IN GESPREK MET.... m, voorwerpen' reserve hostess Ria van Waas van Felieitatiedienst Re „zilveren tikker' SEBASTIAAN Roem Bejaardenwerk van „St. Jan" KNMTP Wie als moeder weieens een bruid thuis gehad heeft, wéét, dat de Felieitatiedienst Nederland bestaat. Een organisatie, die 14 jaar geleden door de heer P. Weduwer, bij uitstek een reclameman, in Leiderdorp werd opgericht. Thuis relaxend luisterde hij naar een interview, dat de bekende „Mieke" toen van „Hoe is de stand" tijdens haar bezoek aan Nederland werd afgenomen. Het had haar in een vreemd land bijzonder getroffen, dat een pakketje werd aangeboden namens de middenstanders uit de puurt. Wij kennen dit in ons land ook, bijv. in Zevenaar, waar de nieuwe bewoonster in de wijk een hele map met schrijfblok en reduktiebonnen krijgt aangeboden... EXCURSIES INHOUD PAKKET Gerard van Stoutenburg bij de huisvrouwen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1971 De heer Weduwer dacht hier eens over na. Een huisvrouw kent de verschillende merken. Heeft daar ervaringen in. Maar de jonge bruid? De grondslag tot de samenstelling van een pakket werd in overleg met verschillende bedrijven uitgedokterd en de bruid in haar ondertrouw dagen aangeboden. Keurig van te voren aangediend, waarbij zij het recht heeft een ander tijdstip vast te stellen. Op het ogenblik beschikt de Feliei tatiedienst over 75 hostesses, die gezamenlijk per jaar een 70.000 bruidjes en hun familie bezoeken. En... uiteraard geluk wensen... Een van die oudsten in onze stad is Ria van Waas. Zij was elf jaar geleden eigenlijk te „piep". Trof het niet zo best met haar sollicitaties, want de directeur zat praktisch n!&>it achter zijn bureau. Ria liet de moed niet zakken. Waarschijnlijk door dit doorzettingsvermogen werd haar sollicitatie meteen beloond met een aanstelling. Hostess zijn betekent dat je er altijd in je uniform onberispelijk uit moet zien. Dat je verstand moet hebben van de produkten of geschenken, die je aanbiedt... Die wijsheid waait je niet. zomaar aan. De meisjes of jonge vrouwen, die als charmante hostessen de Felieitatiedienst Nederland vertegen woordigen, hebben geregeld excur sies. Bij haar thuis aan de Burg. van Haarenlaan licht Ria toe, dat het een fijne baan is. Een vrije baan en je doet er zoveel mensenkennis bij op. Als je helemaal niets van de artikelen weet te vertellen, dan heeft dat geschenkenpakket totaal geen waarde. Ik heb alles geprobeerd, wat of erin is. Als iemand beweert dat Sfeoma bijv. stijfsel wordt, dan heeft dat een oorzaak. Die toe te lichten is je taak. In haar pretentieloze roze jersey jurkje, een kleurig sjaaltje in de hals geknoopt, vertelt Ria, sedert de geboorte van dochter Marieke (4 jaar) reserve-hostess, dat zij er een sport van maakt om erachter te komen, waarom een pakket soms geweigerd wordt. Via een gesprek wordt dan een misverstand uit de wereld geholpen. Het brengt allemaal veel administra tie met zich mee. Maar dit werk ligt haar. Met vijf andere collega's bezoekt zij de bruidjesin Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Drie van de 300 gemeenten, die door een staf van hostessen bewerkt worden... Het moet voor de directeur van dit concern, want zo kan je het nu wel noemen, een voldoening zijn, dat in 1961 de Felieitatiedienst haar aktivi- teiten ook uitstrekte naar het buitenland. Met name in Duitsland, in 1963 naar België, in 1965 naar Oostenrijk, in 1967 naar Zwitser land en in 1970 naar Italië. Het pakket ziet er hetzelfde uit; de hostesses dragen dezelfde unifor men. Maar de idee is van een Nederlander: die van P. Weduwer in Leiderdorp... M.W.