KOLLEKTE DIE KINDEREN ALS TINEKE DOOR HET LEVEN KUNNEN HELPEN Chiel Montagne bij, .Instuif" Liefde en de gein voor fa. De Jong a m ff 5 i --5 Volgende week ook hier collecte voor 't geestelijk gehandicapte kind W aarschuwing Bruids-en i ^Gelegenheids^ t japonnen i DEZE WEEK IN SCHIEDAM SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U MODEHUIS 5 "ninwDj, ^'tiiiiiV HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - VRIJDAG 22 OKTOBER 1971 ■W. 7, r.\r„ ?V r VAM 'ïh Hoe komt het toch zo vraagt men zich in ons land soms af dat het Feyenoord-stadion bij wedstrijden van Feyenoord bijna altijd vol is en bij wedstrijden van Sparta niet. In interviews hebben bestuursleden van Sparta en ook enkele spelers van de Kasteelploeg beweerd, dat dat komt omdat het Feyenoord-publiek iets tegen Sparta heeft. Zo zou men in grote getale bij Sparta—Ajax (bekerwedstrijd in de Kuip) zijn geweest alleen maar om Sparta te zien verliezen. Och, och, wat een kleinzielige gedachte toch! Weet men nu werkelijk niets anders te verzinnen dan dat? Wij hebben ook onze gedachte over het matige aantal bezoekers bij wedstrijden van Sparta in de Kuip en over de bijna uitverkochte huizen wanneer Feyen oord zelf daar speelt. U behoeft het natuurlijk niet met ons eens te zijn (waarom zou u? maar volgens ons komt dat in de eerste plaats omdat Feyenoord goed voetbal laat zien en Sparta veelal niet. Maar laten we dat desnoods even terzijde schuiven. Er is name lijk nog een oorzaak waarom Feyen oord zo „trekt" en Sparta niet. En dat is de sfeer die bij wedstrijden van Feyenoord in de Kuip heerst en de „sfeer" die bij Spartawedstrijden in de Kuip heerst. We hebben een vurig Feyenoord- supporter eens horen zeggen dat hij zijn geld er al uit heeft bij Feyenoord voordat de wedstrijd is begonnen! Kijk, daar zit een kern van waarheid in. Bij wedstrijden van Feyenoord heerst altijd sfeer, of Feyenoord het nu goed doet of niet. Nu kunt u beweren dat het Feyen oord-publiek dan maar een vreemd pubhek is, om niet te zeggen „gek". Het is natuurlijk maar hoe je het bekijkt. Men gaat naar een wedstrijd om goed voetbal te zien, maar dat neemt niet weg dat het toch is „meegenomen" wanneer er altijd een gezellige sfeer hangt in de Kuip. Toen Feyenoord onlangs moest spelen, verdween de drumband die vooraf had gespeeld van het veld. Dat leverde de muzikanten een dankbaar applaus op van de vele toeschouwers. Een Feyenoord-fan zei toen: „Kijk mijnheer, zo juichen en klappen ze bij Sparta wanneer er een doelpunt is gemaakt. Hier doen ze dat al voor de muziek en straks wanneer het luik opengaat en dan weer wanneer de spelers komen en ook nog wanneer de bal afgetrapt wordt". Ook daar zit een kern van waarheid in. Bij Feyenoord heb je altijd pret wanneer Feyenoord zelf speelt. Speelt Sparta daar of welke andere vereniging dan ook, behalve het Nederlands elftal, hoe wel dat nog moeite moet doen om voldoende sfeer te krijgen dan is die sfeer er niet. Nu willen we met dit alles niets tegen Sparta schrijven, want - geloof ons - we hebben niets tegen de Kasteelbewoners. Sparta zou er o.i. heel goed aan doen spoedig zelf een lichtinstallatie aan te schaffen, want wellicht loopt dan heel Span gen, Delfshaven en half Rotterdam en Schiedam leeg bij avondwedstrij den. Maar in de Kuip zal Sparta o.i. nooit een „volle bak" halen, dom weg omdat de wedstrijden niet boeiend genoeg en niet sfeervol zijn. Toch willen we duidelijk stellen bijzonder veel genoten te hebben van de bekerwedstrijd Sparta—Ajax, waarbij we „de lucht in gingen" toen Sparta 2-2 scoorde. Als Schie dammer trekt Sparta je immers meer aan dan het Amsterdamse Ajax? En zo is het ook bij wedstrijden van Feyenoord, dat ons meer trekt dan bijv. Ajax, Twente of PSV. We zouden ook nog iets naders kunnen zeggen over Sparta-keeper Pim Doesburg, die veel moppert en kankert tijdens elke wedstrijd en over een Aad Koudijzer, die bij elke „misser" doet alsof hij zoveel pech heeft. Je zou het ook onkunde kunnen noemen. Maar