Twee levensgrote stapels kranten op de tafel van mijn eethoek, waar ik me doorheen „wurm"... De befaamde streep gaat hier straks achter, maar eerst nog even roef-roef een blik in al die pagina's gedaan. Het jaar gegon al zo feestelijk met dat grandioze wijnfeest van Wine spirits. Dat de herbouw benadrukte met de komst van prins Knillis de Eerste van Princenhagen, prinses Anjes, de Raad van Elluf en de Dansmarietjes! De directeur van deze wijntoestand, de heer F. Kleypool zal er een glimlach voor hebben. ALS hij dit tenminste leest... Het Dafje, overhandigd HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 Allemaal goud „Seetje" Op 26 april maakte de kleuter Joseetje Ouwens, „Seetje" voor de huisgenoten een lelijke val acht meter uit het raam in de Aleida- straat. Alle medewerking van de buren en groot feest toen ze weer thuis kwam. Wasserij Nijman had een Europese primeur met zijn tunnelwasmachine. Het V.V.V. en de S.G. zijn voortaan in het Proveniershuis gevestigd. „Kalom '71", het koperplastiek van de W.F.-bedrijfsschool, krijgt een plaatsje in de W. de Zwijger-Mavo- school. Maar liefst drie bruide- gommen op de Dr. A. Kuyperschool met een denderend feest. Gaste zijn van het Brielse Maas-comité. Met helaas geen zonnig weer maar wel érg gezellig! Mevrouw W. Sleegers-van der Kwast nam afscheid van de Pr. Marijke- school en reist nu kris-kras door het land. Bij „oom agent" waren 200 verkeersbrigadiertjes te gast. Ballet en muziek in mavo-rooster op de school aan de Vredenhofweg in Kralingen. Uitstekende schooluit- voering in het prachtige Hofplein- theater. Yvonne en Bas Het „Duo Simcha", Yvonne en Bas Moerman zingen al een paar jaar. Nu met heel veel succes in New York enz. Cantor-organist A ad van der Hoeven was via de AVRO te beluisteren. De algemene Bond van Bejaarden vierde het zilveren be staan. Het noodpostkantoortje aan de De Biestraat in Kethel werd in zijn geheel als een poppenhuis verplaatst naar het Jac. Urlusplein. Met Schiedamse emigrant Eef van Wassenaar „een maandje over" ge zellig gepraat. Theo Rekkers en Huug Kok maak ten met artiesten een succesvolle toernee door Australië. Die namen zeggen u misschien helemaal niets. Maar zeg ik „Katinka" dan valt meteen de naam „De Spelbrekers". Waarvan de éne helft in onze stad woont. Bad Groenoord beleefde met zon nige zomerse dagen record-bezoe ken. Schiedams Vrouwenkoor zong met veel succes in Wales Llongollen. Sporthal „Margriet" ideaal weer voor het Jeugdfestijn... Impressies van kinderen uit het Singelkwartier- kamp, waar ik met de fotograaf op bezoek was. De Stichting „Lentefeest" is een feit... Ook de „Nieuwlandertjes" gingen weer op kamp. Naar „De Koebel". Wim de Haan Niet op een spijkerbed maar eige naar van de boksschool, gevestigd in het oude badhuis aan de Lange Haven is Wim de Haan. De Wereld winkel krijgt gemeentelijke subsidie. De eerste paal voor het bijkantoor van de Spaarbank Anno 1820 werd op een terrein aan het Louis Zimmermannplein in Groenoord ge slagen. Installatie van de Raad voor de Jeugd- en Jongeren. Er was een fijne tentoonstelling van kermisspul in Nederland. Te zien in het Stedelijk tijdens de Vakantie week. Op 5 augustus wordt een voetbal wedstrijd tussen oud-voetballers en oud-scheidsrechters gespeeld. Ten bate van het invaliden-clubhuis. Grote vreugde alom in Schiedam: het Passage Theater gaat weer open! Harde werker is hiervoor de heer H. Berg. Moge er nog vele extra bejaarden voorstellingen komen.. Feest voor de heer L. A. Smits, directeur van het bejaardencomplex aan de St. Liduinastraat t.g.v. zijn zilveren jubileum. Het Dafje voor zuster Keyzer kwam helemaal van de grond. Weet u het allemaal nog hoe gezellig het was op haar dubbele feestdag op 8 januari? En... heeft