-S. Een andere collega van Ria van Waas, ergens in het land, op het moment dat zij zich aandient bij het huis van de bruid. Een van de 70.000... Wat zit er allemaal in dat pakket? Koffiemelk, koffie, thee en instant pudding, bier en limonade, verschil lende wasmiddelen, afwasmiddelen, toiretzeep, soep in bük, een staaltje vaste vloerbedekking, kleurenfoto materiaal, tandpasta, shampoo, deo dorant, boekjes over gasfornuizen, rijst, verf, een radio/t.v.-bode. De mogelijkheid tot inschrijving op een encyclopedie... Men heeft 't bij de Felieitatiedienst, een van de vier diensten van Felicitas N.V. niet gelaten. De anderen zijn Bebiekado, dat zich met een pakket richt tot de a.s. moeder in de zesde maand van haar eerste te verwachten kind. Daarna nog Select Ladies, een dienst die zich toespitst op de detailhandel in het houden van demonstraties op beurzen. De jongste dienst is „Auto wegwijs" met als doel de pas geslaagde rijbewijshouders te be reiken. Met... u raadt het al: eveneens een geschenkenpakket! INTERESSE Het ligt in de beSoeling dat leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen en Schiedam half oktober, t.w. in het weekend van i 6 en 17 een weekend maken. U kunt zich hiervoor reeds opgeven bij de heer J. van Haaren, tei. 347428. Nadere bijzonderheden volgen... De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam heeft op haar Openingsniiddag van het seizoen 1971/72 een luchtig en humoristisch optreden van Gerard van Stoutenburg staan. Voor de pauze: sehetsen van Felix Timmermans en Antoon Coolen. Na de pauze: werken van Godfried Bomans, Simon Carmiggelt en Annie M. G. Schmidt. Natuurlijk is de zaal van Chr. Sociale Belangen op maandagmiddag 27 september a.s. om 2 uur helemaal vol... Op de volkshogeschool „Overcinge" te Havelte wordt op 19 en 20 oktober a.s. een tweedaagse cursus voor discussie-leidsters gehouden. Men wordt hier ingewijd in de geheimen van het leiden van discus sies over de aktuele onderwerpen „Reclame" en „Wat eten we eigen lijk"? Vanzelfsprekend wordt over deze onderwerpen fundamentele in formatie gegeven. Doch ook enige training in groepsgesprek. Wie hier voor interesse heeft (kosten voor de afdeling) neme contact op met mevrouw Meijer, Puccinistraat 15, tel. 702453. Denkt u ook aan de giro van de penningmeesteresse: 6333309? Er staan nog enkele open posten wat betreft de contributie over 1971. Die bedraagt f 14,- verhoogd met twee kwartjes administratiekosten. Gireer vanavond nog even als u het helemaal vergeten bent... We kennen elkaar al verschrikkelijk lang Sebastiaan en ik. Oei, zo lang, zou Paul van Vliet zeggen! Hij pleegde destijds zijn cursiefje „Langs de lijn"in (helaas) wijlen De Nieuwe Schiedamse Courant met als opperhoofd Kees Hazelzet en met persfotograaf Chris Breur. Ik rommelde maar wat aan in bruiloften en partijen, maar ook met het water in mijn handen tijdens modeshows. Op 28 september a.s. is het 25 jaar geleden dat Sebastiaan in genoemd blad zijn éérste cursiefje inzond. Ik weet niet of hij er toen net zoveel zenuwen over gehad heeft als ik destijds met mijn schrijfsels. Hij lijkt nogal onaandoenlijk. Maar op 28 september viert hij dus een klein „feessie". Als eenvoudige „tikkerd". Waarom juist dat woord gebruikt? Sebastiaan is ook een ,,schrijverd". Hij gaf destijds een bundel van zijn cursiefjes uit genaamd Van onder de andijvie..Een paar exemplaren er van nog maar te verkrijgen in onze boekenkiosk. Uit dat boek koos ik voor vandaag: Omdat ik van nature een meditatief persoon ben Hg ik graag in een gemakkelijke stoel te peinzen. Dan dalen er allemaal van die diepe gedachten door mij heen, zo diep dat je er nooit de bodem van bereiken kunt. Meestal krijg ik er de kans niet voor want mijn dierbare gade heeft zich in het charmante hoofdje gezet om van mij „een kwieke jonge vent" te maken. En juist als ik bezig ben met gesloten ogen, in de put van ideeën af te dalen, zegt ze: „Toe, venteke, ik zie dat je toch niets aan het doen bent, zet even een nieuw leertje in de kraan". Maar donderdag 's avonds speelt ze met enige andere dames bridge. Dan kan ik me ongestoord wijsgerig uitleven. „In ieder mens" overweeg ik „leeft een bepaald, doch onbestemd verlangen". Er zijn lieden die dorsten naar wetenschap. Anderen willen de minister van financiën om zeep helpen. Weer anderen snakken ernaar het hoogste, het laagste of het koudste plekje van de aarde te betreden. De meesten willen rijk worden en een heel enkele probeert de wereld beter te maken. Mijn innigste verlangen is om beroemd te worden, niet zo maar een beetje, nee echt helemaal beroemd. Met fanmail en mijn foto op havermout-reclames. Zo beroemd als Sjoukje Dijkstra bijvoorbeeld, als eens Charles de Gaulle of als die keeper van Feijenoord, hoe heet ie ook weer. Het lijkt me heerlijk als de mensen op straat eerbiedig naar je kijken en ze je op de T. V. gewoon bij je vóórnaam noemen. Het is niet gemakkelijk om beroemd te worden, vooral niet als je het van bij elkaar geharkte stukjes in diverse dagbladen moet hebben. Ik zou eigenlijk iets moeten schrijven dat door alle Nederlanders gelezen wordt, iets waar ze onmiddellijk naar zoeken. Mevrouw Sebastiaan maakte mij glunderend wakker en daaruit begreep ik direct dat er weer enige bijzonder interessante recepten en brei-patronen waren uitgewisseld. „Weet jij iets waar alle lezers van alle kranten iedere dag met belangstelling naar kijken", vroeg ik meteen. „Het weerbericht" zei ze zonder aarzeling. Ik ben besloten een eenvoudig tikkertje te blijven. P.S. Beroemd is een verschrikkelijk groot woord. Maar ik weet zeker dat heel Schiedam graag jouw cursiefjes in ons Nieuwe Stadsblad leest. Wat wil je dan nog meer... Proficiat in elk geval en blijf asjeblieft die „eenvoudige tikkerd". MIEKE Het pakket „Bebiekado" ondervindt in het gehele land enorme belangstelling bij de a.s. moeders voor wie de geboorte van het kind nog een mysterie is. De Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, te Schiedam organiseert bij voldoende deelname een bezoek aan de herfst- tentoonstelling in Laren. Die juist dit jaar bijzonder de moeite waard is. Kosten hiervan inclusief een lunch slechts f 15,- p.p. Ook voor introducee's. Opgaven hiervoor via tel. 702654, 269728 en 708291... Denkt u verder aan de inschrijving voor de speciale bloemschikcursus, omvattende zes lessen, voor slechts f 30,-. Mevrouw M. Frederiks aan de Diepenbrockstraat 92 ontvangt graag zo spoedig mogelijk uw deelname-formulier of uw telefoni sche aanmelding via 708291. De data wordt nog nader bekend gemaakt. Houdt u er rekening mede dat op donderdag 23 december a.s. Kerst stukjes worden gemaakt onder lei ding van mejSijthof? Lijst van gevonden voorwerpen: Te