldenbarneveltstraat 51bruine por tefeuille met inh. o.a. sleutels en foto's, V. Oosten, V. Wesenbecke- straat 55, Vlaardingen; pukkel inh. broodtrommel, Lansbergen, Graaf Florisstraat 68; zwarte damesporte monnee met inh., Gerritsen, Boter- straat 52; zwarte herenportemonnee met inh., Viswinkel „Fillekes", Hoogstraat, tel. 268 J 93; zwarte knipportemonnee met rode voering met inh., V. Vliet, Aelbrechtskade 95, Rotterdam; groene portemonnee met inh. en fietssleuteltje, Cn. Boes, Laan 46; damestas, Mevr. van Schijndelen, Hogenbanweg 27a, Schiedam; nieuwe wieldop, E. H. van Pelt, Geert Reindersstraat 40; kentekenplaat, Schoenmaker, Kie vitslaan 62; elektrische boormachi ne, Mooijman, Boerhaavelaan 71; valhelm, Balvers, Vivaldilaan 27, tel. 703651; blauw turnpakje, H. v. Gogh, Nieuwsticht N.Z. 16; licht blauw kindeijasje, Gokke, Delfland- seweg 298; rood kinderschoentje, Postma, Boterstraat 37; terlenka windjack, J. Egbers, Hoofdstraat 39; herenregenjas, A. de Graaf, Zwarte- waalsestraat 6; herenbroek, Hartog, H. Polakstraat 25; blauwe badhand doek, B. van der Zee, Singel 20; tas met voetbalkleding, Ramaeker, Prof. Aalberselaan 80; badlaken met zwembroek, Den Dunne, Prof. Ka- merlingh Onneslaan 93b; blauw witte autostep, Mevr. de Leede, Nassaulaan 29; zeiltje van kinder wagen, Concierge van de W. de Zwijgerschool, St. Liduinastraat; verzekeringsbewijs van bromfiets, Fortuyn, Burg. v. Haarenlaan 995. Te bevragen bij het dierentehuis, Sint Annazusterstraatbruine bas taard herder, pl.m. 1,5 jaar oud, reu; bruin-witte bastaard teef; Duitse herder (teef) pl.m. 9 jaar, geel zwart, grijze snuit; zwarte poedel, reu. per maand vrij opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over augustus '71 bedroeg dit percentage 5 Bovendien f 2.000, per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, daarna tenminste f 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen Spaardeposito: 4' 2% bij een opzegtermijn van 1 maand. Termijnspaardeposito: 5só% bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeposito ó'/YVo bij een opzegtermijn van 12 maanden. Termijnspaardeposito 7° o 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men u graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-213213; Rotterdam, Blaak 10, tel. 010-111040. Kantoor Schiedam: Nieuwe Haven 133, Hoek B.K.-laan, tel. 010-340222. Kantoor Vlaardingen: Schiedamseweg 53, tel. 010-340222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 8