u haar al in die gloednieuwe aanwinst, het geschenk van haar oud-patiënten, al rond zien toeren? Piet van Otterlo kreeg uit handen van voorzitter P. Smit van „Or pheus" de gouden speld met onder scheiding uitgereikt namens de Kon. Ned. Zangvereniging. „Niemantsverdrietje" van de „Warme Hap" werd in het zonnetje gezet bij de eerste lustrumviering. Terécht... Johan v.d. Hulst was de 30.000 Tuberovaklant... Wim Een gesprekje met Wim Scholte, onze bekende Schiedamse zanger helemaal op de „evergreens"-toer. Per 1 april (geen mop) nam de heer R. H. Pillard de plaats van de S.G.-directeur, de heer Peter v.d. Boom in. Zuster Consolatrix van „Liedewyde" nam met een druk bezochte receptie afscheid van de school, die zij heeft zien bouwen. Op 29 januari worden de plannen van mevrouw R. Konings-van Dijke bekend gemaakL Béter bekend nu als Rietje Konings... Het Wageningen Team gaat van start en het warenhuis de HEMA neemt afscheid van bedrijfsleider F. H. Ekkers. Tot directeur van „Liede wyde" wordt benoemd de heer J. P. M. Huisman... 313.500 Een gloednieuwe MGD-Urbanite, de nieuwe offset-rotatiepers wordt in de Rijswijkse Plaspoelpolder in ge bruik genomen. Hetgeen hierop neerkomt, dat we met de Rotter damse bladen mee een oplage van 313.500 exemplaren in totaal heb ben. Met als opperhoofd daar: meester offset-rotatiedrukker Jan van Haagen... Een felle brand brak op het achterschip van de Britse bulkcarrier Darius" uit, liggende op de W.F.-werf. Helaas met een dode te betreuren. De voorbereidingen voor het Lente feest komen op gang. Joyce Paskin en mevrouw Heilker oogstten succes op de antiekbeurs in de Riviërahal in Rotterdam. Zij doen dat eigenlijk overal... Een fijn gesprekje met Engelbert Remmerswaal, het erelid van het kerkkoor „In Honorem Dei" van de Singelkerk. Leendert de Raat, de molenbouwer bezocht in zijn pitto reske huisje aan de Harreweg. Er zijn op dat moment 20.000 loten van het „Lentefeest" in omloop. Uitste kende concerten van het Schiedamse Politie Muziekgezelschap en de W. F.-harmonie... Paul Mak De gewezen commandant van het Vl-de Bataljon der Binnenlandse Strijdkrachten S.G. wordt onder grote belangstelling op donderdag 18 februari ten grave gedragen. Paul Mak rust naast hen die mét hem voor de goede strijd streden. Het Prinsengeburenfeest in Princen hagen was een voorproefje op het grote carnaval. Dat we helaas mis ten! Elfried B. Wolff, een geboren Schiedammer, komt helemaal in het nieuws doordat hij op de R.A.I. een Euromast plaatste uit éigen bedrijf: 9.15 meter hoog. schaal 1:20. Minutieus in zijn bedrijf in Bodegra ven vervaardigd. Sigrid Koetse in het warenhuis V. D. in Den Haag ontmoet, waar zij een beauty-computer in gebruik stelde. W.F. huldigde maar liefst 142 getrouwen. Het bejaardencentrum „De Mathenesser Bogert" bezocht. Een groot melkfestijn in „De Rank", waarbij Gerard v.d. Most zilveren jubilaris was en Leen Mak en zijn vrouw ére-gasten... „Radboudmannen, niet falen. Op naar de finale! Dat kon men op de spandoeken lezen tijdens het K.R.O .-muziekfeest. Om precies te zijn: op 7 maart. O.B.K. en Gusto's Muziekgezelschap met populaire klanken op de uitvoe ringen. De opening van Perquin's Baby- en Kleuterhuis op de Hoog straat 95 verricht. Coen Meijers was gouden jubilaris bij „Schiecarton" en juffrouw J. C. Osterholt op haar St. Gabriël-kleu- terschool. Marcus Faasse vierde in „De Crabbehof" in Dordrecht zijn 103-de verjaardag. Een heel goed verzorgde vooijaarsmodeshow van de modehuizen „Marlén" en „Clausan". De geit van Adrie Ro denburg op de Woudweg kreeg vier jongen: twee witte en twee bonte. Gezellig was het gesprekje met het eerste hoofd van de gemeentelijke kleuterschool aan de Laan. De school met de eerste tafeltjes en stoeltjes destijds. Met W.F.