Aktie Orgelfonds Visitatie UITSLAG FOTO-PUZZEL-ACTIE CITY-CENTRUM urgerlijke tand WK klaverjast DEZE WEEK IN SCHIEDAM Kerstwijding NCVB-Centrum Burgemeester opent Barbecue Inn Ontmoetingscentrum De Ark gaat open Commissie stadsontwikkeling Modehuis Scheffer in Schiedam Vestiging HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 22 - VRIJDAG 10 DECEMBER 1971 De problemen rond de Wielerbaan Schiedam zijn nog steeds niet opgelost. Zoals bekend is deze week een bijeenkomst in de kantine van de Wielerbaan gehouden waar iedereen zijn zegje kon zeggen. De Stichting Wielerbaan Schiedam was er, het bestuur van de rennersclub Schiedam eveneens (behalve voorzitter J. Mak en dat is o.i. een kwalijke zaak) en verder kon iedereen die maar wilde komen. Velen waren er, veel is er gesproken, maar het slot van het liedje was, dat de rennersclub eerst maar een ledenvergadering bijeen moet roepen, daar een nieuw en als het kan krachtig bestuur zal moeten kiezen, om daarna wederom met de Stichting Wielerbaan Schiedam te gaan praten. Voorlopig nog geen uitzicht op oplossing van de kwestie en al met al blijft het een onverkwikkelijke zaak. Vooral omdat nu wel duidelijk gebleken is dat de kwestie begonnen is door persoonlijke zaken en door kritiek op mensen. v Niet dat het werk van en voor de wielerbaan het probleem vormde, maar wel de houding en instelling en ,Jcijk op de zaak" van personen. Hoe moet je zo'n zaak oplossen. Wij zien het nog niet zitten! PSV is uit de Europacup 3. Dat zagen we woensdagavond na de min of meer toch wel smadelijke 4-0 nederlaag tegen Lierse S.K. Wat kan zo'n miljoenenploeg toch tegenval lende begrijpt het niet. Zaterdag wordt het kompetitie programma voortgezet met voor PPSC een thuiswedstrijd tegen het Haagse DUNO, dat tot knap tegen spel kan komen. We zien er voorlopig dus een gelijkspel in, tenzij PPSC eindelijk eens zichzelf wordt en weer in de lift plaats neemt. De ploeg bezit er de capaciteiten zeker voor, maar het wil er dit seizoen nog niet uitkomen. SVV-b is gastheer van Roda J.C.-b en gezien de knappe prestatie van de Schiedammers verwachten we weer twee punten voor de rood-groenen. HBSS oefent tegen de jeugd van het Rotterdamse Excelsior en wel op eigen veld; Harga dus. Het eerst elftal van SVV bindt zondag in Doetinchem de strijd aan tegen De Graafschap. Wanneer SVV doet wat we van de rood-groenen verwachten, dan wordt het een kleine zege. Maar SVV heeft dit seizoen getoond wisselvallig te kun nen spelen en het zou dus ook wel eens een gelijkspel kunnen worden. Maar in een nederlaag geloven we niet, denk daar goed om SVV'ers! DHS neemt het thuis op tegen Spartaan'20 en moet daarvan kun nen winnen. Excelsior'20 trekt naar GDS en kan ook tot winst komen, al kan dat veel moeite kosten, want GDS heeft maar drie punten minder dan de Schiedammers. „Schiedam" mag zich in de uitwed strijd tegen Tonegido niet laten verrassen en zal met de volle buit 'huiswaarts moeten keren. Dat geldt ook voor Martinit, dat bezoek krijgt van Saturnus, waarvan zeker gewon nen kan worden. Dat moet dan maar ook, waarom niet. Alvast een blik op het program ma van volgende week. Zaterdag: MVV-b—SVV-b. Zondag: SVV- Heracles, Hermes DVS—DHZ, DHS—ODS, Excelsior'20—Aeolus, Schiedam—De Ooievaars en Poortu- gaal-Martinit. En een week daarna zitten we al middenin de kerstdagen en dan nog een week later dan is het al 1972. Wat gaat de tijd toch vlug mensen, ook in