1 Clausan" gaf de modetoon aan GELD LENEN HOSMAN sinds 189<i NU! voor elk doel Fase drie hoogerwerf n.v. Hartentroef: kleuters als mannequins „Houtmannen" gaan vergaderen 77 Zonder zesjarige Luciënne en vierjarige Sandy tekort te doen, zullen alle bezoeksters (met een enkele haan in het mode- hok) van de shows, die het modehuis „Clausan" van de Parkweg 371 maandag- en dinsdagavond in het hotel „Rijnmond" gaven, het met mij eens zijn, dat de driejarige Eddy deze show stal. TUIMIEKPAKKEN: TROEF ZWART LUCIE LINDEN M O R I T Z R O E Y EURO EFFICIENCY EXPO van 5 t/m 9 oktober centrum Voor kantoorefficiëncy HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1971 Eddy vindt het showlopen met al die mooie kleertjes van modehuis „Clausan" helemaal niet zo belangrijk. Favoriet was nu eenmaal voor hem de man achter de piano, Herman Frensdorff. Als dress-man applaudisseerde hij met het publiek mee. Maar zijn applaus gold pianist Herman Frens dorff, die dit paraderen muzikaal omüjstte. De kleertjes, die hij „den volke" met veel zwier moest ver tonen, waren voor hem maar bij zaak. Tenslotte krijg je niet elke dag zulke wandelingen op een plankier te maken. Te wuiven naar alle vrien delijke dames. Heel in het bijzonder zijn oma. Om dan tegenstribbelend afgevoerd" te worden. Maar u weet immers, dat modehuis „Clausan" ook kinderkleding brengt. Het wa ren beslist niet alleen de kinderkleer- tjes, w.o. leuke pakjes, jurkjes, manteltjes, zelfs in het midi, die hier de toon aangaven. Aller ogen waren natuurlijk gericht op de nieuwe collectie. Fleurig, kleurig, maar bovenal door en door vrouwelijk. Het borduurwerk heeft de wereld veroverd. Het maakt in al zijn combinaties een jurkje of zelfs kort jasje tot iets feesteüjks. Met de lengte kunt u onbekommerd alle kanten uit. Iets over de knie, doch desgewenst ook daarboven. De maxi-jurk, hoe romantisch ook, heeft helaas moeten wijken. Mis schien een beetje te onhandig? Maar je voelde je er zo echt vróuw in. Specifiek op een feestavond. Ik zei u alu kunt deze winter alle kanten uit. U behoeft zich niet aan een speciale modekleur te houden. Een tikkeltje onverstandig, want je weet als vróuw zelf wel wat of je het béste kleurt. Ringen als garnering, heel veel knoopjes, ook aan de onderkanten van de mouwen, op de schouders, in het voorpand. Ragfijne stikseltjes. Soms een heerlijk ouder wetse „kopmouw". Of een helemaal uit grootmoeders tijd. Met al die toestanden van strikjes, stikseltjes, bandgarneringen...! Een show „doen" behoort niet tot mijn favoriete verslagen. Ik word er altijd hondsmoe van. Zucht thuis bij al die aantekeningen. Maar dan komen ze ineens weer tot léven en zie ik>al dat moois voor de tweede keer! Een hele fijne en gedistin geerde collectie. Met een duidelijke voorkeur voor de tuniekpakken. In het sportieve zowel als in 't geklede genre. De vrouw heeft deze winter volledig „de broek aan". Dat kon niet uitblijven bij al die emancipa tie! Voor de vrouw met een correct figuur de ideale dracht. Nickerbockers, weggestopt in stevige laarzen. Die nog altijd het mode beeld doorkruisen. Zo ook de jumpsuits in originele combinaties. Grappig gevonden de kaftan, af- knoopbaar in leuk bewerkt dessin, daarop gedragen. Heel apart het imitatie-suède ensem ble. Het jasje in verwerkingen met oud-roze, groen en beige, de panta lon effen roze. Er wordt dit seizoen