dat üjkt misschien op het zoeken naar spijkers op laag water! Opvallend is het toch wel! geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en De weekbrief van DHS is zeer lezenswaardig. Dat geldt van vele weekbrieven en klubbladen, maar dit keer halen we „Contact" van DHS daar eens tussenuit. We hebben de wedstrijdverslagen gelezen en het valt ons op dat die zo zijn opgesteld, dat ze je direkt boeien. Een voorbeeld? Daar gaan we. Leerdam Sport-DHS 1-1. Wat een .machtig mooi complex heeft Leerdam Sport. (Zoiets boeit meteen, ook al lees je nog niets over de wedstrijd zelf). DHS 2—DCV 3 4-0. Eindelijk tonen we wat we kunnen. (Ook dat „pakt" je meteen! DHS 3—RFC 4 1-2. We hebben volgens mij verdienstelijk gespeeld ondanks dat we verloren hebben. (Moedgevend zoiets en je leest meteen door). DHS 5St. Volharden 4-1. Proficiat, jongens! Ook deze wedstrijd is glansrijk gewonnen. (Er volgen nog maar vijf regels, dus ook die „pak" je meteen even. Xerxes 15-DHS 7 4-0. 15 Min. voor tijd gestaakt. Deze wed strijd is verdiend door ons verloren. E Alleen al het staken van dit duel is belangrijk genoeg om het verslag door te lezen). Teveel gepraat, lees je dan. Een voorzitter J. Boer gaat er verder in de weekbrief nader op in. Terecht stelt hij dat de scheidsrech ter ook maar een mens is. Mocht die een fout maken, dan dient men die te aanvaarden, hoe triest dat soms ook is. De heer Boer eindigt met: „Nog vele sportieve wedstrijden toegewenst", nadat hij heeft laten weten dat de naam van DHS goed moet blijven. Zo is het en dat geldt voor iedere naam van iedere vereni ging- Half november geeft „Schiedam" een extra weekbrief of-wel een klubblad uit, waarvoor de junior kommissie zal zorgdragen. Tot 10 november kunnen de leden kopy voor dat nummer inzenden. Een verslag van de drukbezochte geani meerde ledenvergadering is eveneens te vinden in bedoeld extra klubblad. Martinit-voorzitter Aad van der Horst doet een beroep op de leden om vooral aan de „Klub van honderd" te denken, want er is veel geld nodig wanneer Martinit binnen enkele jaren beter gehuisvest zal worden. Als alles volgens plan verloopt dan komen er in 1973 nieuwe mogelijkheden voor Mar tinit, dat onlangs voor het feit werd gespeeld dat zowel Schiedamse Boys, als WF en FC Nieuwland allen thuis speelden, waardoor de kantine natuurlijk te klein was om alle toeschouwers en bestuursleden te bergen. En laat het nu juist slecht weer geweest zijn! Ursus 3 zo zien we in de stand staat bovenaan, ondanks het 1-1 gelijke spel tegen Maas 2. Met AVS 3 delen de Ursianen de eerste en tweede plaats. De doelcijfers van de wit-roden zijn 22-6 en die van AVS 25-12, zodat de Schiedammers uiter aard de bovenste plaats qua doel- gemiddelde bezetten. DRZ 3 staat op diezelfde ranglijst vierde met 7 uit 7. Konden we onlangs één en ander vertellen over reglementen voor het door de afdeling Rotterdam te organiseren damesvoetbal, vandaag kunnen we daaraan een aantal richtlijnen toevoegen. Richtlijnen, ook weer afkomstig van het bestuur van de afdeling Rotterdam en in ieder geval geldende voor de kom petitie van de damesteams. Om te beginnen is de minimum leeftijd 14 jaar, althans voor kompe titiewedstrijden. Een o.i. juiste be slissing. Damesvoetbal mag ook met een bal nr. 4 gespeeld worden. Bij heren voetbal is dat een „vijfje". Het gewicht van een „viertje" is lichter (340-390 gram). Het aanvallen van de doelverdedigster in het doelge bied is verboden, evenals dat bij mannenvoetbal niet is toegestaan. Er wordt ook een richtlijn gegeven die wel de nodige problemen zal gaan brengen. „Het beschermen van het lichaam door het tegen het lichaam aanleggen van de hand is toegestaanO, o, wat gaat dat moeilijk worden! Wanneer zal de scheidsrechter(ster) moeten bepalen of het tegen het lichaam houden van de hand (en daarbij natuurlijk de bal raken! als bescherming gezien mag worden en wanneer niet. Nu zijn er soms al problemen rond een bal, die al dan niet hands is. Nu wordt het de dames