onder ons KOMENDE MAAND PSALM BEJAARDEN- ENQUETE spreekuren adressen GEDOOPT OKTOBER NOVEMBER DECEMBER PREEKBEURTEN JE KUNT NOOIT WETEN VOOR DE OUDE DAG DOET U MEE? HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 i\-i 138.VOM Of Cf Cf.301 ,0'| y. C'rC - tv J&\V Ï2 jWUsU-I 13H ■fr binnenstadsblad 30 DECEMBER 1971, Nr. 13 Maandelijkse uitgave voor de Roomskatholieke binnenstads parochie: Sint Liduina - O.L.Vr. Rozenkrans, Schiedam. Redactie-adres: Singel 104, Schiedam. In de eerste maanden van 1971 is er een enquête gehouden onder bejaarden met een leeftijd tussen 70 en 80 jaar. (Thans is men bezig de bejaarden bóven de 80 jaar te enquêteren). Dit doet de „Werkgroep Be jaarden" van onze Commissie Maatschappe lijk Welzijn. We wilden urgentie-gevallen opsporen, en we hoopten ons een algemeen beeld te kunnen vormen van de levensomstandigheden van deze bejaarden. Daarom werd er o.a. geïnformeerd naar huishoudelijke zaken, naar kontakten met anderen, en naar de mate waarin men op de hoogte was van mogelijkheden. De antwoorden hebben geleid tot de conclusie, dat in de leeftijd van 70 tot 80 jaar een klein aantal bejaarden echt te - kampen heeft met déze problemen: „Ik weet niet aan huishoudelijke hulp te komen. Wie kan voor mij boodschappen doen? Ik kan geen warm eten meer klaarmaken. Wie kan kleine reparaties voor mij uitvoeren? Ik heb niemand die eens komt kijken". Sommige problemen hebben we al kunnen oplossen, door het inschakelen van personen of instanties. Maar niet voor ieder probleem is er een instantie om dat op te vangen; dan dienen wij naar een oplossing te zoeken. Maar dat „wij" zijn niet alleen de commissie leden, het omvat ook u. Kunt u zich niet beschikbaar stellen, om een of twee bejaarden elke week een gezellig bezoekje te brengen? Laat u het dan even weten aan de secretaresse van de Commissie Maatschappe lijk Welzijn: mevrouw J. Kloos-Nuytink, Westmolenstraat 25, tel.: 262713. Wanneer iedereen het jaar gaat afsluiten, hoort de opgave van gedoopten van de parochie ook zoveel mogelijk „bij" te zijn. Op 23 oktober is in de Dr. Nolet Stichting gedoopt Fiona, dochter van Marius en Theora Fortuin-Gunneweg uit de Anthonie Muijsstraat 24, en op 24 oktober Amanda, dochter van Franciscus en Alexandra Buiten- dijk-Burcksen uit de Archimedesstraat 7a. Op 11 november is in de Singelkerk gedoopt Margaretha, dochter van Jan Hermanus en Margaretha Breedveld-van den Heuvel, Co- pernicusstraat 9a. In de Nolet Stichting is dan ook op 11 november gedoopt Eric, zoon van Loek en José Bouman-Kolmeijer, van Marconistraat 65b. Op 14 november ontvingen het Heilig Doopsel Karin van de familie Johannes en Wilhelmina Boks-van Duijn, van Rotterdam se dijk 244 en Erik van de familie Alex en Jacoba Jazet-Crone, B.K. Laan 267b. Een week later, 21 november, Petrus van de familie Waltherus en Catharina Heijs-Scholte, Rotterdamse dijk 258. Op zondag 28 november een nichtje en haar neefje: Linda Maria, dochter van Gabriël en Elisabeth Olsthoorn-Jacobs, van Villastraat 64 en Patrick van de familie Gradus en Yvonne Jacobs-Herscheid uit Colmschate. (Wist u ook niet direct, dat u in de omgeving van Deventer moet zoeken? Op 5 december werd gedoopt Patricia van de familie Johannes en Elisabeth van der Meer-Jaarsveld, Villastraat 78 en Karin van de familie Peter en Louise Scholtes-Wessels, Rotterdamse dijk 189c. Op 12 december ontving het doopsel Carolyn van de familie Wilhelmus en Josepha Paans-Simons, Broersvest 43b, op 13 decem ber Robertus van de familie Arie en Maria Blumers-van Steenoven, Van Swindenstraat 