lllflSJRVls De Oranjekalender is uit: en hoe... ICI Holland reorganiseert w De Oranjekalender 1972 ten bate van Pro Juventute is uit. Een juweel van een kalender met foto's, die u vrijwel nog niet gezien heeft van de kleine prinsjes. Parmantige kegeltjes, die we eigenlijk zo zelden zien. Af en toe een foto in de krant. Maar 'de „plaatjes" op deze kalender maken alles weer góed. Óp die van 1971 zitten er tenslotte nog maar twee. U weet dat met de verkoop van dez? Pro Juventu te-kalender veel goeds gedaan wordt. Niet iedere baby groeit "Ónder gelukkige omstandigheden óp. Zo zijn er in Nederland een twaalfduizend. GEEN SUBSIDIE... HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 30 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1971 Het Oranje-Schiedams gezinnetje. Krijgen de broertjes straks in december een zusje? -T Pro Juventute is een algetnene instelling voor kinderbescherming met 24 verenigingen over het gehele land. Aan al die verenigingen te zamen zijn meer dan 12.00Q Min deren toevertrouwd uit alle tegen van ons volk. Schiedam heeft ook zijn Pro Juventute. Haar werk is verdeeld over 2 afdelingen, nl. de gezinsvoogdij en het adviesbureau. 'Na de onder toezichtstelling van hun kind krijgen de ouders steun van de gezinsvoogd met behoud van een eigen aandeel in de opvoeding. Door allerlei omstandigheden kan het weieens fout gaan. Dan moet er iemand zijn die die moeilijkheden opvangt. Dat doet Pro Juventute dan. Op het adviesbureau kunnen ouderen en jongeren geheel vrij naar binnen lopen voor een raadgevend gesprek. Indien gewenst is" de maat schappelijk werkster bereid tot meerdere contacten. Het puur zakelijke van de Pro Juventu te-kant. Daarnaast een vereniging, die ont stellend veel doet en die mensen heeft die heel veel verdriet en zorgen in huisgezinnen kunnen helpen ver minderen. Of er soms machteloos tegenover staan. Niet lang, want een kind in heden laten zij nooit los. t als dat kind niet bereid is vertrouwen te schenken. Zi| het echter niet op. Zij weteni kind, het heel kleine of het hun steun nódig hebben, al die kinderen het niet erkenne. diep in hun hart geloven zij i$™_„ terugkeer van vroeger. In de liefde van hun ouders. Dit kan niet allemaal ineens voorbij zijn. Met uw steun door deze kalender te kopen, verlicht u de financiële zorgen van Pro Juventute. Want subsidie krijgen zij niet. ,v. Maar wij zijn er om die zorgen te helpen verlichten. Wij kopen die gezellige fraai gekleurde kalender. Een sieraad in onze kamer. Ook in deze tijd. Bekijkt u al die fraaie foto 's. Geef 1 'm dat vertrouwde plekje aan de muur. Doe gewoon wat uw hart u ingeeft: help Pro Juventute in uw eigen Schiedam. Steun hen in hun geweldig werk. Stuur ze (de kalen ders) als geschenken naar het buiten land. Ze hebben immers een viertalig calendarium: nl. Engels, Frans, Duits en Spaans. De onderschriften van de foto's zijn in het Engels gesteld. Waar of ze verkrijgbaar zijn, behalve op zaterdag? Hier komt het adres al: Vereniging Pro Juventute, Nieuw- straat 12, Schiedam, postbus 401 Bureau geopend van 8.30-12.30 uur en dinsdagmiddag van 13.30-17.30 uur, telefoon 010-263131 en 266564. De prijs bedraagt f 4,75 per stuk. Voor verzendkosten f 1extra. Gironummer 525669. Bij verschillende andere adressen. En gewoon bij ons: Het Nieuwe Stads- blad, Broersvest 125. M. RAM (21 maart - 20 april) Deze week moet u zich voorhouden dat de meeste van uw plannen voltooid zijn. U moet dus niet toegeven aan een neiging tot „oppompen", waarbij u uzelf en uw omgeving nodeloos moe maakt. U ondervindt veel praktische hulp van een Schorpioen en voor de rest moet u nu eens freewheelen en lachen. STIER (21 april - 20 mei) Een drukke en plezierige week, vooral wanneer u eigenlijk alles wat bijkomstig is, weet af te stoten. Iemand, die geen kans ziet de bakens te verzetten, werkt u onbewust tegen. Als u dat helder inziet werkt het nog op uw gevoel voor humor ook. Toch moet u wel nu en dan kalmpjes de puntjes op de i's blijven zetten! TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Nog steeds hebt u neiging om aan sommige dingen zwaar te tillen. Moet dat nu echt of spreekt uw stemming u parten? Prettig en interessant bezoek te wachten en een succes in het persoonlijke vlak. Zet uw beste beentje voor en toon u niet geprikkeld, als u een goede kans ziet KREEFT (21 juni - 20 juli) Prettige week met kans op veel vriendschappelijke bezoekjes. U voelt u opgelucht, nu de spanning over een familielid geweken is en u heeft nu ook weer meer vrije tijd voor uzelf. Goede invallen die tot succes kunnen leiden. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Probeer deze week eens af te rekenen met een paar dingen, die u allang dwars zitten. Een Stier kan u daarbij helpen en de omstandigheden zijn gunstig. Een gewoonte om meerdere dingen tegelijk te willen doen maakt u nodeloos moe. Bijt u nu eens niet vast in allerlei taken, maar maak schoon schip. Veel slapen op een harde matras. MAAGD (21 augustus 20 september) Deze week zult u op zeer diplomatieke wijze moeten zien goed te praten, wat u in een overmoedige bui wel wat overdreven heeft voorgesteld. Het zal wel lukken want men is u goed gezind. Laat het u wel een les wezen, vooral als het gaat om uw werk en uw toekomst. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Een professorale verstrooidheid kan u deze week parten spelen. Let goed op wat u afspreekt en met wie! Vooral ook in uw werk is dat belangrijk. Maar ook kinderen moeten kunnen doorgaan op het woord van een oudere, vergeet dat niet! SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) Uheeft enkele van uw plannen naar uw zin zien verlopen en deze week kunt u nieuwe op stapel zetten, omdat u een paar zeer goede invallen krijgt. Ook op ander terrein heeft u de wind mee, soms op heel onverwachte momenten. Voorkom misverstanden met Stiertypen, vooral als die overgevoelig zijn voor scherts. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Deze week kan uw fantasie u parten spelen, ook als het om belangrijke dingen gaat! Geen overhaaste beslissin gen - geen risico's! Wees voorzichtig met de Vissen, want het zit erin, dat het uitdraait op scherpe woorden. Interessant nieuws mogelijk inzake onroerend goed. STEENBOK'(21 december 20 januari) Over het algemeen een kalme week. Het kan zijn dat een Ramtype in uw buurt wat opgewonden doet, maar daar moet u maar filosofisch onder blijven. Kans op prettig bezoek en een belangrijke brief. Forceer niets, rust op tijd en laat u niet opjutten als u zich moe voelt. WA TERMAN (21 januari 20 februari) U voelt soms de neiging u vast te bijten aan een idee-fixe, met als gevolg dat u komt dwars te liggen. Het is echter beter en prettiger om wat meegaandheid te tonen, te luisteren en daarna kalm uw eigen argumenten naar voren te brengen. Dan zal iedereen ze veel sneller en spontaner aanvaarden en u heeft een plezierige week. VISSEN (21 februari - 20 maart) Door uw drukke werkzaamheden heeft u de neiging uw relaties te verwaarlozen. Dit kan vooral op gevoelsterrein onplezierige consequenties voor u hebben! Uw partner en uw gezin verwachten meer warmte en meeleven. Ook uw collega's zien graag eens een glimlach. U heeft groot succes met een bepaalde maatregel. De direktie van ICI HOLLAND NV heeft de Ondernemingsraad ingelicht omtrent de reorganisatie die is voorgesteld door de European Pro ject Group, de nieuwbouwgroep, die belast is met de realisering van ICI's voortgaande investeringen in nieuwe fabrieken op het vasteland van West-Europa. Mede op grond van het huidige economische klimaat, zal de organi satie van de European Project Group worden gewijzigd, waarbij de nadruk meer komt te liggen op het beschik baar zijn van hooggespecialiseerde technische kennis, dan op gedetail leerde uitwerking; dit gedetailleerde ontwerp- en tekenwerk zal dan ook worden uitbesteed aan externe inge nieursbureaus. Bovendien zal de European Project Group worden overgeplaatst van Rozenburg en Oestringen (Duitsland) naar ICI's nieuwe technische centrum in Brus sel, zodra dit gereed is (medio 1973), zodat er nauwer kan worden samengewerkt met degenen, die bij ICI Europa belast zijn met de planning. Eenmaal gevestigd te Brussel, zal het aantal medewerkers van de Euro pean Project Group 150 minder bedragen dan de huidige totale bezetting. Alles zal in het werk worden gesteld om overbodig ge worden werknemers te plaatsen in andere onderdelen van de Neder landse, resp. Duitse organisatie van ICI, maar het aantal gevallen waarin dat mogelijk is, is klein. Hoewel alle medewerkers van de European Pro ject Group voor 1 december 1971 zullen worden geinformeerd over de consequenties van e.e.a. voor hen persoonlijk, zullen de veranderingen in feite plaatsvinden over een periode van 18 maanden. Voor personeelsleden, wier dienst verband als gevolg van het voren staande moet worden beëindigd, is een afvloeiingsregeling ontworpen, die rekening houdt met het salaris, de leeftijd en de diensttijd van de betrokkene. Ook zal, waar mogelijk, hulp worden geboden bij het vinden van eén nieuwe werkkring. De Ondernemingsraad is verzocht over het vorenstaande advies uit te brengen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 30