Het Nieuwe De gouden speld van Gé Mulder Wat doen we met het Zakkendragershuisje ormatie gemeente i RENAULT curotsix 1511 22 kleuren t.v. specialist KOSTER n.v. En een kriskras- tocht door de „baarsachtigen" J Bruids-en ^Gelegenheids^ japonnen A Minder druk op water RADIO ACTIEF OPLAGE Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 313.500 ex. De secretaris van de Schiedamse aquariumvereniging „Natuur genot in Huis", de heer C. van Sliedregt vroeg het zo vriendelijk: „kom maandagavond bij ons eens langs". Bij ons was dan de contactavond van deze vereniging en och, welke vrouw weerstaat een vriendelijke man? Je wéét, dat Gé Mulder 25 jaar trouw lid van N.I.H. is. IJverig secretaris geweest, maar nu bestuurslid in ruste. Wel een toegewijd lid. Je trekt dus een gezellige jurk aan en gaat N.I.H-waarts weg. Waar de beheerder van Chr. Soc. Belangen, de heer Wouters bijna in paniek geraakt vanwege de grote opkomst van deze „visjes-mensen". Er worden en-passant 14 nieuwe leden ingeschreven en een 125 veroveren zich een plaatsje dankzij aangerukte extra stoelen. SAMEN DOOLHOF VAN BAARSACHTIGEN Pocher Sluis 'Excelsior' en Haags Kamerkoor in Prinsekerk Programma: MODEHUIS "nrwvi^ ^ytiitisav TEL. 707777 18e JAARGANG WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broerswest 125 (C- J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad- 34 600 ex ministratie Randstad-edities; Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* De voorzitter van N.I.H.de heer J. F. Bakkeren, die het precies zei zoals het al die jaren gegaan is met Gé Mulder. Een trouw lid, een toegewijd bestuursüd, die met zijn vrouw en later de kinderen alles voor N.I.H. over had. Hij luisterde er een beetje stil naar mijn buurman. Och, het is allemaal zo vanzelfsprekend dat je dit doet, als een vereniging je gehele hart heeft. Maar deze Gé Mulder had ook het geluk, dat zijn vrouw deze hobby deelde. En laten we nu maar heel eerlijk zijn: samen kun je alles aan, dus ook de hele toestand toen in de kelder van de Bellstraat met de visbeurs op zaterdag. Misschien heeft niet ieder lid erbij stilgestaan dat dit zijn vrije zaterdag kostte. Toen N.I.H. een zwarte bladzijde in zijn bestaan had, was hij het, die zich aanbood opnieuw de financiën van N.I.H. te beheren. Totdat er een nieuwe kapitein op het schip was. De heer Bakkeren legde hier alle maal de nadruk op. Wees op al het werk van het eerste maandblad door het echtpaar Mulder getikt, gesten cild en... rondgebracht. De zilveren veer van de N.B.A.T. had hij al veroverd. Maandagavond was het hem een grote eer de gouden speld ernaast te bevestigen als dank voor al zijn trouw, maar bovenal voor de clubliefde, wat met een hartelijk applaus onderstreept werd. Het woord was nu aan de „spre- kerd" van deze avond, de heer J. G. 't Hooft uit Hendrik Ido Ambacht, die aan de hand van wel 80 kleurige dia's en een zeer vakkundige toelich ting ons door de doolhof van de „baarsachtige" decichliden, zowel geschikt voor het gezelschapsaqua rium als voor het speciaalaquarium voerden. Labyrinthvissen uit Azië en Afrika. Nu denkt u dat u een haarfijn De gouden speld gewoon bevestigd naast de zilveren veer als dank voor het vele werk dat Gé Mulder voor zijn visjesvereniging verricht heeft... verslag hiervan krijgt. Helemaal mis! In het donker viel er weinig op te schrijven of je schreef enthousiast door al die krabbels heen. Schubbevisjes, zebracichliden, ook wel Jack Dempsey genoemd; vla- cichliden uit de Amazone; discus visjes uit Duitsland; muilbroeders enz. Dure en