••fêD* 7$ê Verlangt U ook al naar die: MODEHUIS SLOT 1 JACHT OP GELD Onverwachts de rijbaan over -ux- Wijziging sluitingstijden Bond van positievelingen binnen en buiten de krijgsmacht Opbrengst boterletters voor clubhuis Uw gift leeft HIVOS micro-projecten: verzekeringen assurantiekantoor geloven OPENBARE VERGADERING COMMISSIE ONDERWIJSZAKEN Wie loopt met andermans suède mantel Sfeervolle diners bij kaarslicht Stijlvolle avonden in de schouwburg Stralende gezichten bij famifieparties Spontane kus van Uw man en zijn Stille bewondering voor U en Uw cocktaiijapon Uw modegastvrouw en haar charmante medewerksters zullen U bij Uw keuze voor deze sfeervolle avonden graag adviseren. En met zo'n exclusieve cocktailkollektie zal dat niet moeilijk zijn. X' ,de sleutel tot elegance Broersvest 33 b Schiedam p - -«:•« r w f r assurantiekantoor HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 Hy centrum vj. 'A H x -4# Agenda voor de (openbare) vergade ring van de Commissie voor Onder wijszaken, te houden op donderdag avond om 8 uur in het Stadhuis. 1. Behandeling verslag 1970 van de gemeenschappelijke openbare biblio theek te Schiedam (de heer W. F. van der Blij, zal mede aanwezig zijn om indien nodig toelichting te verstrekken). 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer R. P. Weltevreede als hoofd van de Goe man Borgesiusschool (g.l.o.), Antho- nie Muysstraat 2. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de vergoeding per lokaal en per kleuter t.b.v. het bijzonder kleuteronderwijs over de jaren 1967, 1968 en 1969. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van medewerking overeenkomstig artikel 72 e.v. van de Lager-onderwijswet voor het aanschaffen en plaatsen van een boiler t.b.v. de school voor g.l.o. aan de De Meesterstraat 40. 5. Wat eventueel verder ter tafel komt. Het College van Gedeputeerde Sta ten van de provincie Zuid-Holland heeft medegedeeld geen bezwaar te hebben tegen de gewijzigde Drank en Horeca-verordening van de ge meente Schiedam, zoals die door de gemeenteraad in de vergadering van 27 september j.l. is gewijzigd, waarbij het toegestaan is om de horecabedrijven langer open te hou den. De in werkingtreding van de verordening was echter afhankelijk van het bericht van ontvangst van Gedeputeerde Staten. Dit heeft tot gevolg dat met ingang van vrijdag 10 december 1971 de sluitingstijden alsvolgt zullen gelden. In de nacht van maandag op dinsdag, van dinsdag op woensdag, van woensdag op donderdag en van donderdag op vrijdag moeten de bedrijven gesloten zijn van 1.00 tot 7.00 uur. In de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag moeten de bedrijven gesloten zijn van 2.00 tot 7.00 uur. De sluitings uren van 2.00 tot 7.00 uur gelden tevens op de nacht voorafgaande aan een algemeen erkende of nationale feestdag (uitgezonderd op Goede Vrijdag). Aan het pand Dam 24-26 waar The Salvation Assocition gevestigd is, werd ingebroken. Via een ingeslagen ruit kwam men het pand binnen, haalde daar alles overhoop en vond een geldkistje met een inhoud van ongeveer f 70,—. Via een achterdeur van een pand aan de Molensingel verschafte men zich geruisloos toegang en haalde ook hier alles overhoop. Vermist worden hier een geldkistje met een inhoud van ongeveer f 70,—, wat spaarbank boekjes en sieraden. De 20-jarige kleuterleidster G.M.R. uit Rotterdam bezocht een sociëteit in de Nieuwstraat, maar kwam na afloop tot de ontdekking dat een ander per ongeluk haar lange suède mantel heeft aangetrokken. Een schadepost van f 350,—. Kijkt u even op de kapstok of u zich niet vergist heeft en meldt dit dan aan het hoofdbureau van politie, tel. 299333. De tienjarige Eric v.d. Stelt van de Middelharnissestraat stak op de Maasdamsestraat plotseling tussen geparkeerde auto's de rijbaan over en werd daarbij gegrepen door de 51-jarige bestuurder van een per sonenauto, de heer E.O. De jongen werd door de G.G.