de sportwereld. SFC zond ons twee berichten, die we graag even aan u doorgeven, maar vooral aan de lezers die met SFC te maken hebben. Eerst de grote Sinterklaas-sportquiz die zater dag a.s. voor de E- en D-pupillen en de B- en C-junioren wordt gehouden en wel om 13.00 uur in de kantine op Thurlede. Forumleden zijn oud- scheidsrechter Henk van der Veer, oud-semiprofspeler Wim Klein van Hermes DVS, Hans Hekman, oud speler van SVV en Nico Maagden berg, oud-scheidsrechter. Forumleider is Jan van Buytenen, bekend als oud-speler en trainer van SFC en nu trainer van Martinit. Ook ouders zijn welkom. Een gezellig gezelschap dat voor een interessante sportmiddag kan zorgen. Een tweede bericht van SFC is de mededeling van het bestuur, dat is overgegaan tot het aanstellen van Wim Poulus als trainer. Gediplo meerd trainer wel te verstaan. De heer J. A. Govaart heeft nu twee jaar dienst gedaan bij SFC als voorzitter en het laatste halfjaar als trainer, maar het leek het bestuur beter nu een gediplomeerd trainer te moeten aantrekken. De heer Go- vaart heeft daar intussen zijn best voor gedaan (voor dat diploma dan) maar het gelukte hem nog niet te Het succes van voorgaande acties van de koren van de O.L. Vrouw Visitatiekerk heeft ertoe geleid, dat nu weer een oud papier actie wordt georganiseerd. De gelden, die benodigd zijn voor het materiaal- en orgelfonds, zijn begroot op ca. f 7000,—, waarvan een klein deel reeds bijeengespaard is. De papieractie, welke een onderdeel vormt van allerlei activiteiten, zal zaterdag a.s. 11 december voor de vierde maal plaats vinden. Totaal werd tot heden ca. 15.000 kg. oud papier opgehaald. U wordt zaterdag in de gelegenheid gesteld uw bijdrage oud papier in een grote container te deponeren, die staat opgesteld op het plein van de O.L. Vr. Visitatiekerk. U kunt er terecht van 10.00 uur 's morgens tot twee uur 's middags. Leden van de koren zullen met plezier uw kilo's oud papier in de container stouwen. Wij hebben grootse verwachtingen dat deze actie ook dit keer zal slagen. Komt u ook even langs? Noot van de redaktie: Wie zou dat nu kunnen weigeren..? Copieërinrichting SINGEL VOOR SPOEDWERK Stencilwerk eventueel in kleuren, ook met tekenwerk. Singel 93 Schiedam Telefoon 26 35 38 GEBOREN Louise M. d.v. C. J. de Gooijer en J. J. Hillenaar; Alexander C. z.v. J. J. Smids en M. Terbeek; Yvette d.v. P. Backhuijs en A. L. Lorië; Patrick J. z.v. H. Vermeer en J. J. Schwager- mann; Maarten z.v. A. J. van Delft en H. Noord; Rosa M. d.v. R. A. Rodriguez Ortiz en J. Tolosa Sixto; Danielle d.v. H. Egberts en E. Molenaar; Sandra d.v. H. de Heer en N. Moret; Donatella d.v. G. Bomboi en J. J. Meerkerk; Martin A. z.v. P. van Rees en H. J. Smalheer; Koen P. W. G. z.v. G. W. J. Laurijsen en F. A. J. IJpelaar; Dennis z.v. D. P. J. van Deventer en J. M. van der Meer; Robert z.v. P. Pijnacker en J. E. M. P. Sprong; Jacob A. z.v. J. C. B. Moerland en J. J. Hengeveld; Tom my z.v. T. Plettenberg en B. E. Frenk; Leon z.v. A. Verdoes en J. M. Eikenboom; Peeter z.v. P. M. F. van Hassel en P. M. Blanken; Antonius H. z.v. A. C. Goetgeluk en G. M. F. Naterop; Robert J. z.v. C' A. van Vliet en J. de Wit; Martin z.v. P. W. A. Damen en W. Tettelaar; Danny z.v. C. van Stuivenberg en A. M. H. Maas. Op woensdag 15 december a.s. organiseert de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Schiedam (Centrum) een Kerstwijdingsdienst in de benedenzaal van de