/j vrouw, nlforneinziMen r Éi Apothekers Oogstdiensten Rollingstones in de Dukdalf Bank Mees Hope nv De poppen van mevrouw Braak Wat 't Stedelijk te bieden heeft Ik doe mee met de aktie TOTAL biedt voordeel.. Vervanging motorspuit brandweer Waag-underground fasst^a DORZO N V. SCHIEDAM-FILM IN PASSAGE Kent u de voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 12 - VRIJDAG 15 OKTOBER 1971 Dinsdagmorgen heeft mevrouw A. Braak-Wever wonende aan de Klaas Katerstraat 98 haar poppencollec- tie in Huize Frankenland tentoon gesteld. Poppen, die zij zelf al jaren aankleedt. En met succes zoals u ziet op bijgaande foto. Poppen in allerlei maten. Mevrouw Braak krijgt hierbij artis tieke assistentie van haar dochter. Het breiwerk wordt door het echtpaar Braak verzorgd. Een uit komst vooral doordat de heer Braak arbeidsongeschikt is ver klaard en dit gezinnetje nu op deze manier een extra bijdrage voor de kosten in het huishouden weet op te brengen. Heel plezierig werk, maar voorat ook dénkbaar werk. Dat bleek wel toen dinsdagmorgen de bewoners van het bejaardentehuis Franken land deze poppen zagen en reeds inkopen deden voor het a.s. St. Nicoiaasfeest. Mogelijk ook een tip voor u. U loopt gewoon eens langs bij me vrouw Braak. U maakt keus of u zegt hoe of u het hebben wilt. De te gebruiken wol koopt me vrouw Braak altijd bij de firma Phildair op de Hoogstraat. Vorig jaar stonden die poppen in de etalage. Dit jaar hoopt mevrouw Braak op deze manier weer de aandacht op hun gezinswerk te vestigen. Maar u weet nu allemaal haar adres. De moeite waard om con tact met haar op te nemen, dacht ik zo. Vandaar dat ik er vandaag eens extra de aandacht op vestig. Juist nu u ai bezig bent met dat bekende lijstje voor de grote kindervriend uit Spanje. Langs deze weg zegt mevrouw Braak de directie van bovenge noemd tehuis dank voor alle medewerking verleend. MIEKE Weekendprogramma Stedelijk mu seum... Film: Ets. Een film over de grafische techniek van Koos van der Sluijs, door Jaap Heins. donderdag 12.45 uur; vrijdag 20.30 uur; zaterdag 13.00 uur; zondag 15.00 uur. In de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schie dam. T entoonstellingen Salon van de Maassteden 1971 tot en met 7 november 1971 Met deze tentoonstelling wordt geoogt een overzicht te geven van de aktiviteiten van de beeldende kun stenaars in het Rijnmondgebied en omgeving. 382 Werken van 202 kunstenaars uit dit gebied zijn te bezichtigen. P/S Orgelbespeling door Gerard Akkerhuis a.s. zaterdag 15.00 uur. In de Grote kerk, de Opstandings- kerk en het kerkgebouw van de N.P.B. worden aanstaande zondag de oogstdiensten gevierd door de Hervormde gemeente. In aansluiting op deze diensten worden zoals gebruikelijk aan zieken en bejaarden een groet van de kerken gebracht. Een bakje fruit of een bos bloemen met een begelei dend briefje als blijk van medeleven aan hen die niet aan de dagelijkse gang van zaken meer of tijdelijk niet mee kunnen doen. Ook de bewoners en patiënten van de zieken- en bejaardentehuizen ontvangen een blijk van medeleven. De commissie van voorbereiding nodigt u gaarne uit één van deze oogstdiensten mede te maken. U bent aanstaande zondag 17 oktober om 10 uur v.m. hartelijk welkom in de Grote- en Opstan- dingskerk, om 10.30 uur in het kerkgebouw van de N.P.B. In de Grote Kerk wordt de dienst geleid door ds. M. C. Baart, terwijl enkele blazers van Harpe Davids hun medewerking verlenen. De dienst in de Opstandingskerk wordt geleid door ds. E. J. Beens en wordt gehouden in samenwerking met de jeugddienst commissie Ds. B. A. Koek gaat voor in het kerkgebouw van de N.P.B., waar de zondagsscholen hun medewerking verlenen. Iedereen is hartelijk wel kom in een dezer diensten! Voor de mensen die vrij regelmatig Soc. de Waag bezoeken, is het 'n normale zaak, dat er op zaterdag 16 oktober de Waag-Drive-In is. Wat niet zo normaal lijkt, is de le Underground-avond van dit seizoen op zondag 17 oktober. Wij vonden dat niet-leden ook 'n kans moesten hebben, om die avond(en) met deze speciale muziek op te luisteren, zij het tegen betaling van één piek, en voor leden drie kwartjes, waar dan ook 'n avond voor wordt gegeven die niet misse lijk is. Zoals gewoonlijk, aanvang 8 uur. Willen de leden speciaal voor de Underground-avond hun lidmaat schapskaarten mee nemen, en denk aan de pasfoto's! Vrijdagavond in de sociëteit DUK- TIEN, Rijnstraat 1, Schiedam, wordt een disco-avond gehouden met als hoofdschotel de