BALLY O VOOGT De kerstboodschap van D.W.S. N.K.G.B. Popconcert in Sporthal „Margriet" eurotax 15.11.22 Iets over de j ubileumloteri j B.Z.I. en kerstmis Parkweg 1 SUPERMARKT SUPERSISTER-^ Schoenen A. C. J. SCMEFFERS DAM 35 keft kenmerk, w-n /cu/a.Ciel^^^gnjjaign THOMASVAER EIM PIETERNEL... RECTIFICATIE SLUITINGSTIJD VROM-DIENST ZO VIELEN DE PRIJZEN BIJ „SUCCES" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - DONDERDAG 23 DECEMBER 1971 Livin' Blues. Op zondag 26 december (2e kerst dag) presenteert Wim Bosman Pro motions uit Voorburg, een 12 uur durende Kerstpopshow, die in 2 plaatsen van start zal gaan, n.l. in het sportcentrum de Vliegermolen te Voorburg, alsmede in de Margriet hal te Schiedam. De groepen die in deze popshow optreden, zullen afwisselend in Voorburg en Schie dam spelen. Het is Wim Bosman Promotions wederom gelukt om voor deze unieke show vele bekende Neder landse groepen te contracteren, o.a.: Focus, Cuby and the Blizzards, Bobbey's Children, Super-Sister, Cobra, Q 65, BZN, Solution, Sandy Coast, Earth and Fire en de bekende Livin' Blues, die kort geleden zijn uitgeroepen töt de beste Blues Groep van Nederland. In beide popshowcentra zal tevens vertoont worden de Kosmos Light and Film Show. De popshows beginnen om 13.00 uur en zullen rond 1.00 uur 's nachts eindigen. Kaarten voor deze shows zijn verkrijgbaar aan de kassa's van de beide sportcentra. Sportcentrum De Vliegermolen, Badhuislaan 3, Voorburg, tel. 870800. Margriethal Schiedam, Nieuwe Damlaan 5, Schiedam. Tel. 010-700791. In het afgelopen jaar vierde de Ned. Katholieke Gymnastiek Bond haar gouden jubileum. Ter gelegenheid hiervan werd een grote gala-uitvoe ring gegeven. Doch ook op andere wijze werd dit feest gevierd. Om de kosten van een en ander te dekken en om in staat te zijn enkele bestaande accommodaties te ver beteren, werd een landelijke loterij op stapel gezet. Die door administra tieve moeilijkheden later dan de bedoeling was aan de man of vrouw konden worden gebracht. Daardoor zijn er tot nu toe nog te weinig loten verkocht, waardoor de geplande trekkingsdatum van 20 december 1971 is verschoven. De minister heeft de N.K.G.B. toestem ming verleend de trekkingsdatum enkele maanden uit te stellen. Leden van de gymnastiekvereniging „Excelsior" in Schiedam hebben zich voor de verkoop van die loten ingezet, waardoor er nu 3500 zijn verkocht. Maar er zijn er nog veel meer. Te verkrijgen o.a. bij de secretaris aan het Frans Halsplein 6b. Wat de hoofdprijzen zijn? Een Dafje en een kleuren-t.v. Plus nog veel meer. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Géén filialen - Tel. 267823 (bij BEATRIXPARK) Vandaag een ere-plaats ingeruimd voor een sportvereniging, nl. D.W.S. Een bekende handbalvereniging in onze stad. Aan het maandblad is op het eind van het jaar, geheel in het teken van de feestdagen, zoveel aandacht besteed, dat we daaraan niet met de mededeling alleen willen voorbijgaan. De voorzitter van deze vereniging stelt zich in het voorwoord de vraag: kennen we niet een grote (eigenlijk een te kleine) groep idealisten Hij geeft er zelf het antwoord al op: ,,Ja, natuurlijk. Denk daarbij eens aan bestuursleden, commissieleden, pro-deo-trainers, leider, kantine- medewerkersisters), onderhouds- mensen e.d. Die zonder schouder klopjes hun werk doen en niet bij enige kritiek op staande voet voor de eer bedanken"... Hij belicht de groep „materialisten". Zijn dat niet de mensen, die weieens bereid zijn iets voor de vereniging te doen, maar hiervoor steeds bedankt wensen te worden en bij ontbreken hiervan, of bij kritiek, op staande voet het bijltje erbij neer leggen en een ander ervoor laten draaien. Of, vervolgt hij, vangen we hiero nder niet de leden zonder meer, die menen voor een geringe contributie en het trekken van profijt van de door idealisten geleverde inspanning toch ongefundeerde kritiek te kun nen leveren, zonder zelf bereidheid te tonen enig verenigingswerk te verrichten? Het woord clubliefde belicht deze voorzitter in al zijn facetten. Hij weegt de materialisten tegen de idealisten af. Doet een beroep op juist die idealisten in 1972. En wenst alle leden prettige feestdagen en een bijzonder gezond en sportief 1972 toe... Een uitermate verzorgd blad. Met toepasselijke tekeningen en een „Thomasvaer en Pieternel" die het gehele D.W.S.