10LEN5L-AAN "^NBLENSLMN Tien jaar Mgr. Nolenslaan en wat het ons zegt oudUjkeiije, jong blijvertje UPS - BRILLEN Cuby and the Blizzards bij Martin Green Vluchtige gesprekjes met zomaar wat winkeliers MM P115T VARILUX BRILLEGLAZEN PTT ROTTERDAM MELDT: Opgewekt toog ik op pad. Juist: met dat zere been en iedere keer de gedachte aan de havenmeester! Maar dat was gauw over, want ik wilde nu zelf eens horen van de winkeliers op de Mgr. Nolenslaan, wat het tienjarig bestaan hun zegt. Ik was verschrikkelijk opgewekt. Ik ben het gebleven, liet me door enkele pessimisten niet van de wijs brengen. Want mensen, wat IS de Mgr. Nolenslaan toch eigenlijk een gezellige winkelwijk in Nieuwland. Nooit bij stilgestaan, omdat ik heel eerlijk gezegd, verknocht ben aan de binnenstad. Dat was met heel veel mensen in Nieuwland ook het geval. Nu weten zij dat er winkels zijn, waar zij al hun inkopen kunnen doen. Hun haar kunnen laten kappen. Van een lekker visje smikkelen. Of van een van die heerlijke slaatjes. Per óns verkrijgbaar... Als een winkelier klaagt, dat het niet gezellig is. Dat de zaterdag de slechtste dag van de week is, waar ligt dat aan? Treedt men te weinig naar buiten? Hult men zich als een slak in zijn huisje? Kan men mét elkaar niet wekelijks een aantrekkelijke pagina vol koopjes tot stand brengen? Moet dat alleen gebeuren met de feestdagen of zoals nu t.g.v. het tienjarig bestaan? Nee, ik verkoop geen advertenties achter mijn schrijfmachine. Ik wijs er u alleen maar op. Omdat ik juist als huisvrouw weet wat of een speciale aanbieding betekent. De advertenties worden speciaal door jonge gezinnen gespéld. Hup, daar is een leuke aanbieding, dus gauw erop af. Zo, dat ben ik kwijt. Nu de resultaten van slechts enkele winkeliers, die ik kon bereiken. MGR. NOLENSLAAN 418 SCHIEDAM TELEFOON 70.13.84 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 15 - VRIJDAG 29 OKTOBER 1971 m Wmhmshfm De heer L. J. Lips was de allereerste winkelier, die zich hier vestigde. Boordevol energie. Het postkantoor was open, dus ook hij kon wel beginnen. Trots als een pauw met zijn gloednieuwe zaak stond hij achter de ruiten. Die mensen uit dat postkantoor moesten toch wel zien, dat hij er was! Ze zagen zand en opbouw van andere zaken. Niet zijn brillen en andere toestanden. En de dagen duurden lang. De eerste weekomzet: een bedrag van f 11,75. Drie boeken per dag lezen. Maar het vertrouwen in de mensen, zijn toekomstige klanten, behou den. Want eens zouden ze ontdek ken dat dé opticien van Nieuwland er was. Na tien jaar zegt hij: „Iedere koper krijgt bij mij gratis een etui". Ziet u, dat zijn de winkeliers waar we het van moeten hebben. Niet vanwege die etui, maar dat onverwoestbare vertrou wen! PIET PRINS, een beetje teleur gesteld omdat de omgeving van de Mgr. Nolenslaan aan het vergrij zenis. Jonge mensen kopen speelgoed. Maar hun ouders dan? De oma's en opa's! Zijn gezicht klaart weer op, want hij bestaat niet alleen van deze zaak. Er is er nog een op de Hoogstraat. Een prima lopende zaak in Delft in een gloednieuwe winkelwijk. Piet je bent met je vrouw ondanks een kleine terugloop, gewoon blij, dat je hier zit! De eigenaresse van Modehuis „Rembrandt", die na hard werken sinds 1945 zich een uitstekende naam heeft verworven. Exclusieve kleding, waarvan zij soms bij de inkoop denkt: raak ik dat nog wel kwijt? Maar een goed geklede vrouw stelt hóge eisen. Zij weet die in te willigen. Sinds vier jaar heeft zij haar zaak op de Mgr. Nolens laan. Dik tevreden. Druk bezig met de Kerstinkoop en die van de zomermode. Gezellig dat zij er nu ook lingerie en foundation bij heeft. De heer A. Padmos, die omscha kelde. Die een juweel van een luxe huishoudelijke zaak heeft. Zegt dat de