Het Nieuwe RENAULT De Klokkenluidster van de „St. Jan" c 11 rota x ^staó-^ KOSTER n.v. De ziekenfondsen het ALGEMEEN ZIEKENFONDS VLAARDINGEN-SCHIEDAM en het ALGEMEEN ZIEKENFONDS „WATERWEG-NOORD" BEJAARDENVERZEKERING AANVULLENDE VERZEKERING VERPLICHTE VERZEKERING Omtrent Kerstpopshow Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaatdingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 313.500 ex. TEL. 707777 Als je denkt een praatje te gaan maken met de klokkenluider van de St. Jans- of Grote Kerk, ontmoet je in de hal van het kerkportaal een jonge vrouw. Die „aan de touwen hangt"... Alles heeft Janny Renes zich misschien in haar jeugd gedroomd in Nijkerk. Maar dat zij nogeens klokkenluidster zou worden? Nee, dat beslist niet! Rien Brouwer, zoon van de gepensioneerde klokkenluider, werkte op een rozenkwekerij in Bussum. Hij kwam in contact met het gezin Renes en plukte daar een roos voor zijn leven: de donkerharige Janny, die hij later als bruid meenam naar Schiedam... We JAARGANG Dinsdag 28 december 1971 Stadsblad OPLAGE Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. i. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad- j 34 600 ex. ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* ^tben^enjwee woonkamers, een die jaren Qverdag d w z om ,2 uur de taak van een vróuw geweest is. KERSTBOODSCHAP Vrijdagavond is de klok tien mi nuten geluid... De mensen 'oproe pend voor de Kerstviering. Dit dóet je wel iets, zegt Janny Brouwer. Je helpt eraan mee de Kerstboodschap eigenlijk uit te dragen. Wij zijn een beetje een uitzondering in al die jaren. Want we zijn Gereformeerd en het luiden doen we voor een Hervormde kerk. Iets wat helemaal niets uitmaakt, al bezoeken we praktisch nooit de eigen kerk. Marinka is een klein handenbindster- tje. Maar wel een erg lieve..! Van de taak van haar ouders begrijpt ze nog niets. Straks zal zij wellicht met haar vader de smalle eindeloze wenteltrap betreden om te zien hoe of hij het uurwerk opwindt. Elke avond om 9 uur. Zij zal dan de bellenzolder en de luizolder ontdekken. Bewondering hebben voor de uurwerkkamer. Hij zal dan over die klokken van 700, 150 en 100 kilo hun eigen geschie denissen vertellen. Blijde en droeve boodschappen hebben ze den volke in al die jaren al kond gedaan. Wanneer of het nieuwe carillon er komen zal..? Nog een ópen vraag. Vervolg op pagina 3 Men schrijft ons: „Met zeer grote verbazing hebben wij de aankondiging (via Radio Noordzee) gehoord van de Kerst Pop Show, tweede kerstdag in de Margriet Sporthal, voor welke mani festatie u volgens onze informatie uw toestemming hebt gegeven. In de eerste plaats betreuren we het, niet in deze zaak gekend te zijn. Het lijkt ons zeer voor de hand liggend dat over een popkonsert de SRJJ om advies wordt gevraagd. In onze doelstelling staat echter, dat advie zen zowel gevraagd als ongevraagd worden gegeven. Daarom ontvangt u bij deze het advies dat we zouden hebben uitgebracht. Op zich is het natuurlijk plezierig, dat er iets voor jongeren plaatsvindt. Maar... de diverse plaatselijke socië teiten hadden ook alle al een programma vastgesteld, artisten ge contracteerd etc. Het plotseling initiatief van de heer Bosman uit Voorburg doorkruist deze plaatse lijke initiatieven, en wel op een tijd dat programmawijziging niet meer mogelijk is. Wij wijzen erop, dat noch van de zijde van de organisa toren, noch van de zijde van de Gemeente of de direktie van de Sporthal, enige overleg heeft plaats gevonden met vertegenwoordigers van het Schiedamse jongerengebeu- ren zij allen hebben van de show het eerst vernomen via de radio zender Radio Noordzee. Waren zij er eerder in gekend, dan was het zeker mogelijk geweest tot een vorm van samenwerking te komen. Zo had er misschien een inbreng in het pro gramma kunnen zijn van Schie dammers, en men had het pro gramma zo kunnen samenstellen dat niet dezelfde groep twee optredens vlak achter elkaar in Schiedam had. Nu wordt deze zaak ervaren als vrij oneerlijke