Driedaagse Thurlede- bazar wordt weer groots V Over koude en warme bakkers HARGA-FILOSOFIETJES LIPLEZEN 34.600 Hermes DVS bleef tegen C.K.C. overeind 3 Herstel remmingswerken HET NIEUWE STADSBLAD ^rixwini^ Si pakken MODEHUIS *4rmv#ïjp£'" iv Op 18, 19 en 20 november a.s. staat de recreatiezaal van het bejaardencentrum „Thurlede" geheel op z'n kop! De „bevol king" van dit huis doet dan geheel vrijwillig afstand van deze ruimte, omdat hier iets groots verricht wordt; n.l. de tweejaarlijkse bazar ten bate van Humanitas in Rijnmond Noord, die er destijds het zijne toe bijgedragen heeft om dit tehuis van de grond te krijgen. Als versterking van de kas daarom deze driedaagse bazar, waarvoor al heel wat getimmerd, geborduurd en zelfs geverfd is. De mannen sluiten zich op in de hobbykamer. Al zij hierbij direct vermeld dat de dames de zegevierende boventoon voeren. Maar 'dat kan ook niet anders-, want een vierde van de bewoners telt slechts mannen. In totaal 198 bewoners, waarvan op het ogenblik 11 in de „ziekenboeg". Van harte béterschap Bas Kerssen. Opl age ex. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 28 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 modieuze meisjes 5 mantels broek- en tuniek- I „Harpe Davids" in zijn gloed nieuwe uniformen tijdens het optreden als eerste verenigingen in het heropende Passage Thea ter. BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL.: 267416 Elke donderdagavond tot 9 uur geopend. Op verzoek van de bewoners(sters) van dit huis geschiedt de officiële opening van deze bazar op donder dagmiddag 18 november door de ambtenaar van rust- en verpleeg huizen Sociale Dienst, de heer J. Gille. Aanvang: 2 uur. 1969 GRAAG OVERTREFFEN Slechts éénmaal in de twee jaar wordt een bazar georganiseerd. Vers in het geheugen ligt die nog van 1969, waarbij de erwtensoep en de voortreffelijke slaatjes niet aan te dragen waren in de Snackbar. Troost u: dit vindt u weer terug, want de beide mannen, verantwoor delijk voor deze hapjes, de heren A. van Slobbe en J. Jansen zullen u drie dagen de gelegenheid geven ze te „keuren Uiteraard tegen betaling! Laten we om te beginnen eens afspreken dat het bedrag van 1969, zijnde f 6857,—, gemakkelijk over schreden kan worden. Als u allemaal maar komt! Schiedam is tenslotte bekend om zijn goedgeefsheid. U krijgt hier volop de gelegenheid toe, want, o, mensen, wat wordt die bazar extra aantrekkelijk! GEWELDIGE SNELLEMAN... Als u alleen maar eens naar de juweeltjes van zuivere meubelkunst van de heer Snelleman (84) (ja u leest het goed! kijkt. Geweldig degelijk en fraai afgewerkt bijv. een poppenledikantje. Hij is nog druk bezig met een linnenkast met laadjes en plankjes, alles even solide afge werkt. De dames van de handwerkclub o.l.v. mejuffrouw A. Geers hebben de ledikantjes aangekleed. Het wor den straks een van die hoofdprijzen in het Fascinerende Rad van Avon tuur. Verder schilderijen, rissen hand werken, alles voor uw baby, boeken, grammofoonplaten „voor een prik kie". Oud-chef van de Plantsoenen dienst, de heer D. Keurhorst heeft planten gekweekt en helemaal „u" tegen te zeggen. Piet Bul heeft een vernuftig electro-spel uitgevonden. Knap als het lampje bij u niet gaat branden. Hogft ook helemaal niet, want u komt hier om geld te brengen en zo en-passant een prijs als beloning te ontvangen... EEN „PIETJE" GEVRAAGD Er staat een fraaie vogelkooi. Léég. Wie zorgt gratis voor niets voor een kanariepietje? Weer een hoofdprijs voor dat Rad. Poppen te kust en te keur. Speelgoed en dat met St. Nicolaas voor de deur. Voor de deur? Die goede man komt met zijn Zwarte Pieten zijn rondrit door de stad op zaterdag 20 november hier besluiten. Dan worden meteen de prijzen bekend gemaakt, die op de loten zijn gevallen. De blinde mevrouw Jozien van Leer-den Edel is op 't ogenblik „kampioen-verkoopster" van loten in dit huis. Maandagmiddag was zij bijna door 28 boekjes van 20 loten heen. In totaal zijn er 6.000, koopt u er dus een paar. De hoofdprijs is een t.v.-toestel, voorts een fraaie radio en nog meer huishoudelijke voorwerpen. Zeg nu zelf eens, deze bazar kan je toch niet overslaan? Op 18, 19 en 20 november a.s.! SCHIEDAMSE NOTITIES De Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding houdt een open bare vergadering op maandag 15 november 1971 in de raadszaal van het Stadhuis. Aanvang 20.00 uur. Van 13 tot en met 29 november exposeren de Delftse kunstenaars Geert Hagen en Flip Pieterson en de Rotterdamse kunstenaar Nelis Oos- terwijk in het Stedelijk Museum. Zoals ik u beloofde heb ik een brief geschreven aan de Nederlandse Bakkerij Stichting. Het antwoord van de direkteur dr. G. Verhaegen, vindt u hieronder: Geachte heer, In antwoord op uw schrijven van 21 oktober, willen wij u gaarne het