Modehuis Scheffers neemt exclusief bezit van Schiedam li GELD LENEN? Zakkendragershuisje en een open deur KERSTCONCERT FEIKE ASMA Sjaantje de Boer WERKEN AAN WATERLEIDING 43 maatvisserr Nieuwe voor „De Alfer" repetitieruimte Valeriuskoor geopend assurantiekantoor geloven PI „TOONKUNST" IN MAGNALIA DEIKERK Si JERSEY UW ASSURANTIEKANTOOR IS ER VOOR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - WOENSDAG 15 DECEMBER 1971 De heer G. K. Scheffer, die reeds vanaf 1938 een modehuis op de Schiedamseweg in Vlaardingen heeft, daarvoor op de Hoogstraat en «u sinds een jaar in de Holywijk, is nu ook met een vestiging in onze stad gekomen. Het leek wel afgesproken werk, maar nog voordat gisteravond de zaak met een receptie voor de vele vrienden en relaties geopend- was, informeerde iemand waar stomerij Palthe was... Niet meer aan de Gerrit Verboon- straat 21. Daarvoor in de plaats is in zeer kiarte tijd een exclusief mode- huis vérrezen. Een van de troeven van de heer Scheffers om te bewijzen, dat in deze stad alles kan. Dat men de vrouw, die prijs stelt op haute couture hierin tegemoet treedt. Ook in de grote maten... De ruimte is niet zo groot. Dat is waar. Maar het is de verfijnde kéus die hier toonaangevend is. Eenvou dig en toch zo heel apart. Met drie paskamers. Een witte kassa met een smal gouden biesje. Bijpassende kasten waarin de zeer gedistingeerde collec tie zowel in binnen- als buitenbroek- pakken te bewonderen valt. Doch ook de avond- en sportieve tuniek- pakken een plaatsje hebben gevon den. Aan jersey heeft dit modehuis kenneüjk zijn hart verloren. U kunt hier alle kanten mee'uit. Zowel in het geklede als in het sportieve genre. Japonnen van een prachtige coupe en dessin. Extra feestelijk door de maxi. Gewild met de feestdagen. Of u nu thuis blijft of een avondje helemaal uit gaat. Handbedrukte japonnen, warm ge tint. Of met een bewerkt bovenpand en kleine zakjes op een effen rok. Mantels te keus en te keur. Rokken en jhmpers. Waarbij die van Duits fabrikaat het voordeel hebben dat ze in een tussenmaat vallen. Dit in tegenstelling met de Franse en Italiaanse modehuizen. Al met al: Schiedam heeft er een fraaie aanwinst op damesmode gebied bij. Wélkom in onze stad Schiedam! Eèn fraai overzicht van de werf W.F. Hier ziet u het gegraven dok 8 met rechts de drijvende kraan „Mammoet". Een foto uit de kleurenmaand jkalender van deze scheepswerf. Een sieraad aan uw wand... Over kalenders gesproken... We ontvingen een eveneens handige -kalender van het taxibedrijf „Unique". Waarvan vooral de kantooragenda bijzonder prak tisch is. Zaterdag 18 december a.s. zal er in de Magnalia Dei' Kerk aan de Albardastraat te Schiedam des avonds om achtuur Toonkunst Kerstzang zijn. Hieraan werken mee het Joonkunst- koor en het Toonkunstkinderkoor, beide onder leiding van Aad van der Hoeven. Het grote koor zal o.a. ertkele delen zingen uit het Weih- nachts-Oratorium van Joh. S. Bach, een gedeelte uit de Messe Solennelle van Ch. Gounod en psalm 150 van Cèsar, Franck. Het kinderkoor zingt alleen en samen met het grote koor kerstliederen. Voorts is er samen zang en bespeelt Addie de Jong het orgel. De toégangsprijs is f 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de Lange Nieuwstraat 119a, Lange Nieuw- straat 69, bij de koorleden en des avonds aan de kerk. De Maassluise organist Feike Asma concerteert donderdagavond 23 de cember in de Geref. kerk (vrijge maakt) aan de Westvest te Schie dam. Verder werken mee het Geref. Gem. Koor „Gbm nu met Sang* o.l.v. Dirk Jansz. Zwart. Op het programma staan werken van Handel, Guilmant, Daquin, Men- selsohn, Jan Zwart alsmede werken van Dirk Jansz. Zwart. Ook is er gelegenheid tot samenzang. Aanvang 8.00 uur. Kaarten Voor deze avond zijn verkrijgbaar bijMuziekhandel Houtman, Singel 116; Boekhandel Niemandsverdriet, L. Kerkstraat 52b; W. Punt, Burg, Honnerlage Gretelaan 343, tel. 704359; H. Piasier, Van Limburg Stirumstraat '27, tel. 704778. 