Voor zo n kind doet Unicef wonderen AANLEG HOOFDRIOOL IN KETHEL KOELKAST OP GEVONDEN Onze Fontein komt terug DRIFT VOORWERPEN urgerlijke tand PRONKSTUKJE... HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - WOENSDAG 1 DECEMBER 1971 V', «'"fj Een bedrag van een gulden betekent acht dagen lang elke dag een flink glas melk voor tien ondervoede kinderen... Een bedrag van f5,- is genoeg voor antibiotica om tien kinderen te genezen van trachoom, een besmettelijke oogziekte die kinderen blind maakt... Letterlijk de tekst van de folder bij u allemaal al jaren bekend. De hartelap van Danny Kay, die er alles voor over heeft. Doch er zijn ook dames in Schiedam, die hier hard voor werken. Die de verschil lende kaarten aan de man weten te brengen. Ik schreef u deze week al: zo tegen de feestdagen zenden we een brief of eigenlijk liever nog een mooie kaart weg. Om eventjes te laten zien, dat u heus nog wel aan die of diegene denkt, al laat u het hele jaar niets van u horen of zien. .Met het voorbereidende werk voor de aanleg van het nieuwe hoofdriool in Kethel is deze week een begin gemaakt. De bewoners van Tuindorp Kethel West, de eerste slachtoffers van het werk, hebben dit terdege gemerkt. Ter hoogte van het rioolgemaal „Kethel" is de Schiedamseweg voor alle verkeer afgesloten. De bewoners dienen gebruik te maken van de tijdelijke noodweg die is aangelegd in het verlengde van de Iepenlaan in Tuindorp, van de hoek met de De Biestraat naar de secundaire weg achter de apotheek en het bank- Die mooie kaart, gekocht bij een der dames van het Nederlands Unicef Comité afd. Schiedam is een klein schilderijtje. Dat op verschillende adressen in onze stad te verkrijgen is. Om te beginnen bij mej. Van Noortwijk, Delflandseweg 22, me vrouw Van Loenen, Bachplein 14, tel., 701247, mevrouw Roelofsen, Griegplein 27, tel. 349311, me vrouw Verhoeff Panoramaflat, Ha- vendijk 133, tel. 263155 en bij de alombekende mevrouw Van Wal- sum-Schuddebeurs, die zeker al filiaal aan de Zwaluwlaan, een goed berijdbare weg overigens. Deze weg- omlegging is duidelijk aangegeven met grote borden en aan wij spijlen, doch nog teveel automobilisten slaan er geen acht op en rijden in de fuik. Het voorbereidende werk is in dit stadium nog weinig spectaculair. Op het terrein van het rioolgemaal zijn de struiken weggehaald en een aantal bomen verwijderd. Nu begint het gewroet in de grond. De in het tracé van de Schiedamseweg aan wezige kabels en leidingen van gas, water en elektriciteit, van de PTT en een dikke tien jaar in de Unicef- verkoop zit: tel. 261286... Een mens wil wel eens wat. Jazeker! Dan koop je voor een hele goede vriend, vriendin mag natuurlijk ook, een pronkstuk van een agenda. Uiteraard, u raadt het al: een uitgave van Unicef. Maar u boekt er enorm succes mee. Goed, u moet er een beetje voor in uw portemonnee tasten, want hij kost f9,-. Maar u zal er succes mee boeken. Nu net een geschenk voor iemand waarvoor u deze dagen met de handen in het haar zit. Leuk voor St. Nicolaas-surprise. Een fijn ge schenk met Kerstmis. Of voor een verjaardag. Denk er eens over na. Bestel die agenda bij een van bovengenoemde adressen... niet te vergeten de rioleringen moeten eerst omgelegd worden, voordat de reeds eerder gesignaleer de „bouwtrein" van heistellingen, graafmachines, buizenleggers, enz. gesteund door een vloot van vracht wagens, kan beginnen met het eigenlijke werk, het leggen van het nieuwe hoofdriool. Bij elkaar een omvangrijk werk, dat dan ook enige tijd zal vergen. Het is noodzakelijk werk, maar is niet spectaculair. Eerst wanneer de „bouwtrein" vertrekt, wordt het interessant om te zien. Het ligt in de bedoeling van de aannemer de firma Visser en Smit uit Papendrecht, om de bewoners regelmatig op de hoogte te houden van de stand van zaken en van de voortgang van het werk. P. van der Burg, 22 jr. en M. J. van Heukelum, 20 jr.; F. Dolstra, 19 jr. en A. F. van Willigen, 22 jr.; A. W. T. M. Dries, 22 jr. en G. C. J. Peek, 21 jr.; A. G. J. van Geene, 24 jr. en