29a. Tot dit moment de laatst gedoopten van de parochie in dit jaar zijn, beiden op 19 december: Maria Theodorus van de familie Wil Haverkamp en José Vermeulen, Prins Frederik Hendrikstraat 10a en Pieter van de familie Johannes van der Maat en Louisa Peeters, Mariastraat 50b. Hartelijke gelukwensen. Wij hopen, dat zij en de totaal 84 dit jaar hier in het doopboek ingeschreven nieuwe christenen gelukkig mogen zijn bij evenzoveel gezinnen en de gezinnen met hen. s V7» y"' „Niemand komt tot de Vader tenzij door Mij" (Joh. 14:6) (deel van kerstgroep Singelkerk). We beginnen met de vermelding van een dag, die er eigenlijk niet bijhoort: 31 december. Oudjaar, 's Avonds in de Singelkerk te 19.00 uur Plechtig Lof, met de lofzang te Deum en predikatie. 1 januari 1972. Nieuwjaar. Wij smeken Gods zegen over dit prille jaar af 's morgens in de Singelkerk te 9.45 en te 11.15 uur (niet te 8.30 uur), 's avonds te 19.00 uur en 's zondags (2 jan.) te 8.30, 9.45, 11.15 en 17.30 uur. Nieuwjaar in de Liduina-kapel: zowel 10.30 als 11.45 uur; verder 's avonds 18.00 uur; en op 2 jan. weer te 10.30 en 11.45 uur. Openbaring van de Heer aan de „heidenen", bij de meesten beter bekend als Driekonin gen, wordt dit jaar liturgisch gevierd op zondag 2 januari. 7 januari is de Eerste Vrijdag van de maand. Zondag 9 januari gedachtenis van de Doop van onze Heer. Van dinsdag 18 t/m dinsdag 25 januari de internationale bidweek voor de Eenheid van alle Christenen. Deze zijn voorlopig aldus afgesproken: Oudejaarsavond: pastoor J. Laurent. 1/2 januari 1972: Singelkerk: kapelaan F. Kempen, Liduina-kapel: pastoor J. Laurent. 8/9 januari: Singelkerk: pastoor J. Laurent, kapel: kapelaan S. de Vette. 15/16 januari: Singel: kapelaan S. de Vette, kapel: kapelaan F. Kempen. 22/23 januari: Singel: kapelaan F. Kempen, kapel: pastoor J. Laurent. 29/30 januari: Singel: pastoor J. Laurent, kapel: kapelaan S. de Vette. Het Valerius-koor heeft met voldoening zijn - door henzelf „herschapen" nieuwe repeti tie - ruimte in gebruik genomen. We hopen dat hun muzikale plezier en de andere mogelijkheden die een eigen ruimte boven de Rijnmondschool biedt, in 1972 nog meer aanstekelijk zullen werken. Het Herenkoor en het Tienerkoor van de Singel repeteren nu al enige keren in de „Reling", Overschiesestraat 42. Ook voor hen biedt deze lokaliteit nieuwe kansen. Weet u, waaraan nog behoefte bestaat? Aan een betere piano (desnoods aan twee). Als u .een piano dacht op te ruimen, omdat u er niets meer mee doet, geeft u even een tip aan kapelaan F. Kempen. Een goede piano redden wij graag uit de „kraakwagen". Heeft u toevallig geen piano over, maar wel een goede stem: „er is nog ruimte, er zijn nog een paar plaatsen vrij, er is nog ruimte, er kan er nog best eentje bij". Klampt u een bestuurslid aan, of kapelaan F. Kempen, en u krijgt alle bijzonderheden. Pastorie Singel 104, Schiedam, tel. 268228. Op weekdagen is er dagelijks wel een priester aanwezig: 's morgens van 9.30 tot 10.30; er 's avonds van 19.30 tot 20.00 uur. Voor andere tijden moogt u altijd een afspraak maken. Op vrijdagmorgen van 9.30 tot 10.00 uur in het klooster van de Broeders, Warande 155. De maatschappelijk werkster, mej. G. Hen- sen, houdt spreekuur: dinsdag en donderdag 's morgens van 9.00 tot 10.00 uur op adres: Wattstraat 74b, tel. 268949. Commissie Communicatie: p/a St. Liduina- straat 55a. .8;8 ,-r.js Het Parochiebestuur van de Parochie Sint Liduina Onze Lieve Vrouw Rozenkrans, de vier Commissies, de T parochie-priesters en de redactie van het Binnenstadsblad wensen alle leze- ressen