navolgende onder uw aandacht brengen. Onder „koude bakker" wordt in de Bakkerij verstaan een bakker die de produktie heeft gestaakt (zijn oven heeft „koud" gemaakt) en het brood dat hij verkoopt van elders betrekt. Hiernaast bestaan nog broodslijters en levensmiddelenbedrijven die eveneens het brood van elders betrekken maar waar nimmer sprake is geweest van het zelf bakken van brood. Als „warme bakker" wordt aangemerkt de bakker die het door hem verkochte brood ook zelf produceert. Hierbij wordt geen ondérscheid gemaakt tussen kleine bedrijven en grote bedrijven (broodfabrieken). Het door beide typen bedrijven vervaardigde brood is in principe even vers. Enig verschil kan veroorzaakt worden door de tijdsduur die ligt tussen het moment van gereedkomen van de produktie en het moment van aflevering aan de consument, door middel van bezorging of winkelverkoop. Algemeen geldt dat het aan de consument verkochte brood ook op dezelfde dag is gebakken. Brood dat langer dan 24 uur geleden is gebakken wordt beschouwd als oud brood. Dit wordt in de regel afgeleverd aan paneermeelfabrieken of als veevoeder verkocht. Wij vertrouwen u met deze informatie van dienst te zijn geweest en wij verblijven hoogachtend, NEDERLANDSE BAKKERIJ STICHTING, Dr. G. Verhaegen, Directeur. Zie, zo... nu weten we hoe het zit, eet smakelijk vers brood! SEBASTIAAN Langs de Hoofdstraat en het Hoofd plein, in de Voorhaven en langs de Nieuwe Maas, verkeren vijf rem- mingpalen, vier wrijfpalen en twee gordingen in slechte staat en zullen door nieuwe vervangen worden. Deze z.g. „remmingwerken" dienen om de kademuren te beschermen tegen de langsgemeerde schepen die op de golfslag anders tegen de muren opbotsen. Bij hoog water, wanneer Hoofdplein en Hoofdstraat onder water staan, voorkomen de remmingpalen dat (kleine) schepen op de kades te rechtkomen. Maar deze remming- werken zijn. zelf ook sterk aan slijtage onderhevig. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met het werk, dat ongeveer vijf weken in beslag zal nemen. Op de remmingpalen zullen scheenijzers en hoekbeschermingsijzers worden aangebracht; het hout en het ijzer werk zal worden geconserveerd. De werkzaamheden worden uitge voerd door het Aannemingsbedrijf J. K. Simon N.V., de aannemingssom is f 33.800,- plus f 4.732,— omzet belasting. Twee Japanse criminologen hebben na een onderzoek van 1364 gevallen ontdekt dat geen twee lipafdrukken van verschillende mensen gelijk zijn. Evenmin als vingerafdrukken. Op die manier, schrijft Het Beste van november, zijn al twee mensen opgespoord, die lipafdrukken op enveloppen hadden achtergelaten. En, aldus Kazuo Suzuki en Yasuo Tsuchihashi, lipafdrukken van ver dachten kunnen ook worden verge leken met afdrukken op kopjes en glazen. Er waren eigenlijk meer vallende bladeren dan bezoekers. En dat met die koude wind. C.K.C. zou kennelijk Hermes D. V.S. eens een lésjt geven. In het begin zag het er daar vervaarlijk naar uit. Een beetje geïntimideerd lieten de Blauw-Witten de C.K.C.-ers komen. Beweeglijk en snel. Bereid alles te geven voor de overwinning. Ze wisten natuurlijk niet, dat de mannen van Hermes D. V.S. met diezelfde gedachten rondsnelden! Probeerden de baardige keeper Rook met vrolijk getinte oranje trui en witte pet op, te verschal ken. Maar daar was méér voor nodig! „De oude garde moet terugko men mompelde de vader van Ties van Duppen naast me. Tja, daar ziet het er helemaal niet uit... Aad van der Voort joeg die mistroostige gedachten met één schop weg, toen hij het alleen maar even probeerde. Blauw-witte ar men omhoog, gejuich op de tribune. Geen Henk v.d. Veer te zien! Thee en een berg koekjes. Voor die en voor die. Namen noemen doe ik niet meer. Kou lijden was er wel bij, totdat ineens Spermon zich bedreigd zag. Een speler tegen de grond gewerkt, hetgeen scheids rechter Bakker beslist niet goed keurde. Toen was het na- het tweede doelpunt van V.d. Voort ineens 2-1. Uitkijken geblazen, had je kunnen roepen. Dat deden anderen wel. C.K.C. gaf beslist de moed niet op. Soms werd er niet gezegd: „Zie je die bladeren vallen? Jammer, verschrikkelijk jammer dat Rinus Commijs door een botsing aan het hoofd werd gewond en per zieken auto weggebracht moest worden. Béterschap... Nico de Valk verliet ook strompelend het „slachtveld" wat het in wezen helemaal niet was. Theo de Raay schopte de illusie van C.K.C. aan scherven door via een strafschop 3-1 aan te laten tekenen... MIEKE P.S. Een verzoekje van de heer K. H. L. Heine, wonende aan het Johann Straussplein 271, die als invalide altijd zijn wandelstok achterop de brommer bevestigt, maar deze nu jl. zondagmiddag verloren heeft. Belt u even 707126, de man is nl. erg gedupeerd. Dank u wel!

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 28