toegestaan de hand tegen het lichaam te houden wanneer men ziet aankomen dat de bal hard tegen het lichaam aan zal komen. Heren koppen zo'n bal weg of bukken snel. Dames reageren minder snel (ja, ja, dat durven we hier gerust te stellen, want we hebben intussen weer een voetbalwedstrijd tussen dames ge zien! en mogen daarom met de hand de bal tegenhouden. Ja, ja, natuurlijk alleen door de bal tegen het lichaam te houden, maar u zult wel gaan zien wat dat voor narig heden met zich zal brengen. Enfin, misschien zijn we in deze te pessimistisch, maar wij zouden die regel nooit bij deze richtlijnen gevoegd hebben. Maar wie zijn wij? De DWS-leden worden op de proef gesteld wat betreft de opkomst bij kontaktavonden. Hedenavond wordt er een kontaktavond gehouden en wanneer de opkomst goed is, dan volgt op 29 nov. een leuke avond met een roek-groep. Is de opkomst slecht (dus veel minder dan 60-70 man) dan wordt de feestkommissie opgeheven en zal er niets meer worden georganiseerd. Dat schrijft „een moedeloos wordende feest kommissie" in de weekbrief van maandag 18 oktober. Dus DWS'ers, u weet wat van u verwacht wordt. En... u weet wat u wacht. Of... wat u niet wacht! Een propagandistisch schrijven van „Juliana" bewaren we tot volgende week. We komen daar in ieder geval nog op terug. Dat de schoenen „nocken" of zuignapjes mogen bevatten en geen „stollen" en dat vooraf de dames medisch gekeurd moeten worden, is een logische zaak. Eveneens is het een begrijpelijke zaak dat het terrein bespeelbaar moet worden geacht en dat er dus een officiële keurings regeling voor van kracht is. Nog meer werk dus voor H.H. consuls. Van half november tot half maart wordt een z.g. winterpauze gehou den en ook daaruit mogen we toch wel konkluderen dat damesvoetbal niet gelijke tred houdt met heren voetbal. Ieder vrouwelijk team moet een vrouwelijke verzorgster hebben, aldus de twaalfde richtlijn, die de afd. Rotterdam geeft. Welnu, de regels en richtlijnen zijn nu bekend, de wedstrijden gaan ook een aanvang nemen en we zullen in de komende weken wel aan de weet komen hoe er gespeeld wordt, of damesvoetbal interessant is, of het toeschouwers zal trekken en want daar gaat het toch voornamelijk om - of de dames zelf er het nodige sportplezier van beleven. DRZ speelt met het damesteam zondag 31 oktober thuis tegen Crooswijk, aanvang 12.00 uur. Nu we toch een aanvangstijd noemen willen we meteen door geven dat WK morgenmiddag niet om twee uur de belangrijke wed strijd tegen concurrent VDL uit Maassluis zal spelen, maar een uur eerder, dus om één uur. Het is maar dat u het weet, voor het geval dat u een uur te laat zou komen. Terrein Schietbaanstraat, Kethel. De cupwedstrijden hebben woensdag weer de nodige spannin gen gebracht en al met al mogen we best tevreden zijn met de resultaten van onze landgenoten. Dat kan in de komende weken en maanden weer echt leuk worden. Van 25 oktober tot 31 oktober a.s. zal in Schiedam de nationale col lecte voor het geestelijk gehandi capte kind worden geholiden. In deze periode vragen duizenden gees telijk gehandicapten de gezonde medemens om steun. Het werk onder de zwakzinnigen blijft name lijk afhankelijk van steun die voor een groot deel uit het particulier initiatief voortkomt, al subsidieert de overheid het werk vrij aanzien lijk. Zes grote organisaties op het gebied van de zwakzinnigenzorg, bestaande uit drie verenigingen voor sociaal- pedagogische zorg en drie ouder verenigingen, werken in deze col lecte samen. De helft van de opbrengst van de collecte blijft in het rayon voor het werk onder de gehandicapten daar dagverblijven, vakantiehuizen enzo voorts en het opzetten van cursus avonden voor ouders van geestelijk gehandicapten. De andere helft van het ingezamelde bedrag gaat naar de zes grote landelijke organisaties ter verwezen lijking van grote projecten. In de Sociaal Pedagogische Diensten zijn honderden gespecialiseerde maat schappelijk werksters en werkers door het gehele land werkzaam ten dienste van zwakzinnigen en hun ouders. Gemeentelijke instanties, hoofden van scholen en dergelijke verwijzen doorgaans eerst naar deze diensten, terwijl ook de eerste contacten met de verschillende hui zen via deze instanties verlopen. De schoolvorm, waarin het gehandi capte kind het onderwijs kan volgen, is één van de belangrijkste facetten van het werk onder de gehandicap ten. Schiedam heeft een aantal B.L.O.