en lezers een Gezegend en Voorspoedig Jaar 1972. - Wij wensen het ook toe aan allen die om welke reden dan ook deze bladzijde niet aankijken. Brengt dan onze wensen over? En wie weet, of zij misschien toch ons BINNENSTADS- BLAD eens inkijken. P P P P P P p P P p P p P f* ï- '1''I?'t- H God, als ik oud word en Uw stilte om mij valt; als de lamp van mijn geest zich langzaam voor u dooft; als mijn woord niet meer is dan het gestamel, waarmee ik eindeloos om liefde vraag: O, God, laat mij dan niet alleen. Ik ga met u door de woestijn. Schenk mij uw brood en de wijn in dit dorre bestaan: een dronk voor de dorst een stuk brood voor de pijn. Dan zal ik niet zo alleen meer zijn. Mijn God, is dat eentonig vragen van mijn hart niet gelijk aan het lied van Uw schepping? Ik hoor de branding beuken op de rots, de winden zingen door het koren. Is dat niet het simpele accoord, waarin het Woord van liefde steeds weer wordt herhaald? O, God, laat mij niet alleen. Van dat ene Woord ging alles uit, tot dat ene Woord keert alles weer, het ene Woord, dat vonnis velt - onttrokken aan het aards vergaan bij de grens, waar het menselijk brein tot zwijgen wordt gedoemd, en het hart alleen nog smeken mag: God, laat mij niet alleen. Dit is het laatste, waar mijn hoop naar smacht. Liefde komt slechts uit Uw paradijs, het is geen bloem van deze aarde. O, God, ik spits mijn lippen tot uw eeuwig Woord, en wacht, en wacht op Uw kus, die vrede geeft. God, laat mij niet alleen. J. A. L. Laurent Hebt u „KRUIS EN MUNT" gelezen? We hebben geprobeerd die krant te laten bezorgen op elk adres, waar volgens de Burgerlijke Stand een of meer Rooms-Katho- lieken wonen. Die krant wordt in heel het Bisdom Rotterdam verspreid. Want de kerkelijke financiën zijn ongezond. En daar moeten wij met z'n allen wat aan doen. Het Bisdom stelt aan al onze gelovigen voor, een (waarde )vaste bijdrage toe te zeggen en te geven, buiten de collecte om. Want de lasten voor elke parochie stijgen en de collectes dalen. De Kerk zou graag een beetje meedelen bij loonsverhoging en inkomstenverbetering. Die verhoging en verbetering voor u maakt, dat velen in de zomermaanden de weekends fijn buiten de stad doorbrengen. Toch vindt u het normaal, dat er ook hier priesters zijn en dat er voor jeugd en bejaarden, voor zieken en gezonden, activiteiten worden ontplooid. Velen gaan graag wonen in een nieuwe wijk; en in het centrum worden huizen gesloopt en daalt het aantal mensen. Verder is gebleken, dat tal van gelovigen zich echt wel met de Kerk verbonden voelen en er een offer voor over hebben, terwijl zij zich niet meer zó gebonden achten aan een wekelijks meevieren van de Heilige Mis. Met dat al dalen de collectes. In de tweede helft van januari 1972 hopen wij in samenwerking van vier parochies hier bij u te komen met een folder en een uitnodiging tot een inschrijving. Wij danken allen, die tot nu toe door hun offergaven het kerkewerk mogelijk maakten. En wij hopen voor de toekomst op de mildheid van hen en van de anderen. Werkgroep Algemene Kerkbijdrage GOEDE RAAD Van bejaarde tot bejaarde. Zit u met een karweitje? Ik zat met een doorgezakte stoel, met een kapot touw aan het gewicht van een schuifraam, met losse planken op mijn balkon, met een deur die niet meer sloot. Na een stukje in het Binnenstadsblad heb ik een briefje geschreven aan de heer Kloos, Westmolenstraat 25. En door een groepje fijne jongens heeft hij alles voor elkaar kunnen krijgen. Hartelijk dank. (Naam van afzendster aan Redactie bekend).

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 5