-'s gepensioneerden geno ten van het éigen Journaal en de kostelijke film „Fanfare" in de Doelen in Rotterdam. Monique v.d. Boogert van het Bachplein 500 was ére-gaste tijdens een jubileumuitzen ding van het populaire jeugdpro gramma Oebele Nu voorgoed van de beeldbuis af... „Jes '71was een gezellige toestand in het Stedelijk museum. Modehuis Slot had een modisch „open house", waar veel te zien was. Praten met de jonge dichter Dirk Kroon was een openbaring. Rijnmondband De Rijnmondband in stralend blauwe uniformen. Schrik op het hulppostkantoor aan de Mgr. No- lenslaan waar een mislukte overval gepleegd werd. In gesprek met twee oud-strijders: G. Rosman en H. D. Bakkes. De nieuwe aula van de Schiedamse begraafplaats werd in gebruik genomen. Burgemeester H. Roelfsema die tijdens de officiële opening van het Lentefeest op 3 april o.a. zei: „In de lente worden er nieuwe ideeën geboren en krijgt de fantasie vleugels van willen en kunnen". Wat doen wij nog aan die aktie? DAT CLUBHUIS VOOR ALLE INVALIDEN VAN SCHIE DAM MOET ER KOMEN... De „Plantentuin" in de Warande van de heer A. Wittkampf, de bekende tuinarchitect belicht. Simon van Nieuwenhoven kunt u er altijd vinden. Huub Oosterhuis tijdens de Boekenweek in de aula van het Stedelijk... Een feestelijke huldiging van 25 Hermandadmannen; een afscheid in de kantine van het hoofdbureau van politie van adjudant J. Doorlag... De eerste paal voor de W. A. Lieflandschool de grond in. Kethel kreeg zijn nieuwe Boerenleenbank en Scouting Schiedam had een geweldige „Presentatiedag". De droomreis van Stef Stadgenoot én bekwaam organist Stef Meeder schreef ons het verslag van zijn droomreis, weet u het nog? Wout van Meeteren speelde zijn driehonderdste wedstrijd. Straks de éérste voor Telstar. Het City Centrum komt goed van de grond en de R.K. Bond van bejaarden mikt op het duizendste lid. De „Inhabé '71". Hollen en nogeens hollen. Want je kan er niet vandaan bliiven! Betere kennismaking met de L.E.A.O.-school aan het Oude Kerk hof... De saneringsplannen volop in discussie... Subliem Toonkunstkoor in sfeervolle Grote Kerk. Het cen trum de „Dukdalf" gooit het op een andere boeg. Tosca Er waren openbare lessen van Tosca Balm in gebouw „Arcade". Wat hebben we eigenlijk veel mensen in Schiedam die iets bijzonders bren gen. Het Bijzonder Fonds Swart- touw schonk de onvolprezen Zie kenomroep een gift. Als andere bedrijven dat óók eens deden? Ds. K. H. Schuring, bouwpastor zag Abraham op bijzondere manier! Het Chr. Mannenkoor stelde de opbrengst van het concert ten bate van de nieuwe Geref. kerk van ds. Schuring. Zowel hij en Rietje Konings blijven doorgaan met akties voeren, bazars. Pastoor Jan Bouman keerde niet met lege handen naar het eiland Bonaire terug. Veel belangstelling voor de voorlichtingsbus van de gemeente-politie op verschillende plaatsen in onze stad. S.G.S. beleefde zijn grote slametan in de Sporthal „Margriet". Op zwerftocht door het Beatrixpark en het volkstuinderscomplex „Thur- lede". René de Groot ging gewoon met wethouder Bolmers op stap en mevrouw Euphrosïne Meyer-van Dijk weet verschrikkelijk veel van handwerken af. Praten met de zusters Thoma en Helena over 125 jaar zusters Dominicanessen in onze stad. Het eerste lustrum van het Brielse Maas Weekend was een enorme belevenis... De krant kan je niet missen. Geen dag. Dot in de week volop in de belangstelling. Keyzer tijdens de receptie in de Magnalia Deikerk-recreatieruimte, een geschenk van de vele oud-patiënten is haar symbolisch Mini-mannequins op een modeshow van het modehuis „Clausan". Coen Molijn opende het vervolg van het Lentefeest en had vooral belangstelling voor de kinderen. I 1 Zuster

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 16