bevragen bij het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag. Zilveren armbandje met plaatje; gele kinderportemonnee met inh.; nieu we plastic brillenkoker; leesbril met ronde glazen in koker; sleutel; gereedschapskist met slang; een voetbalschoen; wit jongensjackje; dameshandschoenen; driehoekige vlag met stok; verzekeringsplaatje van een bromfiets. Te bevragen bij de vinders: Gouden kinderringetje, Nels, Obrechtstraat 22; bankbiljet, Brus- saard, Th. a Kempisstraat 44; bankbiljet, mevrouw Faling, Rotter- damsedijk 37a; doublé damespols horloge met idem bandje, Gem. Secretarie, Nieuwstraat (vragen naar de heer Munnink); gouden oorbel met steen, Hans van Gamerden, Geervlietsestraat 34a; bankbiljet, Verhagen, IJsselmondesestraat 10; groene damesportemonnee met inh., J. Schaper, Zweedsestraat 97b; brui ne herenportemonnee met inh., Boon, Slachthuislaan 29a; sleutel ring (klaverblad) met 2 sleutels, Scheenloop, Fultonstraat 34; parker balpoint, J. Lomans, Vondellaan 2; sleutel, Van der Kruit, Delflandse- weg 508; kinderbril, donker mon tuur met zilverkleurig metaal af gezet, A. Zagwijn, Heenvlietsestraat 20; bril met gekleurd glas in koker, P. Planken, H. Bosmanplein 31; tas met voetbalkleding, Ramaker, Pr. Aalberselaan 80; zwarte tas met voetbalkleding, Groenewegen, Mgr. Nolenslaan 666; sportgoederen in elkaar gerold, mevrouw Lops, Essen- burgstraat 15a, Rotterdam, tel. 236778; lederen voetbal, Klein, Joh. Wagenaarstraat 66; blauwe dames handschoenen, Post, Hargsingel 28; ribfluweel jongensjasje, H. van Oos ten, Edisonstraat 60b; geruite da mestas, J. Rietveld, Marconistraat 97b; roeiboor, donkerbruin, Löke, Oude Sluis 3bis;een pak dweilen, B. Scholte, Frans Halsstraat 32, Den Haag; blauw-wit gekl. parkiet, Veld huizen, Stadhouderslaan 67. groene parkiet, Zr. Antoinette, Huize Fran- keland; bruine hond, kruising boxer-herder, Post Vlaardingerdijk 339a. Te bevragen bij het Dierentehuis, Sint Annazusterstraat: beige pinke- neesjereu; zwarte poedel. Het bestuur van het bejaardenwerk „St. Jan", gevestigd in het clubhuis aan de Mgr. Nolenslaan 99, vraagt ons de aandacht te vestigen op het volgende: 1. Maandag is er soos van 13.30 tot 16.30 uur. 2. Woensdag, tijdens de winter maanden, handenarbeid voor dames en biljarten (2 stuks) voor heren van 10.00 tot 12.00 uur. 3. Donderdag gymnastiek voor da mes en heren waarna gelegenheid voor koffiedrinken. Door de grote belangstelling zijn er twee groepen gevormd en wel om 10.00 en 11.00 uur. Als u lid bent van de soos kunt u tevens mee met dag-middagtocht of vakantie in binnen- en buitenland. St. Nicolaas is bij ons een vaste gast, met Kerst een sfeervolle viering en Carnaval „het einde". Dit alles wordt gedaan onder zeer goede en deskundige leiding. De entree en consumptie-prijzen zijn zo laag mogelijk gehouden. Wij hopen met bovenstaande veel vragen te hebben beantwoord en mocht u alsnog ideeën hebben breng ze naar voren en wij zullen trachten ze waar te maken. Tot ziens dan in een van de zalen achter de kerk aan de Mgr. Nolens laan 99! Noot van de redaktie: Vooral die gymlessen zijn heel belangrijk. Dat geldt trouwens ook bij de andere bejaardensozen. Be woners in de omgeving van de Mgr. Nolenslaan 99: ga maandagmiddag hier eens een kijkje nemen. Echt wel de moeite waard, vooral nu er straks weer zoveel donkere dagen voor de deur staan en u de gezelligheid zoekt...

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 24