zaterdag voor hem de slechtste dag is wat de verkoop betreft. Onbegrijpelijk met deze fleurige voorraad. Als ik hier zat, zou ik het beslist wel weten. Elke week andere leuke aanbiedingen. Niet wachten tot men toevallig komt. Er extra een poosje de aandacht op vestigen... Zeg in Schiedam Dullaard en je ruikt meteen een goede sigaar! De heer J. P. Dullaard is dik tevreden. Zijn vader praat namens hem en zegt: „Men weet hem hier te vinden Wat wil je dan nog meer? In schoenenwinkel De Gast is de bedrijfsleider pas nieuw. Hij weet dus weinig te vertellen. Zijn verkoopsters des te meer. Het zit hier. ook wel goed. Gorzeman zal zijn tijd wel uitdie nen, wil graag de klok terugzetten en weer 35 zijn. Tja, wat moet je daarop zeggenZijn gebakken vis ziet er aanlokkelijk uit, zijn slaatjes dito. Dan is het leven op de Mgr. Nolenslaan wel goed. Nee, de baas is er niet, zegt een beetje nors een bediende van de groente- en fruithandel Th. Vrede- bregt. Kan ik me voorstellen, want het is tenslotte woensdagmiddag en ze zijn de zaak aan het schoonmaken. De baas zit op het dak. Dan roep ik heel enthousiast naar boven: „Wat zegt u 10 jaar Mgr. Nolens laan? Het antwoord is heel kort en bondig: „Ben dik tevreden, maar het kan nog beter! Slager W. v.d. Meer wint het van hem, die zegt heel lakoniek: Buitengewoon tevredenWaar aan ik geen moment twijfel, want ook bij slager Poot is het altijd druk. Het echtpaar De Jong, nog maar kort bij de firma C. Jamin in dienst, heeft een lange diensttijd op het Dr. Wibautplein achter de rug. Het is hier bovendien een zelfbedieningszaak, maar het zal best wennen. Textielhandelaar M. Zimmermann, de man met het hoofd altijd vol rimpels. Vindt dat een winkelier, nooit tijd heeft. Altijd bezit, klaar staan voor de klant, die veeleisend is. Omdat de mode veelzijdig en afwisselend is. Toch verdwijnen er zomaar een paar van die rimpels, als ik vraag: „Wat zegt u 10 jaar Mgr. Nolenslaan? Hij zou geen afscheid van deze zaak kunnen nemen. Heeft betrouwbaar perso neel, wat wil een zakenman dan nog meer? Boekhandelaar Nijkamp met een prettige zaak: Uitermate tevre den, goede klantenloop". Bedrijfsleider J. H. van Steen van Radio Blanken: „Goede verkoop, leuk publiek. Zitten hier best". De heer H. J. Damme van „De Favoriet": „Je moet in deze tijd voorzichtig inkopen, goed je ogen de kost geven en luisteren. De terugkeer van het rijwiel op de weg betekent voor hem een goede omzet. Overigens dik tevreden. Bloemist G. Krabbendam: „Ik probeer het een beetje rustiger aan te doen. Geen gemakkelijke taak. Maar we zitten hier goed. Men wéét dat we er zijn en dat is heel belangrijk Een beetje afgeknoedeld beland ik bij mevrouw Vermaas, de eigena resse van de woninginrichting en wat dies meer zij: Vemax. Een vrouw die we eigenlijk juist met het 10-jarig bestaan van de winke liers op de Mgr. Nolenslaan eens extra in het zonnetje willen zetten. Men mag haar dan een „doordouw- ster" vinden, een vrouw van weinig woorden. Maar zij is het toch, die altijd voor u klaar staat. Misschien vindt u dat de gewoonste zaak van de wereld, maar zonder haar war u beslist nergens geweest. Morgen zijn er 25.000 ballonnen in de Mgr. Nolenslaan voorradig. Op 6 en 13 november geeft de Rijnmondband een show. Er hangt een auto in de lucht. De vierde al in het bestaan van de winkeliersvereniging, die verloot wordt. Oelala, daar hoort u ■nog veel meer van Bij de Vemax krijgt de man een juweel van een zakmes met alles erop en eraan, de vrouw een flessenopener. Geen gewone, maar een heel luxe. Met een handig heidje aan het boveneind voor als u met die toastjes zit te hannesen. Belegd met een zalmslaatje van Gorzeman! Met déze vrouw uit duizenden voor de Mgr. Nolenslaan hef ik een lekker