-gebeuren in 1971 de revue laten passeren. Met een groet aan Kees en Riet van Harmeien in Trinidad. Rekent u maar dat dit blad daar met een vleugje heimwee ontvangen is... Een verslag van de feestcommissie. Nee, we laten het helemaal naam loos. Een reeks namen met wensen bij de jaarswisseling. Een heel goed gedicht, waaruit we het volgende lichten Je hebt wel eens van die ogenblikken, Dat heel het leven somber schijnt; Dat ieder sprankje levensvreugde Verloren gaat en snel verdwijnt; Je overvallen wordt door wanhoop, Wijl men je slechts misprijzend noemt; En dat het lijkt of al je pogen Steeds tot mislukken is genoemd. In „Barpraat" stapt men met grote stappen door het verenigingsjaar heen. Ook hier weer even het vertrek van Kees en Riet aangehaald. Het Pinkstertoernooi, een oude traditie, die wreed werd verstoord door het verstek laten gaan van verschillende verenigingen, die liever zevenhandbal spelen dan elfhandbal. Hierdoor werd het vele werk hier voor verzet teniet gedaan. Verheugend te lezen dat de Motor Transport Dienst van de grond kwam, waardoor er geen moeilijk heden meer waren als de jeugd naar diverse ver uit elkaar liggende sportvelden of hallen moest worden gebracht. Geen problemen meer met bus zus of bus zo... In tegenstelling tot eerdere publicaties zal het overlaadstation van de V.A.M. aan de Parallelweg op de vrijdagen 24 en 31 december alléén 's middags gesloten zijn. Het kantoor van de VROM-dienst zal die middagen eveneens gesloten zijn. Door de reinigingsdienst zal het huisvuil en het bedrijfsvuil dat normaal op vrijdagmiddag wordt opgehaald, op die dagen 's morgens worden opgehaald. Geruisloos heeft de Bond Zieken en Invaliden met als grote animator Paul Kemper het vijfjarig bestaan gevierd. Met een Kerstpakket voor de meest eenzaamsten en een Kerststukje voor de donateurs. Paul gaat altijd zo rustig zijn gangetje. Heeft in Maija, zijn vrouw een geweldige steun. Twee jonge mensen die weten wat ze willen. Die nu rustig hun werk verrichten. Met de steun van andere jongeren. Eigenlijk hoort u daar zo weinig van. Een hele poos geleden schreven we u daarover. Toen zag Paul ook kans in Hilversum een Bond Zieken en Invaliden op te richten. Hij kreeg daarbij enorme steun, zodat speel goed, opgeknapt of nieuw gemaakt aan 18 kindertehuizen konden worden gezonden. Toch wel de moeite alleszins waard om dit even met vette letters te vermelden. In januari gaat Paul, in dienst bij de Koninklijke Marine, voor een paar maanden naar de West. Bij zijn bagage behoort dan speelgoed, dat hij in een van die kindertehuizen daar uit wil delen. De Marine in Den Helder heeft hem daarbij geholpen en blijft hem helpen. Een verzoek tot enkele schoolhoof den gericht leverde hem de steun op van 13 meisjes van de Mastenbroek- school. Met elkaar hebben ze ervoor gezorgd dat die pakketten klaar kwamen. Dat de mensen in de ziekenhuizen met het minste bezoek niet vergeten werden. Nu eens negatief geluid over de jongeren. Juist voor de Kerstdagen hartverwarmend. Het adres van Paul en Maija is: Tollensstraat 16a, het gironummer van de B.Z.I. bij de Boerenleenbank in Schiedam: 38263. Misschien wel aardig te vermelden dat onlangs een artikeltje over hen in het maandblad van de Nederland se Spoorwegen heeft gestaan. En dat men daarop reageerde. Een reden temeer om gewoon rustig met al die aktiviteiten verder te gaan... Nogmaals een uitstekend verzorgd clubblad. D.W.S. mag vandaag echt weieens in het zonnetje gezet worden. Juist omdat we weten wat er voor komt kijken, eer zoiets allemaal op schrift staat... M.W.-S. Uitslag van de verloting ten bate van de uitbreiding van de kantine, waarvan de trekking heeft plaats gevonden op zaterdag 18 december 1971 te 20.00 uur. Een indruk van het omslag van het D.W.S.-kerstnummer. Ie prijs (f 250,—) gevallen op lot no. 1471 t.n.v. mevrouw Mol, Fabri- straat 26a, Schiedam. 2e prijs (f 200,—) gevallen op lot no. 0338 t.n.v. de heer P. Damsteegt, Albertistraat 10, Rotterdam. 3e prijs (f 150,—) gevallen op lot no. 0912 t.n.v. Richard Vrijhoef, Werk- hoefstraat 17, Rotterdam. 4e prijs (f 100,—) gevallen op lot no. 0198 t.n.v. mevrouw J. Zwaan, Burg. van Haarenlaan 446, Schie dam. 5e prijs (f 50,—) gevallen op lot no. 0151 t.n.v. mevrouw J. Noordijk, Jac. Urlusplein 89, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6