film De Rolling Stones in Hyde park. Toegang slechts f 1,— De poppen van mevrouw A. Braak, die zij met haar doch- ter's hulp aankleedt. Een idee tje voor u, met St. Nicolaas in zicht? Waarom niet? TOTAL heeft fijne artikelen tegen aantrekkelijke prijzen. Ik sla geen tankbeurt over laat steeds mijn spaarkaart af stempelen. Doe ook mee Mijn TOTAL dealer is: Horvathweg (beide zijden) Lange Nieuwstraat Er zijn mensen, die beweren dat apothekers goud verdienen, „nog meer dan huisartsen en notarissen", zeggen ze. Dat kan best zo zijn, maar voor de apothekers is het brood óók twee cent duurder geworden, op de frisdrank die ze drinken zit ook accijns en voor hen wordt het „openbaar vervoer" net zo goed duurder als voor u, al kunnen ze dan, net als iedereen na zevenen en in het weekend voor een dubbeltje per minuut telefoneren! Zo kan ik me dan ook voorstellen dat een apotheker 's nachts ligt te dubben hoe hij de vele eindjes aan elkaar moet knopen. „Adelaide", zucht hij tot zijn vrouw (u dacht toch niet dat de vrouw van 'een apotheker Marie zou heten of Koba?„het zijn kommervolle dagen". „Ja", mompelt Adelaide, nog half in haar slaap, „er mag dan al meer dan zes weken een „r" in de maand zitten, de oesters blijven prijzig". „Zo is dat", geeft hij dankbaar toe bij zoveel mee-begrip. „Bovendien raken we aardig door de „Veuve Cliquot" heen praat zij sluimerend voort, „wat denk je, Hein-Jan, zal ik maar eens uitzien naar een baantje voor halve dagen? Zo ligt dat apothekers-echtpaar te tobben, terwijl u en ik onbezorgd verder ronken. De kinderen een krantenwijkje? Dit jaar de vakantie maar eens overslaan, geen beleg meer op het brood? Het zijn allemaal mogelijkheden, die na veel wikken en wegen toch niet de juiste oplossing blijken. „Laten we maar gaan slapen", zegt Hein-Jan. Dat doen ze tenslotte. De andere ochtend staat de apotneker verkwikt op. „Ik heb het", juicht hij, nog in het baaien ondergoed: „We laten gewoon, alle klanten, die een rekening bij ons hebben één gulden per maand extra betalen Zo gezegd... zo gedaan. SEBASTIAAN Volgens de commandant van de brandweer is de motorspuit van het merk Geesink, bouwjaar 1939, we gens vergevorderde slijtage van zo wel de pomp, de motor als het onderstel dringend aan vervanging toe. Ook de Hoofdinspecteur voor het Brandweerwezen zegt in zijn keuringsrapport, dat de motorspuit niet meer voldoet aan de eisen, die nu aan brandweermaterieel moeten worden gesteld. De kosten van een nieuwe motor spuit, op rijdbaar onderstel, inclusief zuigslang en overige toebehoren, worden geraamd op f 13.500,—. Omdat B. en W. van mening zijn, dat het niet langer verantwoord is van de motorspuit van 1939 gebruik te maken, stelt het College de Raad voor om voor de aankoop van een nieuwe motorspuit het benodigde krediet beschikbaar te stellen. In het Passagetheater Schiedam wordt momenteel in het voorpro gramma van de hoofdfilm „Love Story" een fragment vertoond van de door Jan Schaper vervaardigde documentaire „Schiedam kiest voor het water". De vertoning zelf duurt ongeveer 20 minuten. Er is een afgerond geheel verkregen, waarin het verleden van de stad wordt getoond, met de ontwikkeling tot de industriestad van heden, de nieuw bouwwijken, de bevolking en dit alles besloten met de prachtige opnamen van een vaart door de Lange Haven. Het initiatief van de vertoning is uitgegaan van de heer H. Berg, directeur van het Passagetheater. Hij meent dat het vertonen van een pakkend fragment uit in origineel wat lange documentaire belangstel ling bij de bioscoopbezoekers te kunnen wekken. per maand vrij opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over september '71 bedroeg dit percentage 5 °/o. Bovendien f 2.000, per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, daarna tenminste f 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen Spaardeposito: 4V'i0/o bij een opzegtermijn van 1 maand. Termijnspaardeposito 5Vj% bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeposito 6°/o bij een opzegtermijn van 12 maanden. Termijnspaardeposito 7% 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men u graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. BMH Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-213213; Rotterdam, Blaak 10, tel. 010-111040. Kantoor Schiedam: Nieuwe Haven 133, Hoek B.K.-laan, tel. 010-340222. Kantoor Vlaardingen: Schiedamseweg 53, tel. 010-340222. A

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 12