HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 17 DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 Geen dag. Doch ook ons blad staat tweemaal telling. Een aktie ingezet voor de nieuwe uniformen van Harpe Davids" t.g.v. het gouden bestaan. Bij de „Gusto" werd het boorschip „Pelican te water gelaten... Frits Smits en Edu Willems behaal den zeilsuccessen in de internatio nale solo-week te Enkhuizen... Weer meegevaren met de Rode Kruis-gasten van de „Oranjeplaat" en Kees Sorm uit Monster ont moet! Gift en programma's Tijdens de receptie van de zilveren W.F.-handballers ontvangt Rietje Konings een gift van f 500,— voor het clubhuis en koopt burgemeester H. Roelfsema het eerste programma voor het vervolg van het „Lente feest". Phida Wolff presenteert zijn boek „Feyenoord '70-'71" en Rietje Konings strikt Coen Moulijn voor de opening van het grote feest op 11 september. Joep Villerius was in hotel Post in Westendorf-Tirol zil veren reisleider. Aad van der Tang ontpopt zich als een rasechte archiefspitter, hetgeen u uit diverse artikeltjes van zijn hand al heeft gelezen. De „Heil Drivers" rijden zich total-loss op het terrein bij de VEGRO aan de Fokkerweg. Heeft u, grote dierenliefhebber, de speciale kalender van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren al...? Gironummer 216407 t.n.v. de penningmeester in Schie dam? Wel op het strookje zetten: kalender. Hij is de moeite waard. Gemeente informatie Via een fraaie kleurenfoto maken we bekend dat op maandag 23 augustus in de gemeenteraad een besluit gevallen is voortaan twee maal in de maand de gemeentelijke voorlichting via ons blad te publi ceren. Waardoor het stadhuis ook naar u, lezer kwam. De voorlich tingsambtenaar belicht daarin heel wat onderwerpen. U kunt hem ook vragen stellen. Ook jongens kunnen voortaan de opleiding van kinderverzorger vol gen. De directrice van de Huishoud Industrieschool aan de Prins Hendrikstraat, mej. Th. Vis wist er alles over te vertellen. En Willy van As over „Coronation Street", waar van zij nog steeds fan „number one" is... In het pand Broersvest 95 is sinds kort het informatiecentrum „Stads- sanering" gevestigd. Vragen en op merkingen kunt u in een speciale bus werpen. Good old Toon Hardeman verwierf de S.G.-penning van Verdienste, doch ook de heer P. F. M. van Beurden. Gillis de Vet overleed in Spanje geheel onverwachts tijdens zijn va kantie... De derde vestiging van de AMRO-bank in onze stad werd een feestelijk feit. Gevestigd aan de B.K.-laan 174, hoek Vondellaan... Huishoudelijke Stichting Grote verslagenheid op de Dam 5, toen het bericht gelanceerd werd dat met ingang van januari 1972 dat besluit van de staatssecretaris in werking ging. Maar... de Stichting gaat na nieuwjaar weer op volle toeren draaien. Heeft u al voor een cursus inge schreven? De aanbesteding voor de nieuwe huishoudschool van mej. Vis vond plaats. Laagste inschrijver was de firma van Rijn uit Katwijk. Het bejaardenkoor van het Leger des Heils krijgt gestalte. Het jubileumgeschenk van de ge meente voor het 40-jarig Singel- kwartier is de zo lang verbeide speeltuin. Coen Moulijn in gezelschap van Piet Romeyn opende het non-stop-feest voor het clubhuis voor alle invaliden van Schiedam. Een keur van arties ten en vooral niet te vergeten Seth Gaaikema. Och, in het nieuwe jaar gaat Rietje Konings met haar nieuwe bestuur gewoon verder. Want dat clubhuis kómt er..! Het dertiende drumbandconcours van de S.G. werd weer een groot succes. Met een stad vol muziek. „Onze zoon Henk: de tijgerdomp teur". Trotse woorden van vader P. Luycx op de Rotterdamsedijk. Het honderdste kind van het dag verblijf „Katja" op de Lange Haven heette Ingrid Bonefaas. Theo