1 Vorstelijk bezoek aan Maassluis Koningin trof 't goed in Maassluis HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1971 U Zo be<* -t, die vrijdagmiddag in Maassluis. De koningin komt over de loopplank en betreedt Maassluis' grondgt ter haar, mr. J. Klaasesz, commissaris van de Koningin in deze provincie, die haar op werkbe; je eerder was voorgegaan... i Zo kwam, zag en overwon zij... In afwachting van een happy-landing. De Koningin nam ook met grote belangstelling kennis van de wereldwijde siervisgroothandel van de heer M. B. Ruysbroek; stille aandacht voor een van de vele aquaria... Voor wie de Koningin niet van dichtbij te zien kregen nog even deze charmante foto van een vrouw die zichtbaar van dit werkbezoek aan Maassluis (als sluitstuk van het ochtendbezoek aan Rhoon en Poortugaal) genoot... „Geuzen" bij de vleet rond de landingsplaats... MAASSLUIS Het zag er vrijdag morgen maar droevig uit toen Maassluis zich opmaakte om ko ningin Juliana te ontvangen die om 1 uur in de Maassluishaven zou arriveren. Tot elf uur regende het dat het goot, maar daarna werd het droog en 's middags scheen zelfs de zon. Na de aankomst aan de haven reed de stoet hof auto's, begeleid door een groep motorpolitie naar de Ridderhof. Hier stond in de grote zaal een gezelschap gereed om de koningin te begroeten. Er waren naast de personen uit het gevolg van de koningin deputaties uit Rhoon en Poortugaal, verder de gemeenteraadsleden van Maassluis en 12 personen uit de burgerij. Zodra de koningin in de zaal arriveerde (zij stak haar bewonde ring over het fraaie interieur van de Ridderhof niet onder stoelen of banken) Het zij zich de vele leden van deze delegatie aan zich voor stellen. In die delegatie zaten o.a. de heer G. v.d. Houwen, voorzitter van de Maassluise Gemeenschap en me vrouw G. A. Wildenboer-de Jonge namens een vakbeweging en J. Slagboom, oud-wethouder namens de oud-verzetsstrijders. Daarna werd de lunch gebruikt waarbij aanzaten de deputatie van 12 en de fractievoorzitters. Daarbij ging het zeer informeel toe. Vervolgens vertrok de koningin vanaf de Ridderhof, waar honder den kinderen en volwassenen haar toejuichten, naar Scheepsagentuur Dirkzwager. Bij dat vertrek had het publiek gelegenheid zeer dicht bij de hof auto's te komen, zodat men de koningin zeer goed kon zien Bij haar tocht naar de Govert van Wijnkade ontbrak ook niet de Nieuwst raat in de route. De bloembakken waren weggehaald zodat de hof auto's door de, nu tot voetgangersgebied geworden en van sierbestrating voorziene, Nieuwst raat konden rijden. Ook hier was weer veel belangstel ling. De markt, op vrijdag altijd zeer druk, was nu wat rustiger omdat de weekmarkt verplaatst was naar het parkeerterrein achter de Nieuwst raat. Na het bezoek aan Dirkzwager ging de stoet nu door een groot aantal straten in het nieuwe gedeelte van Maassluis. Dit werd zeer op prijs gesteld door de bevolking aldaar, omdat daardoor ook dit deel van Maassluis de kans kreeg om de koningin van zeer dichtbij te begroeten. Vervolgens kwam de Sierviskwekerij Ruys broek aan de beurt, welke ook de commissaris van de koningin mr. Klaasesz was bezocht. Het slotstuk van het bezoek was echter de fraaie manifestatie van de Maassluise sportverenigingen in de Olympiasporthal. Het was een merkwaardig schouwspel daar in deze grote ruimte. Aan de ene kant op de tribune honderden, hoofd zakelijk bejaarde Maassluizers (ieder die tijdig een toegangskaart aanvroeg kreeg er een) aan de andere kant weer vele honderden maar nu vooral jeugdige personen, allen lid van de sportverenigingen. Spectaculair was vooral de binnen komst van de honderden kleine judoka's, die hard lopend en juichend kwamen binnen stormen. Nadat een kinderkoor en twee drumbands hadden laten horen en zien wat zij presteerden was het tijd voor afscheid. Alle aanwezigen zongen staande een afscheidslied met een leuke ongedwongen tekst. Na een kort oponthoud in de burgemeesters woning vertrok de koningin om half zes weer naar Soestdijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 12