Opstan- dingskerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, te bereiken met bus 54, uitstappen halte Rembrandtlaan. Voor diegenen, die zich opgegeven hebben voor de broodmaaltijd, gaar ne aanwezig zijn om 5.45 uur. Mevrouw H. K. van Waart-Noortzij zal op die avond een declamatie houden getiteld „De aankondiging van Jezus geboorte". Afgewisseld door zang van de leden. Na de pauze voert de toneelclub uit Nieuwland het spel „Maria en haar buren" op. Een kerstspel in vier taferelen, geschreven door mevrouw P. Alblas-de Zeeuw. In de rollen van Maria, Hanna, Jefta, Naama en Ester de dames Anny Bijlsma-Fintje, Ria Lagendijk-Loye, Ella Vermaas- Bakker, Jeanne van Hartingsveldt- Vreugdenhil en An van Wijck. Soufleuse: Henny van Waarden burg-Taats, regie: Jan Meulendijk. Aanvang: kwart voor acht. Echt genoten en gasten zijn van harte welkom. Wie niet in de gelegenheid is naar deze bijeenkomst te komen, belle mevrouw Nooteboom telefoon 266641 voor een lift. slagen. Een bewijs temeer dat zoiets niet gemakkelijk is. We wensen SFC en Wim Poulus - die in heel Schiedam overbekend is en ook in SVV 1 heeft gevoetbald veel succes. Veel dank brengt SFC aan de heer Govaart, vooral voor zijn training en begeleiding van het eerste elftal. Vrijdagavond (heden dus) is er bij SFC voor de voorlaatste maal van dit jaar klaverjassen. Op zaterdag 1 januari 1972 houdt SVV de traditionele nieuw- jaarsinstuif en wel om 20.00 uur in de kantine. Het huisorkest De Veronika's verleent ook medewer king. Alle leden van 18 jaar en ouder zijn met hun dames welkom. Op zaterdag 29 januari volgt dan nog de karnavalsavond in zaal Arcade, aanvang 20.30 uur. Morgenmiddag speelt Hermes DVS om 14.30 uur vriendschappe lijk tegen IFC uit Hendrik Ido Ambacht. Ursus houdt de nieuwjaarsrecep tie op 2 januari, voorafgegaan door de inmiddels ook al traditioneel geworden voetbalwedstrijd tussen de veteranen en „de rest" van Ursus. Enkele klubbladen en weekbrie ven bewaren we tot volgende week, zodat we u voor vandaag groeten en u allemaal heel plezierige sportdagen toewensen. Gezien het vrij goede weer kan dat allemaal nog wel meevallen. JAN SPOR TIEF Alfred E. z.v. K. J. Kers en J. A. van der Vlugt; Willem J. B. z.v. W. Zegers en D. H. J. Mudde. OVERLEDEN G. van Burink, 51 jr. M. van Meeteren, 64 jr., echtg. van J. C. van der Meer; G. H. Boender, 88 jr., wed. van J. Soeters; E. E. van der Horst, 7 jr.; A. M. Ooms, 94 jr., wed. van J. C. van Luijn; A. A. van Buuren, 32 jr.; P. Schneider, 78 jr., wed. van W. A. Diest; M. Groene- veld, 69 jr.; A. de Lange, 81 jr.; C. G. de Poter, 80 jr. Schiedam is officieel op woensdag 15 december a.s. een nieuw restau rant met kipvariëteiten- en speciali teiten rijker. Het is gevestigd op de Dam 24, waar men naarstig de laatste hand legt aan de inrichting en waar burgemeester H. Roelfsema dit op genoemde datum om half drie zal openen. Donderdag 16 december wordt doodgewoon een feestdag voor de Gereformeerde kerk in Kethel, waar dan het gloednieuwe ontmoetings centrum „De Ark" na een dienst, waarin de beide wijkpredikanten zullen voorgaan, geopend zal wor den. Overgedragen door de Com missie aan de Kerkeraad, beter te verstaan, gevolgd door een recep tie... Bloemen zijn natuurlijk geweldig, maar als iedereen, die „een bloeme tje" voor dit centrum in zijn gedachten had, het geld ervoor nu eens aan majoor den Hartog van het Leger des Heils in India gaf? Er zullen