&G.D. met rugklachten naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd en aldaar ter observatie opge nomen... Men schrijft ons: „In Amersfoort is een nieuwe vereniging binnen de krijgsmacht opgericht. Het bestuur, samenge steld uit officieren, onderofficieren en dienstpüchtige soldaten, is tot oprichting van deze vereniging geko men naar aanleiding van de bestaan de onzekerheid binnen de krijgs macht. Deze vereniging, welke een landelijk karakter heeft, stelt zich tot doel: a. Het naar buiten optreden als landelijke organisatie van allen, die werkzaam zijn en/of werkzaam zijn geweest bij de Nederlandse krijgs macht, voor en bij overleg met de Overheid en haar organen, met de vertegenwoordigende üchamen en met particuliere instellingen, met betrekking tot bestaande of in voorbereiding zijnde of voor te bereiden maatregelen van hoger hand, welke direct of indirect van invloed zijn of kunnen zijn op de vorming van de jongeren binnen de krijgsmacht. b. Zorg te dragen, dat het contact tussen de overheid en de ouders in verband met de verantwoordelijk heden van de krijgsmacht ten aanzien van de jongeren in de dienst wordt mogelijk gemaakt en verste vigd. c. De onderlinge verstandhouding tussen de diverse geledingen van de Nederlandse krijgsmacht en de ver standhouding met de burgermaat schappij te bevorderen door als organisatie aan allen de mogelijkheid te bieden zich aan te sluiten met behoud van eigen identiteit. d. Ongeacht het voorgaande, mede te werken aan het aanvaarden van de verantwoordelijkheid tot verdedi ging van de Nederlandse waarden, zowel nationaal als in het kader van de samenwerking der Westerse wereld. De hèersende onwetendheid van de ouders over hun kinderen binnen de krijgsmacht, het bestaande onbegrip tussen ouders en de krijgsmacht enerzijds en tussen de diverse geledingen binnen de krijgsmacht anderzijds en tevens de zorg om het behoud van de democratie heeft de oprichters tezamen gebracht. Het bestuur van de vereniging is zich ervan bewust dat de sympathie ten opzichte van de krijgsmacht is veranderd in een antipathie, die o.m. gevoed wordt door: een niet aflaten de stroom van kritiek op de krijgsmacht; het gebrek aan bereid heid tot steun bij velen van onze volksvertegenwoordiging; het uithol len van de krijgsmacht van binnenuit door kleine extreme minderheden. Door een daadwerkelijke stelling- name wil de vereniging velen de mogelijkheid bieden hun stem hoor baar te maken". Namens het Bestuur, J. K. Brouwer voorzitter Ringweg Randenbroek 14d, Amersfoort. Postbus 130 te Amersfoort t.n.v. B.V.V.V.D.M. Rietje Konings heeft met haar kleine Pietenstaf kans gezien een bedrag van f 580,60 bijeen te verkopen voor het clubhuis voor alle invaliden van Schiedam. U kunt NU reeds Kerstkransen voor dit goede doel bestellen a f 7,25 per stuk via telefoon 705381 Veel mensen in ontwikkelingslanden willen zelf hun levensomstandig heden verbeteren. Hun plannen stuiten af op geldgebrek. Dat geld willen zij lenen, maar banken lenen niet aan arme mensen. HIVOS heeft geld nodig om, hierin te voorzien via plaatselijke organisaties in die landen. Anders dan bij een gift blijft dit geleende geld steeds weer anderen ten goede komen. In een aantal landen werkt dit systeem al met sukses. Vul de bon in voor infor matie, of stort een bedrag op giro 716000 t.n.v. HIVOS, Den Haag. Zend mij inlichtingen over uw steun aan Naam: Adres: Plaats: In envelop zonder postzegel zenden aan HIVOS (Humanistisch Instituut voor Ontwikkelings-Samenwerking), Antwoordnummer 900 - Den Haag. SINGEL 92b SCHIEDAM TELEFOON 010-267113

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 9