veel geëxperimenteerd met kleuren. Met horizontale strepen die het silhouet toch afslanken. Deux piece in zachte tinten. Heel eenvoudig, maar wel chique door de garnerin gen op het voorpand. Door alle jaren heen weet het zwarte jurkje zich te handhaven. Heel bijzonder dat met fleurige blokken van tres in wit en cognac aan de onderkant van de rok, eenvoudige lange mouw. Een „plaatje" van een jurk, dat ik op papier dan maar voor u schiet. Mantels daar tussendoor... De tweed, waarmede we het jaren kunnen doen. Doch ook die van prachtige wollen stof met sa fier nerts-kraag. Hoog gesloten of met revers. Knoopsluiting in dezelfde kleur. Maar er zijn ook gezellige ruiten of blokken. Eddy die van Sandy een pak voor zijn broek kreeg omdat hij het plankier niet af wilde en prompt een protestsong Het horen, aangehoord door zijn moeder! Heel erg mooi en fijntjes de jurkjes van Lucie Linden. Een stijl apart. Vooral het deux piece van jersey met geborduurde roomkleurige mouwen en kraag. De kleuren van het borduursel terug te vinden in de beide banden, waarmede het jasje is afgewerkt in de taille. Afstekende knopen. De vrouw anno 1971 is verliefd op het tuniekpak. Zij kan het zijn en blijven! Modehuis „Clausan" voor ziet in haar wensen. Biedemeier-boeketjes voor de kleu ter-mannequins. Kleurige anjers voor lady-speaker mevrouw Gaskempen. En een gul applaus bij de laatste parade. Al was hierin ook een huldebetoon aan Herman Frensdorff verweven. P.S. Extra trekpleister in dit mode huis de aanbieding van een wit tuniekpak met contrasterend brei werk in het jasje. De hotpants afgezet met fleurige streepgarnering met bijpassend zwart jurkje, fel gestreept bovenlijfje. Prijzen slechts f69,95 en f 89,95. M.W.-S. Op vrijdag 1 oktober a.s. organiseert de Ned. Kath. Bond van werknemers in de meubel-, meubilerings-, hout en aanverwante bedrijven „St. Anto- nius van Padua" afd. Schiedam een vergadering. Nee, een feestbespre- king in gebouw „Arcade". De rayon-bestuurder, de heer Kete laars zal iets meer vertellen over de toekomstige fusie met de Bouw- vakbond „St. Joseph". Er is een gezellig muziekje. Er worden ver frissingen geserveerd. De heer Ketelaars zal pioniers van de „Houtmannen" in het huldigings zonnetje zetten. De heer Alberts houdt zijn „prevelementje". Reden genoeg om allemaal aanwezig te zijn op 1 oktober. Om 8 uur. Als u er even de rekenliniaal bijhaalt: de firma Hosman bestaat 75 jaar. Ik heb het gevoel dat de heren Hosman daar de volgende maand (oktober) wat aan zullen dóen, zo zijn die heren wel. Ik heb hun grootvader nog gekend, achter de snijmachine in de winkel, waar nu een kapper zit op de Lange Haven, precies: vlak naast het veel grotere pand waarin de firma nu is gevestigd. Die grootvader droeg altijd een witte zeilpet en was gespecialiseerd in „fijne vleeswaren". Hun vader is op vrij jeugdige leeftijd overleden, maar hun moeder heeft het bedrijf voortgezet en uitgebreid: een lieve, kordate vrouw, die van haar geboortestreek Limburg de goede smaak, de fantasie en het élan had meegebracht. ik moet altijd mijn portemonnee vasthouden als ik in de winkel van Hosman loop te neuzen: 180 verschillende sauzen, een indrukwek kende serie blikjes met de verrukkelijkste zaligheden, kreeftensoep, kikkerbilletjes, wijngaardslakken, kazen in misschien wel honderd smaken en afmetingen, knoflookworsten en specialiteiten