M. B. J. van de Kerkhof, 25 jr.; F. J. H. Giesen, 24 jr. en M. G. Vijfvinkel, 20 jr.; T. C M. van Hagen, 25 jr. en M. E. Theijs, 24 jr.; H. van der Hoeven, 22 jr. en M. M. Sleeuwen- hoek, 25 jr.; F. G. M. Kester, 25 jr. en M. B. H. Robben, 20 jr.; A. W. Kloos, 24 jr. en O. P. M. van Engelen, 23 jr.; J. Koetsier, 21 jr. en H. P. van Meijeren, 20 jr.; C. van der Kooij, 23 jr. en P. Lolkus, 20 jr.; J. J. Maagdenberg, 32 jr. en E. J. Rissema, 25 jr.; D. Mak, 29 jr. en S. A. van de Graaf, 25 jr.; R. L. Martens, 30 jr. en M. Schults, 20 jr.; G. Plooij, 56 jr. en J. Mourik, 33 jr.; A. J. Sciarone, 37 jr. en M. T. Severien, 39 jr.; M. Sinte Maartens dijk, 24 jr. en G. Vermaat, 27 jr.; J. P. Weber, 23 jr. en H. Aarts, 23 jr.; Q. Zeelenberg, 24 jr. en H. Ottens, 23 jr. GEHUWD J. P. Passier, 33 jr. en A. J. M. Pols, 23 jr.; R. M. Tetteroo, 34 jr. en J. C. van Veen, 18 jr.; H. M. J. J. Meijer, 25 jr. en A. A. Ras, 23 jr.; P. M. J. Lobé, 25 jr. en J. M. van Puffelen, 18 jr.; J. T. Plambeck, 22 jr. en E. van 't Hof, 20 jr.; H. J. Grandazzi, 22 jr. en N. E. Weij, 23 jr.; A. W. M. Schreij, 24 jr. en M. W. L. M. Bokhorst, 21 jr.; H. Klein, 23 jr. en M. E. Truijens, 21 jr.; G. Strötbaum. 23 jr. en T. M. Kapel, 21 jr.; H. M. van der Kooij, 25 jr. en C. L. van den Hof, 22 jr.; A. C. Pastoor, 24 jr en J. Piek, 20 jr.; W. J. Vermeer, 21 jr. en E. S. Houtman, 20 jr.; C. H. Sla, 18 jr. en A. J. Norder, 16 jr.; G. Fascilla, 28 jr. en G. G. van Oyen, 19 jr. De massale behandeling met Sulphone-injecties of tabletten maakt het mogelijk lepra op grote schaal te bestrijden. Een bedrag van honderd gulden kan 25 patiëntjes drie jaar lang behandelen. Dit kind behoeft niet mismaakt door het leven te gaan... Met het kopen van verschillende kaarten en niet te vergeten die agenda's kunt u uw Unicef-steentje bijdragen. We hebben er op Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125 een extra ruimte voor ingeruimd... Een jaar of wat geleden is „onze" fontein verdwenen van het Binnenhof. Sindsdien is het met de politiek en .de welvaart in ons land snel minder geworden. Ik weet niet helemaal zeker of het er iets mee te maken heeft, maar het is lang niet onmogelijk dat de bijzonder fraaie fontein inspirerend gewerkt heeft op onze volks-vertegenwoor- digers in de Tweede Kamer, in jaren dat het ons beter ging. Ik zeg „onze" fontein omdat dit sierlijke kunstsmeedwerk in 1883 bij G. J. Vincent en Co op het Hoofd in Schiedam werd vervaardigd en met een éérste prijs bekroond. Gelukkig las ik dezer dagen dat het „door de tand des tijds" en „door vernielzucht" heftig gehavende geval een grote opknapbeurt heeft ondergaari en binnen niet al te lange tijd zijn plaats op het Binnenhof zal herkrijgen. Wij mogen dan een vergeten plek op de landkaart vullen, het blijkt toch dat men ons op den duur niet missen kan. Het zou mij dan ook werkelijk niet verbazen, als de vaderlandse economie zodra wij er - zij het symbolisch - weer bij zijn zich langzaam gaat herstellen. Misschien dat de Kamerleden uit puur plezier dan eindelijk besluiten hun eigen salaris te bevriezen (onder het motto: wij hebben toch onze fontein! Niet dat het bevriezen van Kamerleden enige financiële zoden aan de dijk zet, maar het goede voorbeeld doet meer dan ze nu denken! Hoe dan ook: wij zijn er binnenkort weer en dat is maar goed ook! SEBASTIAAN Lijst van gevonden voorwerpen: te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag. Groene dames paraplu; map voor autopapieren e.d.; zwarte fietstas; bankbiljet; bruine suède herenhand schoen; bruine glacé herenhand schoen; glacé dameshandschoen; duimstok; paspoort. Te bevragen bij de vinders: Tasje inh. textiel en kinderboeken, V.d. Meer, Potgieterstraat 29; rode lederen portemonnee met inh., H. v.d. Berg, Albardastraat 61; witte kinderportemonnee met inh., Punt, Slachthuislaan 9c; zwarte dames portemonnee met inh., Nielen, Briel- sestraat 30; gele knipportemonnee met inh., S. Middelweerd, Kraaijer- straat 9b, Rotterdam; bruine aktetas met inh.. Café