wel bloemisten zijn, die denken: „moét dat nou..? Een opening zónder een bloemetje..? Ziet u, aan u geef ik doodleuk een knipoogje. Ook voor twee dagen later, als majoor Renting zijn 700 bejaarden in de aula van Spierings- hoek ontvangt. Schiedamse bejaar den, die de dagen al aftellen, want dit Kerstfeest wordt het helemaal. Mijn voorgevoelens bedriegen me nooit De Commissie van dat gloednieuwe centrum wil overigens wel precies weten welke verenigingen, sociëtei ten, koren etc. van deze ruimten gebruik willen maken. U heeft het doodgewoon voor het zeggen! Ge woon de heer Patijn, Berkenlaan 32, telefoon 709235 bellen en het komt allemaal dik in orde. Tot ziens op de receptie volgende week donderdag om kwart over 8. HLr volgen de prijswinnaars: Mimi-set t.w.v. 120,beschikbaar gesteld door J. Bouwmees ter binnenhuis-architectuur, is gewonnen door: M. den Uyl, van Htuven Goedhartstraat 23. Maja coflrette t.w.v. 90,—, beschikbaar gesteld door: Drog. Pari. Maltha is voor: Mevr. Boon, Broersveld 167. Klok, t.w.v. ƒ77,—, beschikbaar gesteld door J. Kok, juwelier is voor: C. Th. de Jong, Burg van Haarenlaan 572. Oud Holl. kinderstoel, beschikbaar gesteld door: Magazijn de Ooievaar is voor: Mevr. C. v. d. Peppel, Rotterdamsedijk 174c. Gereedschapkist, beschikbaar gesteld door: Kort's ijzerwaren is voor: Mevr. van Woerekom, Vlaardingerdijk 131. Een paar damesschaatsen t.w.v. 33,75, beschikbaar gesteld door: The American, is voor: H. Smit, Stationsstraat 57b. Perzisch kleedje, beschikbaar gesteld door: Fa. Tamiz, is voor: P. A. de Rijk, Wattstraat 38a. Reiswekker, beschikbaar gesteld door: van der Vlerk, juwe lier, vcor: de heer A. J. M. Oomen, Jozef Oreliosingel 77. Marmot kooi t.w.v. 30,75, beschikbaar gesteld door: Mak's speciaalzaken, voor: Mevr. A. v. d. Ende, Korte Achterweg 6. Camera Ilford Sporti tas, beschikbaar gesteld door: Foto Niestadt, is voor: E. van Gelderen, Lange Achterweg 47b. Schemerlampje t.w.v. 30,—, beschikbaar gesteld door Fa. Ge- veke, is voor: Mevr. H. A. Hehemann—Vis, Parkweg 34. Pruik, beschikbaar gesteld door Haar-import Schiedam, is voor Mevr. J. C. van KlaverenNouwt, Lange Singelstraat 90b. Electr. wekker „Gen. Electric", beschikbaar gesteld door: Fa Overdijk, is voor: H. A. Valk—Putters, Burg. v. Haarenlaan 606 Prima Zweedse gezondheidsklompen, beschikbaar gesteld door Joop Jansen hakkenbar, is voor: Fam. v. d. Vlies, Vondellaan 29a. Leuk schemerlampje, beschikbaar gesteld door: Fa. de Jager, is voor: Mevr. Zolf, Boeierstraat 19c, Rotterdam. - Paar pantoffels a 20,beschikbaar gesteld door Fa. Dijk stal, is voor: Mevr. J. Soeters, Gordonstraat 5b, Schiedam. Rotankrukje, beschikbaar gesteld door: Fa. Frewo, is voor: Mevr. C. M. Janssens, Russischestraat 32a, Rotterdam. Overhemd, beschikbaar gesteld door: Fa. Timco, is voor: A. A. Koogje, Burg. Honn. Gretelaan 187. Spaans krukje, beschikbaar gesteld door: Fa. Willems en Ern- sting, is voor: B. Montfoort, van Oldenbarneveldstraat 4. Staande smeedijzeren kandelaar, beschikbaar gesteld door: Geschenkenhuis D. van Noordenne, is voor: W. Graafland, Fa- bristraat 20. Tuinstoel t.w.v. ƒ24,beschikbaar gesteld door: Fa. Mak, is voor Mej. Mookhoek, Wm. Landréplein 42, Schiedam. Tafelkleed, beschikbaar gesteld door: Fa. Verwaijen, is voor: M. Kolmeijer, Rembrandtlaan 5a. Transistor radio „Vichtron", beschikbaar gesteld door: Firma Overdijk, is voor: Mevr. H. van NoortHertog, van Leeuwen- hockstraat 