1 rr m m W f V Men schrijft ons: J „Er zijn 'mensen, die met vijf uur vergaderen nog niet een tiende bereiken van wat anderen in een kwartier afhandelen. Oftewel, som mige gebouwen, die één of twee keer per week open zijn, hebben een hoger rendement dan andere gebou wen, die de hele week open staan voor publiek. Wie van de dames en heren stads bestuurders is de laatste vijf jaar in het Zakkendragershuisje geweest om te zien hoe het .ermee stond? Bent u van mening dat dat niet hoeft? Dan hoef ik niet nog eens een extra keer in het Proveniershuis te kijken, waar de gemeente zonodig moest onteigenen en waar nu, in plaats van de oude mensen die daar al dertig jaar woonden nu Schiedams bloem aan hippe lieden nestelt. Dan hoef ik nog niet eens extra naar de Korenbeurs te gaan, waar behalve ambtelijke kantoren een ping-pong- vereniging huist. Het Zakkendragershuisje moet nu ineens middelpunt worden van Schiedams culturele leven. Het is reeds een middelpunt, ook van het culturele leven, maar niet van het Schiedams culturele leven; gebruik daar maar het stadhuis voor, nu de Gemeente in het museum vergadert, gebruik daar maar het Monopole-theater voor, dat sinds jaar en dag leeg staat; gebruik daar maar het achterdeel van het prove niershuis voor, dat u daarvoor bestemd had, in oorsprong. Ik denk dat de Gemeente Schiedam geen geld heeft, en dus ook geen geld om het interieur van het Zakkendragershuisje te kopen. Honderdduizend gulden en niet tienduizend, zoals het Stadsblad beweerde. Dat is de waarde voor vijf jaar werk van een twintigtal mensen. Dat is de waarde van het afbikken van drie etages hoge muren; steen voor steen en elke steen kostte tien minuten. Dat is de waarde voor het ontwerpen en maken van de tafels en banken, die voornamelijk uit teakhout bestaan. Dat is de waarde van de gecreëerde unieke sfeer van dit voormalig gildehuis in Zwart- Nazareth, waar delegaties architec ten op af komen. Sjaantje de Boer is een hardstikke leuk kind... om te zien! Niet om te horen, want ze heeft een stem om „BRAND" te roepen. Haar vader echter (zoek het maar niet op in een telefoonboek, dit is een verzonnen verhaal) heeft er wat voor over om zijn dochter vooruit te schoppen in de wereld". Zij is tenslotte zijn enige kind. Zodat wij met Sjaan op stap zijn geweest, regelrecht naar Bussum, waar alle jongens wonen die het op de T. V. voor het zeggen hebben. Het kostte enige kruiken voor we wisten wie precies we moesten hebben en wanneer we hem konden krijgen. Nou, daar zaten we dan. (Bij Kees van Santen zal ik maar zeggen). Wat had u gedacht? vroeg Kees. „Sjoowbis", zeiden wij. „Wat dacht u van tachtig procent? "vroeg Van Santen. Uitstekend glunderde vader De Boer. „Nietwaar, dan blijven er altijd nog twintig voor uw dochter over", grinnikte de T. V.-man en wreef zich kneuterend de handen... „Knap snoetje, goed figuur... kan ze zingen? „Om eerlijk te zijn begon ik mijn duit in het zakje te doen. „La maar", woof Kees, „ze moet wel dat haar wat langer natuurlijk". „Is ter een bepaald liedje? vroeg hij. „Karretje langs de zandweg", souffleerde ik. „Verrekt, dat IS het", gnoof Kees, „Jongens, dat is het HELEMAAL „Het Karretje langs de dinges met violen op de achtergrond, een heel eigen repertoir, nou es niet van Oma's grijze haren, van matrozen of houwen en trouwen... goed zo. Ik zie het al zitten... alleen Sjaan, neem me niet kwalijk zeg, maar dat is geen naam „Tis naar mijn moeder", merkte de vader bedeesd op. „Niks mee te maken", veegde Kees van tafel... „effe wachten, de zangeres zonder naam, nee, verrekt, die is ter al... de zangeres zonder... het dóet de mensen altijd wat als je iets smist, weet je, gewoon psychologisch „De zangeres zonder Stem hielp ik... en dat gaat het worden. SEBASTIAArt Jan Schaper is de officiële huurder, maar zijn naam staat voor een groep van mensen, die na het Zakkendra gershuisje de hele Brandersbuurt zo had willen restaureren. Toen Jan Schapers groep, dus, het „Huisje" voor het eerst binnenkwam was het een troep, een onooglijke mestvaalt, waar tientallen jaren niet naar was omgekeken en wat voor een krats werd verhuurd aan degene die er in godsnaam iets redelijks van wilde maken. Drie jaren van bloed, zweet en tranen later, toen de restauratie achter de rug was, waren de enige diijgen die uit de 'toon vielen de door de Gemeente geplaatste brand slangen en ventilatoren. Honderd duizend gulden. Mevrouw Taverne, meneer Bolmers, meneer Roelfsema, schaamt u, schaamt u