Thalia, Rotterdamse- dijk 54; tas inh. 2 flessen wijn enz. bij de huismeester van de flat aan het Lisztplein; bruine portemonnee met inh., H. Kruizer, Dr. Wibaut- plein 21; bruine knijpportemonnee met inh., Holierhoek, Chopinplein 129; bruine krantentas, Van Zwie- ten, Dr. Wibautplein 80; halsketting, G. v.d. Most, Fazantlaan 13; goud kinderringetje met steentje, Elver, Marconistraat 45 b; dameshorloge met zwart bandje met gaatjes, Etman, Vondellaan 47; gouden dameshorloge met nylon bandje, Hoefmeijer, Van Marumstraat 26, tel. 269304 (overdag) toestel 158; trouwring, mevrouw Norder, Roëll- straat 62, tel. 710992; gouden ring met diamantje, De Leede, Jan Oudegeeststraat 42; herenbril bruin montuur, Gazan, Hoogstraat 41; bruin etui met 2 sleutels, A. J. van Osch, Abbenbroeksestraat 25a; sleu telring met 2 sleutels, J. A. van Hoeke, Lisztplein 46; groen geruite sjaal, V.d. Gaag, Lekstraat 125; paar bruin lederen dameshandschoenen, Veringmeijer, Marconistraat 91a; 2 kinderpantalons, A. Lucassen, L. Costerstraat 22a; 2 jongensjack's, Tettelaar, Nieuwe Maasstraat 51b; 2 zwarte dameshandschoenen met nappa, Stroom, Lorentzlaan 51b, tel. 152474; zwarte ceintuur, Har- tingsveld, B.K.-laan 267; bruine handschoen, W. Roodenburg, Paulus Potterstraat 33b; dames/meisjes mantel (blauw), Gosens, Musschen- broekstraat 8a; wollen muts, Ver waal; Piersonstraat 24; kinder wantje, groen/wit bontboordje, Pijn- acker, Bachplein 219; een paar bruine wollen dameshandschoenen, V.d. Plas, W. Brouwerstraat 29a; een hot-pants pak geblikt, Heusken, Bosboomlaan 8b; jonge postduif, ring no. 923924 (is reeds ontslapen); rode tackel, vr. geslacht, V. Dijk, Rijnstraat 19; groene tas inh. zwem- goed, Van Gisteren, Schietbaan straat 6. Te bevragen bij het Dierentehuis, Sint Annazusterstraat: bruine bas taard teef, 34 cm. hoog; bastaard boxer, reu, circa 40 cm.; klein bruin hondje teef, bastaard pinster. Te bevragen bij het Dierenasiel te Vlaardingen: klein model zwart bruin hondje, reu. C. HOFMAN Aan de heer C. Hofman, geboren op 21 mei 1913 te Schiedam en wonende in Schiedam aan de Broers- vest 42b, is toegekend, de ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, in verband met zijn 40-jarig jubileum bij IHC Gusto N.V. De functie van de heer Hofman is ijzerwerkersbaas. Burgemeester Roelfsema sprak tij dens een speciale bijeenkomst op het bedrijf aan de Maasdijk de jubilaris toe en reikte hem de toegekende onderscheiding uit. Een aannemer uit Zwartewaal liet in zijn bestelauto, geparkeerd in de St. Liduinastraat, een koelkast staan, die iemand blijkbaar net nodig had. Want hij is mistroostig zonder die koelkast weer naar Zwartewaal te ruggereden. GEBOREN Een bedrag van twintig gulden en er is genoeg BCG-vaccin om 650 kinderen tegen tuberculose te beschermen... Johanna M. d.v. H. J. l.ems en C. W. A. van den Akker; Jelle z.v. A. A. Keizer en A. F. S. Voss; Michael z.v. J. J. A. Garnaat en W. J. Pegels; Marco N. H. z.v. N. H. van Steenoven en C. M. M. de Bok; Patrick z.v. N. A. van Huët en A. P. Jonkman; Jean P. z.v. B. H. Slee en G. C. van Til; Michelle d.v. P. Pons en N. M. Baatenburg de Jong; Simone d.v. I. T. C. Putters en C. S. Huizer; Claudia d.v. H. J. van Rijswijk en J. M. de Kam; Jeroen S. z.v. W. L. Plaisier en A. S. M. van der Pijl; Dennis z.v. D. Hoogen- boezem en C. de Lange; Ineke d.v. A. Hamerslag en T. Zwaan; Sergio z.v. D. Verheij en G. Saelmans; Ursula d.v. G. C. van den Eijk en J. S. H. Kruining; Iris L. M. d.v. C. de Kievith en L. T. M. Jore; Ericus M. z.v. L. Bouman en J. W. M. L. Kolmeijer; Andor D. J. z.v. D. J. Buisman en P. J. Driessen; Martijn z.v. H. H. C. de Wolf en E. I. Berkhout; Renate d.v. J. C. van der Meer en W. M. M. Bevers; Robert J. z.v. J. A. Hofman en A. Westdijk. OVERLEDEN L. A. Bonefaas, 88 jr.; P. van Loenhoud, 92 jr.; M. L. Smits, w/v T. J. Klauwers, 89 jr.; J. M. van Heeswijk, w/v A. T. A. van Berkel, 83 jr.; P. H. Puttelaar, 82 jr.; B. Bauer, 77 jr. ONDERTROUWD

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 24