Woonwagenkamp wordt aanzienlijk verbeterd Urgente gevallen woningzoekenden f Gnfé's later open SCHIEDAMSEWEG VERSPERD VOOR AANLEG HOOFDRIOOL GEEF EENS EEN BOOM CADEAU! Schoolsporttoernooien Houdt uw stad schoon! Gooi geen papier op straat! Geen oude kranten, geen patat- zakjes of wikkels van snoepgoed geen lege sigarettendoosjes. Wijs er de kinderen op, dit niet te doen. Stadsklokken ook in Groenoord HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 13 - WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 Het woonwagenkamp aan de Schiekade in Schiedam, in gebruik bij de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis geza menlijk, doch beheerd door Schiedam, zal aanzienlijk verbeterd worden. Dit kamp werd in 1959 aangelegd, met de bedoeling dat het tijdelijk voor tien jaar dienst zou doen. ledereen is er van overtuigd dat dit kamp op deze plaats niet goed gelegen is, vooral ook omdat de omliggende terreinen opgehoogd zullen worden. Maar aangezien van hogerhand nog steeds geen beslissing is genomen over de toekomst van dit kamp in het bijzonder en van woonwagenkampen in het algemeen, zal het toch verbeterd moeten worden, omdat de huidige toestand niet langer gehandhaafd kan blijven. Wederom „tijdelijk". Het kost de drie samenwerkende gemeenten wel f 516.000,—. De verbetering geldt voornamelijk drie punten. Een nieuwe riolering ter vervanging van het bestaande zeer primitieve systeem en aanleg van waterleiding, terwijl tenslotte bij elk van de totaal 45 standplaatsen een schuurtje komt. Het wordt niet langer aanvaardbaar geacht dat de lozing van faecaliën en afvalwater geschiedt via septic- tanks op de afwatering van de Oost Abtspolder. Evenmin dat de kampbevolking de beschikking heeft over maar vier water kranen en gemeenschappelijke was- en toiletgelegenheid. Door het plaatsen van de prefabricated betonnen schuurtjes van 2,68 bij 4,36 meter bij elke standplaats, kan daarin de eigen toiletgelegenheid worden aangebracht, met een aansluiting op de waterleiding en met een eigen elektriciteits meter. Dit alles maakt dan wel een rioolbemaling nodig, om het kamp te kunnen aansluiten op de riolering van het industrieterrein. In de naderende terstvakantie zullen weer schoolsporttoernooien worden gehouden in Schiedam. Op maandag 20 en dinsdag 21 december zijn dit schoolzwemwedstrijden in het Sportfondsenbad voor de leerlingen van vierde, vijfde en zesde klassen van de basisscholen, georganiseerd door de Centrale Schoolsportcommissie. Het zijn individuele nummers op de 25 meter vrije-, school- en rugslag, met schoolestafettes op de 4x25 meter schoolslag. Op maandag 27 en dinsdag 28 december is er een schooltafeltennistoernooi in de Koop mansbeurs aan de Lange Haven/Dam, voor leerlingen van de 5e en 6e klas en van het basis-onderwijs en voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. De technische leiding is hier in handen van Schiedamse tafeltennis verenigingen. Met het voorbereidende werk voor de verbetering is vorige week een begin gemaak;, door het egaliseren van een terreintje in het kamp, dat tevoren gebruikt werd voor het slopen van auto's, in de toekomst dienst zal doen als „trapveldje" maar nu ingeschakeld is als uitwijkplaats. De opzet is dat telkens een rij woonwagens naar dit trapveldje verplaatst worden, zodat op het vrijkomende deel gewerkt kan worden aan de riolering, de waterleiding en de kabels, afgerond met het plaatsen van de schuurtjes. Dan komen de wagens terug en verhuist weer een andere groep wagens. Tenslotte worden de bestaande kampwegen voorzien van een asfalt-toplaag, met een afwatering naar de nieuwe straatrioolputten. Het is een aanzienlijke verbetering, maar het blijft een tijdelijke intergemeentelijk kamp. Het wachten is op het vaststellen van een regionaalkamp, of de aanwijzing van een andere en betere plaats voor het woonwagen kamp. De maandelijks door het Bureau Huisvesting verstrekte gegevens inzake de aantallen woningzoekenden in Schiedam zijn door wethouder B. E. Collé tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1972 gerela tiveerd, door een opgave van de als urgent aan te merken gevallen. Per 1 januari waren bij het Bureau Huisvesting 6.082 woning zoekenden ingeschreven, waarvan 5.180 Schiedamse ingezetenen en 902 elders wonenden. Als urgent worden 1.823 gevallen aangemerkt. Dit betreffen onder de Schiedamse inge zetenen 116 inwonende echtparen zonder kinderen, waarvan 32 echtparen met een gezamenlijke leeftijd van man en vrouw van beneden de 44 jaar, 23 echtparen met een gezamenlijke leeftijd van 44-50 jaar en 61 echtparen van tezamen 50 jaar en ouder. Dan 56 inwonende gezinnen (dus van 3 of meer personen), waaronder 16 gevallen waarbij de ouders tezamen nog geen 44 jaar zijn, 16 gevallen met een gezamenlijke leeftijd van 44-50 jaar en 24 gevallen van 50 jaar of ouder. 