sterk kopje koffie op de toekomst van de Mgr. Nolenslaan. Winkeliers: próóst. Succes en voor al: steek de hoofden meer bij elkaar. Dóe iets aan uw eigen centrum. Denk aan die aanbie dingen... M. Vroeger ja. we hebben ze zelf ook wel gemaakt. Zo'n dubbel focus bril, waarmee je dubbel zo oud lijkt. Zo'n bril waarmee je sommige dingen niet helemaal goed kunt zien, omdat ze tussen ver en dichtbij inzitten. Als u zelf zo'n dubbel focus bril hebt, weet u er trouwens alles van. Hou de krant maar eens op ongeveer 1 meter afstand en probeer deze advertentie maar 'ns te lezen. Er zijn brillen waar dat wel mee kan. Dubbel focus brillen die er niet erg dubbel focus uitzien. Varilux. Met Varilux kunt u alles op elke afstand gemakkelijk scherp en helder zien. Varilux is dan ook op een totaal nieuwe wijze geslepen. Als u nog steeds zo'n gewone, soms niet goed bruikbare dubbel focus bril draagt, dan wordt het tijd dat u eens naar de oogarts stapt. Of naar een goede, vakbekwame opticien (hij heeft een Varilux merkje op zijn raam). Meteen doen! Voor 'n jonger gezicht Dit zijn ze dan de jongens, die Cuby and the Blizzards vormen. Vrijdag 29 oktober wordt een concert georganiseerd voor de leden van Green's Society in zaal Arcade aan de Lange Haven 71 in Schiedam. De groep, welke die avond zal optreden, is al ruim 7 jaar de populairste Nederlandse bluesfor matie: Cuby and the Blizzards. Door de jaren heen is de groep talrijke malen van bezetting veran derd, maar hun populariteit is ondanks deze wisselingen dezelfde gebleven. De twee bandleden, die de groep vanaf de oprichting trouw gebleven zijn, zijn Harry (Cuby) Muskte, zang en mondorgel en Eelco Gelling, sologitaar. Zij beiden zijn verant woordelijk voor alle eigen composi ties. De groep bestaat verder uit: Hans Lafaille, drums; Helmich van de Vegt, orgel en piano en Herman Deinum, basgitaar. Cuby en de Blizzards is ongetwijfeld de groep, die sinds de oprichting van Sociëteit Martin Green het meest van alle groepen in Arcade heeft opgetreden. Dat Cuby nog steeds garant staat voor een volle zaal, bewijst toch wel de populariteit en kwaliteit van de formatie. Een optreden van Cuby and the Bliz zards boeit van het begin tot het eind en een of twee toegiften na afloop kan men minstens wel verwachten. Green's Society nodigt eventuele nieuwe leden van harte uit 'ns een kijkje te komen nemen in zaal Arcade: het lidmaatschapsgeld is vastgesteld op f 2, per seizoen, waarvoor men een uitgebreid pro gramma aangeboden krijgt, t.w. eenmaal per veertien dagen een concert in zaal Arcade van een topgroep, iedere zondagavond in zaal Tivoli stereo-discotheek met films en (binnenkort als onze eigen ruimte opengaat) een eigen vereni- gingslokaliteit met gelegenheid tot diskussie, films en speciaal voor scholieren - gelegenheid tot huis werk maken. De avond begint om half acht. Zondagavond wordt zoals iedere zondag - een disco-avond gehouden in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237, Schiedam; toegangsprijs f 1,50. Deze avond wordt bijzondere aan dacht besteed aan de groep „Deep Purple". Verder zal de avond nog verlevendigd worden met diverse tekenfilms en lichtshows. De zaal gaat om half acht open. Op maandag 1 november 1971 zal de nieuwe huisautomaat van het Telefoondistrict Rotterdam in dienst worden gesteld met het doorkiesnummer 57911 1. Het is dan mogelijk de op de huisautomaat aangesloten neven toestellen zonder bemiddeling van de telefoniste te Rotterdam recht streeks te bereiken. Daartoe dient het toegangshummer (010) 57 te worden gekozen en direct daarna het 4-cijferig toestel nummer. (Het oude 3-cijferig toe stelnummer heeft er een 2 voor gekregen).

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 15