exclusieve visjes met bijv. als „voer" per dag een krop sla of stukjes vlees. Visjes die het op eikaars ogen gemunt hebben. Pro bleemvisjes vanwege het voedsel afkomstig uit Afrika, paradijsvisjes uit Azië. Ziet u, daarom is het zo goed als u lid van deze bloeiende vereniging bent. Er is altijd wel een „sprekerd" die u alles over uw kweek al of niet onder een bloempot vertelt. Wilma van Sliedregt verrichtte de trekking van de gratis loten t.g.v. St. Nicolaas, doch ook van de anderen. Nee, een aquarium met alles eraan en erin werd niet mijn geluks nummer 195, Een jong lid ging daarmee vandoor. Wilt u méér over deze vereniging weten met het oog op de volgende contactavond in het nieuwe jaar: belt u dan gerust de heer Van Sliedregt, tel. 261607. U krijgt dan wel geen visje, doch wél de gelegen heid uw aquarium in te richten zoals het hoort. M.W.-S. Het gemeentebestuur wil alle pogingen ondernemen om het aloude en zeer bekende zakkendragershuisje midden in de nog oudere Brandersbuurt aan de Oude Sluis weer in dagelijks beheer te krijgen. Momenteel is dit zakkendragershuisje verhuurd aan de cineast Jan Schaper. Jaren geleden was dit zelfde huisje het toneel van heftige strijd tussen de Schiedamse jeugd en het gemeen tebestuur. Het gemeentebestuur wil de de huisjes die in de omgeving van het zakkendragershuisje stonden, afbreken, omdat de nieuwe brand weerkazerne daar moest worden gebouwd, maar de jeugd wilde het hele Brandersbuurt desnoods met eigen handen restaureren. Uiteinde lijk trok het gemeentebestuur aan het langste eind. Het zakkendragershuisje werd toen verhuurd op jaarcontract aan Jan Schaper en dit is iets waar het huidige college spijt van heeft als haren op het hoofd. Er komt namelijk niemand meer en dit culturele monument van de oude Schiedamse branders staat maar te staan. Volgens wethouder C. J. M. Bolmers (PvdA), die hierover tijdens de laatste avond van de behandeling van de gemeentebegroting iets ver telde, is men vier maanden bezig geweest om Jan Schaper te pakken te krijgen. De heer Schaper wil wel uit het huisje maar eist een vergoeding van f 10.000,— voor gemaakte kosten. Dit huisje is voor een groot gedeelte opgeknapt door zelfwerkzaamheid van de Schiedamse jongeren. De heer Schaper voert, aldus wethouder Bolmers hierbij aan dat hij de jeugd iets leerde namelijk filmen... Het Schiedamse gemeentebestuur denkt er uiteraard niet aan dit bedrag op tafel te leggen en heeft een expert van Monumentenzorg verzocht een expertise van de gemaakte kosten te maken. Daarna praten we verder, aldus wethouder Bolmers, die graag zag dat dit zakkendragershuisje het stralende middelpunt werd van het Schie damse culturele leven. Een ander punt dat op deze laatste avond van de gemeentebegroting ter sprake kwam was hét Schiedamse carillon dat moet worden geplaatst in de toren van de Grote Kerk. Hiervoor heeft met name de Schie damse spaarbank enige tijd geleden een vorstelijke gift gedaan waardoor er een nieuw carillon kon worden geplaatst, maar volgens wethouder mevrouw G. D. Verwey-de Graaff (PvdA) is nog steeds de toestemming van Monumentenzorg niet binnen. De laatste avond van de behandeling van de gemeentebegroting 1972 gaf niet dat politieke vuurwerk te zien dat de vorige avonden ten toon werd gespreid. Over de normale raads vergadering die na afloop van de gemeentebegroting volgde werd nau welijks iets gezegd. Toch werden er wel enige opmerkingen gemaakt. Zo wordt de houten oude aula van de Algemene Begraafplaats op de Vlaar- dingerdijk binnenkort afgebroken en gaat