1.015 Woningzoekenden woonden zelfstan dig, maar zijn onvoldoende gehuisvest (dit geldt inclusief de circa 170 saneringsgeval- len). Verder vallen onder de urgente gevallen de 520 bejaarden, met een medische verklaring; zij zijn te groot gehuisvest, of wonen te hoog, enz. Tenslotte worden als urgent aangemerkt de 116 alleenstaanden van 30 jaar en ouder, die een eigen woning zoeken. In deze gulle tijd, nu iedereen iedereen geschenken geeft, is het zo'n vreemd idee om een vriend eens een boom cadeau te doen? In elk geval is het een origineel geschenk, aangenomen tenminste dat de vriend er een eigen stadstuintje op na houdt. Het leuke is, dat niet alleen de ontvanger er van profiteert, maar ook de omwonenden. Het boombestand in Schiedam mag best wat aangevuld worden. De gemeentelijke Plantsoenendienst besteedt grote zorg aan de bomen in de plantsoenen, maar vooral aan de bomen in de straten. Bij de deze zomer gehouden luchtkartering met infra-rode film is gebleken dat een groot deel van de .Mraatbomen er niet zo best aan toe is. Het intensieve stadsverkeer (dat de bodem doet trillen en inklinken) is een ongunstige factor, maar ook de vergiftiging door zout bij de gladheidsbestrijding) en door aardgas uit lekkende leidingen speelt een rol. Vandaar dat bij de Plantsoenendienst een aantal „boomspecialisten" in opleiding zijn, die snel en deskundig kunnen ingrijpen, wanneer het mis is of mis dreigt te gaan met een boom. Maar bij de luchtkartering is ook gebleken dat juist de bomen in de particuliere tuintjes het over het algemeen nog het best doen, ook in de stad. Geen angst dus, dat de geschonken boom het niet goed zal doen. Wegens een wijziging van de gemeentelijke Drank- en Horecaverordening, door Gede puteerde Staten inmiddels goedgekeurd, mogen de horecabedrijven met ingang van vrijdag 10 december 's nachts langer open blijven. Op de werkdagen is dat tot één uur 's nachts, maar in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag mag dat tot twéé uur 's nachts. Dit laatste geldt dan ook voor de avonden voorafgaande aan algemeen erkende nationale of andere feestdagen, met uitzon dering weer van de Goede Vrijdag. De bedrijven moeten echter gesloten blijven tot 7 uur 's morgens. Midden op de Schiedamseweg in Kethel, ter hoogte van de Hargsingel, staat deze torenhoge machine te bewijzen dat men begonnen is met de aanleg van het nieuwe hoofdriool van het (naastgelegen) rioolgemaal „Kethel" naar het gemaal „Nieuw/and". Het is een machine die de stalen damwand de grond indrijft, nodig om de diepe gleuf te graven, waar de grote rioolpijpen in komen te liggen. Op het terrein naast het gemaal staat weer een tweede gevaarte, een Franki-heistelling, te wachten op het moment dat de eerste heipalen in de grond gegoten kunnen worden. Zoals reeds aangekondigd, zullen de bewo ners in de omgeving van de Schiedamseweg, maar ook in Tuindorp, het spits moeten afbijten van het ongerief dat het leggen van het hoofdriool zal geven. De afsluiting van de Schiedamseweg is goeddeels opgevangen kunnen worden door de aanleg van de tijdelijke noodweg van de lepenlaan naar de Zwaluwlaan, maar het blijft omrijden. Binnenkort komt er het lawaai bij wanneer de „bouwtrein" van heistellingen, damwand- ieggers, graafmachines, zandauto's, enzo- voort in actie komt. De trein zal vertrekken van het rioolgemaal en dan langs de noordelijke oever van de Hargsingel lopen, vlak langs het bejaardencentrum De Harg, om zo de Churchillweg over te steken. Dat laatste zal dan weer nieuwe verkeers-proble- men geven, eveneens wanneer de bouwtrein de Mozartlaan zal moeten kruisen. Er woj£+ echter naar gewerkt om een redelijk goede verbining te handhaven tussen Groenoord en Kethel. De wijk Groenoord wordt aangesloten op de „gemeente tijd", er worden n.l. drie elektrische klokken met binnenverlichting geplaatst door de Technische Bedrijven en wel bij de winkels aan de Laan van Bol'Es, bij het winkelcentrum De Ketel en op het Bachplein bij het scholencomplex. Deze „openbare tijdsaanduiding" is tot nog toe verzorgd door de PTT, maar die wil er van af, zodat de G.T.B. de taak overneemt. Dit geldt overigens ook voor de stadsklokken elders in Schiedam, n.l. op het Koemarkt plein, de Burg. Knappertlaan en op het Van 't Hoffplein. Het gedeeltelijk gereed komen van de verlengde Churchillweg heeft een wijziging gebracht in de verkeerssituatie in Groenoord en Kethel. Heel attent heeft Gemeentewerken de plattegrond van deze twee wijken aangepast op het grote bord bij de Churchillweg, dat bovendien verplaatst is naar het nieuw ingebruik genomen weggedeelte. Er is een stopplaats bij, zodat men het bord rustig kan bekijken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 13