uit de Balkan, Frankrijk, Italië, Denemarken... noem maar op, tot tijgervlees, geblikte olifant en ratelslang toe. Koekjes, zoutjes en dan hun wijnen! Het water spoelt mij langs de tanden. Er is even sprake geweest dat de gebroeders Hosman in de Passage een exclusief Frans eethuisje zouden openen. Op het allerlaatste moment durfden zij het toch niet aan. Natuurlijk, er zijn genoeg Schiedammers die daar graag zouden komen smikkelen en smullen... maar zouden ze er iedere avond het restaurantje vullen? Jammer, het gaat niet door. Daar staat echter tegenover dat u de firma béllen kunt en allerlei heerlijks thuis kan laten bezorgen. Kortom, een zaak waar Schiedam trots op kan zijn en dat wij nog heel veel voorspoedige jaren toewensen! SEBASTIAAN gehele afwikkeling bij u thuis. U belt en wij zorgen voor de rest. Discreet en deskundig BILLIJKE TARIEVEN, kwijtschelding bij overlijden. SCHAKEL ONS IN! BEL ONS OP! TELEFOON (010) 26 71 35 Wilt U meer informatie, stuur dan deze advertentie aan ons kantoor: Oosterstraat 71, Schiedam. Naam: ,rt Adres: Plaats: Telefoon: Ons kantoor: Oosterstraat 71, Schiedam, staat voor u open, iedere werkdag van 9 tot 18 uur. financierlngs- en bemiddelingskantoor VAM „Kom", zeiden de mensen van Gusto „laten we gaan staken, je weet nooit of hét helpt". We weten nu dat het NIET geholpen heeft. Gusto is bovendien géén luchtvervuilend bedrijf. Wat wel luchtvervuilend werkt zijn de shaggies die gerookt worden, de brommers die bereden worden. „Mag een mens dan niks hebben? hoor ik een verontwaardigd sigarettenroker boos opmerken. Van mij wei: een mens mag een heleboel hebben. Het beste wat ik iedere mens toewens is GEZONDHEID. „Makkelijk kletsen", roept mijn nog steeds verontwaardige tegenstander. Onder het motto alle beetjes helpen"geef ik u enige tips: Laat iedere tuinbezitter een boompje planten, laten we op iedere richel boven de voordeur, op ieder balconnetje, plastic bakken neerzetten met planten en bloemen. Alle bladeren zuiveren de lucht. Misschien is er nu niet het juiste seizoen voor, vraag dat een erkend hovenier, maar koop dan tenminste een bak en doe er alvast tuinaarde in... bestel nu bollen, knollen en zaaigoed'. Lees er wat over, vraag er naar. Doe een massale aanval op de Plantentuin in de Warande, waar deskundige voorlichting wordt gegeven! Natuurlijk, vanzelf: ook hier ligt een taak voor de Overheid. De overheid in Schiedam loopt krom van de zorgen, maar, eerlijk blijft eerlijk... ze planten hier en ze onderhouden de parken en plantsoenen uitstekend! „SLUIT die stinktabri eken", gilt de verontwaardigde man van hierboven. Hé, ja... en de werknemers allemaal de straat op? „Maak dan van ons land een agrarisch gebied, heb je werk en bladeren zoveel je wilt". Heel aardig verzonnen, maar we raken onze land- en tuinbouwprodukten aan de straatstenen niet kwijt! Trouwens, die fabrieken worden heus wel verplicht él les wat mogelijk is te doen... maar waarom zouden wij zelf ook niet een blaadje mee helpen groeien? SEBASTIAAN Kom ook naar de Hier komt het borduurwerk, deze winter helemaal „in", volkomen tot zijn recht. Daarnaast een klassiek zwart jurkje met bloesende ondermouw. in de Harmonie te Vlaardingen dinsdag - van 15 tot 22 uur woensdag tot vrijdag - van 11 tot 22 uur zaterdag - van 10 tot 17 uur BI O

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6