52b. - Strijkijzer, beschikbaar gesteld door: Televisie-paleis, is voor: Mevr. Schaap, Veenlandstraat 2a. Waardebon van 25,beschikbaar gesteld door: Parf. v. Soest, is voor: H. Klop, Burg. van Haarenlaan 875. Waardebon van 25,beschikbaar gesteld door: Fa. Zeeman, is voor: A. Koning, Koekoekslaan 44. Trui, t.w.v. 25,beschikbaar gesteld door: Kok vakkleding, is voor: H. Gerritsen, Alb. Cuypstraat 10a. Waardebon van 25,beschikbaar gesteld door: Fa. Zeeman, ijzerhandel, is voor: Wed. de JongDijkstra, Hogendorpstr. 67. Gverhemd, beschikbaar gesteld door: Fa. Wilso, is voor: Jan senvan lersel, Jac. van Lennepstraat 28b. 6 Chinese soepkommen, beschikbaar gesteld door: Toko-Baroe, is voor: B. Nouwt, Hogenbanweg 55a. Foto-album, beschikbaar gesteld door: Fa. van Vuuren, is voor: H. Schippers, Griegplein 118, Schiedam. Marokkaanse portefeuille, beschikbaar gesteld door: Fa. Faas lederwaren, is voor: Mevr. v. d. Brugh, Fabriplein 32a. Portret 13/18, beschikbaar gesteld door: Foto-optiek Arend, is voor: Mevr. C. A. de Mos, Bachplein 182. Gramm. platen-album, beschikbaar gesteld door: Fa. v. Daalen, is voor: J. Krowinkel, Vlaardingerdijk 438. Portretfoto 13/18, beschikbaar gesteld door: Foto van Vuuren, is voor: C. van Kekem, van Swindestraat 42a. Damesshawl t.w.v. 10,beschikbaar gesteld door: Mode magazijn A1 ja, is voor: G. Roelofs, Wattstraat 78b. Boekenbon ƒ10,beschikbaar gesteld door: Boekh Henri Re- bers, is voor: E. P. Veringmeier, Burg. van Haarenlaan 1524. Shawl t.w.v. 10,beschikbaar gesteld door: Modehuis Mar len, is voor: J. J. Kloos, Marconistraat 77a. Paar pantoffels t.w.v. 7,95, beschikbaar gesteld door: Firma Ariens schoenenhuis, is voor: H. Krabbendam, Parkweg 158. Ring worst, beschikbaar gesteld door: Slagerij Groeneveld, is voor: Mevr. G. Valster, Schubertplein 211, Schiedam. Poster tot ƒ7,beschikbaar gesteld door: Fa. J. v. d. Hulst, is voor: A. van Zomeren, van Smaleveltstraat 10b. Doosje zakdoeken 5,beschikbaar gesteld door: Fa. G. v. d. Heijden, is voor: Mevr. W. W. Visservan Wezel, Jac. van Lennepstraat 6b. De prijzen zijn U inmiddels toegezonden. Rest ons nog de vele, vele inzenders, hartelijk te bedanken voor de toch wel moeilijke maar leuke deelname aan deze Foto-puzzel. In „De Rank" brengt de toneel vereniging „Groeton" in het kader van de S.G.-toneelwedstrijden het spel „Het huis van ons leven". En wel op vrijdagavond 10 december, dus vanavond. Kaarten aan de zaal voorradig. De commissie stadsontwikkeling en stadsuitbreiding komt woensdag avond 15 december in openbare vergadering in het stadhuis bijeen. Men begint om acht uur. Op de agenda prijken o.m. de volgende punten: ontwerp bestem mingsplan Hargaplein-Kethel; bouw van tijdelijke scholen nabij het Bachplein en de voortgang studies bureau Van Gent inzake binnenstad en Singelkwartier. Op dinsdag 14 december a.s. wordt een nieuwe zaak van het Modehuis Scheffer, gevestigd aan de Schie damse weg te Vlaardingen, geopend in het pand Gerrit Verboonstraat 21 te Schiedam. Ter gelegenheid daar van houdt de directie een receptie van 18-21 uur. Op vrijdag 17 december 1971 houdt V.V.K haar jaarlijkse klaveij as- avond. Deze zeer gezellige avond begint om half acht en zal worden gehouden in het verenigingsgebouw, Kerkweg 46 te Kethel (eindpunt bus 53). Inschrijfgeld f 1,75 per deelnemer. Komt u ook. Graag tot ziens op 17 december a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 22