Wiegman Een fraaie en zeer druk bezochte en verkochte expositie van Theo Wieg man in Galerie „Zwart/Wit" aan de Nieuwe Sluisstraat 1. Een uitstekend visitekaartje van „Doop". De Schiedamse aquariumvereniging „Natuurgenot in Huis" heeft tegen woordig twee contactavonden in de maand en ging een „fusie" aan met „Aqua Fauna". Een vluchtige ontmoeting met onze beroemde stadgenoot Joke Meeder, hoboi'ste met internationale faam. Een ballonvaart voor het invaliden- clubhuis. De directrice van het Gemeente Ziekenhuis bereikte de pensioen gerechtigde leeftijd en verhuisde naar een andere stad. Instructrice mevrouw M. F. Boon- Rorije nam afscheid van bad „Groenoord" al zal u haar beslist nog weieens in het water tegen komen..! Een derde vestiging van de Alge mene Bank Nederland N.V. aan de Schiedamseweg 41 in Kethel. Een bedrag van f 250,- voor Rietje Konings. Jeugdleider bij de N.P.V., de heer Joh. M. N. Adriaanse wil graag een „Jeugddorp". Mr. M. J. M. van Kinderen is een „zilveren" raadslid en de Nat. Chr. Geheelont houdersvereniging bestaat 80 jaar. Het „Singelkwartier" stond dagen volop in het nieuws en voorzitter Jan Fredriks was de gelukkigste man op de receptie, toen hem de S.G.-penning van Verdienste werd opgespeld. Donderdag-koopavond Op donderdag 9 oktober ontstak Rietje Konings de vlam voor de koopavond in het vervolg op DON DERDAG... Geweldig goede najaars shows van de modehuizen „Marlén" en „Clausan". De laatste met kleu termannequins. Een klinkend jaar feest van „Het Singelkwartier". De diploma-happening van de W.F.-bedrijfsschool. Zeven dienaren der wet volkomen in het huldigings zonnetje gezet. I.H.C. boekte 52 miljoenorder uit Rusland. De „Love Story" in ons eigen herrezen Passage Theater! Een groet van Yvonne en Bas uit Texas... George Lodewijk Bras, de 90-jarige bewoner van het Ned. Hervormd Rusthuis in de Tuinlaan, die in de dagen van het 40-jarig jubileum van het huis herinneringen van vroeger ophaalde. De „Groen van Prinster- tjes" namen bezit van éigen school aan de Singel 24. En W.F. bood zijn buitenlandse werknemers, 140 Tur ken, een tweede pension in Rockan- je aan. „Thurlede-diamantjes" Het echtpaar Groenendaal-Suisse was 60 jaar getrouwd en vierde dit in het bejaardencentrum Thur- lede". Een concert van negen koren in de Magnolia Deikerk. Drogiste C. B. Houtman-Zwanenburg op de Broersvest zat 35 jaar „in het vak". Het houten noodkerkje van de Ned. Hervormde kerk brandde geheel af. Van gedachten gewisseld met de enthousiaste dominee Bert Koek en de mensen van de Educatieve Workshop. Een middag werd gewijd aan de integratie van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces. Vak kundig bestudeerd en door verschil lende sprekers)sters) belicht. Albert v.d. Heiden was een jubileumzanger (40 jaar) en Harpe Davids" hield zijn gouden receptie. Bezichtiging van de „Europaflat" met zijn grandioze recreatieruimte en een babbeltje aan de bar... Geweldig feest Iedereen genoot van het feest dat eigenlijk helemaal door de leerlingen van de 40-jarige Savornin Lohman- school werd verzorgd. Een halve eeuw dierenbescherming in Schie dam met een receptie in „De Amstelbron". Vluchtige gesprekjes met winkeliers van de tienjarige „Mgr. Nolenslaan". Gepraat met de heer C. Keyzer, public-relation-man van W.F., die zijn funktie van voorzitter der personeelsvereniging, een 25 jaar, neerlegde. En hiervoor een gran dioze receptie kreeg aangeboden met een reeks van geschenken. Plus een serenade van de Harmonie! Zestig jaar „familiezaak" Verwayen op de Hoogstraat. De heren De Bakker en A. Zuidgeest werden door burgemeester H. Roelfsema op de receptie van „Harpe Davids" onder scheiden. Een brok Hosman (comestibles) al 75 jaar op de Lange Haven 3. Heeft u de Oranjekalender al gezien voor het nieuwe jaar..? Bij ons op de Broersvest 125 verkrijg baar a f 4,75 per stuk. Postdirecteur H. J. Reekers vertrok officieel naar Den Haag. Wethouder C. Bolmers sloeg de eerste paal voor nieuwe Hema... K.W.F.