diep, want ge gedraagt zich als kinderen in december, die weten dat Sinterklaas niet bestaat, maar toch een cadeautje van hem willen hebben". G. Konings, namens velen. Schoolstraat 11. Door de Gemeentelijke Technische Bedrijven zullen in de nacht van vrijdag 17 december op zaterdag 18 december a.s. van 1 uur 's nachts tot uiterlijk 7 uur 's morgens, wederom werkzaamheden moeten worden ver richt aan de transportleiding van het drinkwater bij de Sportparkbrug. De bewoners ten noorden van de spoorlijn Rotterdam—Vlaardingen dienen er rekening mee te houden dat gedurende die tijd de druk op de waterleiding lager zal zijn dan normaal. De Technische Bedrijven streven er naar de watervoorziening zo min mogelijk te verstoren. Doch het verdient aanbeveling tevoren een hoeveelheid drinkwater gereed te houden voor eventualiteiten. Ook is het niet uitgesloten dat er zaterdag roestdeeltjes in het water aanwezig zullen zijn. Deze zijn volkomen onschadelijk, doch wel hinderlijk in de wasmachine. Leden van de Schiedamse hengel- vereniging „De Alfer" visten zondag morgen aan de Buitenhavenweg. Evenwel met weinig succes (twee vissen in een uur), zodat men naar de Delfshavense Schie verhuisde. Met als resultaat: 43 maatvissen. De laatste serie voor het Kerstmiscon cours. 1. K. Muilwijk 217 cm. 1. K Muilwiek 217 cm. MAATVISSEN Leden van de Schiedamse hengel- vereniging „De Alfer" visten zondag morgen aan de Buitenhavenweg. Evenwel met weinig succes (twee vissen in een uur), zodat men naar de Delfshavense Schie verhuisde. Met als resultaat: 43 maatvissen. De laatste serie voor het Kerstmis- concours> De uitslag hiervan luidt 1. K. Muilwijk 217 cm. 2. S. Koedoot 144 cm. 3. M. Muilwijk 105 cm. 4. A. Burggraaf 98 cm. 5. B. Swam 70 cm. 6. J. Schramade 46 cm. 7. H. Berkhout 18 cm. 8. J. Koedoot 17 cm. 9. D..Versteeg 17 cm. 10. C Bonefaas 16 cm. De algehele uitslag is alsvolgt: 1. S. Koedoot 843 cm. 2. D. Muilwijk 735 cm. 3. H. Koedoot 709 cm. 4C. J. Bonefaas 657 cm. 5. H. Berkhout 632 cm. 6. A. Burggraaf 619 cm. 7. H. van Katwijk 502 cm. 8. D. Versteeg 454 cm. 9. B. Swam 412 cm. 10. H. Bonefaas 407 cm. 11. H. Burggraaf 330 cm. 12. M. Muüwijk 291 cm. 13. K. Muilwijk 217 cm. 14. J. Schramade 205 cm. 15. W. van Dijk sr. 160 cm. 16. W. van Dijk jr. 159 cm. 17. J. v.d. Kleij 157 cm. 18. P. Geul 146 cm. 19. W. Versteeg 146 cm. 20. Th. Makaaij 129 cm. 21. Fl. de Jong 107 cm. Men schrijft ons: „Afgelopen zondag, 12 december, is de nieuwe repetitieruimte van het Valeriuskoor, de oude Mater Amabi- lisschool aan de Warande 148, naast de Rijnmondschool, geopend. Dit is met veel festiviteiten gepaard ge gaan. Allereerst w*s er om kwart over elf een plechtige eucharistieviering. De ze viering werd begeleid door de zang van ruim 150 zangers, zangers van het Valeriuskoor uit Schiedam en leden van een koor uit Den Haag. Een nieuw koor van Broeder Vale rius, de man die ook dit koor heeft opgericht. Na afloop van de eucharistieviering was er een koffiemaaltijd in de nieuwe zaal. Deze heeft-toen welde vuurproef gehad, want bij de koffie maaltijd waren buiten de zangers nog zo'n 40 andere gasten aanwezig, 's Middags was er een feestmiddag voor de beide koren, waarbij onder meer de officiële' opening werd verricht door het onthullen van een muurschildering, gemaakt door Lambert Oostrum. Ook is die middag een quiz gehouden tussen de beide koren, met als inzet de Valerius-wisselbeker. Hiermee is te vens een uitwisseling tot stand gekomen tussen de beide koren. Op de receptie 's avonds zijn veel ouders geweest van de zangertjes, en andere genodigden, zoals o.m. pas toor Laurent, dhr. Dries namens de St. Willibrordusstichting en ver tegenwoordigers van andere koren uit Schiedam. De avond is besloten met een gezellige avond voor de wat oudere leden van het koor, teeners en heren met hun dames. Al met al een geslaagde dag voor het Valeriuskoor, dat weer met frisse moed verder gaat, hopelijk met, door de nieuwe en grote ruimte, een aantal nieuwe leden. Meisjes, jon gens en heren kunnen zich hiervoor opgeven bij onderstaand adres: J. J. Clarijs, Jac. van Lennepstraat 34, tel. 262109. SINGf - SCHIEDAM TELEFOON 010-2671 13

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18