dienst doen als onderkomen van de buitenobjecten van de sociale werkplaats. Het slotwoord van de gemeente begroting die zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd en waarin de raadsleden zeven uur en 56 minuten spraken en het gemeen tebestuur acht uur en vier minuten, was per traditie voor burgemeester Roelfsema. Die zei de raadsleden, dat de financiële problematiek in de toekomst de centrale plaats bij de gemeentepolitiek zal innemen. SCHIEDAMSE NOTITIES Klaveijasvereniging Ons Genoe gen West organiseert op donderdag 16 december een klaveijasconcours. Er wordt gespeeld 2x2000 punten. Fraaie prijzen zijn hiervoor beschik baar gesteld. Inschrijfgeld f 1,75 per persoon. Deelnemers kunnen zich opgeven bij H.H. D. Opschoor, Schubertplein 95, tel. 700124; W. J. Schewe, Eduard van Beinumlaan 5, tel. 264215; Sigarenmagazijn Aleida, Aleidastraat 77, tel. 267515 en 's avonds aan Gebouw Arcade, Lange Haven 73. Aanvang 8 uur. Zie pag. 12 en 13. De bewoners van Schiedam die ten noorden van de spoorlijn Rotter- dam-Vlaardingen wonen (in Groen- oord, Kethel, Bijdorp, enz.) moeten er rekening mee houden dat in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 december a.s. van 1 uur 's nachts tot uiterlijk 7 uur 's morgens de druk op de waterleiding lager zal zijn dan normaal. Bij de Nieuwe Damlaan worden in die nacht transportleidin gen van gas en water opgehaald. hetgeen voor de gasaanvoer geen gevolgen zal hebben. Doch voor de aanvoer van water zal gebruik gemaakt worden van een ander leidingnet van geringere doorsnede. In de nacht van 3 op 4 december j.l. is soortgelijk werk verricht aan de leidingen, hetgeen tot moeilijkheden in de wateraanvoer heeft geleid, vooral in de wijk Groenoord. In enkele flatblokken is de watertoe voer toen uitgevallen, in andere blokken kwam na een korte stag natie roest in het water voor, door een overbelasting van de tijdelijk ingeschakelde leidingen. De Technische Bedrijven zullen bij de werkzaamheden vrijdag a.s. ter dege rekening houden met deze problemen. Heeft U voor de Kerstdagen een KALKOEN, KONIJN of BRAADKIP als RELATIE- of PERSONEELS-GESCHENK in gedachten Dit is Uw juiste adres: St. Liduinastr. 50 - Tel. 269884 Groenelaan 32 - Schiedam (Grote afname speciale kwan tum-korting!) Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keuze uit diverse merken met Nederlandse garantiebewijzen exclusieve cocktail- 2 en partykteding De K.C.O.V. „Excelsior" en het Haags Kamerkoor verzorgen geza menlijk op dinsdagavond 14 decem ber a.s. (aanvang 20.15 uur) een concert in de Prinsekerk (Schepen- straat-Statensingel). Behalve de genoemde koren werken mee de solisten van het Haags Kamerkoor: Marry Stegenga, sopraan; Frieda van Engelenburg, alt; Harry Davis, tenor; Philip Lamaker, tenor; Eric Rees Vellinga, bas; leden van het Rott. Philh. Orkest en Aad van der Hoeven als organist. Dirigent: Rocus van Yperen. 1. Missa in G, Antonio Caldara 1670-1736. 2. Vesperae Solennes de Confessore, W. A. Mozart 1756-1791. 3. Das Weihnachtsevangelium, Adolf Brunner, geboren 1901, woont in Ziirich. Het laatste werk is in Rotterdam nog niet eerder uitgevoerd; beide koren zingen hierin het Lucasevan- gelie 2 vers 1-20, een passende voorbereiding op de kerstdagen! Kaarten verkrijgbaar bij C. van Driel-van der Graaf, Gijsinglaan 940, Rotterdam-3007, tel.: 371074 en op de avond van 14 december in de kerk. BROERSVEST 111 SCHIEDAM Jl TEL.267416 VOORTAAN ELKE DONDERDAG S AVOND TOT 9 UUR GEOPEND Af A 71/70?

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1