konkurrentie waar de plaatselijke sociëteiten, naast, hun kommerciële, ook een dienende taak zien ten opzichte van de Schiedamse gemeenschap (een taak die nog eens benadrukt wordt door bepaalde gemeentelijke voorwaarden, zoals dat het bestuur van deze sociëteiten uit Schiedammers moet bestaan) doet het ons wat wonderlijk aan dat voor een puur-kommerciële, niet- Schiedamse zaal als deze zo vlot, zonder overleg met plaatselijke be trokkenen, toestemming wordt ge geven Van harte hopen wij, dat in de toekomst over deze zaken overlegd zal worden met de SRJJ mis schien dat we dan met het volgende popfeest van harte kunnen instem men! Bij voorbaat dank voor uw aan dacht, Met de meeste hoogachting en vriendelijke groeten, C. A. Schuckink Kool, koördinator). Janny Brouwer, de klokkenluidster van de „St. Jan" in aktie. Het jonge paar kreeg een inwoning in de Bilderdijkstraat. Rien kwam bij de plantsoenendienst, maar toen zijn vader als timmerman bij de Gemeente gepensioneerd werd, volg de hij hem op. Een vader met twee rechterhanden... Merkbaar in deze dienstwoning van de gemeente, waar het gezin Brouwer met 9 kinderen gewoond heeft. Een gerieflijk huis royale keuken. Boven vier slaap kamers en een vliering. Een ideale woning dus voor een jong gezinnetje, waar dochtertje Marinka van een half jaar een onbezorgde jeugd zal hebben. Ruimte genoeg. Als de klanken van de St. Janskerk nog over onze stad nadreunen, praat ik met die jonge huisvrouw. Zij vertelt dat het klokken luiden in al Haar schoonzusje Mien Brouwer kan zich dat best herinneren. Moeder was om 12 uur altijd bij de klokken te vinden. Bij het dikke touw tenminste. Een goede trimoefening, lacht Janny onbevangen. Het is de kunst om 'm aan de gang te brengen. Dan gaat de rest vanzelf wel. Het uurwerk opwinden is een taak van haar man. Alleen om 12 uur des middags en des avonds om 9 uur staat zij in het kerkportaal. Haar man neemt die taak over als hij geen cursus heeft Want het ligt in de bedoeling, dat hij hovenier wordt. En dat wordt je niet zómaar aangewaaid. delen hun verzekerden te Schiedam en Vlaardingen mede dat de premies van de VRIJWILLIGE VERZEKERING aanmerkelijk moeten worden verhoogd. Ingaande 1 januari 1972 gelden de volgende tarieven: f 59,10 per maand voor personen van 16 jaar en ouder. (volledige premie). f 37,45 gereduceerde premie voor: a. verzekerden van 16 t.m. 26 jaar, die als "studerend", invalide" of "het huis houden verzorgend" kunnen worden aangemerkt; b. zelfstandig verzekerde kinderen, die niet voor medeverzekering in aanmer king komen; (tot de 16 jarige leeftijd). c. alleenstaanden met één of meer medeverzekerde kinderen van 16 t.m. 26 jaar, met een inkomen dat over 1971 niet hoger is dan f 11.700, f 74,90 gereduceerde premie voor: d. Echtparen waarvan de man jonger is dan 65 jaar met een inkomen dat over 1971 niet hoger is dan f 11.700, De premietarieven voor de "Bejaardenverzekering" zijn landelijk door de Overheid per 1 janu ari 1972 vastgesteld op: 23,80 per zelfstandig verzekerde per MAAND (gezinspremie) voor inkomens tot 7422,per jaar; 47,60 per zelfstandig verzekerde per MAAND (gezinspremie) voor inkomens van 7422,01 tot 8432,per jaar; 59,50 per zelfstandig verzekerde per MAAND (gezinspremie) voor inkomens van 8432,01 tot 10.290,— per jaar; 83,35 per ECHTPAAR per MAAND voor inkomens van 10.290,01 tot ƒ12.147, per jaar. 59,50 per ALLEENSTAANDE verzekerde per MAAND voor inkomens van 10.290,01 tot 12.147,per jaar. De premie van de aanvullenden verzekering blijft ongewijzigd. De loongrens is voor het jaar 1972 vastgesteld op 18.800,per jaar. Heeft men op de peil datum 1 NOVEMBER 1971 deze grens overschreden, dan vervalt het recht op de verplichte verzekering met ingang van 1 januari 1972. LOONSVERHOGINGEN met ingang van 1 januari 1972 tellen niet meer mee bij de beoordeling van de overschrijding van de loongrens, indien dit loon bij dezelfde werkgever wordt genoten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1