- scholen waar lichte en zwaardere gevallen van zwakzinnigheid kunnen worden opgevangen. Aan de burge meester Honnerlage Gretelaan wer ken wat dat betreft drie organisaties, openbaar, protestants-christelijk en r.k. onderwijs samen op één terrein. Voor het werk voor de gehandicap ten is veel geld nodig. De samenwer kende verenigingen in Schiedam doen dan ook een beroep op ieder vanaf veertien jaar om één dag of een paar uur te collecteren..Men kan Kent u haar nog? Dit is Tineke, die bekendheid kreeg via een televisieprogramma gewijd aan de nationale kollekte voor gees telijk gehandicapten, zoals er nu ook weer een voor de deur staat. Mogen wij mét Tineke ook stralen om het sukses dat ook de kollekte 1971 zal moeten worden, met ook uw medewerking... zich zaterdag aanmelden om acht uur bij de B.L.O.-scholen aah'cle B'. H. G.-laan 496. Wie verder mee wil werken, kan contact opnemen met de heren D. de Bruin, Professor Kamerlingh Onneslaan 139b, tele foon 267983, F. J. van Noortwijk, Veenlantstraat 12a, telefoon 265507 en A. van Hoek, Rem- brandtlaan 91, telefoon 266018. Hoe triest het ook is, er zijn een aantal organisaties of personen, die van de kollekteweek van 25 oktober t/m 30 oktober 1971 gebruik zullen maken door telefonisch, schriftelijk of huis aan huis artikelen ten eigen bate te koop aan te bieden zoals ansichtkaarten, kalenders, spuit bussen etc. onder het voorwendsel, dat ,de winst, of een groot deel daarvan, ten goede komt aan de zorg voor geestelijk gehandicapten. Het Landelijk kollekte bureau wijst er met nadruk op, dat deze colpor terende organisaties of personen niets van doen hebben met de Nationale kollekte geestelijk gehan dicapten. Deze kollekte werd gehouden door middel van intekenlijsten-kollekte- bussen. U kunt uw bijdrage ook storten op girono. 2717 t.n.v. Spaarbank anno 1820 Schiedam ten gunste van rekening 154000. JAN SPORTIEF Instuif Schiedam schrijft: Voor deze avond hebben wij een top DJ. kunnen contracteren. Op het ogenblik één van de beste D.J.'s van Radio Veronica. Bij de Tros presen teert hij het programma „Op Losse Groeven". Zondagavond 24 oktober treedt hij op met de Instuif Drive In Disco theek. Dat dit een van de beste disco avonden tot dusver zal worden staat als een paal boven water. Iemand, die zo thuis is in de muziek, schotelt de beste plaatjes voor en weet met een leuk praatje de ruimte tussen de diverse songs te vullen. Na het grandioze Bier- en Wijnfeest, wederom een avond die klinkt als een klok. Publiek relations G. J. L. Vollering. Zij die alles van de liefde en de gein afweten: de twee Pinten. Vanavond geeft de personeelsvereni ging van de firma A. de Jong uit Schiedam een contactavond. Waarbij u kennis kunt maken met de bekende Twee Pinten, Carla d'Oli- veyra, Tony Faas, Sophie van Erp, Mari v.d. Velden, Ine van Huet, Jan v.d. Zandt. Terwijl Hans v.d. Klijn dit alles muzikaal omlijst met zijn Trio. Een avond met recht afgestemd op de liefde en de gein, afgestemd op de Twee Pinten. En een dansavond na met medewerking van „The Sounddiggest". Van harte welkom in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen. Zaal open: half 8, aanvang 8 uur. SCHIEDAMSE NOTITIES Voor de goede orde laten we u nog even weten dat de naam van de secretaris van DS'70 afd. Schiedam niet J. Scheffers is maar E. R. Scheffers. 't Is maar dat u het weet. exclusieve cocktail- en partykleding [ff f L BROERSVtST 111 N SCHIEDAM J TEL.267416 f. •j VOORTAAN ELKE DONDERDAG J AVOND TOT 9 UUR GEOPEND Tfrj- A 71/707

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6