-collectetrouw Mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra onderscheidde al diegenen die zich vele jaren voor de K.W.F.-collecten hebben ingezet. Mevrouw J. Poll- Schut was „eerste paal-vrouwe" van het Dienstencentrum. Heeft u al aan een toepasselijke naam gedacht? Chris Breur en Dick van Loopik zijn supporters van de Belgische suppor tersvereniging „Herentals". Leen Boekhout settelde zich op de Rotterdamsedijk met een bloemrijke toestand. In recordtijd een afscheidsgeschenk voor dokter J. van Buren bij elkaar gebedeld en hem dit op die ontiege lijk drukke receptie aangeboden: f 2.408,50... Wéét u het nog? Ferro (Zuidwijk) wist beslag te leggen op een zilveren beker van de internationale kattententoonstelling. Zwarte Pieten gaven in het City Centrum de verrassingstoon aan. Volgend jaar komen zij terug! Huisvaders dongen op een kookles van „Liedewyde" naar de befaamde muts. Driekwart eeuw Zangbrigade van het Leger werd met een uitstekend concert gevierd... Natuurlijk als alle jaren meegevaren met de Reyer Smitsvloot met St. Nicolaas en een stoet Pieten aan boord... Zijn hulpklazen maakten zich overal verdienstelijk in de stad. Veel belangstelling voor beroepen- voorlichting... Tien jaar Schiedamse zwemvereni ging „De Watervrienden"... De voor zitter van de Alg. Bond van Bejaarden, Bas Kerssen, ging heen. De Leger-kerstfeesten Het dertiende drumbandconcours met overal muziek in onze stad. En mogelijk hier zo vader, zo zoon! De heer L. Leenders nam afscheid als hoofd van de St. Willibrordus- school. O, ja, Gé Mulder van „Natuurgenot in Huis" kreeg de gouden speld op de revers geprikt. „De Papaver" een gouden concern. Het C.A.B.'s pupillenfeest en vooral niet te vergeten de grote Kerstfees ten in de aula van het Spieringshoek- lyceum met de onmisbare hulp van de Rode Kruismensen! Concerten van het Chr. Mannenkoor en Toon kunst. Een geweldige avond van de scholengemeenschap „Nieuwelant". „De Ark" feestelijk geopend. Een nieuw boek van stadgenoot Jan Noordegraaf uit. M. C. Noordhoek „zilveren" zanger bij „Orpheus" en een „koperen" voorzitter P. Smits. Overal Kerstvieringen... Kennis ge maakt met onze klokkenluidster van de „St. Jan". De stapels kranten zijn van de tafel verdwenen. Zo maar een plukje hier en een plukje daar uit een jaar dat morgenavond verléden tijd is. Het was goed alles nogeens over te lezen. Er zijn heel veel fijne gesprekken geweest. Ook weieens teleurstellingen. Verdriet bij een sterfgeval. Met u allemaal heel fijn samenge werkt. Denkt u maar eens aan dat Dafje van zuster Keyzer. Het af scheidsgeschenk voor dokter van Buren. Het was een heel fijn jaar. M.W.-S. Kinderen van de Sav. Lohmanschool verzorgden met veel enthousiasme het feestprogramma t.g.v. het 40-jarig bestaan. Een zonnig plaatje van onze kinderboerderij. Moet u toch echt met uw kinderen volgende zomer eens naar toe gaan. Dankzij de medewerking van de Spaarbank Anno 1820 kon in 14 dagen een bedrag van f 2.408,50 worden ingezameld. Het afscheidsgeschenk van de oud-patiënten van dokter J. van Buren. Na 34 jaar huisartsenpraktijk heeft hij onze stad verlaten. Burgemeester H. Roelfsema opende onze „Inhabé '71Of die ook in het nieuwe jaar herhaald wordt of een jaartje overslaan? Op de Inhabé '71 was een stand van de Gemeente. Hier geeft burgemeester H. Roelfsema inlichtingen aan een der bezoekers.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 17